Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 00:01   #81
Nisam i ne mislim
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 01:30   #82
Prodao i priklopio portfelju na ZSE.Dejtrejdao s tim.
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 07:44   #83
Ja se nekako nadam da ce vrijednost dionica porasti, a samim tim i vrijednost boda. Mislim da nema smisla prodavati u ovo vrijeme ako vam novci nisu nuzno potrebni.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:55   #84
....

Sto znaci 2010g u vezi dionica branitelja....?Dali to znaci da cemo samostalno prodavati te svoje dionice da fond s time nece imati nista,tj da ovaj sadasnji nacin prodaje nece vaziti?
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 07:08   #85
Mucka, mi nemamo dionice nego udjele. Kad zatrazis isplatu, ti ne znas niti te treba zanimati koje dionice ce fond prodati da te isplati. Dakle, ti ne posjedujes dionice npr. HTa, pa ih ne mozes no prodati. Na taj nacin rade svi dionicki fondovi svijeta.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:25   #86
....

Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Mucka, mi nemamo dionice nego udjele. Kad zatrazis isplatu, ti ne znas niti te treba zanimati koje dionice ce fond prodati da te isplati. Dakle, ti ne posjedujes dionice npr. HTa, pa ih ne mozes no prodati. Na taj nacin rade svi dionicki fondovi svijeta.
Hvala Maxy...malo sam se krivo izrazila....jasno mi je da imamo samo udjele...ali me buni to sta svi govore nije pozeljno da se prodaju do 2010...g....sta to znaci za nas?....takoder ovaj nacin prodaje ovakav dali znaci da ce prestati vaziti ako se kako sam ja razumijela da 2010g taj dosadasnji nacin promjeniti....ili sam mozda u krivu....naime ja se nadam da tada ce se znati sta to ustvari ko posjeduje...i da fond branitelja da ce to nam obznaniti...
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 15:17   #87
prodao još lani,46 udjela cca 30000 kn
motiv:dobio dividendu za tri godine 1005 kn
 
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:30   #88
Mucka, jedino sto se moze promijeniti u isplati je ovih 60 dana od podnosenja zahtjeva do realizacije isplate. Sto fond posjeduje se zna, a mi imamo udjele u tome sto fond ima. Tako ce ostati i ubuduce. Dakle, nista spektakularno se nece promijeniti, osim sto bi u fond trebalo uci cini mi se 7% HEPa, sto ce podignuti vrijednost udjela. Kad ce se to dogoditi se ne zna.
Febitj, dividenda nije toliko bitna kod dionica, a ono sto fond ima su vecinom dionice. Cinjenica je da su proslu godinu cijene dionica padale, ali su se zadnjih par mjeseci polako pocele oporavljati. Ako se vrate na neke prijasnje vrijednosti (ili bar priblize tim vrijednostima) cijena udjela lako moze biti visa od 1000 kn. E tad bi bilo ok prodati, mada je moje misljenje da ne treba prodavati osim ako vam lova nije jako potrebna.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 10:45   #89
........

Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Mucka, jedino sto se moze promijeniti u isplati je ovih 60 dana od podnosenja zahtjeva do realizacije isplate. Sto fond posjeduje se zna, a mi imamo udjele u tome sto fond ima. Tako ce ostati i ubuduce. Dakle, nista spektakularno se nece promijeniti, osim sto bi u fond trebalo uci cini mi se 7% HEPa, sto ce podignuti vrijednost udjela. Kad ce se to dogoditi se ne zna.
Febitj, dividenda nije toliko bitna kod dionica, a ono sto fond ima su vecinom dionice. Cinjenica je da su proslu godinu cijene dionica padale, ali su se zadnjih par mjeseci polako pocele oporavljati. Ako se vrate na neke prijasnje vrijednosti (ili bar priblize tim vrijednostima) cijena udjela lako moze biti visa od 1000 kn. E tad bi bilo ok prodati, mada je moje misljenje da ne treba prodavati osim ako vam lova nije jako potrebna.

hvala Maxxy
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:58   #90
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Febitj, dividenda nije toliko bitna kod dionica, a ono sto fond ima su vecinom dionice.
U ovom slučaju dividenda je jedino mjerilo,jer netko drugi a ne ja usmjerava dio dividende a dio baca u vjetar odnosno kupuje odanost onih koji će im na izborima dati glas i to ponovo i ponovo mojim novcem.
 
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 19:31   #91
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Febitj, dividenda nije toliko bitna kod dionica, a ono sto fond ima su vecinom dionice. Cinjenica je da su proslu godinu cijene dionica padale, ali su se zadnjih par mjeseci polako pocele oporavljati. Ako se vrate na neke prijasnje vrijednosti (ili bar priblize tim vrijednostima) cijena udjela lako moze biti visa od 1000 kn. E tad bi bilo ok prodati, mada je moje misljenje da ne treba prodavati osim ako vam lova nije jako potrebna.
A koje to dionice fond ima? fond ima dionice HT-a i državne obveznice, gotovinu i slična čuda... od dionica samo HT, nakon šta je proda inu tako da će cijena udjela rasti ovisno o rastu dionice HT-a, a kako je ta dionica prilično malo oscilirala u zadnju godinu dana (prima većini drugih), nekako sumnjan da će cijena udjela skočiti iznad 1000 kn. uostalom ako neko viruje da će dionica HT-a skočiti na neke prijašnje vridnosti može prodati svoje udjele, kupiti dionicu i svake godine primiti punu dividendu a ne samo trećinu, i ako dionica skoči 20 % ostvariti prinos od 20% a u trenutnoj situaciji ako dionica skoči 20% cijena udjela skače za manje od 10% jer je količina HT-ovih dionica u fondu sada manje od 50% njegove vridnosti.
Quote:
HT-R-A 5.732.197 2.031.722 1.145.298 47,17
Ukupno dionice domaćih
izdavatelja
2.031.722 1.145.298 47,17
Ukupno trezorski zapisi
Ministarstva financija
401.029 401.029 16,52
Ukupno obrnuti repo poslovi 845.640 34,84
u prijevodu fond novcima od ine financira državu i banke...
http://www.erste-invest.hr/UserDocsI...0za%202008.pdf
Duh_ratnika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:39   #92
nisam ih još ni dobio
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 20:58   #93
Jesmo
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:04   #94
ne shvaćam jednu stvar može li mi tko objasniti zašto?
ako privatna konpanija(erste invest) upravlja fondom, zašto ja kao punopravni vlasnik nemogu kupiti udio u fondu od erste invest fonda po tržišnoj cijeni ,a mogu ga samo prodati njima, niti bratu ,sestri ,drugom vlasniku(branitelju). meni se čini da je sve to malo nategnuto?
nojanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 03:25   #95
Quote:
nojanas kaže: Pogledaj post
ne shvaćam jednu stvar može li mi tko objasniti zašto?
ako privatna konpanija(erste invest) upravlja fondom, zašto ja kao punopravni vlasnik nemogu kupiti udio u fondu od erste invest fonda po tržišnoj cijeni ,a mogu ga samo prodati njima, niti bratu ,sestri ,drugom vlasniku(branitelju). meni se čini da je sve to malo nategnuto?
Ako se dobro sjećam, objašnjenje je bilo da vas time štite od "torbara" i od vas samih. Tako nekako. I onda mi je zvučalo suludo i ponižavajuće, a tako mi zvuči i danas.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 00:04   #96
....

Kako stoji fond poslije odlaska ministrice?
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 08:26   #97
Quote:
Mucka01 kaže: Pogledaj post
Kako stoji fond poslije odlaska ministrice?
Stoji.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 08:43   #98
Quote:
Mucka01 kaže: Pogledaj post
Kako stoji fond poslije odlaska ministrice?
08.07.2009: 637.98 kn -0.12%
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:26   #99
Na zalost primoran sam prodati i odmah sve novce preusmjeriti u poreznu upravu jer vrijednost udjela pokriva nastali dug iz poslovanja,bilo bi jednostavije kad bi se udjeli mogli prebiti sa dugom prema min.financija.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:40   #100
Prodal udio,otplata,voda došlo grla i moralo se,inače
kad sam dobio ostavio/zapečatio sam ih za sina,ka i
mnogi za svoju djecu.Izvadio sam ih iz koverte nesretan
i u dogovoru sa sinom,bez njegova pristanka nikad nebi
udio prodavao.Shvaćam i jednu i drugu stranu,nebi trebalo
biti trolanja,vaše su radite sa njima što hoćete.Čekam dionice
njih nadam se neću morati prodavati.
tiberian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.