Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 14:00   #101
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
sansa da se tako nesto spontano dogodi je 0
plan postoji
zapovjedna odgovornost postoji
oni smatraju da su uspjeli dokazat
nama se jos ostaje za zalit i smanjit kaznu, mozda i nije tako strasno
Pa ko kaze da je bilo spontano?

Oluja je mozda najbolje isplanirana operacija u modernoj povijetsi ratovanja, a to nikako ne moze biti spontano.

A plan postoji za sta?

Po tom planu je na Knin palo 300 (TRISTOTINE) granata.

I to je prekomjerno granatiranje za koje se dobije 24 godine zatvora.

Na Vukovar je padalo 2500 granata dnevno (DVIJE TISUCE PETSTO DNEVNO)

Za to se dobije 5 godina zatvora.

U Oluji su ubijena 37 civila.

24 godine

U Vukovaru je na Ovcari nekoliko stotina ljudi likvidirano i baceno u jamu kao psi.

5 godina

I ti mene ovdje dodes uciti sta je genocid i kako da na to gledam.

Dakle tebi je 85000 civila Hrvata nista, a 37 Srba etnicko ciscenje.
Da se sramis za svakog Hrvata od tih 8500 sat vremena provela bi fino vrijeme u sramu.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:00   #102
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ma daj covjece kako nema
pa i babe na placu su znale 5 dana prije oluje da ce se krenut i kako ce se krenut (u to vrijeme sam jos bila u RH)
a prije toga je krenuo val masovne mobilizacije i onih koji nisu bili na ratistu
sansa da se tako nesto spontano dogodi je 0
plan postoji
zapovjedna odgovornost postoji
oni smatraju da su uspjeli dokazat
nama se jos ostaje za zalit i smanjit kaznu, mozda i nije tako strasno

na nasoj strani su ipak bila manja zla
stisnut zube iznjeti i to
i okrenuti se buducnosti bez repova iz proslosti

i uprt se svim silama da sa druge strane takodjer budu osudjeni
proporcionalno njihovom grijehu
S takvima što tako jednostavno doživljava cijelu situaciju treba objašnjavati jednostavno i ekstremno.

"Tko se mača lača, sam od njega pogiba".
"What goes around, comes around".

Još nas nisi prosvjetlila i rekla nam koliko je u Oluji Hrvata stradalo na okupiranim područjima? Mislim da je odgovor niti jedan. I sad ako su ti ljudi mogli mirno živjeti pored srušenih i opljačkanih kuća svojih susjeda Hrvata i saznanjem da im je susjed zakopan u voćnjaku, možda drugo nisu niti zaslužili nego da budu koleteralna šteta.

S obzirom na brojku od 200 000 traktoraša, 300 je kako malen postotak.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:01   #103
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ma daj covjece kako nema
pa i babe na placu su znale 5 dana prije oluje da ce se krenut i kako ce se krenut (u to vrijeme sam jos bila u RH)
a prije toga je krenuo val masovne mobilizacije i onih koji nisu bili na ratistu
sansa da se tako nesto spontano dogodi je 0
plan postoji
zapovjedna odgovornost postoji

oni smatraju da su uspjeli dokazat
nama se jos ostaje za zalit i smanjit kaznu, mozda i nije tako strasno

na nasoj strani su ipak bila manja zla
stisnut zube iznjeti i to
i okrenuti se buducnosti bez repova iz proslosti

i uprt se svim silama da sa druge strane takodjer budu osudjeni
proporcionalno njihovom grijehu
za oluju su zapravo "krivi" tvoji nederlanderi, jan keese armija
jer da su odradili svoj posao u srebrenici kako treba ne bi se dogodio najveci masakr u europi nakon ww2 - a onda su usa bile svjesne da samo hv ima moci na terenu spasiti bihac od reprize tog masakra, ali uvecane nekoliko puta

i zato je nizozemska iz svojih razloga, uz tradicionalne kroatofobe iz britanije, vase posestrima drzave, sve ove godine hebavala hrvatsku na predmetu oluja dok serbophiliac alfons orie nije donio presudu kakvu je donio

i da znalo se da se krece, prvo u uspostavu zakona na svojem teritoriju, drugo u spas bihaca, a srbi su se evakuirali sami.

i to uvjezbavali danima prije famoznog brijunskog sastanka na osnovu cijeg je zapisnika orie i donio presudu

ukoliko si nasla srecu u NL, pusti se nas u hrvatskoj, razmisljaj o geertu wildersu, o marokancima, o pedofilima..
vise nisi clan naseg drustva.
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:05   #104
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ma daj covjece kako nema
pa i babe na placu su znale 5 dana prije oluje da ce se krenut i kako ce se krenut (u to vrijeme sam jos bila u RH)
a prije toga je krenuo val masovne mobilizacije i onih koji nisu bili na ratistu
sansa da se tako nesto spontano dogodi je 0
plan postoji
zapovjedna odgovornost postoji
oni smatraju da su uspjeli dokazat
nama se jos ostaje za zalit i smanjit kaznu, mozda i nije tako strasno

na nasoj strani su ipak bila manja zla
stisnut zube iznjeti i to
i okrenuti se buducnosti bez repova iz proslosti

i uprt se svim silama da sa druge strane takodjer budu osudjeni
proporcionalno njihovom grijehu
Marica, pricas bez veze. Organiziranje vojne operacije nije isto sto i organiziranje protjerivanja ili etnickog ciscenja. Oluja je dobila pohvale americkog vojnog vrha zbog taktike operacije, strateskih manevara ali i zbog "cistoce", odnosno postede civila u vojnim operacijama. U vojnom zargonu postoji nesto sto se zove kolateralne zrtve. To su tzv. "usputne" zrtve vojnog djelovanja. Za to se ne moze suditi generalima. Da li je bilo zlocina? Bilo je u manjoj mjeri i za to su trebali odgovarati direktno oni koji su ih napravili a ne generali.
Termin "prekomjerna upotreba topnistva" u vojnim terminima i djelovanjima je toliko glupa da i civil koji nikakve veze s vojskom nema ima sansu uvidjeti svu glupost takve optuzbe. U vojnim terminima ne postoji takav stav upravo zbog toga sto ne postoje pravila koja odreduju broj granata koje unistavaju neprijateljske polozaje ili zivu silu. Ovo sudenje i ovaj sud je presedan u povijesti ratovanja jer vojniku ne moze i ne smije suditi civil. Zao mi je sto to kvazi liberalna Nizozemska ne shvaca.

A vi ostali se ostavite tih ustasa-partizan gluposti. Ne budite toliko primitivni. Zivite u 21. stoljecu a partizani i ustase su hvala Bogu izumrli odavno. Ne vadite te spodobe iz naftalina u 2011. godini i osvnrite se na modernu Republiku Hrvatsku i njene probleme a ne na zlocinacku NDH ili neuspjeli umjetni eksperiment Jugoslaviju.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:07   #105
Nama nema spasa. Mi patimo od neke hrvatofobije velikog i malog, držimo da smo nekakav über nacija a ima nas 5 milijuna. Ponašamo se kao da nas je 500 milijuna pa jedan Grad Peking ima preko 17 milijuna stanovnika a naša država 5 milijuna i mi želimo nekakvu silu, želimo krojit gaće cijelom svijetu, da nije žalosno bilo bi komično. Umjesto da radimo u tišni na razvoju sopstvene zemlje i jednog dana budemo ponosni na sebe mi idemo izvlačit iz naftalina stoljeće sedmog, ustaše, partizane i dokazivati tko smo i što smo. P Hrvatska država postoji 20 godina a mi se još uvijek borimo za nešto? A šta je to zašto se borimo, za Šeksa, Sanadera, Jadranku, netreba njima ništa oni imaju dovoljno iaz svoje narašta a naša djeca ni srednju školu neće moći završit a i zašto bi kad će biti podanik nekoliko odabranih obitelji koje smo mi stvorili glasanjem na izborima. Dakako kad našim političarima treba Power odmah otkopavaju grobnice iz drugog svjetskog rata moćda i prvog a neki odoše i do stoljeća sedmnog samo da nama bolje. Svoje se prošlosti čovjek ne treba stidit ma kakv ona bila, ja nisam niti želim biti odgovoran što je moj djed radio, prije neznam ni ja koliko godina a kamo li da se dovedem u zabludu da raspravljam o njegovim djelima. Isto tako ni nijemci ovi danas nisu krivi za zločine svojih predaka a to vrijedi i za ustaše, četnike i koje već ne. Ali eto kome to dokazati i kome na to ukazati da su te teme za povijest kao i generali i suđenja. Ovdje se raspravlja o presudi generalima na tisuće stranica neki bi to strpali na 5 stranica foruma. Pogrešno smo krenuli, pogrešan put smo izabrali, završili smo na pogrešnom mjestu ali zahvaljujući samo sebi samima i nikom drugom.
A najžalosnije da nikad nisam čuo ni od jedne države niti ikad da netko proglašava državu Hrvatsku zločinačkom tvorevimo ili nečim sličnim. Ali sam nebrojeno puta čuo kako hrvatski političari izvlače ovu i slične nazive samo da dignu tenzije i može biti dobiju glas više.
Hrvatska je međunarodno priznata država i sve njene institucije od UN-a pa nadalje i potpisnica je svih konvencija i nigdje se ne vodi da je stvorena na zločinima ili nekako drugačije kako je mnogi žele prikazati da bi digli tenzije i za neki svoj interes.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:08   #106
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
nema srpskih prijatelja na tvoju zalost
morat cete me trpit ovakvu kakva jesam tj vasu sa pravom glasa

Ha, biti humanist je upravo idealan položaj za govoriti sa visine oblaka o načelima i moralnosti, međutim okupacija trećine hrvatska da prostite gospođo/ice, bila ovdje dolje, na zemlji, gdje su ljudi ginuli za svoje domove i domovinu.

Kakva je to moralnost i pravda u pitanju kad Šljivančanin dobije 10 godina (nakon žalbe prvo je bilo 5) nad Vukovarskim masakrom?

Kakva je moralnost i pravda na djelu kad je u pitanju jedan Pavle Strugar, Jugovojni general koji dobije 7 godina za zapovjednu odgovornost za agresiju na hrvatsku i ubijanje 300 žena, djece i vojnika na Dubrovačkom području? Čini se kao da su haški istražitelji bili ćoravi kad nisu dokumentirali "prekomjerno granatiran" Dubrovnik i do temelja razrušen Vukovar a koliko je samo istih gradova po hrvatskoj dok nema niti jedan takav u srbiji.

Sigurno vaš humanistički svjetonazor može barem malo preispitati svoja načela kad se postave i najosnovnija pitanja u vezi pravde i "pravičnih" presuda na haškom sudu.
Jeremiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:10   #107
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...te/547586.aspx
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:16   #108
srbi i brojevi
Quote:
"Jer, koja je to pobjeda ako 246 tisuća hrvatskih vojnika krene na teritorij na kojem ima 30 tisuća stanovnika", dodaje Stojanović, pišu srpski mediji. Stručnjak za međunarodno pravo smatra da Hrvatska Oluju više ne može predstavljati kao pobjedu ili domovinski rat. Stojanović kaže da Srbija ne bi trebala inzistirati na protutužbi protiv Hrvatske.

"Srbiji sada ne bih predlagao nikakve poteze. Treba ih pustiti da se 'kuhaju u vlastitom soku' i neka shvate da samo dobri odnosi i suradnja sa Srbijom mogu dati plodove i jednoj i drugoj strani, a i regiji", kazao je Stojanović i zaključio kako nikakvi sukobi ne mogu ničemu doprinijeti.
kako sad s teritorija na kojem ima 30 tisuca moze pobjeci 150 tisuca ljudi
ne ide im matematika da ga hebes
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:18   #109
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
pa eno prazno je npr pola dalmatinske zagore, like, banovine itd...
jel nije to ocisceno ili kako?
alternativa nije postojala
Kako je to očišćeno? Tko je očistio?

Quote:
btw bolje da je i tako bilo nego da je pobijeno
al svejedno dolazi racun jer je bilo organizirano
hocu reci ocekujem da ce nakon ove presude nasima
srpskim djeneralima suditi 5x gore za srebrenicu vukovar kosovo i ostala sranja
koji nisu samo protjerali nego i pobili na puno visoj skali
Tko je to organizirao?

Quote:
al bez da svima ukljucenim stranama dodje racun na naplatu vjerujem nema dugorocnog mira
i jbg treba stati iza vlastitih postupaka
odraditi taj dio i krenuti dalje oslobodjen tog tereta
Kojih postupaka? Ako misliš na pojedinačne zločine u Oluji to je dobrim dijelom isprocesuirano...
anni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:19   #110
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nama nema spasa. Mi patimo od neke hrvatofobije velikog i malog, držimo da smo nekakav über nacija a ima nas 5 milijuna.
Ocito smo bitni kad se upne nekoliko svjetskih velesila za promjeniti povijest i preinaciti dogadaje.

Samo stav da smo mali i nebitni od nas cini upravo to.

Da smo mali i nebitni, dobili bi po usima i kuš.

A oni nama moraju suditi i presudivati lazima.

I jos nesto, ono sto je Hrvatska napravila u Domovinskom ratu se proucava na svim akademijama u svijetu. Procjenjuje se da je to najbrze napravljena vojska od 0 do totalnog pobjednika koji je neprijatelja koji je u startu bio apsolutno nadmocniji potukao do nogu.

Iako smo mali, jos uvijek nas se boje. Bojat ce nas se jos dugo djer smo pokazali da mozemo iz nicega i usprkos protivljnju cijeloga svijeta napraviti drzavu.

I za to mozemo zahvaliti Franji Tudmanu i njegovoj "smjelosti" toliko puta ponovljenoj u Brijunskom transkriptu.

Otkad nemamo smjelosti, mi smo nista, suga i gamad koju sutiraju kako kome zasmetamo.

Veleposlanici 1991-e: Gospodine predsjednice, mi mislimo da se Jugoslavija mora odrzat.

Tudman: Gospodo, hrvatski narod ne zeli biti dio Jugoslavije i sto prije prihvatite tu cinjenicu bit ce lakse naci izlaz iz ove situacije.


To ja ta smjelost, to je taj ponos protiv kojeg se ne moze.

I to je ono sto mu nikad nece oprostiti.

A Gotovinin manevar iz Bosne, okruzivanje Knina i dogovor sa muslimanskim udarom na Kulen Vakuf je ono sto se u vojnoj taktici danas zove Gotovinin poucak.

http://youtu.be/iFcpvQAOJto
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:19   #111
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Napisao si da si branitelj. Jel se jako sramiš te riječi? Jel očekuješ da kad kreneš iz te države u kojoj živiš u nekom smjeru da te netko zaustavi, zatvori i planira predati Srbiji? Zašto ne, događalo se je. Nisi niti kriv niti dužan, ali koga je to briga? Jel očekuješ da ti netko pomogne? Tko? Neki tamo činovnik u ministarstvu vanjskih poslova ili možda očekuješ od svojih suboraca da ti daju podršku? Jednostavno te ne razumijem.
Ne nikako nestidim se nego je neželim zloupotrebljavati jer sad sam civil, građanin kao i svi drugi ljudi. I status branitelja netrebam nabijati na nos svakom koga sretnem i na svakom šalteru u pošti, banci ili bilo gdje. To je bilo jedno vrijeme koje je zvršeno i sad treba gledati sadašnjost i budućnost.


Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Problem je što generali ne mogu sami sebi pomoći, dok nezaposleni si mogu. Pitaj bilo kojeg nezaposlenog jel bi htio ne imati posla ili čumiti 1/3 životnog vijeka u zatvoru.
Nemoj tako govorit. Pa tko im plaća po pet odvjetnika odjednom pa jedan sat tog odvjetnika košta 5000-10000 kuna. A kako bi si pomoglo 300 000 nezaposlenih? Radom dakako ali gdje i kod koga, jedno ako će radit bez plaće onda će ih primit. Karikiram, u zatvoru su bar hrana i smještaj besplatni, krećem od sebe, radije u nizozemskom zatvoru nego negdje ispod mosta.

Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Bio je prosvjed "Stegnite vi remen bando lopovska", ali nije bilo odziva. Facebook prosvjedi ne bi bili ovako posjećeni da nije bilo medija koji su iz dana u dan forsali tu temu. Ali i tih desetak tisuća ljudi je i dalje manje od 300 000 nezaposlenih o kojima ti pričaš.
Ja ne pričam niti brojim nezaposlone, nego tako kažu institucije, ako oni krivo pišu onda i ja krivo pišem.

Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Moj prijatelj koji je veliki "europejac" kaže da kod nas ne postoji tradicija prosvjedovanja kao u zapadnoj Europi. Ali sam nije nikada otišao na prosvjed.
Jel ti dobro živiš? Jel si zadovoljan svojim poslom? Npr. ja jesam. Zašto bih išao prosvjedovati? Nezadovoljan sam presudom, išao sam prosvjedovati.
Špica je bila jučer puna za vrijeme prosvjeda, isto kao što su bili shopping centri za vrijeme facebook prosvjeda. Jel misliš da ti ljudi u shoppingu imaju problema s neisplatom plaće? Nemaju...ne bi obilazile sve te dućane da imaju. A ako imaju, očito da ih to ne smeta kad rađe odu u shopping centar nego na Trg prosvjedovat.
Ima ona stara koja kaže. Danas tvog susjeda zapade nevolja a ti samo gledaš i zahvaljuješ Bogu da nije tebe. Ali ne brini se nevolja stiže sutra i na tvoja vrata a tad si ti na redu i nemožeš ništa učinit a trebao si reagirati kad je bila kod susjeda a ne kad dođe do tebe.

Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Nisu. Nikako. Ali nije niti general Patton oslobodio Europu, niti je McArthur porazio Japan. Ali postoji razlika između njih i recimo Generala Mauricea Gamelina. Da si imao ovog potonjeg za zapovjednika, možda bi bio pokopan u nekoj jami.
Ne raspravljam o ratnoj taktici niti o sreći to su relativne stvari. A možda se treba zapitati što je uopće rat, tko ga je izmislio, zašto postoji rat? A sjeti se samo devedesetih, rat se vodi ""akcije" a Franjo sa Slobom pregovara u Karađorđevu? Meni je sve jasno komke nije gradivo u ruke.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.

Zadnje uređivanje FANCY : 17.04.2011. at 14:26.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:21   #112
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
ukoliko si nasla srecu u NL, pusti se nas u hrvatskoj, razmisljaj o geertu wildersu, o marokancima, o pedofilima..
vise nisi clan naseg drustva.
o jesam itekako
sva mi je obitelj u hrvatskoj
dobar dio imovine mi je u hrvatskoj
pravo glasa imam u hrvatskoj
i sto je najgore ne dam se usutkat

sto se dobilo presvetim domovinskim ratom?
jel to da nas salamander pljacka
da 400.000 cubi bez posla
da su pola drzave penzici, vecina na rubu gladi
da je ekonomija zakurac
a vjera u buducnost 0
da smo financijski ovisni
da nam austrijske i talijanske i madjarske banke/firme kroje sudbinu i buducnost za djecu
jbt ko prije 200 godina
ko moze proda *upak strancu

iluzija samostalnosti
osvojeni bez ijednog ispaljenog metka

mislim tako se to radi
a ne ko mi: sirovine, pokokamo se medjusobno a onda se jos 30 godna vucemo po kojekakvim sudovim
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:22   #113
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nama nema spasa. Mi patimo od neke hrvatofobije velikog i malog, držimo da smo nekakav über nacija a ima nas 5 milijuna. Ponašamo se kao da nas je 500 milijuna pa jedan Grad Peking ima preko 17 milijuna stanovnika a naša država 5 milijuna i mi želimo nekakvu silu, želimo krojit gaće cijelom svijetu, da nije žalosno bilo bi komično. Umjesto da radimo u tišni na razvoju sopstvene zemlje i jednog dana budemo ponosni na sebe mi idemo izvlačit iz naftalina stoljeće sedmog, ustaše, partizane i dokazivati tko smo i što smo. P Hrvatska država postoji 20 godina a mi se još uvijek borimo za nešto? A šta je to zašto se borimo, za Šeksa, Sanadera, Jadranku, netreba njima ništa oni imaju dovoljno iaz svoje narašta a naša djeca ni srednju školu neće moći završit a i zašto bi kad će biti podanik nekoliko odabranih obitelji koje smo mi stvorili glasanjem na izborima. Dakako kad našim političarima treba Power odmah otkopavaju grobnice iz drugog svjetskog rata moćda i prvog a neki odoše i do stoljeća sedmnog samo da nama bolje. Svoje se prošlosti čovjek ne treba stidit ma kakv ona bila, ja nisam niti želim biti odgovoran što je moj djed radio, prije neznam ni ja koliko godina a kamo li da se dovedem u zabludu da raspravljam o njegovim djelima. Isto tako ni nijemci ovi danas nisu krivi za zločine svojih predaka a to vrijedi i za ustaše, četnike i koje već ne. Ali eto kome to dokazati i kome na to ukazati da su te teme za povijest kao i generali i suđenja. Ovdje se raspravlja o presudi generalima na tisuće stranica neki bi to strpali na 5 stranica foruma. Pogrešno smo krenuli, pogrešan put smo izabrali, završili smo na pogrešnom mjestu ali zahvaljujući samo sebi samima i nikom drugom.
A najžalosnije da nikad nisam čuo ni od jedne države niti ikad da netko proglašava državu Hrvatsku zločinačkom tvorevimo ili nečim sličnim. Ali sam nebrojeno puta čuo kako hrvatski političari izvlače ovu i slične nazive samo da dignu tenzije i može biti dobiju glas više.
Hrvatska je međunarodno priznata država i sve njene institucije od UN-a pa nadalje i potpisnica je svih konvencija i nigdje se ne vodi da je stvorena na zločinima ili nekako drugačije kako je mnogi žele prikazati da bi digli tenzije i za neki svoj interes.
Na ovo stavljam potpis s jednim malim osvrtom. Nema veze sto nas ima samo 4,5 mil. u RH. Izraelaca ima "samo" 7 mil. u Izraelu ali neka se netko usudi stati na rep njima. Garantiram da se nece dobro provesti. Eto, to smo mogli biti i mi, europski Izrael. Ali mi se uvijek stavimo na krivu stranu, unistimo vlastitu vojsku, sanjamo o tome kako cemo biti tudi sluge i robovi sve u svrhu toga da nam netko nesto pokloni kako ne bismo morali preuzeti sudbinu u svoje ruke. To je nas najveci problem. Nazalost ne i jedini.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:23   #114
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nama nema spasa. Mi patimo od neke hrvatofobije velikog i malog, držimo da smo nekakav über nacija a ima nas 5 milijuna. Ponašamo se kao da nas je 500 milijuna pa jedan Grad Peking ima preko 17 milijuna stanovnika a naša država 5 milijuna i mi želimo nekakvu silu, želimo krojit gaće cijelom svijetu, da nije žalosno bilo bi komično. Umjesto da radimo u tišni na razvoju sopstvene zemlje i jednog dana budemo ponosni na sebe mi idemo izvlačit iz naftalina stoljeće sedmog, ustaše, partizane i dokazivati tko smo i što smo. P Hrvatska država postoji 20 godina a mi se još uvijek borimo za nešto? A šta je to zašto se borimo, za Šeksa, Sanadera, Jadranku, netreba njima ništa oni imaju dovoljno iaz svoje narašta a naša djeca ni srednju školu neće moći završit a i zašto bi kad će biti podanik nekoliko odabranih obitelji koje smo mi stvorili glasanjem na izborima. Dakako kad našim političarima treba Power odmah otkopavaju grobnice iz drugog svjetskog rata moćda i prvog a neki odoše i do stoljeća sedmnog samo da nama bolje. Svoje se prošlosti čovjek ne treba stidit ma kakv ona bila, ja nisam niti želim biti odgovoran što je moj djed radio, prije neznam ni ja koliko godina a kamo li da se dovedem u zabludu da raspravljam o njegovim djelima. Isto tako ni nijemci ovi danas nisu krivi za zločine svojih predaka a to vrijedi i za ustaše, četnike i koje već ne. Ali eto kome to dokazati i kome na to ukazati da su te teme za povijest kao i generali i suđenja. Ovdje se raspravlja o presudi generalima na tisuće stranica neki bi to strpali na 5 stranica foruma. Pogrešno smo krenuli, pogrešan put smo izabrali, završili smo na pogrešnom mjestu ali zahvaljujući samo sebi samima i nikom drugom.
A najžalosnije da nikad nisam čuo ni od jedne države niti ikad da netko proglašava državu Hrvatsku zločinačkom tvorevimo ili nečim sličnim. Ali sam nebrojeno puta čuo kako hrvatski političari izvlače ovu i slične nazive samo da dignu tenzije i može biti dobiju glas više.
Hrvatska je međunarodno priznata država i sve njene institucije od UN-a pa nadalje i potpisnica je svih konvencija i nigdje se ne vodi da je stvorena na zločinima ili nekako drugačije kako je mnogi žele prikazati da bi digli tenzije i za neki svoj interes.
Točno toliko smo jaki koliko se sami držimo da smo jaki. Jedan Peking ima više stanovnika nego Izrael. Izrael je u potpunosti okružen neprijateljem koji niti ne pomišlja da bi ga pipnuli (višestruko brojniji neprijatelj).

Hrvatska je međunarodno priznata, ali je sucu se omakla Krajina i međunarodni sukob. Isto tako je napisano već ovdje da su u zločinačkom pothvatu sudjelovali, predsjednik, dijelovi vlade, HDZ-a, Državne i lokalne razine, vojska, policija i mnogi znani i neznani pojedinci. NE znam koga su izostavili? I ne, uopće ne zvuči kao cijela Hrvatska da je optužena. (strana 902 optužnice).
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:27   #115
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
sto se dobilo presvetim domovinskim ratom?
jel to da nas salamander pljacka
da 400.000 cubi bez posla
da su pola drzave penzici, vecina na rubu gladi
da je ekonomija zakurac
a vjera u buducnost 0
da smo financijski ovisni
da nam austrijske i talijanske i madjarske banke/firme kroje sudbinu i buducnost za djecu
jbt ko prije 200 godina
ko moze proda *upak strancu
I kad shvatis da su to napravili o0ni cije lazi i mantre ispaljujes ovdje i okolo po svijetu, onda ces se probuditi iz svog sna.

Hrvatska je 1995 imala 11 milijardi eura duga.

2000-e je imal 9 miliardi.

Dakle mrski Tudman je vratio 2 milijarde eura duga.

Otkad su dosli tvoji Mesici i Jospiovici imamo 60 milijardi.
Prodali su sve sto su mogli i unistili sve sto su dotakli.

Ali bojim se da im je polako odzvonilo. Jos malo ce kurvin pir, a onda cemo vidjeti tko je Marica, a tko Carica.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:30   #116
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
o jesam itekako
sva mi je obitelj u hrvatskoj
dobar dio imovine mi je u hrvatskoj
pravo glasa imam u hrvatskoj
i sto je najgore ne dam se usutkat

sto se dobilo presvetim domovinskim ratom?
jel to da nas salamander pljacka
da 400.000 cubi bez posla
da su pola drzave penzici, vecina na rubu gladi
da je ekonomija zakurac
a vjera u buducnost 0
da smo financijski ovisni
da nam austrijske i talijanske i madjarske banke/firme kroje sudbinu i buducnost za djecu
jbt ko prije 200 godina
ko moze proda *upak strancu

iluzija samostalnosti
osvojeni bez ijednog ispaljenog metka

mislim tako se to radi
a ne ko mi: sirovine, pokokamo se medjusobno a onda se jos 30 godna vucemo po kojekakvim sudovim

Na žalost imaš pravo. Sve stoji.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:33   #117
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
I kad shvatis da su to napravili o0ni cije lazi i mantre ispaljujes ovdje i okolo po svijetu, onda ces se probuditi iz svog sna.

Hrvatska je 1995 imala 11 milijardi eura duga.

2000-e je imal 9 miliardi.

Dakle mrski Tudman je vratio 2 milijarde eura duga.

Otkad su dosli tvoji Mesici i Jospiovici imamo 60 milijardi.
Prodali su sve sto su mogli i unistili sve sto su dotakli.

Ali bojim se da im je polako odzvonilo. Jos malo ce kurvin pir, a onda cemo vidjeti tko je Marica, a tko Carica.
Jel ti i ja zivimo u istoj drzavi Hrvatskoj? U ovoj mojoj je HDZ napravio vecinu od tih 60 milijardi duga. Ali nemojmo offtopicarit. Ostavi se tih politickih pamfleta jer zbog toga i je nacija podijeljena.

"Mrski" Tudman je `96. podrzao osnivanje Haskog suda.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:33   #118
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Točno toliko smo jaki koliko se sami držimo da smo jaki. Jedan Peking ima više stanovnika nego Izrael. Izrael je u potpunosti okružen neprijateljem koji niti ne pomišlja da bi ga pipnuli (višestruko brojniji neprijatelj).

Hrvatska je međunarodno priznata, ali je sucu se omakla Krajina i međunarodni sukob. Isto tako je napisano već ovdje da su u zločinačkom pothvatu sudjelovali, predsjednik, dijelovi vlade, HDZ-a, Državne i lokalne razine, vojska, policija i mnogi znani i neznani pojedinci. NE znam koga su izostavili? I ne, uopće ne zvuči kao cijela Hrvatska da je optužena. (strana 902 optužnice).
Ne mogu vjerovat. Jednostavno ne mogu vjerovat. I što će sad biti, sve će nas u pržun, izbacit nas iz svih međunarodnih organizacija, državu poravnati i naselit afrička plemena? Idem se umit ljubičicama i svakojakim cvijećem jer danas je cvjetnica, nakon tog možda budem pametniji.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:34   #119
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ne nikako nestidim se nego je neželim zloupotrebljavati jer sad sam civil, građanin kao i svi drugi ljudi. I status branitelja netrebam nabijati na nos svakom koga sretnem i na svakom šalteru u pošti, banci ili bilo gdje. To je bilo jedno vrijeme koje je zvršeno i sad treba gledati sadašnjost i budućnost.
Trebao si vidjeti komentare nekih branitelja (i sam ih znam nekoliko), niti su išta tražili niti im je tko dao. Niti se hvale. A što je loše, to im je na ponos, ali tu se dovelo do toga da je to sramota. Pogledaj kako tretiraju drugi svoje veterane.


Quote:
Nemoj tako govorit. Pa tko im plaća po pet odvjetnika odjednom pa jedan sat tog odvjetnika košta 5000-10000 kuna. A kako bi si pomoglo 300 000 nezaposlenih? Radom dakako ali gdje i kod koga, jedno ako će radit bez plaće onda će ih primit. Karikiram, u zatvoru su bar hrana i smještaj besplatni, krećem od sebe, radije u nizozemskom zatvoru nego negdje ispod mosta.
Postoji fond za obranu.
S druge strane, onaj ispod most (preuveličavaš, jer ih je jako malo tamo) ima mogućnosti birati. Ili naći posao ili otići negdje, generali su osuđeni na ćeliju.

Quote:
Ja ne pričam niti brojim nezaposlone, nego tako kažu institucije, ako oni krivo pišu onda i ja krivo pišem.

Ima ona stara koja kaže. Danas tvog susjeda zapade nevolja a ti samo gledaš i zahvaljuješ Bogu da nije tebe. Ali ne brini se nevolja stiže sutra i na tvoja vrata a tad si ti na redu i nemožeš ništa učinit a trebao si reagirati kad je bila kod susjeda a ne kad dođe do tebe.
Krivo si me shvatio. Od 300 000 i više nezaposlenih, očekivalo bi se da protiv vlade prosvjeduje puno više ljudi. A ja ne mogu na fejsbuk prosvjed u 17h ako radim do 18h. Ali netko nezaposlen bi i mogao otići...

Quote:
Ne raspravljam o ratnoj taktici niti o sreći to su relativne stvari. A možda se treba zapitati što je uopće rat, tko ga je izmislio, zašto postoji rat? A sjeti se samo devedesetih, rat se vodi ""akcije" a Franjo sa Slobom pregovara u Karađorđevu? Meni je sve jasno komke nije gradivo u ruke.
Molim te pročitaj koju knjigu i upoznaj se s tematikom. Priče iz Jutarnjeg me ne impresioniraju. Bio je odličan dokumentarac gdje sudionici tog vremena lijepo objašnjavaju što je tamo radio.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:37   #120
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nama nema spasa. Mi patimo od neke hrvatofobije velikog i malog, držimo da smo nekakav über nacija a ima nas 5 milijuna. Ponašamo se kao da nas je 500 milijuna pa jedan Grad Peking ima preko 17 milijuna stanovnika a naša država 5 milijuna i mi želimo nekakvu silu, želimo krojit gaće cijelom svijetu, da nije žalosno bilo bi komično. Umjesto da radimo u tišni na razvoju sopstvene zemlje...
Pa radite u tišini na razvoju vaše zemlje...samo, kakve veze ima vaša zemlja s našom?
Marko Perković is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.