Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2005., 05:24   #81
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
talia kaže:
Moze se znati
KLIMA-idealna, niti je prevruce s kisnim sezonama kao u tropskim zemljama, niti je prehladno zimi s niskim temperaturama -30, kao u Sjevernoj Americi i slicno.
--------------------------------------------------------------------------------


Kad si zadnji put čula za -30 na Floridi, u Texasu i sl.? Sjeverna Amerika je malčice veća od HR i ako nisi primjetila ima klimu u rasponu od polarne do pustinjske.

Ja sam bila i na Foridi u Teksasu i U NY i u Kanadi i znam da je na Floridi prevruce ljeti, u Teksasu je prevlazno, u NY su zimi niske temperature a ljeti prevruce i prevlazno, a Kanada je velikim dijelom izuzetno hladna. Mozda najidealniju klimu ima Kalifornija, ali ocean ima ogromne valove i nije bas pogodan za kupanje, kao Jadransko more, puno je opasniji. Htjela sam reci da u Hrvatskoj nema tekvih velikih razlika u temperaturi sa -30 na +30, kao, recimo, na East Coast.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
MORE I LJETNA SEZONA-idealno za kupanje, nema ogromnih valova i velike plime/oseke, nema opasnih struja na samim plazama-idealno za kupanje, prekrasne plaze, sezona kupanja od svibnja do listopada.
--------------------------------------------------------------------------------


Idealno za kupanje i prekrasne plaže su vrlo subjektivne. Neki vole oblutke i stijene, a neki pijesak. Svibanj i listopad su ipak samo za hrabrije. U normalnim okolnostima, sve ispod 21 je ipak ispod granice "ugodnog".

Nije bas subjektivno, kupala sam se i na Floridi i na East Coast i puno je opasnije, ne mozes tek tako otplivat od obale, dakle uopce nije idealno za KUPANJE.
Takoder mi je pricala prijateljica koja je bila u Izraelu i Australiji, kako je i tamo opasno otplivati malo dalje od obale, ma ne cak ni otplivati, nije sigurno i usetati do koljena, ili do struka.
Ja sam se vecinu ljeta kupala i u svibnju i u listopadu i sasvim je OK, uopce nije samo za hrabrije.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
U Istri se moze skijati i kupati istog dana, (kao i u Kalifornijiine, samo 100 puta lijepse, priroda, rimske starine, cisto more,...)
--------------------------------------------------------------------------------


Daj molim te, gdje se to u Istri može kupati i skijati u istom danu? Učka, Platak, Gorski Kotar? Malo realnosti ne bi škodilo.

Moja greska, mislila sam kupati i planinariti.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ZIMSKA SEZONA-skijanje, zimski sportovi, cist zrak, netaknuta priroda, docek Nove Godine, karnevali.
--------------------------------------------------------------------------------


Nisam siguran šta bi doček Nove Godine trebao značiti, ali ostalog ima na pretek u Sj. Am. Dobro, karnevala nema na pretek, ali ih ima (Mardi Gras, na primjer).

Pa, ima na pretek i u Hrvatskoj. Nije mi jasno, zasto si to ovaj post shvatio kao pricu, kako je sve bolje u Hrvatskoj? Prica je bila o POTENCIJALU Hrvatske.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Srednjeeuropska metropola Zagreb bi mogo biti slijedeci Prag.
--------------------------------------------------------------------------------


Tipična hrvatska boljka. Kad ćemo već jednom s riječi na djela?

Ako nisi primjetio, ovaj moj post je odgovor na Vilkovo pitanje, kakvog Hrvatska ima potencijala, tako da mi ovaj komentar nije jasan? I po cemu to Zagreb zaostaje za Pragom?

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
HRANA-izvrsna hrana,bolja nego na zapadu.
Na moru plodovi mora, riba, prsut, paski sir.
U unutrasnjosti bogatija, raskosnija hrana, kolaci, pecenja, variva.
--------------------------------------------------------------------------------


A Boga mi, ni u to više nisam siguran. Da li pričamo o "našim starim bakama" kojih je sve manje, ili o restoranima? Ne sjećam se kada sam zadnji put u restoranu u hrvatskoj jeo dobro varivo ili stvarno dobre kolače. Polako, ili ne baš tako polako, ali sigurno, ta prednost Hrvatske polako isčezava.

Ja ne znam u koje to restorane ti ides, jer dobrih i losih restorana ima svugdje? Ja znam preko 20 dobrih restorana i picerija u Splitu i to su samo oni u kojima sam ja bila, a nisam bila u svima. Ako ti nisi bio u dobrom restoranu, to mozda znaci da ne zivis tu i da ne znas, a ne da ih nema. Sigurno talijani dolaze kod nas na ribu, jer ne valja hrana?

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ne mocu se svega sjetiti, dodajte jos nesto...
--------------------------------------------------------------------------------


Problem je da je sva ta priča toliko subjektivna, da je potpuno besmislena. Naročito usporedba jedne (male) zemlje sa jednim (ogromnim) kontinentom. Izjave kao "noćni život" u HR je miljama ispred onog u Sj. Am. su nebulozne. Naravno da za nekoga je, a za nekoga nije (na našu žalost sve više turista tvrdi da naš noćni život zaudara). Isto vrijedi i za arhitekturu. Nekome odgovara srednjeevropska, a nekome moderna. Za prve je ljepota u kamenu, a za druge u željezu, staklu i betonu. O prirodi je nepotrebno govoriti. Priroda je svugdje lijepa. Dovoljno je pogledati slike po raznim foto forumima.

Ta prica uopce nije subjektivna i nije bila prica o tome sta je bolje u HR, nego koji su potencijali Hrvatske. Ja nigdje nisam rekla da je nocni zivot miljama ispred onog u Sjevernoj Americi, to si izmislio. Ja sam pricala o prednostima koje Hrvatska ima. Ima uvijek puno ljudi na ulicama, u gradu, nema strogih zakona za alkohol, mozes popit pice u kaficu iako nemas 21 godinu, moze popit pivo na plazi, u parku ili na pikniku. Ima jako puno dogadanja vani na otvorenom, koncerti na plazi i slicno i ima puno vise pjesackih zona, dok je u Sjevernoj Americi sve podredjeno automobilima, sjedis u kaficu, na patiu i udises ispusne plinove automobila? Ima puno diskoteka na otvorenom, na plazi i ljetnih terasa.

Ovo za arhitekturu...ako ti ne vidis nista posebno u 1700 godina staroj Dioklecijanovoj palaci u Splitu i u Areni u Puli, u Trogiru, Dubrovniku, Gornjem Gradu u Zagrebu, to je tvoja stvar....ili su svi oni turisti koji idu u Rim, Venciju ili Atenu zbog grckih i rimskih starina takoder nebuloza?


Zaključak? Pa nemam ga baš.
Maknuti se iz svog "dvorišta" i dobro otvoriti oči. Niti je u Sj. Am. sve loše, a još manje je u HR sve najbolje. Bog je bio jako darežljiv, ali izjave kao "naše more je naj", "naša obala je naj", "naše plaže su naj", "naše Plitvice su naj", itd. su svakom normalnom pretjerane. E sad, ili na ovom forumu ima malo normalnih, ili sam ja s godinma prolupo.

Zakljucak je, da ti vodis neku sasvim drugo raspravu, o sasvim drugoj temi i da si skroz promasio temu.
Ja sam se makla iz svog dvorista i zivim u Kanadi. Ja nista takvog nisam ni rekla, a to sto si ti to tako shvatio, je zato, sto si ti to tako htio shvatiti. Meni uopce nije jasno zastp mi pripisujes neke izjave skroz desete izjave, koje nemaju veze s mojim postom? Evo ti clanak koji potvrdjuje cijelu moju pricu o tome KAKO HRVATSKA IMA POTENCIJALA:
Quote:
ZAGREB - Američki modni magazin »In Style« u svom je najnovijem broju Hrvatsku uvrstio među sedam svjetskih top destinacija, u koje se preporučuje putovanje zbog prirodnih ljepota, čistog mora i povijesno-kulturnog naslijeđa, izvijestila je voditeljica predstavništva Hrvatske turističke zajednice (HTZ) u New Yorku Nena Komarica. Magazin »In Style«, koji izlazi u mjesečnoj nakladi od 1,6 milijuna primjeraka, u članku »Dalmatinska obala, Hrvatska« čitateljima navodi razloge zbog kojih je dobro putovati u Hrvatsku, poput netaknute obale s tisuću otoka, jednim od najčišćih mora na svijetu, idealnim za krstarenje i slično.
Navodi se i da se u Hrvatskoj osim prirodnih ljepota mogu vidjeti i različiti stilovi u arhitekturi, pri čemu autor posebno preporučuje posjet Dubrovniku kao "kulturnom središtu zemlje", Trogiru, koji je građen, kako piše, po uzoru na Veneciju te otok Hvar.
Uz članak o Hrvatskoj objavljene su i fotografije Hvara, Toma Cruisea i Stevena Spielberga, za koje se navodi da su na kružnom putovanju u Hrvatskoj bili na jahtama koje je moguće iznajmiti.
Osim Hrvatske magazin preporuča još Keniju, Južnu Afriku, London, grčki otok Santorini te tri američke destinacije Aspen, Napa Valley i Nantucket.
O Hrvatskoj i njenim turističkim potencijalima dosta se u zadnjih mjesec-dva pisalo i u njemačkim magazinima.
O Istri i Kvarneru reportažu je objavio njemački Cosmopolitan. Ta hrvatska područja Cosmopolitanova autorica opisuje kao "jednu novu Italija - samo cjenovno povoljniju".
Naklada toga broja Cosmopolitana je 459 tisuća primjeraka.
Reportaže o Hrvatskoj objavljene su i u magazinu »Der Feinschmecker«, koji izlazi u nakladi od 143 tisuće primjeraka, te u časopisu "Abenteuer&Reisen«, koji se tiska u nakladi od 120 tisuća primjeraka.[Hina]
DA JOS NAPOMENEM , DA SAM JA PROCITALA JOSE 2-3 SLICNA CLANKA U RAZNIM STRANIM CASOPISIMA
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 14.07.2005. at 08:13.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 05:37   #82
Re: Re: Re: Re: Bolji standard u zemljama dijaspore

Quote:
talia kaže:
Moze se znati
KLIMA-idealna, niti je prevruce s kisnim sezonama kao u tropskim zemljama, niti je prehladno zimi s niskim temperaturama -30, kao u Sjevernoj Americi i slicno.

MORE I LJETNA SEZONA-idealno za kupanje, nema ogromnih valova i velike plime/oseke, nema opasnih struja na samim plazama-idealno za kupanje, prekrasne plaze, sezona kupanja od svibnja do listopada.
U Istri se moze skijati i kupati istog dana, (kao i u Kalifornijiine, samo 100 puta lijepse, priroda, rimske starine, cisto more,...)

ZIMSKA SEZONA-skijanje, zimski sportovi, cist zrak, netaknuta priroda, docek Nove Godine, karnevali.

Srednjeeuropska metropola Zagreb bi mogo biti slijedeci Prag.


KULTURA-rimske starine, dvorci, srednjeuropska arhitektura, mediteranska arhitektura, Sinjska alka, Moreska, filmski festivali, karnevali, narodne nosnje, trad. plesovi, itd.

HRANA-izvrsna hrana,bolja nego na zapadu.
Na moru plodovi mora, riba, prsut, paski sir.
U unutrasnjosti bogatija, raskosnija hrana, kolaci, pecenja, variva.

Puno pjesackih zona, uvijek puno ljudi na ulicama, opusteniji zakoni u vezi alkohola, nece te maltretirati policija, ako pijes pivo na plazi, bogat nocni zivot, vise slobode za djecu, djeca se mogu igrati vani, pjesaciti u skolu, svugdje se moze stici pjesice...

Ne mocu se svega sjetiti, dodajte jos nesto...

Meni stvarno nije jasno koji te dio mog posta naveo na takvu rekaciju, No-Name?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 11:52   #83
gato i kestenj:
crno na belo:

Kupovna moć prosječnog Hrvata ne doseže ni dvije petine kupovne moći prosječnog Austrijanca, pokazuje najnovija analiza Bečkog instituta za međunarodne ekonomske studije o hrvatskom gospodarstvu.
clanak je stvarno zanimljiv

ukazuje i na cinjenicu da je "..BDP po stanovniku, iskazan u paritetu kupovne moći, u Hrvatskoj je lani iznosio 10.289 eura, što čini 46 posto prosjeka Unije, čiji je prosječni građanin na kraju prošle godine raspolagao sa 22.371 eurom."
al da je to nazalost slaba utjeha.
znaci penezi ga je, al negdi nestaju.

gato:
...Sama Austrija pak kraj je prošle godine dočekala s razinom životnog standarda koji je čak 22 posto iznad prosjeka EU-a. Podaci Eurostata, statističkog ureda Unije iz Luxembourga, pokazuju da su po razini životnog standarda ispred Austrije u Dvadesetpetorici jedino Luksemburg, Irska i Danska

...zemlja teska..za perace...sivih cesta...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 12:30   #84
Jimmy jazz, hvala na zaista zanimljivom linku.

Eto, sto se tice iskljucivo ekonomskog pogleda (visina zivotnog standarda), nemam sto reci. Hrvatska je tu gdje je, nije bas sjajno, a Kestenu je sve odgovoreno.

Doduse, nitko nije ni napisao da je u HR visi zivotni standard nego na zapadu. Ja sam bio spomenuo kvalitetu zivota, sto uz zivotni standard nosi sa sobom i neke druge parametre.

Mene je na datom linku pozitivno iznenadila Austrija. Nisam znao da kotira tako visoko u odnosu na ostatak EU.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 06:22   #85
Quote:
gatto kaže:
To je dosta individualna stvar.
Ne bih se složio sa tom izjavom ("dosta")

To je potpuno, apsolutno, 100% individualna stvar. Točka.

U svih ovih godina, na ovom forumu ili drugdje, pričalo se o Hrvatskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji, nisam našao dvoje ljudi koji bi se složili oko kriterija za usporedbu.

Ali se zato mogu kladiti (završila ova tema sa ovim postom ili ne) da će za manje od mjesec dana netko ponovo postaviti slično, ili potpuno isto, pitanje, i sve će krenuti ispočetka (hmm, ima li krug uopće početak i kraj?).
No-Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 06:27   #86
Nema.


Jer nas nostalgija pere u ciklusima.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 10:38   #87
Quote:
No-Name kaže:
Ne bih se složio sa tom izjavom ("dosta")

To je potpuno, apsolutno, 100% individualna stvar. Točka.
Hvala na ovoj korekciji. Slazem se.
Quote:

Ali se zato mogu kladiti (završila ova tema sa ovim postom ili ne) da će za manje od mjesec dana netko ponovo postaviti slično, ili potpuno isto, pitanje, i sve će krenuti ispočetka (hmm, ima li krug uopće početak i kraj?).
Naravno da ce opet biti takvih pitanja. Prije svega zato sto se stvari mijenjaju. Naprimjer, odluciti otici vani prije 10 godina nije bas isto kao i danas, koliko god Hrvatska bila kritizirana u svemu. A isto tako, oni koji su u HR postigli to da zive pristojnim zivotom, znaci presli prag prihvatljivog (mislim na njihovu ekonomsku situaciju), takvi bas i nemaju nekog velikog razloga za otici vani i prolaziti svu tu zajebanciju. Isplati se najvise onim mladim ljudima koji traze nekakav profesionalni izazov, neka nova iskustva, itd.

Vidis, meni je prije 4 godine bio izazov otici vani. Sad, kad znam konkretno koliko je "trava zelenija", sad imam neku drugu ambiciju, a ta je, postici to da zivim doma u HR pristojnim zivotom.

Nije bas da se nemoze. Eto poznam ljude mojih godina koji rade u Zagrebu u IT-ju, i u marketingu i dostizu sasvim solidna primanja. Neki su uspjeli kupiti i krov nad glavom i zive sasvim dobro u HR. Oni sa svojih cca. 1.200 - 1.300 Eura mjesecne place kvalitetnije zive nego da im netko ponudi u Milanu 1.000 Eura vise od toga.

Zatim, jedan prijatelj s ocem radi kao autolimar u blizini Rijeke (imaju obiteljski obrt) i zive jako dobro. Jedan drugi poznanik je keramicar, radi privatno i solidno zaradjuje. Treci poznanik je odvjetnik i radi u zajednickom odvjetnickom uredu. Ima ih jos,...
Dobro, ovi posljednji su nesto nasljedili, itd. Ali Boze moj, nemoraju svi u zivotu poceti od 0. I od dijasporasa mnogi otidju vani tako da im pomogne rodbina, ozene se za "domace" i sto ti ja znam. Svatko ima svoju pricu i svoju situaciju.

Kakogod, ovi posljednji koje sam spomenuo u HR zive vjerojatno mnogo kavlitetnije nego vecina dijaspore i nisu nista "pokrali" da bi mogli zivjeti tako kako zive. Zive dobro i sto se tice kupovne moci, a Hrvatskoj su. Vani odlaze iskljucivo u turizam. Mogu otici vidjeti Pariz, Rim ili otici na skijanje u Italiju. A da ne spominjem kakve kuce i aute imaju. To je po meni najkvalitetnije i mislim da je njima "trava najzelenija", jer su doma, u svojoj zemlji. Rade puno, ali i zaradjuju.

E sad, postoji i masu onih koji samo sjede u HR i nesto laprdaju i misle da je vani sve bolje. Iste te da preselis van, ispostavili bi vrlo brzo da im ni vani nista ne valja.

Dobro, znam da ce me sad mnogi drvljem i kamenjem sto sam ovo napisao, jer ce ispasti da velicam zivot u Hrvatskoj. Ali eto, to je moje misljenje o kvaliteti zivota. I mozda je malo offtopic, jer standard zivota i kvaliteta zivota nisu bas isti pojmovi, iako su dosta povezani.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 11:19   #88
Quote:
No-Name kaže:

Drugi primjer. Recimo da volim pješčane plaže. U Hrvatskoj ih gotovo nema (govorim o finom pijesku poput pudera, neovisno o boji, a ne o mulju ili vrlo sitnom šljunku). Tradicional odgovor je - Ha! naravno da imamao. Pogledaj samo Bol na Braču. Naravno, onaj ko to kaže, nema pojma o čemo se priča, ali čuo je da drugi ljudi tako odgovaraju. Onda, nakon duge i mučne rasprave, "Pa šta onda, pijesak ti se i tako samo zavlači u gaće".
eh da te pjescane plaze:
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=105048

od svih zemelja zapadne Europe je FRA mozda najbolja zemlja sto se tice kvalitete zivota,u Njem. je standard bolji nego u HR ali vjerujte mi da kvaliteta zivota nije bolja,dobro ima i u Njem. par nezagadjenih mjesta u kojima se dobro tj. kvalitetno zivi,ali zbog mentaliteta,zbog umjetne hrane itd. mi se zivot u Njem. ne svidja,
ovdje ljudi imaju isto zivotne probleme (da i oni su obicni ljudi)
Hrvati imaju u prosjeku sigurno vise briga a pogotovo kredita
ali vjerujte mi da su ljudi recimo u ZG sretniji,ja sam prosle godine dozivio sok kad sam se vratio nakon ~70 dana iz HR,setao sam se ulicama jednog grada(275.ooo stanovnika) i svi ostali su bili tuzni,uvuceni,...cak su ZG prosjaci sretniji od ovih u Njem. [znam da zvuci banalno] meni smetaju komentari (ljudi koji su rodjeni vani) tipa "a sta ces u HR tamo nema zivota"-znaci li to da tamo ljudi umiru od gladi?mogu samo zakljuciti da se u nasoj domovini jede zdrava hrana,udise cist zrak te da su ljudi drustveniji i time sretniji i zadovoljniji od ovih sa hladnog(!) sjevera Europe
Kiwi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 17:19   #89
Rasprava je nesto posustala?
Evo malo ulja na vatru.

Sikkukkut an'nikktukktin

PS Dodatni link, iako je original na Reuters-ovom site-u detaljniji (Reuters-Health-Thu Jul, 14th, 2005).
__________________
Peace is advantageous. We will eat the hearts and the eyes of our enemy.
Sikkukkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 18:09   #90
Da, i? Misliš da hrvatski embriji ne nose nikakvog otrova u sebi?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 18:31   #91
@talia....klima, skijanje ,pjescane plaze,mirno more, ronjenje i sve drugo!




Australija zemlja gdje se moze skijati i suncati ...u isto godisnje doba...(sada nema tropikal klime u Queenslandu, nego je lijepo 25-32C) i plivati i hodati po 10km pjescanoj mirnoj plazi ili ici na valove surfing...sve sta nema u hrvatskoj.
A koliko je popularan sport plivanje vidi se po nasim olimpijskim
rekordima.

Treba vidjeti i znati sva svjetska mora i plaze i poznavati klimu razlicitih zemalja da se moze hvaliti samo sa hrvatskom.

U bilo koje vrijeme u godini u australiji je negdje suncano i toplo za kupanje i privlacna klima....nije uvijek tropikal na sjeveru.

OH.......AUSTRALIA!


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 18:49   #92
A i morski psi su kapitalci......
d
tridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 21:30   #93
Quote:
VILKO kaže:
@talia....klima, skijanje ,pjescane plaze,mirno more, ronjenje i sve drugo!




Australija zemlja gdje se moze skijati i suncati ...u isto godisnje doba...(sada nema tropikal klime u Queenslandu, nego je lijepo 25-32C) i plivati i hodati po 10km pjescanoj mirnoj plazi ili ici na valove surfing...sve sta nema u hrvatskoj.
A koliko je popularan sport plivanje vidi se po nasim olimpijskim
rekordima.

Treba vidjeti i znati sva svjetska mora i plaze i poznavati klimu razlicitih zemalja da se moze hvaliti samo sa hrvatskom.

U bilo koje vrijeme u godini u australiji je negdje suncano i toplo za kupanje i privlacna klima....nije uvijek tropikal na sjeveru.

OH.......AUSTRALIA!


To je OK, ali nikako ne znaci da Hrvatska nema potencijala
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 01:57   #94
Re: Re: Re: Re: Bolji standard u zemljama dijaspore

Quote:
talia kaže:

Puno pjesackih zona, uvijek puno ljudi na ulicama, opusteniji zakoni u vezi alkohola, nece te maltretirati policija, ako pijes pivo na plazi, bogat nocni zivot, vise slobode za djecu, djeca se mogu igrati vani, pjesaciti u skolu, svugdje se moze stici pjesice...
Kakve pješačke zone?Kakav jebeni bogati noćni život???Svugdje se može stići pješice???Gdje to?U Bibinju možda??O kojoj zemlji ti to pričaš?
__________________
krme.
tapiroliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 02:41   #95
Hm... izgleda da mi je to promaklo.

1. Pjesacke zone. Ne sjecam se da sam bio u zemlji koja ima manje pjesackih zona nego Hrvatska.
2. Uvijek puno ljudi na ulicama. Da, pogotovo u radno vrijeme.
3. Opusteniji zakoni u vezi alkohola. Sto to bi trebala biti prednost ? I koji to zakoni ? Voznja s 0% ili to da se alkohol toci od ranog jutra ?
4. Nece te maltretirati policija ako pijes pivo na plazi. Naravno da nece, kad si vidjela policajca na plazi ? Maltretirat ce te na 10 drugih mjesta.
5. Bogat nocni zivot. Mozda u usporedbi s Tiranom.
6. Vise slobode za djecu. Po cemu ? Mogu lakse doci do droge ?
7. Djeca se mogu igrati vani. Gdje vani ? Ni u jednoj zemlji parkovi za djecu ne izgledaju tako jadno kao u Zagrebu. Da ne spominjem pseca govna na svakih 2 metra.
... ne da mi se vise....
sloggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 04:05   #96
Quote:
sloggy kaže:
Hm... izgleda da mi je to promaklo.

1. Pjesacke zone. Ne sjecam se da sam bio u zemlji koja ima manje pjesackih zona nego Hrvatska.
2. Uvijek puno ljudi na ulicama. Da, pogotovo u radno vrijeme.
3. Opusteniji zakoni u vezi alkohola. Sto to bi trebala biti prednost ? I koji to zakoni ? Voznja s 0% ili to da se alkohol toci od ranog jutra ?
4. Nece te maltretirati policija ako pijes pivo na plazi. Naravno da nece, kad si vidjela policajca na plazi ? Maltretirat ce te na 10 drugih mjesta.
5. Bogat nocni zivot. Mozda u usporedbi s Tiranom.
6. Vise slobode za djecu. Po cemu ? Mogu lakse doci do droge ?
7. Djeca se mogu igrati vani. Gdje vani ? Ni u jednoj zemlji parkovi za djecu ne izgledaju tako jadno kao u Zagrebu. Da ne spominjem pseca govna na svakih 2 metra.
... ne da mi se vise....
1. USA, Canada, (pjesacke zone- trgovi i ulice zatvorene za promet automobila)
2. Navecer
3. u USA i Canadi ne smijes popiti pivo ispred kafica, a kamoli na plazi
4. ovdje ne smijes na plazi popit pivo, niti igdje na javnom mjestu
5. ne, u usporedbi s Vankuverom
6. mogu se igrati u kvartu bez nadzora roditelja, mogu ici sama u skolu, na bazen, na sportsku aktivnost itd.
7. na plazi, u kvartu itd.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 23.07.2005. at 06:32.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 05:17   #97
Dalekoistočna, ali vrlo "zapadna" zemlja:

a) min. plaća je cca 20 kn/sat, a vele mi da je srednja SSS plaća oko 1.5 k €. VSS placa zavisi od polozaja, i nije rijetkost da bude iznad 5 k € (cak npr. i za određene "ne-menedžerske" pozicije).
Downside: ovdje se radi min. 12 sati dnevno, tako da su relativno velike plaće rezultat velikog broja sati, a ne velike satnice. Trinaesta plaća je pravilo.

b) litra mlijeka je cca 10 kn, kruh je netipičan sa sličnom cijenom kao i kod nas, kilo mesa je npr. od 100 kn naviše, litra europskog vina starta od 150 kn

c) porezi su, koliko znam, cca 10 %

d) javni prijevoz je 6 kn za podzemnu, od dvije kune naviše za bus. Taksi je za naše pojmove izuzetno jeftin, cca 2 kn kilometar

e) stan...well nekretnine koštaju kao kod nas prije uvođenja €, a iznajmljivanje...mislim da je jeftinije nego kod nas

f) pivo: Guiness je 50 kn za pola litre, a možeš piti i domaće za cca 18 kn. Big Mac meni (burger, pomfri, kola) je 18 kn. S time da je Pepsi duplo jeftinija od kole u dućanima. Restoran, ručak za ubit se od hrane za četvoro: cca 50 €.

Dalje: ADSL je 35 $ mjesečno, odjeća je po cijeni sličnoj onoj iz Trsta. E, i još: implantat zuba je cca 800 €.

Bottom line?
To zapravo ništa ne govori o tome koliko je tu trava zelenija...jer se radi o zemlji gdje ćeš uvijek biti ne samo stranac, nego čisti "uljez"...ali, tko je ono rekao "mi smo ovdje samo zbog para"...

E, i prije je netko spomenuo Istru u kontekstu istodnevnog skijanja i kupanja...
Istra JEST mjesto za istodnevno skijanje i kupanje! Sigurno je da nitko neće skijati u Istri, ali ne treba cjepidlačiti: ujutro će se okupati, pa će sjesti u auto i skijati u Sloveniji. U 6. mjesecu, bez problema. I molim bez komentara da se radi o Sloveniji, a ne Hrvatskoj, mislim da osobnu iskaznicu ima svatko stariji od 16 godina.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 06:41   #98
Quote:
Secundo kaže:
Da, i? Misliš da hrvatski embriji ne nose nikakvog otrova u sebi?
Ne mislim da ih nose toliko.
Da citiram jednu med. sestru, dosljaci iz istocne Europe su zdraviji od lokalnih.

Nadalje, Europa ipak ima razumni skepticizam prema GM proizvodima, od koji su neki dizajnirani da spontano stvaraju pesticide.

Sikkukkut an'nikktukktin
__________________
Peace is advantageous. We will eat the hearts and the eyes of our enemy.
Sikkukkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 08:13   #99
Quote:
VILKO kaže:
@talia....klima, skijanje ,pjescane plaze,mirno more, ronjenje i sve drugo!




Australija zemlja gdje se moze skijati i suncati ...u isto godisnje doba...(sada nema tropikal klime u Queenslandu, nego je lijepo 25-32C) i plivati i hodati po 10km pjescanoj mirnoj plazi ili ici na valove surfing...sve sta nema u hrvatskoj.
A koliko je popularan sport plivanje vidi se po nasim olimpijskim
rekordima.

Treba vidjeti i znati sva svjetska mora i plaze i poznavati klimu razlicitih zemalja da se moze hvaliti samo sa hrvatskom.

U bilo koje vrijeme u godini u australiji je negdje suncano i toplo za kupanje i privlacna klima....nije uvijek tropikal na sjeveru.

OH.......AUSTRALIA!


Vilko, da li je na vecini tih plaza, potreban LIFEGUARD i zasto?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 09:21   #100
Quote:
talia kaže:
Vilko, da li je na vecini tih plaza, potreban LIFEGUARD i zasto?







Australia's lifeguards go hi-tech
By Carmen Roberts
BBC ClickOnline on the Gold Coast, Australia

Lifeguards down under are turning to technology to make beaches safer.
They are using a computer surveillance system to monitor Australia's beaches in an attempt to reduce deaths by drowning.
"Surf life savers work in an operational environment where seconds count, so having a good communications system that can capture data quickly is vitally important. It will and can save lives," said Peter Dawes of Surf Life Saving.
The nerve centre of SurfCom might look like an ordinary beach shack, but it is home to a communication system that is revolutionising surf life-saving.
On location, on time
SurfCom is the Gold Coast emergency communications centre for life-savers in Queensland.
It is a purpose-built, fully integrated radio, telecommunications and computer network for the beach.
The alarm can be triggered by a member of the public on the beach or by simply phoning-in.
The call can then be tracked on the SurfCom system.
"The simplicity of it is that the operator pushes the button and that sends the signal through our radio network and the information pops up as an icon on our map," said Mark Parsons of Zetron Australasia, which provided the technology.
"The operators here can then send information to people out there on location at the time."
Jet boat teams are then dispatched and the rescue is co-ordinated and tracked using global positioning systems.
Beach cameras can zero in on trouble spots while an emergency services helicopter provides aerial surveillance and support.
It is the only dedicated surf and beach surveillance and communications network in Australia, driven by a unique software system that was in fact custom-built and designed by volunteer surf life-savers.
"In many ways these are different surf life-savers than many are used to seeing," said Mr Dawes
"They're indoors, they're operating computers in an indoor environment, and they're so advanced in what they're doing, they're actually customising software to suit their own needs."
Watching you
SurfCom was introduced after a record number of tourist drownings in 2002.
During the first five months of operation last year, SurfCom received around 1,000 calls per day and over 120 beach emergencies were coordinated.
"We're also looking at SMS-type activities that members of the public can provide information to these centres on a national basis and actually provide information out to our services," said Mr Parsons.
In addition to SMS, SurfCom will also be upgrading its surf safety camera system. There are currently two analogue cameras in operation on the Gold Coast.
By late next year there will be four digital cameras in place, and this is just the start of a nationwide roll-out.
Beach cameras attract a good deal of controversy. SurfCom says the cameras are part of a bigger picture, to help monitor swimmers on un-patrolled beaches or where surf rescue resources are thin on the ground.
Lives saved
Statistics show there has been a significant drop in drownings. Last summer there were only six on record, a big drop from an average of 14.
There are other benefits, too. Under the old system, rescue data was analysed only at year end. The new system records it instantly, letting life savers take a proactive, rather than reactive approach.
"The idea is that we will progressively roll out the IP cameras and we will have a wireless solution that will not only run our cameras but also PDA devices and also portable internet access for our services throughout the coast area," said Mr Parsons
Australia has long been looked to as a leader in lifeguard innovation. Now many overseas lifeguard services in the UK and Asia are considering adopting the Australian technology.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.