Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2003., 01:27   #21
Quote:
noxy kaže:
Klanjam se PRED kipom ili slikom zbog onog sto ona predstavlja.
Khm, khm...

Ni ne klanjam se pred kipovima ili slikama jer... pa Biblija to zabranjuje!
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:30   #22
Ja necu lagat...Kad sam u crkvi kleknem pred Gospin ili Isusov kip i pomolim se. Sto je tu lose?
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:32   #23
P.S
Zelis reci Chloe da nebi smijeli postovat svece ili Mariju?
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:34   #24
Quote:
Za obrezivanje ti ne mogu sa sigurnoscu objasnit jer ne znam zasto opce sluzi obrezivanje. Mislim da se mi ne obrezujemo zbog Isusove krvne zrtve na krizu(tako nekako,nisam sigurna)
Obrezanje je bilo znak Starog Saveza - da su Zidovi Bozji izabrani narod, drukciji od drugih naroda. To je bilo tijelesno obrezanje. U Novom Savezu koji je Bog sklopio sa svim ljudima, Bog vise ne zahtjeva obrezanje kao znak Saveza, jer krscani vise nisu pod Zakonom, vec su u Duhu... u Kristu. I zato: pravo je obrezanje u srcu, a ne na tijelu. Kršćani su obrezani u srcu, odvojeni od ovoga svijeta na slavu Bogu!

A to što se mnogi nazivaju kršćanima, a tako ne žive i u praksi nisu nikakvi kršćani, to je druga stvar.

Sigurno ima muslimana koji se drze svoje vjere i onih koji se je drze samo izvanjski i samo tradicionalno....
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:35   #25
Quote:
noxy kaže:
P.S
Zelis reci Chloe da nebi smijeli postovat svece ili Mariju?
Postovati svakako, ali ih obozavati i štovati, moliti im se, slaviti ih - NE.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:37   #26
Da ne dode do nesporazuma...Katolik ili pravoslavac?
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:46   #27
Quote:
noxy kaže:
Da ne dode do nesporazuma...Katolik ili pravoslavac?
Ni jedno od toga...
Priznaje samo Bibliju.

(Ovaaaaj, misli da priznaje samo Bibliju...pravo pitanje je koji dijelovi Biblije su u prvom planu. )
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:51   #28
Quote:
Simona kaže:
Ni jedno od toga...
Priznaje samo Bibliju.

(Ovaaaaj, misli da priznaje samo Bibliju...pravo pitanje je koji dijelovi Biblije su u prvom planu. )
Ja sam kršćanka. Točka.

Priznajem CIJELU Bibliju, Simona. Cijelu!!! Nema prvog, drugog i trećeg plana. Biblija je Bozja Riječ!

Khm... osim naravno apokrifa.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:54   #29
Ok!Samo pitam jer koliko sam shvatila jedna od razlika izmedu katolika i pravoslavaca je to sto se katolici mole svecima,mrtvima i pogotovo Mariji dok pravoslavci to ne rade...
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:55   #30
Quote:
Simona kaže:
...pravo pitanje je koji dijelovi Biblije su u prvom planu. )
Kaj ti uopće to znači?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 01:58   #31
Quote:
noxy kaže:
Ok!Samo pitam jer koliko sam shvatila jedna od razlika izmedu katolika i pravoslavaca je to sto se katolici mole svecima,mrtvima i pogotovo Mariji dok pravoslavci to ne rade...
Bez obzira tko to radi ili ne radi, svaku doktrinu treba provjeriti u Bibliji.... Noxy, počni sama čitati Bibliju, bez ičijih komentara i tumačenja, i samo zamoli Boga da te u tome vodi i da ti pokazuje i tumači Svoju Riječ... Sigurna sam da će ti otkriti mnoge stvari! Biblija je Njegova Riječ i zato je najbolje Njega - autora - pitati za tumačenje...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 02:08   #32
Hvala na savjetu...Bibliju sam samo citala u kracem izdanju jer me do sada,iskreno receno,nije ni puno zanimala. Za krizmu sam dobila Novi zavjet i vec ga citam. Mozda se to tebi cini negativnim ali citanje drugog vjerskog štiva mi puno pomaze u vjeri i razumijevanju biblijskih tekstova
noxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 02:14   #33
Quote:
noxy kaže:
Hvala na savjetu...Bibliju sam samo citala u kracem izdanju jer me do sada,iskreno receno,nije ni puno zanimala. Za krizmu sam dobila Novi zavjet i vec ga citam. Mozda se to tebi cini negativnim ali citanje drugog vjerskog štiva mi puno pomaze u vjeri i razumijevanju biblijskih tekstova
E, super... Najbolje je da počneš sa Novim Zavjetom, recimo Ivanovim Evanđeljem, a zatim i ostala Evanđelja i onda poslanice...

Nije negativno čitati vjersko štivo... I ja jako volim čitati razne vjerske knjige, ali najvažnija nam treba biti Biblija!

Meni je nekad Biblija bila jako dosadna i niš ju nisam razumijela... Ali kad sam zaista počela vjerovati u Isusa Krista i predala Mu svoj život, On mi je otvorio oči za tu Knjigu i te riječi su oživjele, postale su hrana mojoj gladnoj duši. I odjednom mi Biblija više nije bila dosadna ni nerazumljiva, već sam prepoznala u svom životu sve ono što u njoj piše... To je predivno!
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 02:14   #34
Quote:
Chloe kaže:
Ja sam kršćanka. Točka.

Priznajem CIJELU Bibliju, Simona. Cijelu!!! Nema prvog, drugog i trećeg plana. Biblija je Bozja Riječ!

Khm... osim naravno apokrifa.
Ma daj!
Znači držiš sve baš svega što piše u Bibliji. Doslovce svega! Jer i to znači Biblija. Držati se propisa koji su takvi kakvi jesu.
Svih. To je pravo PRIZNANJE.

Ostalo je tumačenje, a to je čist nekaj drugo. Zato i postoje različite crkve odnosno zajednice.

Jel' može preformulirano pitanje? A kojoj zajednici pripadaš?
Jer i to stoji u Bibliji.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 02:19   #35
Quote:
Simona kaže:
Ma daj!
Znači držiš sve baš svega što piše u Bibliji. Doslovce svega!

Jer i to znači Biblija. Držati se propisa koji su takvi kakvi jesu.
Svih. To je pravo PRIZNANJE.
Da... držim se svega... Ne kužim na što ciljaš...

Quote:
Ostalo je tumačenje, a to je čist nekaj drugo. Zato i postoje različite crkve odnosno zajednice.

Jel' može preformulirano pitanje? A kojoj zajednici pripadaš?
Jer i to stoji u Bibliji.
Ja sam kršćanka, kao što rekoh. Ne određujem se denominacionalno.
Ali, ajde... nije tajna... već sam o tome pisala na forumu... Moja zajednica je Evanđeoska crkva. Dakle, ja sam evanđeoska kršćanka... iliti... pentekostalka, ako ti je tako jasnije.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 10:44   #36
"postuj sljedbenike knjige i ne pokusavaj ih preobratit"


a gdje je to napisano
west4j is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 11:14   #37
Re: Pobijanje krscanskog vjerovanja sa biblijom

Quote:
Harun kaže:
Moj zakljucak:
Ja vjerujem da mi muslimani imamo vise slicnosti sa Isaom(isusom) nego vi krscani i ja vjerujem da ga mi vise slijedimo nego vi. zar nije logicno ovo sto sam ja gore napisao?

krivo vjeruješ momak, tvoje znanje o Bibliji i Isusu je površno i ti ili ne želiš ili si neiskren da saznaš pravu istinu. Ko god ne vjeruje da je Isus pored ljudske prirode imao i božansku dok je bio na zemlji, on time ne vjeruje ni u Oca ni Sina.
cvitkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 12:44   #38
Noxy
-ne klanjamo se kipovima i slikama kao sto su se oni u Starom zavjetu klanjali svetom teletu(mislim da je bilo tele).Klanjam se PRED kipom ili slikom zbog onog sto ona predstavlja.
/ma smijesno neklanjas se teletu a klanjas se drugom kipu, pa zaboga miloga kakva ti je razlika kip ovo kip ono,
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene. 4 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. 5 Ne klanjaj im se niti im služi!(Biblija) zar ovo nije jasno, ali staces opet se neko nadje kao Noxy i kaze da se treba klanjat kipovima a biblija zabranjuje to, smijesno zar ne. Preispitaj se dobro dali slijedis bibliju kako treba.
Fino je Allah rekao za vas krscane :
005:068. Reci: "O sljedbenici Knjige(krscani i zidovi), vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tevrata(tore) i Indžila(jevandjelja), i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš." A to što ti objavljuje Gospodar tvoj pojačaće, uistinu, kod mnogih od njih nepokornost i nevjerovanje, ali, ti ne izgaraj zbog naroda koji neće da vjeruje. .Kuran
fino ti biblija kaze ne klanjas se kipovima a ti Noxy ne mozes sad nesto mijanjati po svom ceifu.
-Isus je umro na krizu za otkup nasih grijeha kao krvna zrtva. Svojom smrcu je otvorio vrata raja.Jos uvijek je svatko od nas odgovoran za svoje grijehe.
/kakva zrtva covjece zar ti ne stoji u bibliji 16 Neka se očevi ne osuđuju na smrt zbog sinova ni sinovi zbog očeva; neka svatko za svoj grijeh gine!(Biblija) zbog koga ce isus biti zrtvovan kad smo svi mi odgovorni za svoja djela. Nece isus biti odgovoran za nasa djela, ako smo radili lose bicemo kaznjeni.
-Za obrezivanje ti ne mogu sa sigurnoscu objasnit jer ne znam zasto opce sluzi obrezivanje. Mislim da se mi ne obrezujemo zbog Isusove krvne zrtve na krizu(tako nekako,nisam sigurna)
/reci cu ti ja, obrezivanje se vrsi i radi higijene , covjek koji se ne obreze ima sanse da mu se koza koja prekriva vrh prenisa infekcira i tako svo ju zenu kad ima odnos infekcira. Ako se ne obrezes onda se moras dobro obrati po penisu da bude cist.

-U prijasnjem postu sam ti objasnila Sveto Trojstvo.Znas ono:Otac,Sin i Duh Sveti...Kada je Marija rekla:"Evo sluzbenice Gospodnje!Neka mi bude po rijeci tvojoj" Duh Sveti je sišao nad nju i Rijec je tijelom postala.Kazemo za Isusa da je pravi Bog i pravi covjek.
/sveto trojstvo nema u bibliji nista o ovome nepise doslovno, isus to nikad nije ucio ili da je rekao "JA, MOj Otac i sveti duh smo Bogovi" trojstvo je ucenje pavla. Volio bih vidjeti u kojem djelu biblije se spominje rijec sveto trojstvo. Mi muslimani vjerujemo da je Jedan Bog, Isus njegov poslanik a sveti duh Andjeo Gabrijel.
Ako vjerujete da je je isus , i otac i svetu duh jedno, 1+1+1=1 JELI OVO LOGICNO, ZASTO KOMPLICIRATI BIBLIJU.
Pogledaj u bibliji ovo
18 A rođenje Isusa Krista zbilo se ovako. Njegova majka Marija, zaručena s Josipom, prije nego se sastadoše, nađe se trudna po Duhu Svetom.biblija
Navještenje Isusova rođenja 26 U šestome mjesecu posla Bog anđela Gabriela u galilejski grad imenom Nazaret 27 k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova; a djevica se zvala Marija.biblija
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 13:00   #39
CHLOE
"Ni ne klanjam se pred kipovima ili slikama jer... pa Biblija to zabranjuje!"
de mi sad objasni kako to da Noxy se klanja kipovima a ti ne. Chloe ti si postupila po biblija tako sto se ne klanjas kipovima, a Noxy nije postupila po bibliji.

"Zelis reci Chloe da nebi smijeli postovat svece ili Mariju?"
Trebamo postovati Mariju naravno da trebamo, ona je kod muslimana najbolja zena sto je hodala ovo zemljom.
O kakvim svetcima ti pricas covjece,
Vidi sta Allah kaze o vasim svetcima:
009:031. Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje i Mesiha(isusa), sina Merjemina, a naređeno im je da se samo jednom Bogu klanjaju - nema boga osim Njega. On je vrlo visoko iznad onih koje oni Njemu ravnim smatraju. kuran
jedan je krscanin dosao poslaniku muhammedu i rekao mu da oni ne smatraju bogovima svećenike svoje i monahe svoje a na to mu je Muhammed rekao zar vi ne slusate njih i sve sto vam naredi radite ili zabrani pa to ostavljate, u tom slucaju oni se tretiraju kao bogovi. Jer jedino Bog ima pravo da zabranjuje stvari ljudima ili da im naradjuje da cine neke stvari. I trazi te od njih da vam oproste vase grijehe a samo Bog jedan jedini prasta grijehe
Vi krscani smatrate obicne ljude svetcima a i oni idu u wc , jedu, spavaju , isto kao ostali ljudi. Za nas muslimani su sveti ljudi svi poslanici abraham, mojsije, isus, muhamed marija i dugi ljudi. a ostali su obicni smrtnici
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 15:54   #40
Quote:
Harun kaže:

Vi krscani smatrate obicne ljude svetcima a i oni idu u wc , jedu, spavaju , isto kao ostali ljudi. Za nas muslimani su sveti ljudi svi poslanici abraham, mojsije, isus, muhamed marija i dugi ljudi. a ostali su obicni smrtnici
Znači li to da ovi "tvoji sveci" nisu vršili niti malu, a kamoli veliku nuždu?
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.