Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 14:12   #41
Quote:
zanimljivo2007 kaže:

Quote:
Gdje da nadjem mir i radost? Ovako vise ne mogu... Ne zelim vjerovati da sam stvoren da patim, da budem nesretan i nemiran a da to nema smisla...
pretpostavio sam da ce se razlicito shvatiti moj pocetni post - zelim radost i mir u svom zivotu. NIsam ga napisao zato sto sam uistinu nemiran i nesretan nego cisto zato da malo ljude potaknem na pisanje.

...Bog te voli, On je LJubav. to je istina, ali sto to znaci covjeku koji nije nikada osjetio nikakvu ljubav.....
Drugim riječima, lagao si nam "u pobožnoj namjeri" da bi mogao malo propovijedati i dawiti po forumu. Ponavlja se scenarij od prije 2000 godina, a i prije (poslije).

Ja ti opraštam. Budi blagoslovljen i ne griješi više.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 18:11   #42
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
pretpostavio sam da ce se razlicito shvatiti moj pocetni post - zelim radost i mir u svom zivotu. NIsam ga napisao zato sto sam uistinu nemiran i nesretan nego cisto zato da malo ljude potaknem na pisanje.

Manifestacija Bozje ljubavi? ja je zaista dozivaljavam u svom zivotu i moram priznati da me je ponekad strah da cu je izgubiti (valjda je to nekako normalno). No problem je u ovome - mi smo cesto skloni ljudima koji su u potrebi reci ne brini se nista, Bog te voli, On je LJubav. to je istina, ali sto to znaci covjeku koji nije nikada osjetio nikakvu ljubav.

A mene uhvatila panika da su ti dosadili ispiti, da ti treba podrška
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 19:21   #43
Quote:
Nepoznati kaže:
Drugim riječima, lagao si nam "u pobožnoj namjeri" da bi mogao malo propovijedati i dawiti po forumu. Ponavlja se scenarij od prije 2000 godina, a i prije (poslije).

Ja ti opraštam. Budi blagoslovljen i ne griješi više.
Mislim da nije tema jesam li ja lazov ili propovjednik nego tko je onaj tko daje mir i radost, tko nas spasava, tko nas oslobadja. I ako se hoce razgovarati onda se drzi teme. Ali vi ocito ne znate sto odgovoriti pa onda skrecete s teme i prebacujete to na osobnu razinu.

A usput ne bojim se priznati svoje slabosti – sve sam ponekad i lazov i propovjednik... gresnik... Ako je ikoga moja laz uvrijedila – ispricavam se.
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 20:14   #44
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Mislim da nije tema jesam li ja lazov ili propovjednik nego tko je onaj tko daje mir i radost, tko nas spasava, tko nas oslobadja. I ako se hoce razgovarati onda se drzi teme. Ali vi ocito ne znate sto odgovoriti pa onda skrecete s teme i prebacujete to na osobnu razinu.

A usput ne bojim se priznati svoje slabosti – sve sam ponekad i lazov i propovjednik... gresnik... Ako je ikoga moja laz uvrijedila – ispricavam se.
Kao i svi mi.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 21:41   #45
Quote:
šuš kaže:
A mene uhvatila panika da su ti dosadili ispiti, da ti treba podrška

Hvala ti sto se brines ali znas i sam da sad nije vrijeme ispita. A sto se tice podrske - kad je u pitanju dobro ja se ne bojim prihvatiti ga od bilo kojeg covjeka, pa ni od tebe iako si takav kakav jesi.
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 04:13   #46
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Mislim da nije tema jesam li ja lazov ili propovjednik nego tko je onaj tko daje mir i radost, tko nas spasava, tko nas oslobadja. I ako se hoce razgovarati onda se drzi teme. Ali vi ocito ne znate sto odgovoriti pa onda skrecete s teme i prebacujete to na osobnu razinu.
Kao što reče genijalac Richard Dawkins, mir i radost, ako nije temeljena na istini nego na lažima, nema prave vrijednosti. Nespojiva mi je istinoljubivost i opijanje iluzijama. Ista je stvar s bogom i isusom . Ako ti oni pričinjavaju radost, to je tvoj problem. I mene raduje kad u filmu pobijedi pozitivac, iako znam da se radi o izmišljenim likovima. No to je zabava. Na iluzijama i lažima ne želim graditi svoju sreću.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 05:07   #47
zanimljivi....zanimljiv si

nepoznati, ajd oladi malo, i kad lupetaš protiv Onoga o kojem nemaš pojma, prisjeti se malo svojih strahovanja i frke koja te pere dok si solo

šta ti znaš o istini i laži kad je sve oko tebe laž

šta misliš da je to sad nešto posebno nabrojati 15 likova koji su u svojim fazama lucidne shizofrenije napisali knjige kojima se ti sad diviš???

što govoriš o Miru kad o tome pojma nemaš i kad ti je svaki dan i svaki tren nemiran

iluzije su priče za malu djecu, a ono što se proživi i doživi na Putu sa Isusom je neusporedivo sa tvojim fantazijama o "znanju"


čovjek je započeo temu da ljudi kažu svoj feeling o Bogu Isusu, i nije potrebno da ti sad dilaš knjigice o velikim teorijama života

kad je sve napisano
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:14   #48
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Hvala ti sto se brines ali znas i sam da sad nije vrijeme ispita. A sto se tice podrske - kad je u pitanju dobro ja se ne bojim prihvatiti ga od bilo kojeg covjeka, pa ni od tebe iako si takav kakav jesi.
Lako je prihvatiti dobro, ali zlo? Što je s tim?
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 19:15   #49
Quote:
šuš kaže:
Lako je prihvatiti dobro, ali zlo? Što je s tim?
pa sto ti mislis sto sa zlom? treba li ga mozda podrzavati, prihvacati, ciniti?

Ne vraćajte zlo za zlo ni uvredu za uvredu! Naprotiv, blagoslivljajte jer ste na to i pozvani da baštinite blagoslov! 1 Pt 3

Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo.
1 Pt 3,17 - a cuj teko ovo sto kaze?

Ljubljeni! Ne nasljeduj zlo, nego dobro. Tko dobro čini, od Boga je; tko zlo čini, nije vidio Boga. 3 Iv

Uistinu, tko god čini zlo, mrzi svjetlost i ne dolazi k svjetlosti da se ne razotkriju djela njegova; Iv 3,20

Lk 6,45 "Dobar čovjek iz dobra blaga srca svojega iznosi dobro, a zao iz zla iznosi zlo. Ta iz obilja srca usta mu govore."
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 19:44   #50
Nisam mislila na takvu vrstu zla, napisao si da je si uvijek otvoren za prihvatiti dobro, ali što kad ispred sebe vidiš prijatelja koji sam sebi čini zlo (npr. razmišljanjem). Ta osoba je u mom slučaju, moj prijatelj, može se reći i učitelj životne mudrosti. Nije prvi put da vidim da tako neko blizak sam sebi uništava život ne razmišljajući da to čini krivim stavom i očekivanjima, kako prihvatiti tako nešto kad znaš da je potpuno krivo. Kako učiniti da te ta osoba čuje, kako unijeti svjetlo i njen život?
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 20:05   #51
Quote:
šuš kaže:
Nisam mislila na takvu vrstu zla, napisao si da je si uvijek otvoren za prihvatiti dobro, ali što kad ispred sebe vidiš prijatelja koji sam sebi čini zlo (npr. razmišljanjem). Ta osoba je u mom slučaju, moj prijatelj, može se reći i učitelj životne mudrosti. Nije prvi put da vidim da tako neko blizak sam sebi uništava život ne razmišljajući da to čini krivim stavom i očekivanjima, kako prihvatiti tako nešto kad znaš da je potpuno krivo. Kako učiniti da te ta osoba čuje, kako unijeti svjetlo i njen život?

Kriterij vrednovanja sto je dobro a sto zlo jest Bog, a ne covjek.

Ako si covjek ili jos bolje covjek vjernik i vidis, uocavas da taj netko cini nesto lose, zlo, bilo sebi bilo drugima, a mnogo ti je stalo do toga nekoga, naravno da neces samo stajati pored toga nekoga skrstenih ruku, i promatrati kako si unistava svoj zivot, nego ces uciniti sve da mu pomognes.
Kao sto i sama znas ponekad je tesko ljudima otvoriti oci, ukazati na prave vrijednosti, osloboditi ih. (pa ponekad smo i sami takvi - drugi nas savjetuje a mi ne zelimo i necemo da cujemo) no nikada ne treba odustajati i prestati vjerovati u obracenje. velika je moc molitve, odricanja, zrtve za drugoga... velika je moc iskrenog razgovora, prihvacanja nekoga kao takvog, cekanja i strpljenja...
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:11   #52
pomoli se Bogu da ti pomogne u tome jer sama ne možeš..ne čuje te
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:04   #53
mislim ne čuje te tvoj frend a ne Bog...malo sam bezveze to napisala
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 07:55   #54
Sretan Bozic i obilje Bozjeg blagoslova kroz novu 2007-u
Cinimo dobro i samo dobro - kroz to pokazujemo tko smo i sto smo i kakav je nas Bog...

mir vam i dobro
zanimljivo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 09:52   #55
Quote:
zanimljivo2007 kaže:
Sretan Bozic i obilje Bozjeg blagoslova kroz novu 2007-u
Cinimo dobro i samo dobro - kroz to pokazujemo tko smo i sto smo
mir vam i dobro
Hvala.

25.12. je interesantan dan. Oko tri dana prije, Sunce prividno zastaje na ekliptici, dani su najkraći a noći najduže. To su "primitivni" ljudi iz davnina uočili i sa strahom očekivali hoće li Sunce pobijediti tamu, hoće li posustati i zauvijek nestati u mraku. No nakon tri dana, događa se "čudo". Sunce oživljava, budi se iz mrtvih, izlazi iz "podzemlja" da tako kažemo, i dani opet postaju duži, Sunce je pobijedilo tamu i rađa se u novi život. Razlog za slavlje!
Sretno Vam ponovno rađanje Sunca!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 10:02   #56
Quote:
Nepoznati kaže:

Sretno Vam ponovno rađanje Sunca!
Stari Amon Ra se vraća...

Sretno svima...!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 12:38   #57
Pridružujem se čestitkama, premda je malo drukčija tema topica

Ja ću na keltski: Sretne Yule
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 14:12   #58
Quote:
Nepoznati kaže:
Hvala.

To su "primitivni" ljudi iz davnina uočili i sa strahom očekivali hoće li Sunce pobijediti tamu, hoće li posustati i zauvijek nestati u mraku.
je...sve su im koljena klecala od straha

Svima želim Blagoslovljen Božić, i milost rođenja Isusa u našim srcima
__________________
nije dozvoljeno reklamirati u potpisu
angelina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 19:30   #59
Quote:
Nepoznati kaže:
Hvala.

25.12. je interesantan dan. Oko tri dana prije, Sunce prividno zastaje na ekliptici, dani su najkraći a noći najduže. To su "primitivni" ljudi iz davnina uočili i sa strahom očekivali hoće li Sunce pobijediti tamu, hoće li posustati i zauvijek nestati u mraku. No nakon tri dana, događa se "čudo". Sunce oživljava, budi se iz mrtvih, izlazi iz "podzemlja" da tako kažemo, i dani opet postaju duži, Sunce je pobijedilo tamu i rađa se u novi život. Razlog za slavlje!
Sretno Vam ponovno rađanje Sunca!
Je istina, dan rođenja Sina Božjega je simboličan, upravo kao i mnogo toga u našoj vjeri, ali simbolika je prekrasna jer se taj dan rodilo naše Svjetlo. Neka svjetlo Isusovog dolaska obasja sve Vas i odnese tamu iz Vašeg života. U ime Oca i Sina i Duha Svetoga, Amen.
Proslavite dostojno Božić, budite svjesni što toga dana slavimo.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.