Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 05:11   #1
Religija?

Usao sam u ovaj forum koji se zove "Religija" jer me zanimaju misljenja i znanje Hrvata o ovoj dubokoj temi ali sa velikim razocarenjem sam vidio da vas ima na ovom forumu vise nevjernika, ili kako da to prikladno formuliram, vjerujete u Crnu Magiju, Sotonizam, Buddizam, da sad ne navedem sve... i bez uvrede ikome... na kraju se najvise pitam:
zasto covjek ima taj nagon da vjeruje vise nesto sto drugi ljudi kazu nego da sam sebe ispita u svojoj njutarnosti...
Vezano uz to idu i sva ta pitanja: Crkva, Sekta, druge Religije (ili vjere) i sve sto se u ovom svjetu tako prosirilo i razvilo da Covjek vise nema u sebi te ciste duhovne znatizelje... (oh, blazena ona vremena kad su ljudi tek postali monoteisti..., u biti kada su ljudi morali orati ili kopati po cjele dane i bili umorni od fizickog posla nisu ni dolazili na takve cudne ideje kojima bi mogli zivjeti bez da "rade")...
da ne duzim najvise bi me zanimalo dali ima u ovom forumu ikoga koji se barem trudi sljediti "Bozije Zakone" a ne ljudske...
__________________
Danni
fsailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 09:57   #2
zasto covjek ima taj nagon da vjeruje vise nesto sto drugi ljudi kazu nego da sam sebe ispita u svojoj njutarnosti...

zato što nisu npr. budisti (barem oni zen) , da i ja ne navedem sve.

da ne duzim najvise bi me zanimalo dali ima u ovom forumu ikoga koji se barem trudi sljediti "Bozije Zakone" a ne ljudske...

nađe se tu i tamo koji jer svi su naime njihovi bivši "božji zakoni" danas vidimo ipak samo mitovi ili vražji uradak osim naravno onih naših koji su naravno od pravog boga tj. nisu ljudski,
a kako su monoteisti i njihov bog u ta prvotna blažena vremena monoteizma iskazivali svoju vanvremensku ljubav onim drugim poli- ili monoteističkim oračima zemlje možemo pročitat između ostalih i u "židovskim" bajkama iz davnina tj. "uradi sam" priručniku kog sotonisti(bar jedan dio),nacisti i ostali (te)isti samo blijedo pokušavaju kopirat.

Zadnje uređivanje ursamajor : 04.01.2007. at 11:08.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:45   #3
Quote:
fsailor kaže:
Usao sam u ovaj forum koji se zove "Religija" jer me zanimaju misljenja i znanje Hrvata o ovoj dubokoj temi ali sa velikim razocarenjem sam vidio da vas ima na ovom forumu vise nevjernika, ili kako da to prikladno formuliram, vjerujete u Crnu Magiju, Sotonizam, Buddizam, da sad ne navedem sve... i bez uvrede ikome...
Zasto mislis da ima vise nevjernika i tko su za tebe vjernici?

Quote:
fsailor kaže:
na kraju se najvise pitam:
zasto covjek ima taj nagon da vjeruje vise nesto sto drugi ljudi kazu nego da sam sebe ispita u svojoj njutarnosti...
Kad jednom pogledas u sebe moguce je da pronadjes nesto sto ti se bas i ne svidja ali sad, cim si to osvjestio, to vise nemozes nesvjesno potiskivati. Lakse je pogledavati u nebo, i traziti odgovore negdje drugdje jer samim tim mozes i zazmiriti na odgovornost. Ljudi toliko vole tu liniju manjeg otpora da su za nju dusu prodali.

Quote:
fsailor kaže:
da ne duzim najvise bi me zanimalo dali ima u ovom forumu ikoga koji se barem trudi sljediti "Bozije Zakone" a ne ljudske...
Koja je razlika?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 07:02   #4
rOnin (a usput i tebi ursamajor i svim citacima ovog foruma):
na pitanje "koja je razlika" izmedju Bozijih i ljudskih zakona moglo bi se to na mali milijun nacina definirati, ja volim to nazvati na neki nacin nasu (u zadnje vrijeme nazalost vec jako potiskivana a i donekle "izumrela") SAVJEST, ili lakse malo Boziji zakon je upisan u covjeku (figurativno), u svacijoj dusi a ne na neki komad papira...
__________________
Danni
fsailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:29   #5
Quote:
fsailor kaže:
rOnin (a usput i tebi ursamajor i svim citacima ovog foruma):
na pitanje "koja je razlika" izmedju Bozijih i ljudskih zakona moglo bi se to na mali milijun nacina definirati, ja volim to nazvati na neki nacin nasu (u zadnje vrijeme nazalost vec jako potiskivana a i donekle "izumrela") SAVJEST, ili lakse malo Boziji zakon je upisan u covjeku (figurativno), u svacijoj dusi a ne na neki komad papira...
I kad se upitaš tko ga je tako duboko urezao počneš vjerovati, i onda otkriješ religiju kojoj si najskloniji i kojoj vjeruješ i postaneš vjernik, sljedbenik neke crkve, sekte... i postaneš religiozan. I onda neki koji to nisu iskusili da umire svoju SAVJEST kojoj nedostaje put počnu u tebe pokazivati prstom, a drugi koji nisu dovoljno informirani počnu se pitati vjeruješ li ti na pravi način (jesi li pravovjeran ili krivovjeran) i u svom neznanju počnu osuđivati one druge. I tako to od pamtivjeka...Neka svak vjeruje u što hoće, ja duboko vjerujem u Isusa Krista, ali zbog toga ne smatram da su druge religije manje vrijedne.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:57   #6
Quote:
fsailor kaže:
Usao sam u ovaj forum koji se zove "Religija" jer me zanimaju misljenja i znanje Hrvata o ovoj dubokoj temi ali sa velikim razocarenjem sam vidio da vas ima na ovom forumu vise nevjernika, ili kako da to prikladno formuliram, vjerujete u Crnu Magiju, Sotonizam, Buddizam, da sad ne navedem sve... i bez uvrede ikome...
Znanje Hrvata? Prije bi rekao ne znanje jer 30% Hrvata je nepismeno

Quote:
na kraju se najvise pitam:
zasto covjek ima taj nagon da vjeruje vise nesto sto drugi ljudi kazu nego da sam sebe ispita u svojoj njutarnosti...
A vidim da ni tebi materniji jezik nije jača strana.

Quote:
Vezano uz to idu i sva ta pitanja: Crkva, Sekta, druge Religije (ili vjere) i sve sto se u ovom svjetu tako prosirilo i razvilo da Covjek vise nema u sebi te ciste duhovne znatizelje... (oh, blazena ona vremena kad su ljudi tek postali monoteisti..., u biti kada su ljudi morali orati ili kopati po cjele dane i bili umorni od fizickog posla nisu ni dolazili na takve cudne ideje kojima bi mogli zivjeti bez da "rade")...
Kršćanstvo teško da je momoteistička religija jer imama tri Boga, Isus, Djevica Marija i Duh Sveti.

Quote:
da ne duzim najvise bi me zanimalo dali ima u ovom forumu ikoga koji se barem trudi sljediti "Bozije Zakone" a ne ljudske...
Sve je to licemjerje.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:12   #7
Quote:
fsailor kaže:
Usao sam u ovaj forum koji se zove "Religija" jer me zanimaju misljenja i znanje Hrvata o ovoj dubokoj temi ali sa velikim razocarenjem sam vidio da vas ima na ovom forumu vise nevjernika, ili kako da to prikladno formuliram, vjerujete u Crnu Magiju, Sotonizam, Buddizam, da sad ne navedem sve... i bez uvrede ikome... na kraju se najvise pitam:
zasto covjek ima taj nagon da vjeruje vise nesto sto drugi ljudi kazu nego da sam sebe ispita u svojoj njutarnosti...
Vezano uz to idu i sva ta pitanja: Crkva, Sekta, druge Religije (ili vjere) i sve sto se u ovom svjetu tako prosirilo i razvilo da Covjek vise nema u sebi te ciste duhovne znatizelje... (oh, blazena ona vremena kad su ljudi tek postali monoteisti..., u biti kada su ljudi morali orati ili kopati po cjele dane i bili umorni od fizickog posla nisu ni dolazili na takve cudne ideje kojima bi mogli zivjeti bez da "rade")...
da ne duzim najvise bi me zanimalo dali ima u ovom forumu ikoga koji se barem trudi sljediti "Bozije Zakone" a ne ljudske...

Religija je na forumu hr ( koji je sekularni forum) - jedan od pod-foruma...tako da je logicnije da ovdje ima ateista, agnostika i drugih svjetonazora....bilo bi cudno da nas ima na nekom religijskom sajtu(osobno mi ne bi palo na pamet da takav uopce otvorim, a kamoli da na njemu sudjelujem) - a takvih ima dosta...pa ja mislim- da bi vama isto tamo bilo ugodnije...sve istomisljenici...

Ovako, pretpostavljam - da ste spremni cuti i drugacije misljenje od vaseg!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 18:47   #8
Quote:
fsailor kaže:
... sa velikim razocarenjem sam vidio da vas ima na ovom forumu vise nevjernika, ili kako da to prikladno formuliram, vjerujete u Crnu Magiju, Sotonizam, Buddizam, da sad ne navedem sve... i bez uvrede ikome... na kraju se najvise pitam:
zasto covjek ima taj nagon da vjeruje vise nesto sto drugi ljudi kazu nego da sam sebe ispita u svojoj njutarnosti...


Hmmm...bit će da sam ja glupa, ali samim tvojim nabrajanjem se pokazalo da svatko vjeruje u nešto svoje, a ne u ono što drugi kažu. Ovdje ima stotine ljudi koji možda i vjeruju u slično, ali baš ćeš rijetko nać dvije osobe da se potpuno slažu. E pa sad, ako to nije individualizam....
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.