Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2011., 14:35   #61
hvala fish, ma nisam ja ni mislila na materijalno bogatstvo - znaš da nama ribama su neke druge stvari bitne, ali koliko sam uspjela sama laički zaključit postoji dakle mogućnost (naravno da su ovdje bitne obje strane jer ništa ne dolazi samo od sebe i bez našeg zalaganja) da mi brak donese sreću, da ću imati sretan brak, možda da tada, nakon udaje počinje sretno razdoblje ili tako nešto, općenito da će to mene činiti sretnom?!? budući da mi je u 7. kući

iako ne bi baš ni one Havaje odbila
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 15:33   #62
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
hvala fish, ma nisam ja ni mislila na materijalno bogatstvo - znaš da nama ribama su neke druge stvari bitne, ali koliko sam uspjela sama laički zaključit postoji dakle mogućnost (naravno da su ovdje bitne obje strane jer ništa ne dolazi samo od sebe i bez našeg zalaganja) da mi brak donese sreću, da ću imati sretan brak, možda da tada, nakon udaje počinje sretno razdoblje ili tako nešto, općenito da će to mene činiti sretnom?!? budući da mi je u 7. kući

iako ne bi baš ni one Havaje odbila
Možeš misliti što će nakon udaje početi sretno razdoblje...napisah nije točka Fortune loto listić. Probaj još jednom pročitati što napisah za točku Fortune.

Ključne riječi za Fortunu u 7. polju su suradnja, ravnoteža i kompromis...i one djelove nas koje smo odabrali "dati".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 01:44   #63
http://www.tarot-live.com/part-of-fortune.php

evo dobrog linkica

ukucate podatke i dobijete i objasnjenje uz tocku fortune
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:51   #64
Dobro veče društvo
Nisam znala gde da pitam,vezano za fortunu,događa mi se da je pronađem sebi na dva različita mesta u natalu,pošto programi rade različito tj neki uzme u obzir to što sam rođena noću.Znate li šta je pravilno?
__________________
natalna http://tinypic.com/view.php?pic=1z3w9sg&s=7
kosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:11   #65
Meni se to nalazi na granici 4./5. polja. Iako, više mi izgleda kao da je u 5.polju u Vagi. Što tu predstavlja?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:42   #66
Quote:
kosmopolita kaže: Pogledaj post
Dobro veče društvo
Nisam znala gde da pitam,vezano za fortunu,događa mi se da je pronađem sebi na dva različita mesta u natalu,pošto programi rade različito tj neki uzme u obzir to što sam rođena noću.Znate li šta je pravilno?
Premjestih tvoj post na prigodan topic.

Odgovor na pitanje imaš na prethodnoj stranici (postovi 52 i 54).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 17:29   #67
Točka sreće i nesreće(algol)u istoj kući?Što bi to značilo?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 21:18   #68
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Točka sreće i nesreće(algol)u istoj kući?Što bi to značilo?
Nisam razumjela tvoje pitanje na koju točku konkretno misliš, gdje se ona nalazi
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 06:45   #69
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Nisam razumjela tvoje pitanje na koju točku konkretno misliš, gdje se ona nalazi
algol fiksna zvijezda,zvana i točka nesreće,nalazi mi se u istoj kući(u konjukciji s venerom) gdje i paris fortuna.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 13:51   #70
Kod mene je u egzaktnoj konj. s MC-om. I što bi to značilo?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 16:09   #71
Točka sreće u konjukciji sa Jupiterom ( neaspektiranim ) u 12.kući?
Ima netko neki odgovor?
mike1623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:39   #72
Hej, kako mogu vidjeti poziciju fortune u svojoj natalnoj? Napravila sam ju na astro.com, ali nisam primjetila fortunu nigdje. o.O
ViPiLe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 16:20   #73
Quote:
ViPiLe kaže: Pogledaj post
Hej, kako mogu vidjeti poziciju fortune u svojoj natalnoj? Napravila sam ju na astro.com, ali nisam primjetila fortunu nigdje. o.O
Idi na Horoscope Drawings & Calculations, pa zatim na extended chart selection, i tamo pod additional objects ti se nalazi i Fortuna.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 16:38   #74
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Idi na Horoscope Drawings & Calculations, pa zatim na extended chart selection, i tamo pod additional objects ti se nalazi i Fortuna.
Hvala
ViPiLe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:54   #75
Zanima me što bi značila točka fortune točno na IC-u ?
Sumertime1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 12:28   #76
Quote:
Sumertime1989 kaže: Pogledaj post
Zanima me što bi značila točka fortune točno na IC-u ?
Prije odgovora malo bih se osvrnula na sam taj pojam "sreća" koji ova točka sadrži u svom nazivu jer je zanimljivo malo porazmisliti o njemu. Pročitah zgodnu misao koja kaže: Sreća je jedna od onih istočnjačkih riječi koje su najvažnije od svih riječi, a za koje nitko ne zna što točno znače.


Shalim se malo, ali ako malo bolje razmislimo o pojmu sreća shvatiti ćemo koliko je taj pojam teško definirati. Ljudi često brkaju pojam sreće sa pojmovima zadovoljstva ili ugode i zapravo ga ne znaju odijeliti od njih i dosta zabluda u tumačenju ove točke u natalnim kartama nastaje upravo zbog dvoznačnog poimanja tog pojma - sreća. Postoji naime dvostrano shvaćanje tog pojma, jedno shvaćanje je ono što ameri nazivaju "happiness" i zapravo jest stanje, dok ono drugo shvaćanje koje bi ameri nazvali "fortune" ili "luck" i označava trenutačno stanje koje nastaje kada se nešto dogodi što u nama izazove taj osjećaj...kada nam se "posreći" jer smo nešto "dobili". Zato se često i ova točka povezuje s igrama na sreću ili lutrijom.


Na prethodnoj strani malo šire pisah o tome što predstavlja Part Of Fortune u natalnoj karti. To je jedna od Arapskih točaka koja se dobiva matematičkim izračunom koji su sebi sažima tri faktora: Sunce, ASC i Mjesec. Ta tri faktora su ujedno i činioci našeg temeljnog karaktera i kao ujedinjeni oni su prizma našeg karaktera i života u ovoj inkarnaciji. Stoga Part of Fortune pored ostaloga predstavlja i senzitivno mjesto natalne karte koje označava kako mi kao individue integriramo u sebi pojam sreće.


Zato bih naglasila da to kako će se ova točka "izraziti u našem životu" ovisi prije svega o našem individualnom stupnju svijesti - jer sreća je svjesnost da smo sretni, svjesnost o tome da upravo bivamo, živimo. Pa bih rekla da Part of Fortune u natalnoj karti u konjunkciji s IC-om označava da je izvor naše svijesti sreće u tome da razvijamo svijest o tome gdje pripadamo. Tj. individue koje imaju Part of Fortune u konjunkciji s IC-om moraju razvijati svijest o tome odakle dolaze i gdje zapravo pripadaju, razvijati svijest o genetici koju nose u sebi, svijest o tome "koji kanal slijede" i koja je njihova loza i njihovi preci.

Zato ovakva pozicija ljudima često donosi "osjećaj sreće" kad si osiguraju vlastiti dom, zasnuju obitelj ili kada imaju iza sebe dobro obiteljsko zaleđe. No u osnovi - kada je Part of Fortune u konjunkciji s IC-om onda "sreća" ne dolazi od materijalog već kroz izgradnju čvrstih emocionalnih temelja. Za takve individue sreća je stvar duše i duševnog zadovoljstva koje proizlazi iz osjećaja kada im je duša smirena, iz osjećaja duševnog mira i "osjećaja lakoće postojanja" koji nastaje kada se osoba oslobodi strahova koji su egzistencijanog karaktera.


Ima jedna lijepa istočnjačka priča koja govori o tome.

Neki bogataš zamoli učitelja Sengaia da napiše nešto za trajnu sreću njegove obitelji, a što bi se moglo prenositi kao dragocjenost iz generacije u generaciju. Sengai uzme veliki komad papira i napiše: "Otac umire, sin umire, unuk umire."

Kad to pročita, bogataš se razbjesni. "Zamolio sam te da napišeš nešto za sreću moje obitelji. Zašto se ovako šališ na moj račun?"

"Nisam se imao namjeru šaliti" – kaže Sengai. "Kad bi tvoj sin umro prije tebe, to bi te silno ražalostilo. Kad bi tvoj unuk umro prije tvog sina, obojici bi vam prepuklo srce. Ako tvoja obitelj, iz generacije u generaciju bude umirala kako sam napisao, bit će to prirodan tijek rađanja i umiranja. Ja to nazivam istinskom srećom".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 14:57   #77
Hvala na opširnom odgovoru !
Sumertime1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 02:56   #78
Figurativno rečeno: "Ja što sam velikodušniji to sam sretniji?"
Baš gledam sada;kolačić sreće mi se nalazi na vrhu 10.kuće u konjukciji sa jupiterom i MCom.
Ako sam dobro shvatio i povezao?...što je akcija riskantnija,veća i kurčevitija pod domenom MCa;pratiti će me nekakav splet spretnih okolnosti?Fuck yeah!!
Primjetio sam(temeljem jednog i jedinstvenog primjera)kada sam se spletom okolnosti okuražio(bio primoran)voditi "njuške"imao sam taj nekakav sretni povjetarac u leđa.Svaka moja akcija od tada na dalje u tome krugu je bila popraćena nevjerovatnim sretnim spletom okolnosti.
Radilo se o sasvim trivijalnoj situaciji gdje sam ja spontano preuzeo vodstvo nakon u širem kontekstu panično neizlazne situacije koja je zadesila mene i skupinu ljudi.Svaki potez koji sam tada učinio bio je ispravan i onaj "pravi".


Btw;odlično mi služi ovaj merkur u blizancu kao kanal za pisanje i samim time vlastitu introspekciju(60Mo) pod domenom astrologije(MO u vodenjaku). :klap:
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 17:02   #79
da kazem da je pozicija fortune u jedanaestom kod mene najvise u zeljama,nadama, manje ili nikako za prijateljstva...lav koji se kod mene nasao u jedanestom a sunce u trecem pod teskim aspektima i nije mogao da daje bolje...malo vise me prati sreca ako sam istrajna u svim zamislima,dok pomoc od prijatelja ili tzv prijatelja mi dodje kao smetnja....ova fortuna je u trigonu sa suncem i saturnom u trecem,moram se nekako izlomiti ili biti fleksibilnija da bi mi sve islo na ruku...
agroziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 17:18   #80
Meni je Fortuna u 5 u Biku(citah da je bas tu najjaca),u kvadratu sa Mo i Sa,u konjukciji sa Ju i egzaktnom trigonu sa So tj i u trigonu sa Me,dala jedno veliko nista.

Osim cinjenicu da mi se citav zivot udvaraju zene koje mi se ne svidjaju ni najmanjeNisam imao srece u ljubavi,u igrama na srecu, na materijalnom planu.
Mozda je upravo sreca u tome da sam se sad izdigao iznad svega toga ,ko zna
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.