Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2018., 02:30   #1
Meso

Jedem meso 40 godina i prije 6,7 dana sam odjednom prestao i počeo jest sir, tjesteninu, banane, krompir, šampinjone papriku, maslinovo ulje... Problem je taj što dva sata nakon klope nemam više osjećaj da sam sit, pun i da sam se najeo i opet sam nekako čudno kao gladan. Slično kao kad bi jeo meso bez kruha "držalo bi me kratko" Tražio sam po netu odgovor ali nisam našao pa me zanimaju iskustva.
Da li je to u početku pa se treba naviknit ili su vegeterijanci stalno gladni?
Templi Tovari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 06:43   #2
Quote:
Templi Tovari kaže: Pogledaj post
Jedem meso 40 godina i prije 6,7 dana sam odjednom prestao i počeo jest sir, tjesteninu, banane, krompir, šampinjone papriku, maslinovo ulje... Problem je taj što dva sata nakon klope nemam više osjećaj da sam sit, pun i da sam se najeo i opet sam nekako čudno kao gladan. Slično kao kad bi jeo meso bez kruha "držalo bi me kratko" Tražio sam po netu odgovor ali nisam našao pa me zanimaju iskustva.
Da li je to u početku pa se treba naviknit ili su vegeterijanci stalno gladni?

Budi oprezan, isto sam radio 2 godine i napravio sam sebi problem.
Manjak b12 u organizmu je izazvao mnoge simptome.

Vegetarijanci obično misle da ima b12 u nekim proizvodima poput soje ili slično, nisam siguran.

No.postoje 2 vrste b12, metilkobalamin kojeg ima u životinjskim proizvodima poput sira, jaja...
Cijanokobalamin kojeg ima isključivo u mesu, nedostatak njega izaziva neurološke simptome.

Stoga savjet, ne izbacuj meso iz prehrane, umjereno samo.
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 09:02   #3
Quote:
AdinSa kaže: Pogledaj post
Budi oprezan, isto sam radio 2 godine i napravio sam sebi problem.
Manjak b12 u organizmu je izazvao mnoge simptome.

Vegetarijanci obično misle da ima b12 u nekim proizvodima poput soje ili slično, nisam siguran.

No.postoje 2 vrste b12, metilkobalamin kojeg ima u životinjskim proizvodima poput sira, jaja...
Cijanokobalamin kojeg ima isključivo u mesu, nedostatak njega izaziva neurološke simptome
.

Stoga savjet, ne izbacuj meso iz prehrane, umjereno samo.
Kakva glupost. Normalno da si napravio sebi problem kad se nisi ni informirao u vezi osnovnih stvari. b12 je b12 u bilo kojem obliku dolazio (cijanokobalamina ni nema u prirodi nego je proizveden jedino u obliku tableta). Daj se prvo raspitaj, prije nego što nešto javno napišeš.

Neki ljudi ne mogu bez mesa, neki mogu. Tako da ne trebaš davati savjete na temelju svog iskustva da bi drugi trebali jesti meso zato što je tebi bilo loše. (Isto tako ni ja, na temelju toga što ja mogu bez mesa i nije mi loše, dapače, bolje mi je).

Quote:
Templi Tovari kaže: Pogledaj post
Jedem meso 40 godina i prije 6,7 dana sam odjednom prestao i počeo jest sir, tjesteninu, banane, krompir, šampinjone papriku, maslinovo ulje... Problem je taj što dva sata nakon klope nemam više osjećaj da sam sit, pun i da sam se najeo i opet sam nekako čudno kao gladan. Slično kao kad bi jeo meso bez kruha "držalo bi me kratko" Tražio sam po netu odgovor ali nisam našao pa me zanimaju iskustva.
Da li je to u početku pa se treba naviknit ili su vegeterijanci stalno gladni?
To je samo u početku i na početku ljudi obično jedu više drugih stvari (pa se čak i udebljaju jer navale na tjesteninu, sir i slične kalorične stvari) i češće jedu - više obroka na dan. Ali s vremenom ti se organizam navikne i jedeš normalno kao i prije, samo drugu vrstu hrane (više raznolikijeg povrća, žitarica, mahunarki i sl.).
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 16:32   #4
Nemam energije.
Templi Tovari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 19:02   #5
Jedi mahunarke. One daju energiju.

Ne znam jesi li odustao i od ribe. Ako nisi, masna riba (losos, som...) također daje dovoljno energije. A i ne mora biti masna. Uz maslinovo ulje svaka riba će ti dati dovoljno i proteina i energije.
azizi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 07:22   #6
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Kakva glupost. Normalno da si napravio sebi problem kad se nisi ni informirao u vezi osnovnih stvari. b12 je b12 u bilo kojem obliku dolazio (cijanokobalamina ni nema u prirodi nego je proizveden jedino u obliku tableta). Daj se prvo raspitaj, prije nego što nešto javno napišeš.

Neki ljudi ne mogu bez mesa, neki mogu. Tako da ne trebaš davati savjete na temelju svog iskustva da bi drugi trebali jesti meso zato što je tebi bilo loše. (Isto tako ni ja, na temelju toga što ja mogu bez mesa i nije mi loše, dapače, bolje mi je).



To je samo u početku i na početku ljudi obično jedu više drugih stvari (pa se čak i udebljaju jer navale na tjesteninu, sir i slične kalorične stvari) i češće jedu - više obroka na dan. Ali s vremenom ti se organizam navikne i jedeš normalno kao i prije, samo drugu vrstu hrane (više raznolikijeg povrća, žitarica, mahunarki i sl.).



Raspitao se i proučavao temu više od godinu dana i dobio potvrdu od 4 doktora stručnjaka za tu oblast od čega su 2 iz Londona jedan iz USA.

Pročitao tonu materijala o toj tematici.

Živio.
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 08:15   #7
Quote:
Templi Tovari kaže: Pogledaj post
Problem je taj što dva sata nakon klope nemam više osjećaj da sam sit, pun i da sam se najeo i opet sam nekako čudno kao gladan.
Ugljikohidrati te čine "gladnim".
"In 2007, he and his colleagues conducted a study that found:
• Proteins were the best suppressors of appetite
• Fats have a neutral affect on appetite
• Carbohydrates initially lowered the appetite, but then rebounded soon afterward with a vengeance — causing the appetite to be even greater than before the food was introduced."
https://www.huffingtonpost.com/susan..._b_763600.html
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 21:45   #8
Quote:
AdinSa kaže: Pogledaj post
Budi oprezan, isto sam radio 2 godine i napravio sam sebi problem.
Manjak b12 u organizmu je izazvao mnoge simptome.

Vegetarijanci obično misle da ima b12 u nekim proizvodima poput soje ili slično, nisam siguran.

No.postoje 2 vrste b12, metilkobalamin kojeg ima u životinjskim proizvodima poput sira, jaja...
Cijanokobalamin kojeg ima isključivo u mesu, nedostatak njega izaziva neurološke simptome.

Stoga savjet, ne izbacuj meso iz prehrane, umjereno samo.
Stoga pametniji savjet ,ako zelis biti vegetarijanac/vegan uzimaj tablete b12 i rijesen problem
(Naravno ako osjetis da ti fali)
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 21:49   #9
B12 ima u kiselom kupusu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 13:53   #10
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 18:49   #11
Evo, 3 tjedna slučajnog eksperimenta i sve se poravnalo. Kad sam gladan dovoljno mi je malo kruha, sira , paprike, komad voća... lagano popunjujem namirnice. Nema onog kad si jako gladan pa se najedeš mesa uz priloge pa ti sva krv pojuri iz mozga u želudac i otupiš i uljeniš se.
Moram napomenut važnu stvar a to je da je povod mog tog eksperimenta čišćenje organizma od nagomilanog otrova iz konzerviranog mesa iz supermarketa što preplavljuju ovu kič-državu.
Templi Tovari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 18:50   #12
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Stoga pametniji savjet ,ako zelis biti vegetarijanac/vegan uzimaj tablete b12 i rijesen problem
(Naravno ako osjetis da ti fali)
Nisam za tablete. Osim aspirina tu i tamo svakih 15 ako godina :-)
Templi Tovari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 21:24   #13
Nakon mjesec dana, krvna slika pokazuje pothranjenost i manjak b12. super ako se pogorša jest ću neko meso.
Templi Tovari is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 21:46   #14
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 13:55   #15
Nitko nema ništa pametno za reć, osim vrebanja na trolove i troliranje !
Templi Tovari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 18:10   #16
Quote:
Templi Tovari kaže: Pogledaj post
Evo, 3 tjedna slučajnog eksperimenta i sve se poravnalo. Kad sam gladan dovoljno mi je malo kruha, sira , paprike, komad voća... lagano popunjujem namirnice. Nema onog kad si jako gladan pa se najedeš mesa uz priloge pa ti sva krv pojuri iz mozga u želudac i otupiš i uljeniš se.
Ovo što opisuješ ti vjerojanto rade ugljikohidrati a ne meso. Jedeš li puno kruha/krumpira? Prekomjerni ugljikohidrati izazivaju čest osjećaj gladi uz malaksalost i umor.


Quote:
Moram napomenut važnu stvar a to je da je povod mog tog eksperimenta čišćenje organizma od nagomilanog otrova iz konzerviranog mesa iz supermarketa što preplavljuju ovu kič-državu.
Na koje konzervirano meso misliš? Kobasice/salame i sl. gotovu životinjsku hranu iz supermarketa bi fakat trebao jesti vrlo rijetko, bolje je takve stvari kupitu u provjerenim mesnicama, kao i friško meso.
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.