Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 17:03   #21
Quote:
angellll kaže: Pogledaj post
Evo moje misljenje. Ja nisam ni katolik niti pravoslavac. zivim u Bosni gdje je sex prije braka za vecinu nečasno djelo (i drustvo bi takve osobe likvidiralo ) medjutim..sve to je stvar tradicije, stvat toga koga imas za partnera ,akosi momku sa kojim planiras brak to rekla ,i on zna da u brak ulazis kao takva..nevidim gdje je problem
Ja licno smatram da je sex prije braka ipak korisna stvar iz prostog razloga..da imas osobe koje se fizicki privlace, vole ,ali u krevetu jedno od njih KILAVO DO BOLA ili imaju drugacije potrebe i time imaju nesklad TE VRLO BRZO CE SE PARTNERI OHLADITI ZBOG SEXUALNOG NESLAGANJA i ili ce cijelog zivota spavati sa nekim preko volje ili ce doci do prevare , u cilju ispunjenja svojih potreba..
i sad po meni lijepo bi bilo kad bi covjek mogao znati da ce mu sexualni zivot sa partnerom 100% štimati..ali kako to mozes skuziti tek poslije sklapanja braka..po meni sex prije braka je nista abnormalno ..i koja svrha "cuvanja" (a na kraju ko za nas muske garantuje da smo nevini..daj plizz )

Ovako nešto još postoji!??
aj nemoj jebat
__________________
Yes, I have a dirty mind and I refuse to clean it!! :)
mIšIca:P is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:06   #22
Quote:
angellll kaže: Pogledaj post
i sad po meni lijepo bi bilo kad bi covjek mogao znati da ce mu sexualni zivot sa partnerom 100% štimati..ali kako to mozes skuziti tek poslije sklapanja braka..po meni sex prije braka je nista abnormalno ..i koja svrha "cuvanja" (a na kraju ko za nas muske garantuje da smo nevini..daj plizz )
Eto, pa ima Crkva i na to odgovor.
Slaganje ili neslaganje s partnerom u krevetu je pitanje koje se rješava poslije vjenčanja. Crkva to objašnjava ovako:
Seksualni sklad bračnih parova koji su u brak ušli kao nevini, počet će se graditi od nule. Nema mogućnosti usporedbe s drugim partnerima budući da ih nije ni bilo, te tako osobe koje u braku vode ljubav prvi put stvaraju zajedničko seksualno iskustvo, učeći jedno od drugoga. Stavljanje fizičkog užitka ispred duhovnog i emocionalnog spektra spolnog odnosa može dovesti do toga da su partneri nezadovoljni u krevetu... Seks treba shvatiti kao sjedinjenje dvoje ljudi u ljubavi, kao Božji dar, sveti čin, i tada se ne može dogoditi da seks nije dobar.

(prenosim stav Crkve, ne svoj osobni...da ne bi bilo streljanja. )
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:06   #23
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ili slijedis pravila religije ili nisi pripadnik iste. ili tocnije, te odredene.




just saying.
Znam i ja sam odabrala da ne budem pripadnik iste. Navela sam svoje razloge. Samo sam pokušala predočit kako smješno zvuče ta pravila koja nam crkva servira. Mislim da svatko ima slobodnu volju i treba živjeti onako kako sam želi, a ne onako kako drugi misle da treba.
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:07   #24
Quote:
Alyna kaže: Pogledaj post
Znam i ja sam odabrala da ne budem pripadnik iste. Navela sam svoje razloge. Samo sam pokušala predočit kako smješno zvuče ta pravila koja nam crkva servira. Mislim da svatko ima slobodnu volju i treba živjeti onako kako sam želi, a ne onako kako drugi misle da treba.
ja se u potpunosti slazem sa tobom. ali moram priznati, malo mi je cudno vidjeti tolike deklarirane licemjere.... pardon katolike po nasim prostorima.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:11   #25
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ja se u potpunosti slazem sa tobom. ali moram priznati, malo mi je cudno vidjeti tolike deklarirane licemjere.... pardon katolike po nasim prostorima.
Ja sam se možda rodila kao katolik, jer su mi roditelji katolici, međutim danas, kad sam odrasla osoba i imam svoje osobno mišljenje, a ne mišljenje koje mi je netko drugi usadio, ne smatram se više katliko niti ikakvim "sljedbenikom" religije.
Alyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 17:26   #26
Ne cekam brak niti bih mogao biti u vezi sa osobom koja za seks ceka brak. No nisam "liberalni fasist" da drugima na silu u glavu guram svoje ideje pa tako pustam svakoga da ima vlastiti stav vezano uz tu temu.

Kao sto trazim od drugih da postuju moje misljenje i stav, tako postujem tudje, kao sto postujem i tudja vjerska i politicka uvjerenja dok mi god to ne izbija novce iz dzepa. U protivnom razgovaramo drugacije.

Stoga da zakljucim, ne smeta me ako zena ceka do braka samo ce morati cekati s nekim drugim jer ja ne cekam.

Sretna nova godina!
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:33   #27
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Zašto ispovijedaš ako to ne smatraš grijehom?
Ili, zašto to činiš, zašto se seksaš prije braka, ako si svjesna da je to grijeh i da ćeš kasnije morati ispovijediti?
Nije li to kretanje u beznadnom krugu, u kojem se osjećaš krivom za nešto i tražiš oprost, ili tražiš oprost jer vjera tako propisuje a znaš da nisi kriva.
Oprosti ako sam nerazumljiva ali takvo ponašanje vjernika mi nikad nije bilo jasno.
Drugim ljudima je to malo teže za shvatit. Vjerujem u Boga, molim se svaki dan i poštujem ga, kao i ostale svece, ali ne vjerujem u Crkvu kao zajednicu iako ponekad volim otići na misu. Pa tako ne živim po krščanskim pravilima jer su to ustvari pravila koja nam nadmeće Crkva, a ne Bog. Ispovijedam se jer želim primit tijelo Kristovo, iako neke grijehe ne smatram grijesima, ali ih svejedno ispovijedam jer Crkva kaže da su to grijesi. Pa si razmišljam, ako me već ispovijeda svećenik koji je član Crkve, onda bi bilo u redu da se ispovijedam po njihovim pravilima, a ne mojima. Nikad nebi primila ni jedan sakrament ni hostiju kršeći pravila Crkve.
Onda je odgovor u tvojoj rečenici da tražim oprost jer vjera tako propisuje, a znam da nisam kriva
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:39   #28
čekat do braka, naravno.
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:52   #29
Samo lijepo molim da ne ulazite u razglabanja i rasprave o vjeri jer tome nije mjesto na ovome podforumu.
Nešto usputno spomenuti u objašnjenju svojih stavova je u redu, samo bez rasprava o vjeri.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:04   #30
Jedini oblik čekanja prije braka mi je pao na pamet kad mi je jedna prijateljica, od koje bi to najmanje očekivala , ispričala svoje iskustvo, koje mi nije zvučalo uopće loše.

Naime nije apstinirala do braka nego se dogovorila sa zaručnikom da određeni period prije svatova (mjesec dana je, čini mi se, bilo u pitanju) apstiniraju. Kaže da im je tada prva bračna noć dobila neko slično značenje kao što je prije značilo ljudima koji su skroz apstinirali
Ono, nije bio seks kao onaj isti od jučer i prekjučer, nego su ga se poželjeli (abnormalno! sjećam je se u tom periodu ) i bio je po nečem poseban.
Meni osobno to ne zvuči loše, razmislit ću o tome kad dođe vrijeme
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:12   #31
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Jedini oblik čekanja prije braka mi je pao na pamet kad mi je jedna prijateljica, od koje bi to najmanje očekivala , ispričala svoje iskustvo, koje mi nije zvučalo uopće loše.

Naime nije apstinirala do braka nego se dogovorila sa zaručnikom da određeni period prije svatova (mjesec dana je, čini mi se, bilo u pitanju) apstiniraju. Kaže da im je tada prva bračna noć dobila neko slično značenje kao što je prije značilo ljudima koji su skroz apstinirali
Ono, nije bio seks kao onaj isti od jučer i prekjučer, nego su ga se poželjeli (abnormalno! sjećam je se u tom periodu ) i bio je po nečem poseban.
Meni osobno to ne zvuči loše, razmislit ću o tome kad dođe vrijeme
To smo se i mi dogovorili.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:13   #32
To nema seksa prije braka je najveca glupost koju je neka budala izmislila

Recimo nadu se cura i deco, i tako oni skupa cekaju brak. Prode koja godina dvije oni se ozane i prvu bracnu noc shvate da nemaju pojima sta rade. Prvo misle vjezbom do savrsenstva, kad ono sex ni naprijed ni natrag. I tako brak bez sexa, vise nemogu podnest jedan drugog jer pomirbeni sex ne funkcionira, oboje pate i djeca skupa s njima (ako su ih imali).

Pouka price: prije nego napravite fatalnu pogresku jebite se ljudi pa se onda zenite
__________________
Nikolina 27.02.13. u 17:40
ana.bestijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:13   #33
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Samo lijepo molim da ne ulazite u razglabanja i rasprave o vjeri jer tome nije mjesto na ovome podforumu.
Nešto usputno spomenuti u objašnjenju svojih stavova je u redu, samo bez rasprava o vjeri.
S obzirom da ste nastavili točno ono što je zamoljeno da ne radite, jer tome NIJE mjesto na ovome pdf-u, dopuna - kartoni za ignoriranje mod upozorenja za postove o vjeri. Do sada brisano, jer autorica nije vidjela upozorenje koje napisano dok ona pisala post, a ovo poslije tek reda radi da ne nastavite, no nastavite li, kartoni idu.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:14   #34
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
1. Ima li za vas u tim svjetonazorima ikakve istine i vrijednosti, osim onih isključivo vezanih za Boga?
2. Biste li vi, iz bilo kojeg razloga osim kršćanskog, čekali do braka, i zašto?
3. Smatrate li da vrijednost seksa gubi na jačini ako ga previše "rasipamo"?
4. Može li apstinencija u svrhu ljubavi zaista učiniti od spolnog odnosa vrlo snažnu vezu i predanje?
1. Apsolutno nikakvih svjetozanora osim onih vezanih za religiju, boga i sto vec ne.
2. Ne bih cekao niti bi bio sa onom koja ceka.
3. Sto je to rasipanje sexa?
4. Ne. Moze samo uciniti da ce jedna strana biti isfrustrirana i nadrkana.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:21   #35
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Uopće nije neka usporedba , ali palo mi je na pamet da je to slično čekanju da prvo ispečeš sve palačinke pa tek onda jedeš. Moraš pojesti bar jednu

Smatram da je seks jedan od bitnijih faktora koji utječu na uspješnost veze.
Samim time što se prakticira, omogućuje povezanost osoba na nekom višem nivou.
Zbližava i daje novu dimenziju odnosu dviju osoba.

Ne vidim ništa loše u seksu prije braka

to i jest najveci problem
ljudi se zblize seksom, a ne majndsetom
kad tad seks prestane biti jako velik faktor pa zatražiš razvod

dimenziju cega? stvarno mislim da je odnos između dvije osobe jadan ako im je seks prijeko potreban da ih poveže na višem nivou
saša iz voza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:22   #36
Iako sam katoličke vjere, moj moralni kodeks i život uopće nikada nisu bili vođeni pogledima katoličke crkve. Oduvijek nastojim živjeti, baš kao i moji roditelji, vođena kodeksom ponašanja koji mi omogućuje da uživam u životu kako želim i da radim što hoću, a da pritom poštujem i ne vrijeđam druge.

Dakle, može se reći da vjerujem da nešto više (tko, što - ne znam) postoji, te
smatram da će taj Netko/Nešto gore, ako zbilja postoji, biti uz mene što god odlučim, as simple as that.

Ne, ne bih mogla čekati do braka, i nisam čekala do braka.. isto tako ne bih mogla ni biti s osobom koja želi čekati do braka, (bilo zbog religijskih, bilo zbog drugih razloga) jer već to govori da smo u potpunosti dvije različite osobe koje dijele različite poglede na život. Poštujem ljude koji žele čekati do braka, ali da li ih ujedno i razumijem? Ne.

Za mene je seks čin koji još više povezuje dvije osobe i bitan aspekt veze jer ako nema kemije u krevetu.. jbm, na taj način mogu biti i u vezi/braku s frendom prema kojem ne osjećam ništa.. uostalom, što učiniti kada se shvati da u krevetu stvari jednostavno ne funkcioniraju i supružnici postanu isfrustrirane i nezadovoljne osobe te se stvara okolina koja je potpuno drugačija od krščanskih svjetonazora i pravila? Dolazi se do razvod, ne? I eto, nastao je još jedan grijeh prema mišljenju Crkve.. i nikako ne valja, kako god okreneš.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:37   #37
Rasipanje seksa, s "rasipanjem" pod navodnicima , značilo bi polako i svojevremeno gubljenje tog dara, ako osoba seks smatra darom...
U smislu.... Ma ne znam, jela sam kolačić dok sam to pisala i nisam baš razmišljala.
Tko shvati, shvatit će.

Saša iz voza je napisao baš dobru primjedbu...

Povezuje li nas seks na nekom višem nivou, ili se prvenstveno kod para trebaju poklopiti i razviti neke druge stvari da bi uopće došlo do seksa?
Jeste li ikad bili u situaciji da pomislite kako ste trebali možda još malo pričekati sa seksom, iz bilo kojeg razloga?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:40   #38
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post

Povezuje li nas seks na nekom višem nivou, ili se prvenstveno kod para trebaju poklopiti i razviti neke druge stvari da bi uopće došlo do seksa?
Jeste li ikad bili u situaciji da pomislite kako ste trebali možda još malo pričekati sa seksom, iz bilo kojeg razloga?
Pa nije da se seksam sa svakim dečkom s kojim odem na kavu/dejt.. jer me lik treba osvojiti svojim mišljenjem, a ako se kasnije, nakon nekog vremena, nakon prvog seksa i u krevetu sve poklopi, kud ćeš bolje?

Ovime se potencira kao da svi mi, koji prakticiramo seks prije braka u vezama, ispadamo iznimno površne osobe koje žele samo seks i ništa više.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:44   #39
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Povezuje li nas seks na nekom višem nivou, ili se prvenstveno kod para trebaju poklopiti i razviti neke druge stvari da bi uopće došlo do seksa?
Jeste li ikad bili u situaciji da pomislite kako ste trebali možda još malo pričekati sa seksom, iz bilo kojeg razloga?
Ne ulazim u krevet s bilo kime tako da mi se dosta stvari treba poklopiti.

Ukoliko kemije ima, oboje smo zainteresirani, ne vidim potrebe 'malo pricekati'.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 19:46   #40
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Ovime se potencira kao da svi mi, koji prakticiramo seks prije braka u vezama, ispadamo iznimno površne osobe koje žele samo seks i ništa više.
Ne, pa nisam to mislila. Samo pitam. Ja sam onda isto jedna od "površnih".
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger