Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 16:21   #141
Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
Nemas pojma kaj pricas...on je broker...delal je i na wall streetu...ima par...dobar auto.....stan...odlican posao...cijeli komplet...ali je idiot koji ne zna priznat svoju gresku pa za sve krivi mater i oca i razvod i sve
E jbg, da onda je to posve druga priča. Onda si u pravu. Nije mi jasan.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:37   #142
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Joj, zamislite vi to... Kupila joj stan mama... Kao da je kupila stan susjedu, a ne vlastitom djetetu...


A kaj se tiče svaljivanja krivice na sjebane roditelje / razvod / kaj već... Ljudi, pa koliko vi imate godina??? Te spike mogu proći kad ste još mladi, možda na počecima nekih prvih teen veza... kasnije i ne baš. Vaši roditelji nisu mogli / znali bolje. Nikad to nećete promijeniti. Ali nećete valjda cendrati do smrti i okrivljavati roditelje.
Eto,postoje i takve osobe a na tebi je i drugima dal ih zeli upoznati,imati pored sebe i za nesto vise ... ja definitivno ne!
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 18:28   #143
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
Isto tako ovisi od partnera do partnera koliko je spreman zrtvovati sebe u nekim segmentima da bi veza ili brak opstao jer ako ce svatko po svome sumljam da to moze potrajati a sve vise ljudi ima koji nemogu jednostavno prilagoditi se u tim nekim stvarima
Ako su ljudi slični, oni idu "svatko po svome" ali u tome se nadopunjuju.
Nema nekih velikih žrtava.

Na koje stvari misliš kad kažeš ovo o prilagodbi, npr. što?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 18:50   #144
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ako su ljudi slični, oni idu "svatko po svome" ali u tome se nadopunjuju.
Nema nekih velikih žrtava.

Na koje stvari misliš kad kažeš ovo o prilagodbi, npr. što?
AKO su ljudi slicni! Mnogo veza,brakova su sklopljena al nakon par godina su prekinuta,rastavljena jer nisu upoznali dovoljno sebe ili nisu mogli preci preko nekih stvari,ili se malo prilagoditi! Primjeri mogu biti sasvim banalni,najmanje sitnice a o osobi ovisi kako ce to izreagirati! Primjer ... u vezi si,djevojka ima svoje drustvo,decko svoje,ti neizlazis sa njezinim al ona da sa tvojim,dodje trenutak kada kazes da je ovo muski izlazak ona se naduri i prekine sa tobom! Npr. zena slusa cajke,muz slusa dance,muzu je pun kurac cajki i odluci ne zivjeti vise sa njom jer ona nezeli prestati slusati njezin izbor! Znaci,ljudi su postali takve picajzle da bilo kakva sitnica moze razjebati i vezu i brak a nisu spremni na kompromis,prilagodbu pa cak i razgovor! Dr´s se svojeg i pici dalje ..
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 22:16   #145
Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
et' oženil se prije mjesec dana
Tajming mi je opet katastrofalan.

Quote:
BubaSmrad kaže: Pogledaj post
komad i pol ali za svaki vrag krivi mamu i tatu jer su ga ostavili i preudali se makar ga nisu ostavili ali ajde
Vjerojatno bi mi to okrivljavanje staraca išlo na jetra.

I, je li sretan u braku?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 22:33   #146
Anuška, Meadow, RodjoZg i Buba samo se nadovezujem na vaša mišljenja..
Danas se poistovjećuju pojmovi veza i zajednički život (sa/bez papira), neovisno.
Svaka šuša koja je u vezi misli da je se spremna za zajednički život. Imati dečka/curu nije isto zajednici. Kad bi većina to shvatila na samom početku, danas ne bi imali toliki postotak rastavljenih/neuparenih.
Ne, nije jednako provoditi sa nekim dio svog vremena ili non stop. Zanemarite godišnje odmore ili spojene vikende koje provodite sa boljim polovicama, da vam bude podloga za zajednički život/vezu. To se gradi, cigla po ciglu....
Da bi spoznali druge, prvenstveno moramo raditi sami na sebi, a ne kriviti nekog iz bližnje okoline. Postoje takvi, priznajem.

Autoru teme, postoji nemogućnost ostvarivanja dugotrajne veze, samo je pitanje: „zbog čega? Jel to naša okolina (manja sredina, di svi znamo kako dišemo), visoki kriteriji, strah od nepoznatog, glumatanja ili vlastita inertnost. I, što je to dugotrajno?
Ne postoji pravilo za dugotrajno, ovisi od osoba..
Kolegica sa posla se udala nakon 20 dana veze, danas ima sinove od 30 god i sretan brak..
__________________
Per aspera ad astra!
Azzriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 22:43   #147
Kako je uspjela tako brzo izvaditi papire?




Po meni, onaj tko hoće vezu, ali uistinu hoće, i naći će ju.
Samo treba tražiti.
Nekome će se poklopiti ranije, nekome kasnije, no na kraju će ipak svi doći na svoje.
Većina ljudi i jest bila u vezi, ozbiljnijoj, pa čak i u nekom obliku zajedničkog suživota. Oni koji ama baš nikad nisu bili u vezi, koji nikako ne mogu naći odgovarajuću osobu, i to je trajno, dugogodišnje stanje... trebali bi se zapitati zašto je tomu tako.

Sukladno mojim iskustvima, u najvećem broju slučajeva, radi se o inertnosti i manjku inicijative. Ljudi su postali previše komforni i ne da im se truditi. Pogotovo cure u tome prednjače: em ne bi prve nešto pokrenule, em ne bi bile od inicijative, em imaju očekivanja da potencijalan dečko nađe nju, a ona samo čeka.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 23:03   #148
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Kako je uspjela tako brzo izvaditi papire?
Po meni, onaj tko hoće vezu, ali uistinu hoće, i naći će ju.
Samo treba tražiti.
Nekome će se poklopiti ranije, nekome kasnije, no na kraju će ipak svi doći na svoje.
Većina ljudi i jest bila u vezi, ozbiljnijoj, pa čak i u nekom obliku zajedničkog suživota. Oni koji ama baš nikad nisu bili u vezi, koji nikako ne mogu naći odgovarajuću osobu, i to je trajno, dugogodišnje stanje... trebali bi se zapitati zašto je tomu tako.

Sukladno mojim iskustvima, u najvećem broju slučajeva, radi se o inertnosti i manjku inicijative. Ljudi su postali previše komforni i ne da im se truditi. Pogotovo cure u tome prednjače: em ne bi prve nešto pokrenule, em ne bi bile od inicijative, em imaju očekivanja da potencijalan dečko nađe nju, a ona samo čeka.
To su bila vremena kad se sve rješavalo sa kg janjetine

Upravo što si napisala, riječ je općenito o komfornosti, inertnosti ili glumatanju "ja neću prva ,on je muško", a kad im se dečki jave, e tad nastaju igrice. Tople i hladne, nije važno...a, kad im fore propadnu, onda se dođu jadati na fb, forum i sl. Potencijalni padaju sa drveća kao trule kruške, najbolji su mi takvi
__________________
Per aspera ad astra!
Azzriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:10   #149
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Po meni, onaj tko hoće vezu, ali uistinu hoće, i naći će ju.
Samo treba tražiti.
Nekome će se poklopiti ranije, nekome kasnije, no na kraju će ipak svi doći na svoje.
Većina ljudi i jest bila u vezi, ozbiljnijoj, pa čak i u nekom obliku zajedničkog suživota. Oni koji ama baš nikad nisu bili u vezi, koji nikako ne mogu naći odgovarajuću osobu, i to je trajno, dugogodišnje stanje... trebali bi se zapitati zašto je tomu tako.

Sukladno mojim iskustvima, u najvećem broju slučajeva, radi se o inertnosti i manjku inicijative. Ljudi su postali previše komforni i ne da im se truditi. Pogotovo cure u tome prednjače: em ne bi prve nešto pokrenule, em ne bi bile od inicijative, em imaju očekivanja da potencijalan dečko nađe nju, a ona samo čeka.
Quote:
Azzriela kaže: Pogledaj post
To su bila vremena kad se sve rješavalo sa kg janjetine

Upravo što si napisala, riječ je općenito o komfornosti, inertnosti ili glumatanju "ja neću prva ,on je muško", a kad im se dečki jave, e tad nastaju igrice. Tople i hladne, nije važno...a, kad im fore propadnu, onda se dođu jadati na fb, forum i sl. Potencijalni padaju sa drveća kao trule kruške, najbolji su mi takvi
Slazem se sa vama Ja sam iskreno pomalo izgubio zelju i volju za pronalaskom partnerice jer eto,nakon 50 dejtova niti jedan mi nije uspio jer dio problema snosim sam ali samo zato sto znam sto zelim i hocu ali osobe koje sam ja upoznao nisu to znale,nisu bile spremne i uvijek je bilo izmotavanja i raznoraznih prica za klince No takva sam osoba koja nikad ne gubi nadu niti ce je izgubiti i dalje cu dejtati ako se ukaze prilika za to,volim dati priliku svakome,nisam ogranicen i nemam prevelike kriterije ali tezim tome da virtualni svijet preselim u RL svijet pa dalje kako ispadne ispadne,ides dalje jer uvjerenja sam da ce doci osoba koja ce te oboriti sa nogu
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:22   #150
Moji starci su hodali 5 tjedana , oženili se i živjeli sretno 40 godina.
Elem, što htjedoh reći... mislim da većina ljudi zbog kulturoloških razloga, očekivanja okoline i sl Bridget Jones problema hrle u brak ne razmislivši čak žele li to , jel stvarno žele s tom osobom provesti ostatak života i odgajati djecu.
Ispada da odrasli , pametni ljudi razmišljaju ko djeca koja slušaju bajku i očekuju sretan kraj i ne pitaju kak su princ i Snjeguljica POSLIJE VJENČANJA živjeli.
Udala sam se s 22 godine za prvog koji mi se činio dobar . Da mi je ova pamet , pričekala bih još sigurno , a nisam sigurna bi li se uopće udavala . To bi ovisilo o tome da li bi takva osoba uplovila u moj život. Ne pod svaku cijenu , sigurno.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 10:21   #151
Quote:
Meadow kaže:
Sukladno mojim iskustvima, u najvećem broju slučajeva, radi se o inertnosti i manjku inicijative. Ljudi su postali previše komforni i ne da im se truditi. Pogotovo cure u tome prednjače: em ne bi prve nešto pokrenule, em ne bi bile od inicijative, em imaju očekivanja da potencijalan dečko nađe nju, a ona samo čeka.
Quote:
Azzriela kaže: Pogledaj post
Upravo što si napisala, riječ je općenito o komfornosti, inertnosti ili glumatanju "ja neću prva ,on je muško", a kad im se dečki jave, e tad nastaju igrice. Tople i hladne, nije važno...a, kad im fore propadnu, onda se dođu jadati na fb, forum i sl.
Svaka čast objema. Duboki naklon!
S time da termin "cure" nema vremenskog ograničenja. Imale 20, 30 ili 50, nikakve razlike.

Inače, simptomatični su profili na raznim kontaktnim stranicama (Twoo, Badoo itd.) gdje pola žena ima status udatih/zauzetih i tamo su "samo radi dopisivanja", dok istodobno - pa čak i te iste žene! - napišu da nek' ih zaobiđu zauzeti frajeri, te muljatori u tzv. "otvorenim" vezama.
Uz to, na brojnim je ženskim profilima hrpa internetskog spam smeća sa kvazi-mudrim provalama klase "žene nikad ne lažu" ili "žena uvijek voli nesebično", sa posebnim isticanjem "najbolje su stvari vidljive samo srcem" - no na najpristojniju moguću poruku, duhovitu ili ne, odgovorit će tek svaka 100.-ta (makar i negativno). Doslovno. Dakako, osim ako ne izgledaš kao Clooney.

Pa se, nakon svih desetljeća zgražanja nad fuzzy logikom i dvostrukim mjerilima, zaista pitam - ima li ikakvog smisla i pokušavati ostvariti dugu vezu, pa k tome i sretnu - kad na drugoj strani stoje bića koja uzimaju muškarce zdravo za gotovo a priori kao protivnike (iako istodobno bahato očekuju da plešu oko njih), a pri samoj pomisli da im budu partnerice, dobiju histerični napad panike i bježe lomeći sve oko sebe?
Retoričko pitanje, doista.
Voyager9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 10:51   #152
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I, je li sretan u braku?
valjda je friško su vjencani...baš je dragi curetan našao ali mi i djeluje ko da ce biti s njim radi sigurnosti bez obzira na njegov težak karakter ali možda grešim
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:43   #153
Quote:
Voyager9 kaže: Pogledaj post
Svaka čast objema. Duboki naklon!
S time da termin "cure" nema vremenskog ograničenja. Imale 20, 30 ili 50, nikakve razlike.

Inače, simptomatični su profili na raznim kontaktnim stranicama (Twoo, Badoo itd.) gdje pola žena ima status udatih/zauzetih i tamo su "samo radi dopisivanja", dok istodobno - pa čak i te iste žene! - napišu da nek' ih zaobiđu zauzeti frajeri, te muljatori u tzv. "otvorenim" vezama.
Uz to, na brojnim je ženskim profilima hrpa internetskog spam smeća sa kvazi-mudrim provalama klase "žene nikad ne lažu" ili "žena uvijek voli nesebično", sa posebnim isticanjem "najbolje su stvari vidljive samo srcem" - no na najpristojniju moguću poruku, duhovitu ili ne, odgovorit će tek svaka 100.-ta (makar i negativno). Doslovno. Dakako, osim ako ne izgledaš kao Clooney.

Pa se, nakon svih desetljeća zgražanja nad fuzzy logikom i dvostrukim mjerilima, zaista pitam - ima li ikakvog smisla i pokušavati ostvariti dugu vezu, pa k tome i sretnu - kad na drugoj strani stoje bića koja uzimaju muškarce zdravo za gotovo a priori kao protivnike (iako istodobno bahato očekuju da plešu oko njih), a pri samoj pomisli da im budu partnerice, dobiju histerični napad panike i bježe lomeći sve oko sebe?
Retoričko pitanje, doista.
Clooney je star i obješen.

Ima smisla pokušavati. Jbg. Treba kopati i jednom će se naštimati da se stvari poklope. Ima i svakakvih muškaraca, no to ne znači da treba odustati. I oni znaju biti bezobrazni, vulgarni, neotesani... no da se nađe "dijamant", treba se truditi.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 19:58   #154
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Clooney je star i obješen.
Nemoj da ti velim što ti je staro i obješeno.

Quote:
Ima smisla pokušavati. Jbg. Treba kopati i jednom će se naštimati da se stvari poklope. Ima i svakakvih muškaraca, no to ne znači da treba odustati. I oni znaju biti bezobrazni, vulgarni, neotesani... no da se nađe "dijamant", treba se truditi.
Smisla - ne, nema. Smisao je nešto što podrazumijeva izgledne šanse za ispunjenje. Općenito, ne volim zloupotrebu pojmova iz razumskih sfera u pričama o emocijama.
Nego, većina ljudi nikad nije, niti će ikad, imati hrabrosti dati sebe bez kalkuliranja i fige u džepu. Nažalost, to pogotovo vrijedi za žene. A ima i ljudi koji sto puta bivaju razbijeni i svejedno duboko u sebi drže živu nadu - ne zato što bi bilo smisla, nego zato što su takvi, borci koji se ne znaju predati.

Al' uvijek nalijeću na one prve. I tako...
Voyager9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:59   #155
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Clooney je star i obješen.
Kako, pobogu, star? Pa moje je godište.

Nije ni star ni obješen, nego se dobro drži. Malo sam mu zamjerila što se oženio , ali čujem da im baš ne cvatu ruže u braku.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:12   #156
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Kako, pobogu, star? Pa moje je godište.

Nije ni star ni obješen, nego se dobro drži. Malo sam mu zamjerila što se oženio , ali čujem da im baš ne cvatu ruže u braku.
lako je mladima govorit, a kad dođu u 40+/50+ onda će na nazive star/a i obješen/a šizit

neki sa 20 izgledaju ko da im je 35+ dok neki sa 45 ko da im je 30
Romantic lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.