Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 17:24   #621
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Dobro, onda se razumijemo. Mogucnost je goli kurac ako vjerojatnost nije na tvojoj strani. Ovaj popis koji si napisala sada lijepo obrni i dobit ces cca. prikaz od najvece vjerojatnosti do najmanje. Samo stavi zajednicke prijatelje i drustvo pri vrh.
da upravo to. to je ono kaj ljudi ne kuze... svi baljezgaju kako je lagano nac nekoga pa to mozes svugdje.. da, mogu i ja osvojit eurojackpot sljedeci petak, no to ne znaci da imam neke realne sanse

imam i ja takav 'problem s pronalazenjem partnerice' pa dosta cesto znam cut savjete poput odi u klub i bari ili ne znam... upisi ove i one tecajeve.. ono hello jebo vas kaj se pravite pametni - a to su maltene sve likovi koji su sad u 5+ godina veze koji su imali tu srecu upoznat nekoga za ozbiljno za vrijeme srednje skole pa sad misle da su popili svu pamet svijeta :klap:
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:46   #622
Quote:
supersoldier kaže: Pogledaj post
da upravo to. to je ono kaj ljudi ne kuze... svi baljezgaju kako je lagano nac nekoga pa to mozes svugdje.. da, mogu i ja osvojit eurojackpot sljedeci petak, no to ne znaci da imam neke realne sanse

imam i ja takav 'problem s pronalazenjem partnerice' pa dosta cesto znam cut savjete poput odi u klub i bari ili ne znam... upisi ove i one tecajeve.. ono hello jebo vas kaj se pravite pametni - a to su maltene sve likovi koji su sad u 5+ godina veze koji su imali tu srecu upoznat nekoga za ozbiljno za vrijeme srednje skole pa sad misle da su popili svu pamet svijeta :klap:
Hm, nije cilj da upišeš neki tečaj i onda stojiš kao autista. Ukoliko tako shvaćaš savjet nećeš upoznat nikoga. Cilj zajedničke aktivnosti da se više zbližite sa nepoznatim ljudima nego da ga samo susretneš na cesti. Eh sad cilj je da moraš bit proaktivan u pristupu, a ne pasivan. Ukoliko misliš da nekoga boli kurac za tebe, e tu se gadno varaš. Ukoliko nemaš što ponudit, nemaš svoju priču, nisi zanimljiv... tada samo zaboravi. Moraš se stavit izvan svoje comfort zone i ti biti taj koji ćeš počinjat razgovore. Ukoliko te netko odjebe, big deal. To ti je ista stvar sa ženskim. Nekoj se svidiš, nekoj ne svidiš. Neku uvatiš za guzicu, pa dobiješ plesku, a od neke dobiješ broj . Triba riskirat. Naravno nećeš sad silit, pa kad te netko odjebe namusit se i počet otrov prosipat, al trebaš uzet proaktivan pristup jer nikog ne boli kurac za tebe. Jednostavno, moraš to shvatit.
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:01   #623
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Hm, nije cilj da upišeš neki tečaj i onda stojiš kao autista. Ukoliko tako shvaćaš savjet nećeš upoznat nikoga. Cilj zajedničke aktivnosti da se više zbližite sa nepoznatim ljudima nego da ga samo susretneš na cesti. Eh sad cilj je da moraš bit proaktivan u pristupu, a ne pasivan. Ukoliko misliš da nekoga boli kurac za tebe, e tu se gadno varaš. Ukoliko nemaš što ponudit, nemaš svoju priču, nisi zanimljiv... tada samo zaboravi. Moraš se stavit izvan svoje comfort zone i ti biti taj koji ćeš počinjat razgovore. Ukoliko te netko odjebe, big deal. To ti je ista stvar sa ženskim. Nekoj se svidiš, nekoj ne svidiš. Neku uvatiš za guzicu, pa dobiješ plesku, a od neke dobiješ broj . Triba riskirat. Naravno nećeš sad silit, pa kad te netko odjebe namusit se i počet otrov prosipat, al trebaš uzet proaktivan pristup jer nikog ne boli kurac za tebe. Jednostavno, moraš to shvatit.
nisam nigdje napisao da nije tako. vec da je glupo slusat poluprazne savjete ljudi koji temelje iste na iznimkama. moj primjer - frendu je na zabavi s 15 godina prisla cura i poceli su pricat. sad su u vezi 5+ godina i on meni ide nesto savjetovat da odem barit pa posaljem ga u 3 krasne nemas pojma o nicemu imao si srece i suti.

treba ima inicijativu apsolutno i treba se znat potrudit, no ako nisi dobro potkovan prilikama i iskustvom da ih iskoristis badave sve to


uzmimo sad da je autorica fakat zgodna i da nije dosadna i da je sve kaj kaze tocno - jedina stvar koju moze napravit je preselit se i potpuno promijenit okolinu -> velik korak međutim sve ostalo ne pije vodu i jedino ovo preostaje, veliki potezi za velike stvari, vrlo jednostavno
supersoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:49   #624
Da, lako je dijeliti savjete ljudima naokolo u svezi bilo čega. Međutim, i tu vrijedi ona: sit gladnome ne vjeruje. Odnosno, netko je nekoga našao (upoznao) na neki "lagani" način, pa sad misli da i ostali mogu u kratkom vremenu nekoga upoznati i uživati u druženju i zajedničkom životu... Međutim, u realnosti je stvarnost sasvim drugačija. Puno toga ovisi i treba se poklopiti u životu.
__________________
Tko se usudi, pobjeđuje!
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:44   #625
I nijedna se neće poklopit dok se ne dignete s guzice i napravite nešto. Bilo što.
Just sayin'...
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:33   #626
Tako je. Od sjedenja doma i pisanja po forumu nema puno koristi. Trcanje, setnja po Jarunu, Bundeku popodne s prijateljicom pod ruku.
Ja npr. imam psa pa i dok njega setam upoznam brdo ljudi.
MissConception is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:38   #627
Mali psi i mali klinci navodno su pravi mamci za žene, poznanik je znao zakačiti cure u društvu malog nećaka "buci buci kak je medeni" i eto prilike za spiku, sa cuckima je vjerojatno još i bolje jer za njih ne moraš napominjati - da, sladak je al ja ga samo šećem, nije moj...
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:00   #628
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Mali psi i mali klinci navodno su pravi mamci za žene, poznanik je znao zakačiti cure u društvu malog nećaka "buci buci kak je medeni" i eto prilike za spiku, sa cuckima je vjerojatno još i bolje jer za njih ne moraš napominjati - da, sladak je al ja ga samo šećem, nije moj...
veci psi ipak. Sta cu s malim
MissConception is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 10:20   #629
Quote:
MissConception kaže: Pogledaj post
Tako je. Od sjedenja doma i pisanja po forumu nema puno koristi. Trcanje, setnja po Jarunu, Bundeku popodne s prijateljicom pod ruku.
Ja npr. imam psa pa i dok njega setam upoznam brdo ljudi.
Da, svima Zagrepčanima treba deset minuta pješice do Jaruna i Bundeka. I nije da baš vidim da ljudi nasred ulice započinju prisne razgovore s potpunim strancima i pretvore ih u prijatelje. U većini slučajeva, ljudi prohodaju sa nekim iz svojeg društvenog kruga; ako se u njemu ne nalazi netko s kim klikneš, nemaš sreće.

Ljudi koji imaju nekoga ne žele priznati da im se posrećilo, osobito muškarci.
Granin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 10:23   #630
Trebate shvatiti da je zena vise nego muskaraca. One koje previse biraju i cjepidlace imaju dobre sanse da ostanu same.
Lomlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 11:55   #631
Quote:
Granin kaže: Pogledaj post
Da, svima Zagrepčanima treba deset minuta pješice do Jaruna i Bundeka. I nije da baš vidim da ljudi nasred ulice započinju prisne razgovore s potpunim strancima i pretvore ih u prijatelje. U većini slučajeva, ljudi prohodaju sa nekim iz svojeg društvenog kruga; ako se u njemu ne nalazi netko s kim klikneš, nemaš sreće.

Ljudi koji imaju nekoga ne žele priznati da im se posrećilo, osobito muškarci.
kakvi defetisticki stavovi!
Pa tramvajem ili autom ti sigurno nije iznad pol sata. a i ne znam bas gdje sam navela da je deset minuta pjesice. ili zasto bi trebalo biti na deset minuta pjesice..
Pa nije ni meni, ali odem biciklom ili s frendovima. Ovaj zna ovog, onaj onog i tak se prosiruje krug ljudi koje upoznajes.

Cudim se kako pola vas vec nije na nekim antidepresivima s takvim crnim razmisljanjima.
MissConception is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:01   #632
Quote:
MissConception kaže: Pogledaj post
Tako je. Od sjedenja doma i pisanja po forumu nema puno koristi. Trcanje, setnja po Jarunu, Bundeku popodne s prijateljicom pod ruku.
Ja npr. imam psa pa i dok njega setam upoznam brdo ljudi.



Možda autorica živi u nekom manjem mjestu bez mladih ljudi, pa ne može nikoga upoznati jer ih naprosto nema. To je jedino što mi pada na pamet.

Inače se uvijek, onomu tko je zainteresiran, može otvoriti prilika za komunikaciju, kako s muškarcima, tako i sa ženama. Ne znam zašto praviti neki SF od toga.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:09   #633
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post



Možda autorica živi u nekom manjem mjestu bez mladih ljudi, pa ne može nikoga upoznati jer ih naprosto nema. To je jedino što mi pada na pamet.

Inače se uvijek, onomu tko je zainteresiran, može otvoriti prilika za komunikaciju, kako s muškarcima, tako i sa ženama. Ne znam zašto praviti neki SF od toga.
ja bih prije rekla da ti praviš SF. ne vidim igdje da autorici fali "komunikacija s ljudima", već da joj fali partner/muškarac. ima posao, navela je i hobije, tu valjda ima neku komunikaciju

mislim da joj u tim godinama ne fali površna komunikacija koja se razmijeni s ljudima koje sretneš u parku, i da tema nije o tome.

autorica ustvari traži nemoguće - da joj mi egzaktno, matematički objasnimo kako i gdje, a to je nemoguće. rekla bih da malio revizira kriterije (glede svega, ne samo izgleda), i onda naprijed
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:11   #634
Quote:
Granin kaže: Pogledaj post
Da, svima Zagrepčanima treba deset minuta pješice do Jaruna i Bundeka. I nije da baš vidim da ljudi nasred ulice započinju prisne razgovore s potpunim strancima i pretvore ih u prijatelje. U većini slučajeva, ljudi prohodaju sa nekim iz svojeg društvenog kruga; ako se u njemu ne nalazi netko s kim klikneš, nemaš sreće.

Ljudi koji imaju nekoga ne žele priznati da im se posrećilo, osobito muškarci.
a to sad posrećilo da, a nekad je kombinacija da se posrećilo i proaktivnosti te osobe. ovisi, češće je ovo drugo, s naglaskom da proaktivnost nije dovoljna ako se karte ne otvore simultano (element sreće)
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:13   #635
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
ja bih prije rekla da ti praviš SF. ne vidim igdje da autorici fali "komunikacija s ljudima", već da joj fali partner/muškarac. ima posao, navela je i hobije, tu valjda ima neku komunikaciju

mislim da joj u tim godinama ne fali površna komunikacija koja se razmijeni s ljudima koje sretneš u parku, i da tema nije o tome.

autorica ustvari traži nemoguće - da joj mi egzaktno, matematički objasnimo kako i gdje, a to je nemoguće. rekla bih da malio revizira kriterije (glede svega, ne samo izgleda), i onda naprijed
Komunikacija s mladim, zanimljivim, NOVIM ljudima koje će negdje upoznati.
To joj fali.
Da joj to ne fali, kroz tu komunikaciju bi joj do sada već prodefiliralo barem 5 muških zainteresiranih za mladu, zgodnu, solo doktoricu. Budimo realni. Koji to muškarac, koji želi ozbiljnu vezu koja vodi zajedništvu, ne bi htio zgodnu, pametnu curu?

Očito je da ili njih nema u tom mjestu, ili ona svojim ponašanjem otjera i ono nešto što se nekad možda i zainteresira za nju.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:32   #636
Quote:
Lomlja kaže: Pogledaj post
Trebate shvatiti da je zena vise nego muskaraca. One koje previse biraju i cjepidlace imaju dobre sanse da ostanu same.
Žena ima više? Miisliš na one starije, s obzirom da žene dulje žive?
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:35   #637
Gdje ima tih zgodnih, pametnih i mladih solo doktorica? Dovedite ih meni.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:39   #638
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Gdje ima tih zgodnih, pametnih i mladih solo doktorica? Dovedite ih meni.
autorice, flatoos ti se već nudio po temi, a ti ne vidiš ono što ti je pred nosom...
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:41   #639
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Komunikacija s mladim, zanimljivim, NOVIM ljudima koje će negdje upoznati.
To joj fali.
Da joj to ne fali, kroz tu komunikaciju bi joj do sada već prodefiliralo barem 5 muških zainteresiranih za mladu, zgodnu, solo doktoricu. Budimo realni. Koji to muškarac, koji želi ozbiljnu vezu koja vodi zajedništvu, ne bi htio zgodnu, pametnu curu?

Očito je da ili njih nema u tom mjestu, ili ona svojim ponašanjem otjera i ono nešto što se nekad možda i zainteresira za nju.
dobro ti imaš neko svoje viđenje toga, ja imam svoje

o muškarcima sam naučila da oni koji gledaju praktično i trezveno već se u dvadesetim skrase. a oni koji su solo u tridesetim (kakve autorica traži) oni čekaju da se "zaljube", onako neobuzdano i žestoko, a za tako nešto gledaju one mlađe cure (koje njih uglavnom ne žele i ne primjećuju, osim ako imaju lovu ili neki status)
novitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:54   #640
Quote:
novitt kaže: Pogledaj post
autorice, flatoos ti se već nudio po temi, a ti ne vidiš ono što ti je pred nosom...
Slobodno se i ti javis, ali mogu obecati samo razgovor i kavu za pocetak.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.