Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2006., 12:13   #101
Quote:
iva11 kaže:
Cure vjenčani prsten u crkvi stavljate na lijevu ruku. a desnu pružate jedno drugome, preko vaših svećenik stavlja svoju ali ne za stavljanje prstenja nego kod davanja zavjeta, prstenje ide poslije toga i to na lijevu ruku.
Potpisujem u potpunosti
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:26   #102
U Dalmaciji se verica nosi na livoj ruci, pop na misi kaze uzmite jedno drugom livu ruku. U Slavonij,Zg... verica se nosi na desnoj i pop kaze uzmite desnu ruku... Ocito da pravila nema. A zarucnicki neko nosi na istom prstu na kojem nosi i vericu,a neko na suprotnoj ruci i to je sva mudrolija.
marina811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:56   #103
Moj zaručnički je postao vera, tako da sam ga nosila i još uvijek ga nosim na lijevoj ruci. Na lijevoj iz čisto praktičnih razloga jer se manje oštećuje. Da mi se nosilo na desnoj ili da sam lijevak nosila bih ga na desnoj...mislim da ne treba robovat pravilima...
__________________
Plavuša
M_a_r_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 19:40   #104
moj zaručnički je na lijevoj ruci. povodim se za engleskom tradicijom, u tijeku vjenčanja, zaručnički se premjesti na desnu a onda ga se kasnije stavi povrh vjenčanog. zato bi trebali biti slični (isti sjaj kako je rekla prodavačica di smo ih gledali), tako da ako je zaručnički, recimo, 18karatno bijelo zlato, onda i vjenčani treba bit isto 18karatni, samo što su vjenčani obično jednostavniji...bez kamenčića hihi
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 13:35   #105
Quote:
Joules kaže:
U Hrvatskoj, a koliko znam i vani vjencani prsten se nosi na LIJEVOJ ruci...
upravo to. praktični razlog je da manje smeta, jer se u braku više šljaka
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:39   #106
Ovako, vjenčani se nosi na desnoj. Svečenik u crkvi kaže: Pružite jedno drugome desnu ruku i na tu se stavlja vjenčani prsten.
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:44   #107
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj, a koliko znam i vani vjencani prsten se nosi na LIJEVOJ ruci...
NE nosi, u crkvi svečenik kaže, pružite jedno drugome DESNU ruku
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:49   #108
Quote:
andy7 kaže: Pogledaj post
Ovako, vjenčani se nosi na desnoj. Svečenik u crkvi kaže: Pružite jedno drugome desnu ruku i na tu se stavlja vjenčani prsten.


ja vjenčani nosim na lijevoj....i moja mama...i moja baka...i još puno, puno drugih koji su rimokatoličke vjere...znam da svećenik kaže pružite jedno drugom desnu ruku...ali da se vjenčani prsten nosi na desnoj ruci

iako, bila sam svjedok vjenčanja u Hercegovini gdje su zaista jedno drugome vjenčane prstene stavljali na desnu ruku....
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 11:59   #109
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post


ja vjenčani nosim na lijevoj....i moja mama...i moja baka...i još puno, puno drugih koji su rimokatoličke vjere...znam da svećenik kaže pružite jedno drugom desnu ruku...ali da se vjenčani prsten nosi na desnoj ruci

iako, bila sam svjedok vjenčanja u Hercegovini gdje su zaista jedno drugome vjenčane prstene stavljali na desnu ruku....
Užasno je to zbunjujuće... tko bi znao sada, mi smo katolici i moji svi nose na desnoj, zlatari su rekli svejedno, jer svatko nosi na svom debljem prstu, tako kad ostari ili mu se udeblja prst može nositi na drugoj, a svečenik na desnoj, barem naš, ali da nije nikakv grijeh na lijevoj
andy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 12:32   #110
Quote:
andy7 kaže: Pogledaj post
NE nosi, u crkvi svečenik kaže, pružite jedno drugome DESNU ruku
Desna ruka se pruza prilikom davanja zavjeta. Prsten se nakon toga stavlja na lijevu ruku. Pitala svecenika
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 12:45   #111
sad ja imam pitanje. ako mi je zaručnićki na desnoj ruci jer će mi u toku vjenčanja burmu staviti na lijevu ruku, dali onda moram skinuti taj zaručnićki s desne prije vjenčanja da ne izgleda glupo u crkvi kak već imam prsten
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 12:55   #112
I mi smo katolici i svi moji nose na lijevoj.

Ja sam na kraju zakljucila da nije bitno di ga nosim, samo da ga nosim. :udavaca:
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:25   #113
ja zaručnićki prsten nosim na lijevoj ruci a na dan vjenčanja planiram ga prebacit na desnu ruku jer će na lijevu doći vjenčani prsten.
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:10   #114
Quote:
Tara 3006 kaže: Pogledaj post
ja zaručnićki prsten nosim na lijevoj ruci a na dan vjenčanja planiram ga prebacit na desnu ruku jer će na lijevu doći vjenčani prsten.
tako sam i ja napravila...
nekih tjedan dana prije sam prebacila zaručnički na desnu ruku da se priviknem na njega do vjenčanja...
sad su mi oba kao dio ruke...
__________________
06.09.2008.
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:13   #115
Quote:
andy7 kaže: Pogledaj post
Ovako, vjenčani se nosi na desnoj. Svečenik u crkvi kaže: Pružite jedno drugome desnu ruku i na tu se stavlja vjenčani prsten.
baš sam i ja to htjela reći..nakon što on to kaže, mladneci uzmu jedno drugom desnu ruku i stave prstene...ja vidim da ljudi oko mene nose i na jednoj i na drugoj ruci..nego, zašto je to uopće tako bitno? stavite na koju god želite
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:11   #116
žila koja prolazi kroz prst na ljevoj ruci ide do srca. Meni je to bio dovoljan razlog da stavim zaručnićki, a sada i vjenčani na ljevu ruku. Na dan vjenčanja zaručnićki sam stavila na desnu ruku.
mm22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:28   #117
Ja svoj zaručnički nosim na desnoj. Na lijevu će doći vjenčani....Kao i svim ženama u mojoj obitelji, tako da..... tradicija se nastavlja
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:29   #118
Ja zaručnički nosim na lijevoj a vjenčanu burmu na desnoj. I ja sam katolkinja a svi moji burme nose na desnoj ruci. I pitala sam svećenika na kojoj se ruci nosi i rekao mi je da nije bitno i da nema pravila, nosi se onako kako kome odgovara, jer u katoličkoj crkvi prsten kao takav nema nikavo značenje. vjenčan si i bez prstena, bitna je naša želja za sakramentom i trenutak kada svećenik blagoslovi naš brak. Eto tako, prstenje je samo simbolika koja je u vjeri prihvaćena ali bez nekog posebnog vjerskog značenja tako da možete nositi kako kojoj odgovara.
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 17:09   #119
Ja sam imala opsezno istrazivanje prije no sam dobila zarucnicki da bih znala kamo ga staviti.
Podrijetlom sam Slavonka i moja baka, ujne i sve frendice otamo nose zarucnicki na lijevoj, vjencani na desnoj i isto se vodimo za onim da svecenik kaze pruzite si deesnu ruku...
A ovdje u Zg ljudi vjencano prstenje nose na lijevoj, a zarucnicko nemam pojma.
Moja mama je najbolja: E kceri mja, sta ja znam di se nosi, vise ga ne nosimo ni ja ni tvoj tata, a dok smo nosili on na desnoj ja na lijevoj, mozda nam zato i je ovako "lijepo"
Ja sam zarucnicki stavila na lijevu, a jos ne znam gdje cu vjencani, budem razmislila, inace svecenik u crkvi mi je rekao da vjencani idu na desnu, a zlatar na lijevu
Obzirom da moj zarucnicki i zgleda vise kao burma nego kao zarucnicki (jee ja nisam htjela kamenje na prstenju, nego par cirkoncica u najobicnijem okruglom prstenu) mislim da cu ga vrlo lako zamijeniti burmom na lijevoj, a ovaj prebaciti na desnu, pa reci da imam dva vjencana, na svakoj ruci po jedan, kako kome pase neg tako gleda
__________________
05.09.2009.
Vanjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 17:33   #120
Evo ovako, Moji roditelji su nosili prstene na lijevoj ruci ...vidjela sam ljude da nose na desnoj ... u Bosni, najvise muslimani mislim da je to radi nekih obicaja sto se tice ruka...a sada kako ja vidim ljeva ruka / lijeva strana gdje je srce tu bi mi pristajao prsten najbolje jer je najblize srcu Eto za sada mi je zarucnicki na lijevoj i kad bude vjencanje preci ce na desnu a vreica na ljevu ...a sa prakticne strane ljudi vise stvari rade sa desnom rukom tako da se prsten lakse moze ostetiti ...za mene je lijeva
Adiedus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.