Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 14:02   #61
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Koji motor imate?
1.7

U pravilu više ne gledam na kazaljku za benzin nego koliko sam km prošao.
__________________
Close enough for rock 'n' roll
ivek84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 11:34   #62
Meni su rekli... (slusaj ovo naivčino) u salonu da nova lada niva trosi sveha 10 l na otvorenom, a plina 14l..sada usporedimo cijenu plina skoro ko novi autić iz trgovine... bas razmisljam imam 2 u 1
glasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:06   #63
u tetke mi na parkingu jedna trulavišnja lada niva 1.7i. joooo kako je prekrasna. ne vozi se već sigurno godinu dana (gume su ulegle i oko branika su paukovi napravili kvalitetnu mrežu.

baza je da tetka nezna vlasnika. ima maaaalo ruzine poviše desnog stražnjeg kotača al bar meni ko laiku nije nešto strašno. Po celeru je prišla 14500 km i mislin da je to originalna kmaža jer sumnjam da je prešla 114500 (niva ima 5 brojeva - bar mislim)
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:49   #64
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A s koliko si drugih terenaca konkretno usporedio?

Da su baš tako dobre, onda skupe ekspedicije po Africi koristile Nive a ne neke druge terence.
osim lade mislim da je samo puh i land rover bolji za teren...sve drugo je tak-tak...stari terenski japanci al neznam da se sad to prodaje kod nas uopće..samo šminka

Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Neka se jave vlasnici Nive kojima je motor i mjenjac izdrzao,bez otvaranja 100.000 km.
bez uvrede al to je oldschool motor pa treba štelat ventile jednom godišnje..i napinjač lanca..i frgu mlao poštelat..i tak dobiješ potrošnju od cca. 9L/100km a to ljudi obično nerade pa imaju 17l/100km recimo
neznam kak je s ovim novijima valjda imaju elektronsko paljenje i ubrizgavanje lol
inače su mi lade zakon...i nive i one s zadnjim pogonom stare
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:55   #65
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
osim lade mislim da je samo puh i land rover bolji za teren...sve drugo je tak-tak...stari terenski japanci al neznam da se sad to prodaje kod nas uopće..samo šminka
Ne zaboravi UAZ 459b
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:57   #66
Quote:
eisenfaust kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi UAZ 459b
i fiat campanola lol
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 19:06   #67
http://www.youtube.com/watch?v=oEGKkUGECxU
kurton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 19:22   #68
http://img82.imageshack.us/img82/3777/lada2082zo.jpg

evo kupis Ladu Nivu za 1000€, gume od Tomo Vinkovica, body lift, snorkel, vitlo, 2 recaro sica unutra + H pojas , super izo kablovi za sviječice i ostalu struju, vitlo jedno elektricno i jedno ručno, highlift dizalica i nema stvarno di ne mozes ici..sve skupa 3000€..
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 19:24   #69
jel postoji lada niva s klimom i el podizacima stakala? al da nije dodatno ugradeno
kurton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 19:35   #70
vojky , si to ti?
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:50   #71
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 08:19   #72
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
http://img82.imageshack.us/img82/3777/lada2082zo.jpg

evo kupis Ladu Nivu za 1000€, gume od Tomo Vinkovica, body lift, snorkel, vitlo, 2 recaro sica unutra + H pojas , super izo kablovi za sviječice i ostalu struju, vitlo jedno elektricno i jedno ručno, highlift dizalica i nema stvarno di ne mozes ici..sve skupa 3000€..

Nivu je najbolje ne dirati previše. Staviti dobre gume, prema potrebi vitlo i to je to. Sve drugo je lančana reakcija u probleme pogotovo ako voziš hard of roud. Za ovu na slici nisam siguran, no znali su postavljati karoseriju na Samuraja.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:14   #73
Evo jednog virtualnog plana:

1.) Kupit Ladu Nivu za male pare tipa 1500€
2.) Izvadit njen motor i unutra ubacit motod od Golfa II dizela
3.) Stavit one kromirane cijevi naprijed i natrag

Koliko bi to sve koštalo?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:17   #74
Ima tu u Vodoprivredi jedna 1.9 diesel, 97 godina, tvornička. Mislim da je to Peugeot motor. Kupljena je u ACM-u, ima naljepnica. Nisam ni znao da je bilo dizela
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:19   #75
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Ima tu u Vodoprivredi jedna 1.9 diesel, 97 godina, tvornička. Mislim da je to Peugeot motor. Kupljena je u ACM-u, ima naljepnica. Nisam ni znao da je bilo dizela
Ali nisu se pokazali baš najboljim izborom. Ne znam točno gdje je bio problem, ali još nisam čuo ništa pozitivno o njima.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:26   #76
Kažu ovi dećki, geometri šta je voze da ima sigurno 300000 km, ali da je spora ko puž. Vele da neide preko 125km/h
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:39   #77
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Kažu ovi dećki, geometri šta je voze da ima sigurno 300000 km, ali da je spora ko puž. Vele da neide preko 125km/h
Čuj, kako je zakonski maksimum 130 km/h to mi ovaj podatak i ne igra preveliku ulogu. najbitnije je da ona dobro ubrzava od 0 do 60 pa da budem glavna lola na semaforu
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:47   #78
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Čuj, kako je zakonski maksimum 130 km/h to mi ovaj podatak i ne igra preveliku ulogu. najbitnije je da ona dobro ubrzava od 0 do 60 pa da budem glavna lola na semaforu


čuj, niva ima razmjerno brzi odziv na gas tako da u samom startu možeš čak solidno i krenuti, ali nakon 2-3 metra možeš samo gledati u leđa drugima. Možda da si još malo razmisliš za što ti to vozilo uopće treba.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:53   #79
Quote:
eisenfaust kaže: Pogledaj post


čuj, niva ima razmjerno brzi odziv na gas tako da u samom startu možeš čak solidno i krenuti, ali nakon 2-3 metra možeš samo gledati u leđa drugima. Možda da si još malo razmisliš za što ti to vozilo uopće treba.
da budem glavni jebač u selu. neš ti bmw-a, mercedesa i ostalih profinjenih auta, to svaki tatin sin vozi, ali vozit rusa, to je pravo!!!

a tek ova situacija: ideš van sa nivom i parkiraš do cayenna ili touarega ili x5 i onda upadneš nekoj curi da voziš terenca. i nakon što pristane da je odvedeš kući, lagano se uputiš prema nivi, ali s one strane odakle je cayenne i sl. cura sama skida gaćice. kad joj otvoriš vrata od nive, ponovno ih oblači!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:56   #80
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
da budem glavni jebač u selu. neš ti bmw-a, mercedesa i ostalih profinjenih auta, to svaki tatin sin vozi, ali vozit rusa, to je pravo!!!

a tek ova situacija: ideš van sa nivom i parkiraš do cayenna ili touarega ili x5 i onda upadneš nekoj curi da voziš terenca. i nakon što pristane da je odvedeš kući, lagano se uputiš prema nivi, ali s one strane odakle je cayenne i sl. cura sama skida gaćice. kad joj otvoriš vrata od nive, ponovno ih oblači!

A čuj, ne znam. Ako zbilja živiš u selu sa samo tim jednim semaforom onda ti možda i prođe 'vaka spika. U suprotnom će biti scenario broj dva.
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.