Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 13:34   #21
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Mi smo imali rustikalnu kuhinju u vikendici na Jahorini, krajem sedamdesetih.
sva sreća da moji nikad nisu bili u trendu
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:59   #22
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
sva sreća da moji nikad nisu bili u trendu
Zasto, ja mislim da rustikalna kuhinja super ide u ristikalni enterijer vikendice.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:16   #23
paneli,
čupavci,
ugradbeni ormari,
staklena vrata na tuš kabinama
.
.
.
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:20   #24
e, da, čupavci!
televizori na zidu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:23   #25
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Zasto, ja mislim da rustikalna kuhinja super ide u ristikalni enterijer vikendice.
ma naravno da idu - (smajlić si propustio) premda bih ja smeđu varijantu probala izbjeći (što recimo nisam u svojoj vikendici uspjela s jednom komodom). ta kuća o kojoj sam pisala (evo sad saznala da je 1979. sagrađena) je u tako nekom rekli bismo, ladanjskom stilu i nije demode ni nakon 30 godina. iako nije my cup of tea. tak. ali sad sam off na offu.

on topic: klizni ormari s alu okvirima i vrlo često sa šah uzorkom na vratima.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:26   #26
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.


Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
a devedesetih je krenula poplava stolarskih kuhinja; a kaj se tiče boja, kraj tisućljeća su obilježile sljedeće kombinacije: plavo-trešnja (intezivno počelo negdje 1995. )
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:27   #27
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
on topic: klizni ormari s alu okvirima i vrlo često sa šah uzorkom na vratima.
Taj šah-uzorak mi je koma. Sva sreća pa ga u zadnje vrijeme viđam sve manje, iako bi me usrećilo da isčezne u potpunosti.

Popularno kod nas: Print na vratnicama ormara
Zna ispasti dobro, što ne mogu reći za šahovnicu.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:32   #28
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.




kaj oćeš, kao da si jedina.

jednom smo išli bivšim susjedima u posjet u novi stan i kupim ja u onom taboo dućanu zdjelu od bambusa - plavu s nekim cvjetovima. dođemo tam i vele oni u nevjerici - pa kak si znala da nam je kuhinja plava? hm, da, kak? možda zato što sam u godinu dana bila u šest plavih kuhinja.
a imam slučaj isto u familiji, farbanja plavih fronti u bijelo (kuhinja iz 2000.-te, koštala ko svetog petra kajgana)
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:41   #29
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post


ne valjda?!

možda sam se krivo izrazila s bijelim kuhinjama - ne mislim da su one novost, al je, ajmoreć, popularno vratit se klasici. nakon godina vladavine plavih i varijacija na temu drva.

Quote:
možda zato što sam u godinu dana bila u šest plavih kuhinja.
e točno to sam imala na umu kad sam otvarala temu - kad je određena stvar super popularna među ljudima koji (pre)uređuju stan i onda se odjednom svima sviđaju plave kuhinje. ili wenge kuhinje

s tim da ja ne kažem da je to nužno loše. ja prva nemam nit interesa nit talenta za neke inovacije kod sebe. u mojoj glavi je ovo bila čisto taksativna tema - ono, ajmo pobrojat.

Quote:
on topic: klizni ormari s alu okvirima i vrlo često sa šah uzorkom na vratima.
chek!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:44   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne valjda?!

možda sam se krivo izrazila s bijelim kuhinjama - ne mislim da su one novost, al je, ajmoreć, popularno vratit se klasici. nakon godina vladavine plavih i varijacija na temu drva.
Možda smo mi ovdje potaknuli taj trend

Ma imala sam fazu useljenja u studentski stan, kad sam bila tako sretna da se selim da zbilja nisam roditelje htjela gnjaviti namještajem - pa sam sve odabrala prvo što sam naletila a da je plavo
Nije stvar u tome da je to bilo popularno, nego sam na pogrešan način izrazila svoju ljubav prema plavoj boji
Dobar dizajn nije samo talent, dosta toga se treba/može i naučiti
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:53   #31
da, ima i trenda, ali i nagona prema nečemu.

recimo i dragi i ja smo oduvijek znali da ćemo imati bijelu kuhinju i bijele zidove. odrasli smo oboje u bijelim kuhinjama i ništa drugo nije dolazilo u obzir ma šala, ali stvarno smo sanjajući o svojoj kuhinji uglas rekli bijela. i premda je sad poplava bijelih kuhinja, nisam požalila niti neću.

isto kao što smo znali da nećemo imati alu okvire na vratima ormara jednostavno mi se to nikad nije sviđalo.

i da, ovo što aoife kaže, netko ima sklonost, netko nauči, a nekog nije briga.

poplava istog namještaja kod većine ljudi u hrvatskoj nije zbog toga što prate trendove, nego ih većinom nije briga/nemaju sklonost tome i odu u dućan i odaberu od postojeće ponude.

s obzirom da postojeća ponuda je uglavnom u nekakvom trendu, svidi im se i kupe i ne razmišljaju o tome.
zato toliko istih ormara - odu u eduro/bonus/komandor/stolaru/votevr - dobar dan, ja bih ugradbeni ormar - eventualno odluče o boji koja im se sviđa i to je to. zato je meni bio problem naći nekog da mi napravi takav klizni ormar bez alu okvira.

recimo, mi smo htjeli okrugli tepih. nema. tj. nije bilo prije tri godine. jednobojnog bijelo okruglog tepiha. ima bijeli, ali ne okrugli. veli mi čovjek u tepih lendu - znate, više ne naručujemo okrugle jer ljudi ne traže.
tako je i u odjeći, kozmetici, kolačima, svemu.

Zadnje uređivanje crvenkapica33 : 11.01.2011. at 15:02.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:56   #32
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
isto kao što smo znali da nećemo imati alu okvire na vratima ormara jednostavno mi se to nikad nije sviđalo.
Cak ni bijeli eloksirani aluminium.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 14:59   #33
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome da je to bilo popularno, nego sam na pogrešan način izrazila svoju ljubav prema plavoj boji
Dobar dizajn nije samo talent, dosta toga se treba/može i naučiti
Moja ljubav prema plavoj je iz vremena navijanja za Zelju.

Ja mislim da se citav zivot ucimo kako napraviti lijep dizajn.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:00   #34
Bijeli eloksirani aluminij - e taj je već lijep. žao mi je što za spavaću nisam inzistirala na eloksiranju u bijelo, dala se nagovorit

zaboravili ste knauf posvuda
grm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:02   #35
mi imamo u stanu kuhinju od prije 35+ god, i bijela je, i nema ručkice nego utore, i fronte su potpuno ravne
i zapravo sada izgleda puno bolje nego npr. prije 15 god kada su bile popularne sasvim drugačije kuhinje, i kako je kuhinja očito kvalitetno napravljena nema nikakvih oštećenja niti nakon toliko godina

moji u kući imaju kuhinju koja je cca 20 god i smeđa je, i nešto što bi spadalo u tradicionalne interijere, i trenutno izgleda 'staromodnije' od kuhinje u stanu

ja u svom stanu imam donje elemente tamni hrast ('wenge') i komoda u dnevnoj ima isto takve tamne fronte, ostalo je svjetli hrast

svaka je napravljena u svoje doba, na način kakav je 'karakterističan' za to doba, i znam i da će moja kuhinja i ostatak stana za koju godinu biti 'zastarjeli', ali na primjeru kuhinje iz stana u kojem sam odrasla, možda će za 30 godina opet biti u trendu
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:05   #36
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Cak ni bijeli eloksirani aluminium.
lijep mi je tvoj ormar, ali to nismo htjeli. doduše, nakon bezuspješne potrage, razmišljali smo i o tome, ali zahvaljujući slajki smo riješili to i bez okvira.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:08   #37
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
svaka je napravljena u svoje doba, na način kakav je 'karakterističan' za to doba, i znam i da će moja kuhinja i ostatak stana za koju godinu biti 'zastarjeli', ali na primjeru kuhinje iz stana u kojem sam odrasla, možda će za 30 godina opet biti u trendu
ako nešto znamo kad je napravljeno, ne znači da je zastarjelo

može biti, ali ne mora. meni je recimo ta narančasta kuhinja bila super oduvijek. i frendovima arhićima koji su svoju teška srca morali ostaviti u starom stanu jer im u novom nikako nije pasala mjerama.

neke stvari jednostavno prežive zub vremena.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:12   #38
cilla... ista stvar. mi u stanu sad imamo kuhinju 25+, bez ruckica, skroz ravnih ploha. samo sta je prljavo bijela boja i to me zivcira. ali kvaliteta joj je bolja nego vecina kuhinja koja je napravljena danas

Kad smo kod trendova, meni se tv na zidu nikad nije svida

a u zadnje vrime je u diru i bojati odredene zidove u crno. prvi put sam to vidila negdi prije 3,4 godine i bas se ugdno iznenadila kako efektno izgleda
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:13   #39
mislim da se ovdije mogu svrstati i panel zavijese i , i ako ne spada u interijere , teracotta-breskva-limun-naranda-fassade.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:15   #40
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
mislim da se ovdije mogu svrstati i panel zavijese i , i ako ne spada u interijere , teracotta-breskva-limun-naranda-fassade.
a fuksija??? vidla hrpu žarkih kuća tamo oko zaprešića favorit je dreč fuksija.

zaboravili smo zidove i to najčešće u boji breskve.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.