Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 21:10   #5121
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Neka supruga u pon nazove hzzo pa neka pita u kojoj je fazi njen zahtjev...
Zvala je prošli i pretprošli tjedan (zahtjev smo predali 16.2.) i objasnila da želi znati zato jer mora dijete dati u jaslice ako joj ne produže porodiljni, ali su joj rekli da više ne zove jer će oni zvati nju.

Od 1.1.2015. to više nije pod nadležnošću hzzo već izdvojenog "povjerenstva". Dodali su taj korak više, zaposlili još ljudi da bi cijeli postupak trajao duže nego prije.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:35   #5122
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Zvala je prošli i pretprošli tjedan (zahtjev smo predali 16.2.) i objasnila da želi znati zato jer mora dijete dati u jaslice ako joj ne produže porodiljni, ali su joj rekli da više ne zove jer će oni zvati nju.

Od 1.1.2015. to više nije pod nadležnošću hzzo već izdvojenog "povjerenstva". Dodali su taj korak više, zaposlili još ljudi da bi cijeli postupak trajao duže nego prije.
Isss... Nisam to znala... Koliko se sijećam rok je 60 dana za donošenje odluke ali ko zna što su sve u međuvremenu mijenjali...
Ima li žena pravo na stari go?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 22:28   #5123
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Isss... Nisam to znala... Koliko se sijećam rok je 60 dana za donošenje odluke ali ko zna što su sve u međuvremenu mijenjali...
Ima li žena pravo na stari go?
Ako se vrati na posao i aktivira stari go, da li se u tom slučaju radi o produženom porodiljnom ili o klasičnom bolovanju (zbog njege djeteta) na koje ima pravo svaki roditelj?

I sasvim druga procedura (klasično bolovanje) pa u skladu s tim ovi više i nemaju o čemu odlučivati?

Ima stari go iako to ide po principu da treba napisat zahtjev i prosljedit ga direktoru koji daje odobrenje. Ali vjerojatno neće bit problem.

Samo opet nervira ta nesposobnost našeg zdravstvenog sustava, komisiji moraš dat friške nalaze (stare max mjesec dana), a za neuropedijatra najbliži termin za 3 mjeseca, okulista i više itd.. ispada da trebaš 6mj. prije isteka porodiljnog (možda čak i prije pojave simptoma) uzeti termin za preglede kako bi mogao sve to obaviti i predati na komisiju mjesec dana prije isteka porodiljnog (jer tad treba predati). Onda oni viječaju 2 mjeseca i donesu odluku u trenutku kad ti već radiš, a dijete je u jaslicama (i ne ide na vježbe odnosno možda i ne prima propisanu terapiju jer u jaslicama nisu dužni davati terapiju djetetu).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 00:02   #5124
Znam sve, sustav je pun nelogičnosti... Znam da sam ja bila bjesna jer su meni nakon djetetove tri godine odlučiti ukinuti pravo jer više neije pio antiepileptik. To što mu uništava jetru nije važno, bitno da su se uhvatili za sitnicu... A u bolnici upoznam ženu koja je na njezi jer joj dijete koje ima tri ima blago odstupanje u razvijenosti fine motorike...!!!!!
Ili jedna mama koja svoje dijete nije vodila ni na vježbanje a nakon druge godine je dobila još godinu dana... Ima svega...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:49   #5125
Guud, ja sam predala papire za SRV za njegu djeteta negdje krajem 1. mjeseca. Buduci da mi frendica radi u srodnoj sluzbi i poznaje doktora vjestaka, dala mi je informaciju da mi je odobren zahtjev i da sam dobila njegu na 6 mjeseci. Ta odluka je donesena 23.02. i papiri su poslani za ZG na potpis. Od tada ni glasa. Na kraju je ta frendica nekog zvala u ZG, pa malo pozurila postupak. Navodno da bi ovaj tjedan trebalo biti gotovo rjesenje, ja se nadam. Inace, da sada je to vjestacenje pod posebnim odjelom. Sve su to oformili navrat nanos od 1.1.2015., bez potrebnog kadra (ovdje su morali posudivati dva doktora vjesataka iz drugog grada) i prevelike organizacije. Nadam se da cete uskoro vise znati, stvarno jako neozbiljno i neodgovorno ponasanje od nasih ustanova!!
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 23:39   #5126
evo kad sam konacno dobila rjesenja za rad na 4 sata zelim vam reci kako je sve teklo.
11.02. sam predala kompletnu dokumentaciju na HZZO Jukiceva i reki su mi kako je sada osnovan taj novi Zavod za vjestacenje i kako se dugoooo ceka, a zakonski rok je 60 dana.
05.03. sam bila na vjestacenju i rekla mi je gospodja kako ce isti dan napisati svoje misljenje.
tek 19.03. su oni na HZZO zaprimili rjesenje.
23.03.su napisali rjesenje koje mi je stiglo 09.04. (na kuverti pise kako je poslano 07.04.)
zanimljiva hrvatska birokarcija.

jel netko zna kako ce mi taj famozni HZZO obracunavati tih 4 sata?
hipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:39   #5127
Cure, trebala bi savjet. Curka mi ima 11 mjeseci, sve je bilo ok motorički do do 10 mjeseci. Dizala glavu, okretanje školski, nogice u usta i tako. S 8 mjeseci počinje gmizati i kad se s 10 mjeseci još nije posjela i postavljala u četveronožni odvela sam ju pedijatrici i tražila uputnicu za fizijatra. Pregled još uvijek čekam, a u međuvremenu sam uzela privatno fizio s Goljaka da mi dolazi doma. Ona se još uvijek samostalno ne posjeda i ne puže, a fizio kaže da joj treba jako malo i da nije strašno. Ja se za tri tjedna trebam vratiti na posao i htjela sam pitati jel ima smisla sa tražim produljenje porodiljnog ili nema smisla zbog toga i jesam li zakasnila. Hvala
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 11:20   #5128
probaj, ništa te ne košta
moja jedna poznanica dobila produženje na 2 mjeseca radi vježbi
ja sam zvala jednom i pitala i rekli su mi da se gleda stanje kakvo je pri završetku porodiljnog. tebi je bilo do sad ok, sad se stanje promijenilo. traži, pa ako ti i ne odobre bar si probala

ja sam htjela pitati, to kad ti produže, kolika se dobiva naknada? tih famoznih pregolemih 2.660kn?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 16:43   #5129
2161kn + 830kn dd.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:20   #5130
a taj dječji doplatak moram ići onda tražiti na mirovinsko ili mi se automatski kad mi na zdravstvu odobre produžetak, i to isplaćuje?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:18   #5131
Moraš ići sa kopijom rješenja i ispunjenim zahtjevom za dd (u zahtjevu ima neka rubrika ima li dijete teže oštećenje zdravlja, to moraš zaokružiti ili napisati da). Čim dobiješ rješenje odmah na mirovinsko jer se za isplatu dd računa dan od predaje zahtjeva a ne od rješenja.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:55   #5132
Molim vas za info ako netko zna. U stalnom sam radnom odnosu i predala sam zahtjev za njegu djeteta. Pozvana sam da dodjem s djetetom na vjestacenje u Split. Zanima me kako izgleda to vjestacenje i je li tamo odmah kazu jesmo li dobili njegu ili ne? I ako netko zna ,sto je s mirovinskim stazem...je li sve isto kao i na porodiljnom dopustu? Hvala puno
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 13:41   #5133
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
2161kn + 830kn dd.
Koliko vidim na tekućem supruga je u travnju primila 884,41kn (to je valjda dječji doplatak iako u opisu piše "naknada za rodilje"), te 1572,29kn, također opis plaćanja naknada za roditelje.

Porodiljni je trajao do 19.3., kad je počeo trajat "dopust za njegu djeteta".

Hoće li razliku od 1572 do 2161 dobiti naknadno, ili treba ići pitati o čemu se radi?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:19   #5134
Ovih 884 mi se ne cini kao DD
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:31   #5135
Treba do mirovinskog pitat gdje je zapelo, ili moze ocekivat djecji kroz ovaj tjedan? Da li djecji dobiju svi koji su na dopustu zbog njege ili i tu vrijedi cenzus od 1660 po clanu domacinstva?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 11:53   #5136
Btw., da se jos nekom ne desi sto i meni. Radio sam kod bivseg poslodavca gdje nisam bas bio zadovoljan pa sam trazio bolji posao (sto sam mu rekao). 18.5. me nazove novi poslodavac i kaze da 25.5. pocinjem s radom. Odmah sam obavjestio starog poslodavca koji nije pravio probleme (trazio da odradim otkazni) vec smo sporazumno raskinuli radni odnos i 19.5. me odjavio na hzzo. 25.5. pocinjem raditi kod novog poslodavca koji me uredno prijavljuje. Na prvi pogled sve super, po ps-u. Ali, prije par dana zovu suprugu iz hzzo-a i kazu da se hitno mora vratiti na posao jer joj je 19.5. automatski prekinut produzeni porodiljni.

Ne smije se imati niti jedan dan prekida ako se mijenja poslodavac.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 09:32   #5137
evo da velim šta sam uspjela za sad saznati:

nekih mjesec dana ranije nego istekne porodiljni (znači drugih 6 mjeseci) ide se na zdravstvo, tamo se ispuni neki zahtjev i donjeti iskopirane sve nalaze od djeteta. onda se to šalje sve na komisiju, eventualno zovu i da doneseš dijete.

jedino šta me je pitala da li smo i otac i ja zaposleni jer valjda onda ne bi imali pravo.

za sad to znam, dalje ću vam onda prenositi.

meni je bilo čisto ako mora pedijatar ili gastroenterolog ili neuropedijatar ili fizijatrar pisati neka obrazoloženja da to obavim na vrijeme, pa su mi rekli da ne treba ništa, samo nalaze.

Zadnje uređivanje vlovrec : 09.06.2015. at 09:32. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:07   #5138
[QUOTE=vlovrec;54481755]evo da velim šta sam uspjela za sad saznati:

nekih mjesec dana ranije nego istekne porodiljni (znači drugih 6 mjeseci) ide se na zdravstvo, tamo se ispuni neki zahtjev i donjeti iskopirane sve nalaze od djeteta. onda se to šalje sve na komisiju, eventualno zovu i da doneseš dijete.

jedino šta me je pitala da li smo i otac i ja zaposleni jer valjda onda ne bi imali pravo.

za sad to znam, dalje ću vam onda prenositi.

meni je bilo čisto ako mora pedijatar ili gastroenterolog ili neuropedijatar ili fizijatrar pisati neka obrazoloženja da to obavim na vrijeme, pa su mi rekli da ne treba ništa, samo nalaze.[/QUO

super za info.to i mene zanima,pratim
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 09:16   #5139
Pozdrav

29.05. sam predala zahtjev za produljenje zbog distonije. Sad sam zvala HZZO kažu da je predmet još na komisiji i osim tog ne znaju ništa (izdvojena komisija- nemaju niti broj telefona od njih). Mi bi na more slj. tjedan na desetak dana, a brine me što ako mi u tom periodu dođe poziv za komisiju. Zanima me za one koji su predaju zahtjev po ovom novom sistemu nakon 1.1.2015., kada ste dobili poziv za dolazak na komisiju za koliko se ona održavala od primitka poziva.....da mi se ne desi da mi na moru, stigne poziv za komisiju koja je za par dana i propustim ju....
Zahvaljujem...
amgk23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:25   #5140
ja sam kad sam zvala pitala za neke detalje
kod nas uglavnom sve traje kraće od mjesec dana, tako su mi bar rekli.
i na komisiju zovu samo u iznimnim slučajevima. jer si im dala sve nalaze i po tome oni kao sve znaju. osim ako treba neka dopuna, ali to najčešće zovu da doneseš neki papir, a ne da moraš osobno doći.
tako su meni rekli da je kod nas procedura.
tako da mislim da možeš mirne duše na more, da ćeš doma dobiti samo rješenje

daj molim te javi kako bude čisto da i mi ostali znamo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.