Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 14:01   #3301
Quote:
Nepopravljivi kaže: Pogledaj post
Ako radnik ne dođe na posao 3 dana zaredom dobija (može dobiti) vanredan otkaz.

Isto tako ako plaća nije isplaćena radnik može dati otkaz i temeljem toga otkaza otići na zavod i dobijati novčanu pomoć. Ono što nisam uspio naći u ZOR-u je koliko dana plaća mora kasniti da bi radnik mogao dati opravdan vanredan otkaz?

Ugovor o radu je ugovor između dvije strane. Poslodavca i radnika. Ako je u ugovoru navedeno da je plaća do 15. u mjesecu, ne bi li bilo logično da ako plaće nema do 18. možeš to smatrati kršenjem ugovora isto kako kad ne dođeš tri dana na posao.

Hvala na odgovorima.
Molim te Nepopraviljivi jesi li siguran za ovo gore boldano? Nalazim se u istoj situaciji odnosno nisam dobila plaću za 5, 6, 7 , i evo sad 8 mjesec i razmišljam o tome da dam otkaz jer ono što mi je šef na dalje ponudio je pola radnog vremena, pola plaće, a ko zna kad ću je opet i vidjeti (plaću). A novi Ugovor sa novim radnim vremenom i pola plaće trebam kao potpisati valjda idući tjedan, pa da ga zahebem i dam sama petama vjetra. A ne čini mi se da je to tako jednostavno, mislim na ovo da mogu zbog neisplaćene plaće dati otkaz i primiti naknadu sa Zavoda....

Evo zvala sam Zavod i pravnica mi je rekla da je to točno, ali da moram donijeti Odluku Poslodavca u kojoj se navodi da plaća nije stvarno isplaćena. Također se donose 3 platne liste zadnje (iako plaća nije isplaćena, mora biti obračunata) i utvrđuje se Neto 1. Naknada prvih 90 dana je 70 % neto 1 plaće, a ostatak 35 %.
__________________
Male stvari čine čovjeka sretnim!

Zadnje uređivanje daisy30 : 30.08.2012. at 14:08. Reason: EDIT: INFORMACIJA
daisy30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:14   #3302
ugovor o radu na određeno vrijeme

ovako zanima me ja sam potpisao ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme zbog zamjene radnika na bolovanju i piše da traje dok se taj radnik ne vrati e sada pitanje glasi taj djelatnik se vratio nakon dva tjedna od mog prvog dana i ja sam ostao na tom radnom mjestu vise od godine i dva mjeseca i sada odjednom mi hoce dati otkaz pa me zanima koja su moja prava i dali mogu nesto uciniti i naravno nema otkaznog roka nego su mi dosli zadnji dan u mjesecu i rekli da prestajem raditi molim pomoc
stiv urkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 07:21   #3303
Quote:
stiv urkel kaže: Pogledaj post
ovako zanima me ja sam potpisao ugovor o radu sklopljen na određeno vrijeme zbog zamjene radnika na bolovanju i piše da traje dok se taj radnik ne vrati e sada pitanje glasi taj djelatnik se vratio nakon dva tjedna od mog prvog dana i ja sam ostao na tom radnom mjestu vise od godine i dva mjeseca i sada odjednom mi hoce dati otkaz pa me zanima koja su moja prava i dali mogu nesto uciniti i naravno nema otkaznog roka nego su mi dosli zadnji dan u mjesecu i rekli da prestajem raditi molim pomoc
ZOR čl.10 st.5. kaže ovako nekako:ako radnik nastavi raditi nakon isteka vremena na koji je ugovor o radu na određeno sklopljen, smatra se da je sklopio ugovor o radu na neodređeno

znači oni tebi sad mogu dati otkaz kako se otkazuje ugovor o radu na neodređeno, npr. poslovno uvjetovan otkaz, uz poštivanje zakonskog otkaznog roka od mjesec dana ( u ovom slučaju)
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:42   #3304
Otkaz ugovora o radu

Ovako, imala bi jedno pitanje koje se tiče otkaza ugovora o radu. Naime, nedavno sam skolpila isti ugovor na određeno vrijeme, međutim posao mi nikako ne odgovara i vrlo vjerovatno ću morati dati otkaz. Zanima me koliko prije moram obavijestiti poslodavca o otkazu ugovora da me slučajno ne bi zakinuo u nekim svojim pravima? Unaprijed zahvaljujem!
thunderstorm03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 16:35   #3305
Pozdrav ! Ako je u ugovoru na određeno naznačeno da isti prestaje 15.09., mora li se i taj 15.09 odraditi ili završavam 14.09 ?
eastcoast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:00   #3306
hitno

Pozdrav molim savjete zaposlio sam se prije 3 mj.na neodredjeno u OŠ kao spremač preko natjecaja predao sam i potvrdu o nekaznjavanju iz Osijeka medjutim imam uvjetnu iz Valpova koja mi je tad kad sam se zaposlio bila pravomocna i to nisam prijavio u OŠ,danas dolazim radit i ravnatelj me zove u ured i kaze mi za tu uvjetnu da je zaprimio anonimni mail da sam na uvjetnoj i kaze citiram" ima 2 rjesenja :1.izvanredni ugovor o radu gdje gubim sva prava ili sporazumni ! sta da radim ?
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:39   #3307
Quote:
ivica75 kaže: Pogledaj post
Pozdrav molim savjete zaposlio sam se prije 3 mj.na neodredjeno u OŠ kao spremač preko natjecaja predao sam i potvrdu o nekaznjavanju iz Osijeka medjutim imam uvjetnu iz Valpova koja mi je tad kad sam se zaposlio bila pravomocna i to nisam prijavio u OŠ,danas dolazim radit i ravnatelj me zove u ured i kaze mi za tu uvjetnu da je zaprimio anonimni mail da sam na uvjetnoj i kaze citiram" ima 2 rjesenja :1.izvanredni ugovor o radu gdje gubim sva prava ili sporazumni ! sta da radim ?
pa kao prvo nisi trebo napravit taj prekršaj, kao drugo nisi trebo to prešutiti - ovako izgledaš kao kriminalac koji ima hrpu toga za skrivati.

potpiši otkaz i moli boga da ta škola u objašnjene o otkazu ne stavi da si skrivao tu uvjetnu kaznu jer će to svi slijedeći poslodavci vidjeti.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:56   #3308
Quote:
Mimix kaže: Pogledaj post
kako sastaviti pravovaljan anex ugovora za djelatnika koji je prije tri mj. potpisao ugovor o radu na neodređeno sa probnim radom od 3 mjeseca, a anex ugovora se odnosi na produljenje probnog rada za dodatnih 3 mj..
Zašto mu produljujete?


Quote:
makarska01 kaže: Pogledaj post
Dakle u jednoj ZG firmi sam zaposlen 10,5 god a 20.8. sam dobio otkaz ali nitko nije gledao na socialne prilike jer po njima ja ne bih trebao dobiti otkaz, nije gledana ni stučnost zaposlenika, otpremnina može biti min prosjek 1/3 plaće puta godine staža ali može biti i max 6 bruto plaća u komadu (što meni bolje odgovara), kako se određuje ovaj iznos? Ja se ne slažem sa 1/3, imam li šanse dobiti više. Imam još pitanja pa me zanima da li mi netko može preporučiti nekog dobrog odvjetnika u Zadru i Splitu za radno pravo a inače sam član sindikata ali se bojim da oni nisu u sprezi sa firmom. Poruke mogu u inbox ili na email: [email protected] Unaprijed hvala svima koji mogu pomoći...
Ovo boldano nije ili-ili, nego otpremnina iznosi 1/3 prosječne bruto plaće po godini staža, a najviše taj iznos može ići do maksimalno 6 plaća (znači, ako radnik ima 25 godina staža npr., ne može dobiti cijelu otpremninu nego maksimalno 6 plaća). To je po Zakonu o radu, s tim da se može pravilnikom o radu, kolektivnim ugovorom i ugovorom o radu odrediti i bolja otpremnina, što znači da možda postoje šanse da dobiješ više ako u tvojoj firmi postoji kolektivni ugovor ili pravilnik o radu kojim se određuje drukčije (bolja otpremnina), tako da se raspitaj malo kakvi su vam interni propisi u firmi. Poslodavac kod poslovno uvjetovanog otkaza ima obvezu gledati godine radnika, duljinu staža, obveze uzdržavanja i invalidnost. Stručnost ne mora gledati, a niti stručnost kao kriterij ne smije derogirati, odnosno ne smije joj se dati prednost pred ovim zakonskim kriterijima.

Quote:
Pamella_19 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje...
Radim u državnoj službi već 2 i pol godine, radim na ugovoru na određeno. Ugovor mi je bio na godinu dana, pa je produžen godinu dana, pa je nakon toga produžen 6 mjeseci, i sad će mi navodno produživati po mjesec dana. U 1. mjesecu će mi biti 3 godine da radim. Mogu li nakon te 3 godine oni mene i dalje zapošljavati na taj ugovor od mjesec dana?
Ne, osim ako si na zamjeni ili ako je kod vas u državnoj službi nešto drugo određeno. Pogledaj u Zakon o državnim službenicima ili u Kolektivni ugovor za ds.


Quote:
thunderstorm03 kaže: Pogledaj post
Ovako, imala bi jedno pitanje koje se tiče otkaza ugovora o radu. Naime, nedavno sam skolpila isti ugovor na određeno vrijeme, međutim posao mi nikako ne odgovara i vrlo vjerovatno ću morati dati otkaz. Zanima me koliko prije moram obavijestiti poslodavca o otkazu ugovora da me slučajno ne bi zakinuo u nekim svojim pravima? Unaprijed zahvaljujem!
Ugovor na određeno vrijeme se smije otkazati samo ako je takva mogućnost ugovorena. Dakle, pogledaj ugovor i vidi ima li u njemu odredba da ga bilo koja od strana može otkazati. Ako ne, moraš čekati istek ugovora. Ako da, nemaš što obavještavati, napišeš otkaz i predaš poslodavcu, s tim da pazi da ti stavi kad ga je primio jer od uručenja kreće teći otkazni rok.

Quote:
eastcoast kaže: Pogledaj post
Pozdrav ! Ako je u ugovoru na određeno naznačeno da isti prestaje 15.09., mora li se i taj 15.09 odraditi ili završavam 14.09 ?
Mora se odraditi 15.09.

Quote:
ivica75 kaže: Pogledaj post
Pozdrav molim savjete zaposlio sam se prije 3 mj.na neodredjeno u OŠ kao spremač preko natjecaja predao sam i potvrdu o nekaznjavanju iz Osijeka medjutim imam uvjetnu iz Valpova koja mi je tad kad sam se zaposlio bila pravomocna i to nisam prijavio u OŠ,danas dolazim radit i ravnatelj me zove u ured i kaze mi za tu uvjetnu da je zaprimio anonimni mail da sam na uvjetnoj i kaze citiram" ima 2 rjesenja :1.izvanredni ugovor o radu gdje gubim sva prava ili sporazumni ! sta da radim ?
Sporazumni. Izvanredni otkaz nikako nije povoljan za radnika, u smislu da će te pratiti stigma kod novog poslodavca, može recimo saznati da si prethodno dobio izvanredni otkaz.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 21:40   #3309
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
pa kao prvo nisi trebo napravit taj prekršaj, kao drugo nisi trebo to prešutiti - ovako izgledaš kao kriminalac koji ima hrpu toga za skrivati.

potpiši otkaz i moli boga da ta škola u objašnjene o otkazu ne stavi da si skrivao tu uvjetnu kaznu jer će to svi slijedeći poslodavci vidjeti.
znaci ja trebam svaki sud u drzavi obici ,,pa njihova je greska sto nisu umrezeni i sto politicar moze bit na uvjetnoj i radit a ne moja!!!!!
ivica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 00:51   #3310
molim pomoć tko zna - da i se može promijeniti poslodavac dok sam na porodiljnom i kakva j eprocedura, hvala.
danna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 22:21   #3311
Quote:
eastcoast kaže: Pogledaj post
Pozdrav ! Ako je u ugovoru na određeno naznačeno da isti prestaje 15.09., mora li se i taj 15.09 odraditi ili završavam 14.09 ?
15.09 se piše u staž i mora se odradit
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 22:22   #3312
Quote:
danna7 kaže: Pogledaj post
molim pomoć tko zna - da i se može promijeniti poslodavac dok sam na porodiljnom i kakva j eprocedura, hvala.
ne razumijem pitanje - dali ti želiš dati otkaz dok si na porodiljnom i sklopit ugovor s novim poslodavcem, ili je promjena na strani poslodavca (preuzimanje jedne firme od strane druge ili sl.?
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:46   #3313
Lijepo bih molio cim je moguce ranije odgovor...

Savjetnik dobiva cevape i sok :-)

Elem, preko agencije za privremeno zaposljavanje radim kod iste tvrtke vec pune tri godine. Bez prestanka, odnosno prekida... sa n potpisanih ugovora na odredjeno vrijeme koji su se redom nastavljali... samo su mi nekoliko puta mijenjali naziv radnog mjesta (s tim da je opis poslova identican).

Dobio sam novi ugovor na odredjeno vrijeme kojim kod istog poslodavca, dakle Agencije, radim zapravo duze od 3 godine. (Iako zapravo sve vrijeme neprekidno radim "na posudbi" kod istog drustva.)

U kakvom sam ja sada odnosu sa Agencijom, u kakvom sa organizacijom/tvrtkom u kojoj radim.

Molim cim prije odgovor jer mi zadnji ugovor na odredjeno istjece preksutra.

Imam li (i)kakva prava prema Agenciji, ili "Unajmljivacu"? Nisam li sada u biti trebao dobiti ugovor na neodredjeno?

Hvala unaprijed.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:40   #3314
Quote:
croma kaže: Pogledaj post
ne razumijem pitanje - dali ti želiš dati otkaz dok si na porodiljnom i sklopit ugovor s novim poslodavcem, ili je promjena na strani poslodavca (preuzimanje jedne firme od strane druge ili sl.?
ne dajem otkaz, već bi prešla iz jednog ministarstva raditi u drugo, pa ne znam kakva je procedura dok sam na porodiljnom??
danna7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:16   #3315
evo i mene...bila bi jako zahvalna da mi netko odgovori jer sam u panici a ne stignem ovaj tjedan do sindikata

- radila sam skoro tri godine kod istog poslodavca
- bila sam na neodređeno
- dobila sam otkaz kao tehnološki višak
- znam da imam pravo na otpremninu i da mi plati neiskorišteni godisnji
- odrađujem otkazni rok od 45 dana koji moram po zakonu o radu

PROBLEM.. dužan mi je 5 plaća, a firma očito propada i bojim se da ću ostat bez novaca
Pa me interesira kak najlakse to naplatit te plaće .. i ako ostanem radit jos tih 45 dana otkaznog roka ako mu sad napravim neku ovrhu kak cu onda ta dva mj naplatit i uz ta dva mj i otpremninu i godisnji.
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 12:44   #3316
Prenosim sa jednog portala citiram:

"Poslodavac vam je dužan za obavljeni rad isplatiti plaću najkasnije do 15. tog u mjesecu za prethodni mjesec. Najkasnije 15 dana od dana isplate plaće poslodavac je također dužan radniku uručiti obračun plaće iz kojeg je vidljivo kako je ista obračunata. Zašto vam je važan obračun plaće? Obračun plaće važan vam je jer isti predstavlja ovršnu ispravu, a to bi prevedeno značilo da u rukama imate pravomoćnu sudsku presudu. Znači, za neisplaćene plaće za koje imate obračun plaće ne trebate podizati tužbu na sudu, već možete odmah pokrenuti ovršni postupak pred nadležnim sudom. Čak i da poslodavac uloži žalbu na Rješenje o ovrsi to neće odgoditi učinke, odnosno poslovna banka poslodavca kojoj je sud dostavio Rješenje o ovrsi dužna vam je odmah po dostavljanju isplatiti iznos naveden u Rješenju. Naravno, postoji mogućnost da poslodavac nema nikakvih sredstava na računu, a u tom slučaju je banka dužna držati Rješenje o ovrsi u očevidniku naplate, te vas izvijestiti koji ste u redu naplate.

Ukoliko vašeg poslodavca obvezuje neki od kolektivnih ugovora mora vam isplatiti plaću propisanu kolektivnim ugovorom, znači ne manju od one propisane kolektivnim ugovorom. Ukoliko poslodavac ima ikakvih potraživanje prema vama, ne smije prebijati to potraživanje uskratom isplate plaće ili nekoga njezinog dijela bez suglasnosti radnika koji ne smije svoju suglasnost dati prije nastanka potraživanja (čl. 88. Zakona o radu).

Radnici nisu dužni podnositi Zahtjev za zaštitu prava poslodavcu ukoliko zahtijevaju neko novčano potraživanje iz radnog odnosa. Napominjemo da potraživanja iz radnog odnosa zastarijevaju za 3 godine (čl. 135. Zakona o radu)

Posebno je bitno za napomenuti da ukoliko poslodavac ne uruči obračun plaće radniku na način propisan zakonom čini jedan od najtežih prekršaja kažnjiv novčanom kaznom od 61.000,00 do 100.000,00 kuna a novčanom kaznom od 7.000,00 do 10.000,00 kuna poslodavac fizička osoba i odgovorna osoba pravne osobe (čl. 294. Zakona o radu). Ukoliko vam poslodavac nije uručio obračun, tražite ga isto pisanim putem a ukoliko ni nakon toga ne postupi sukladno vašem traženju, obratite se Državnom inspektoratu Republike Hrvatske.

Radnici također imaju mogućnost davanja izvanrednog otkaza poslodavcu (razlozi davanja istog nisu taksativno navedeni u Zakonu o radu pa predlažemo prethodno savjetovanje sa sindikatom ili odvjetnikom) jer je davanje izvanrednog otkaza zbog ponašanja poslodavca temelj za ostvarivanje prava, odnosno naknade sa Zavoda za zapošljavanje (čl. 39. st.1. Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti- NN 80/08, 94/09). ........ zavrsen citat".
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:41   #3317
otkazni rok u lopovskoj firmi

pitanje moga frenda o njegovim pravima..ako znate, pomagajte što prije.. hvala!

U jednom d.o.o.-u sam trebao raditi 3mj, ali sam dao otkaz 23 dana prije isteka ugovora iz više razloga (mobbing,neplaćeni putni troškovi,neisplaćeni i ukradeni prekovremeni sati,odrađivanje i po 15h dnevno bez slobodnog dana u tjednu, itd).Kolektivni ugovor nisam dobio, ali mi je rečeno da moram odraditi 15 dana otkaznog roka. S obzirom da sam imao hrpu prekovremenih sati (u 2,5mj rada sam imao samo 3 slobodna dana, a radilo se nekad i po 16h dnevno) koji neće biti isplaćeni, već idu u slobodne dane, ja taj otkazni rok, po meni, niti ne moram odraditi. No, naravno, više od pola sati mi je ukradeno te rečeno da imam samo 6 slobodnih dana i 1 ili 2 dana godišnjeg.. Nakon otkaza, otišao sam na bolovanje (jer su htjeli da odmah odradim otkazni rok) na koje nisam bio u mogućnosti otići tijekom rada, već sam radio bolestan.
Da li ti slobodni dani idu u otkazni rok? Da li ja nakon bolovanja imam pravo iskoristiti prvo slobodne dane i godišnji odmor ili sam dužan odmah nakon isteka bolovanja prvo odraditi otkazni rok? Da li sam, u slučaju da iskoristim prvo te slobodne dane nakon bolovanja, a u međuvremenu istekne ugovor o radu (jer ističe za 15-ak dana), i dalje dužan odraditi otkazni rok (jer ta firma ionako ne misli zaposliti nekog drugog jer im se promet smanjio)? Ja taj otkazni rok ne želim odraditi jer zapravo već imam dovoljno prekovremenih kao da sam ih odradio, a i dosta mi je mobbinga od strane šefa. Koja je posljedica mog neizvršavanja otkaznog roka? Da li mi mogu ne isplatiti zadnje dvije plaće, putne troškove koje mi još duguju i prijetiti zadržavanjem radne knjižice? Inače, to je firma koja se ne pridržava Zakona i već je prijavljena Inspekciji rada od strane moje bivše kolegice, no bez efekta. Od prvog dana nam je rečeno: „ako dođe inspekcija, radite 6h i 40min dnevno, te imate 1 dan u tjednu slobodan“ što je, naravno, laž. Radilo se svaki dan (u 2mj i tjedan dana sam imao samo 3 dana slobodna), jedna smjena traje 7h, a radio sam i par dana zaredom od 6.30 do 23h, te jednom 6 dana zaredom obje smjene, nisu nam isplatili putne troškove za obuku niti ijedan prekovremeni sat za koje su rekli na kraju da idu u slobodne dane, liste radnih smjena za slijedeći tjedan se sastavljala u nedjelju... uglavnom, nakon otkaza, tražio sam uvid u svoje radne sate (dobio sam na uvid listu za inspekciju, ne realnu), a na upit za tu realnu listu, odg.šefa je bio: „još je nisam napisao“- ni za kolovoz ni za rujan.. kolektivni ugovor nisam isto dobio, a ugovor o radu sam dobio 2tjedna nakon potpisivanja (koji nam nije dat da pročitamo) i to tek na svoj zatjev...
LoLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:14   #3318
p.s. u ugovoru mu stoji da radi 40sati tjedno
LoLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 10:20   #3319
@LoLu

kakav ugovor o radu je imao prijatelj, na neodređeno, ili na određeno na 3 mj?.
Ako je na određeno, što piše u ugovoru, može li se ili nemože ugovor redovito otkazati. kakav otkaz je uopće dao prijatelj, izvanredni zbog kršenja prava, ili?
kolektivni ugovor koji se spominje stvarno postoji, ili samo pretpostavljate da postoji?
( isto i eventualni pravilnik o radu), ako postoje ( a ne moraju nužno postojati) onda bi mu u ugovoru o radu trebalo pisati da je sklopljen u skladu sa tim kolektivnim/pravilnikom.
Kolektivni ugovori koji obvezuju sve poslodavce iz pojedine grane djelatnosti su za graditeljstvo, trgovinu, putničke agencije , ugostiteljstvo, humanitarno razminiravanje i drvnu i papirnu industriju, i ti kolektivni su dostupni na internetu. ako prijatelj ne radi u jednoj od tih djelatnosti, onda kolektivni ugovor ne mora postojati ( a po opisu poslodavca ja bi rekla da gotovo sigurno ne postoji)

za naplatu potraživanja najbolje da postupi prema uputama koje je gore citirao Cilim
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 12:30   #3320
[QUOTE=knjiza;41332732]@LoLu

kakav ugovor o radu je imao prijatelj, na neodređeno, ili na određeno na 3 mj?.

dobio je 2 ugovora na određeno, svaki po 1,5mj...
kolektivni postoji, jer u ugovoru o radu ama baš ništa ne piše već se sve svodi " u skladu sa Kolektivnim ugovorom"... pretpostavlja da je otkazni rok stvarno 15dana.... dao je normalni otkaz, ne izvanredni. jučer je dobio plaću za kolovoz, četvrtina prekovremenih je isplaćena. Sati rada nedjeljom nije nikad odgovarala stvarno odrađenim satima ... samo u srpnju je odradio 32h rada nedjeljom(bez ijednog slobodnog dana u cijelom srpnju, a radio je i po 15h dnevno nekad), a u obračunu mu piše 20h.. dal oni smiju ostatak od 12h računati kao prekovremene s obzirom da se rad nedjeljom dosta više plaća? isto tako za sate nedjeljom u kolovozu-8 sati manje od stvarnoga....

on jednostavno ne želi odraditi taj otkazni rok jer su mu pokrali hrpe sati, a i odnos šefa i jednog kolege prema njemu je koma. izmišljaju razne stvari i optužuju njega za to iza leđa... zato ga najviše interesira kakve posljedice može snositi ako ne odradi taj otkaz.rok? te dal može iskoristiti prvo slobodne dane i godišnji pa onda odraditi tih preostalih 9 dana (ako slobodni dani idu u otkazni rok) ako ga baš prisile? te, u slučaju da mu ugovor o radu u međuvremenu istekne (jer traje do kraja 9mj) dok je na bolovanju i tim slobodnim danima, dal on mora i dalje odraditi otkazni rok??
LoLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.