Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 20:30   #21
Nije li i Neptun bitan?

Venera u Vagi u 9. kući - muzika sfera Tu mi valjda dolazi jazz, eksperimentalna i ina sonična intelektualiziranja. Prezirem jeftinoću i agresiju, ali sam sucker za dobar pop hook. I vrlo sam osjetljiva na neke frekvencije i buku.

Mjesec u Raku u 7. egzaktni trigon Neptun u Škorpiji u 11., oba u sekstilu s konjunkcijom Merkura (9.) i Plutona (8.) u Djevici.
Volim marginalce i ekscentrike, egzotične zvuke, ritualnu glazbu, stare šlagere i općenito rovanje po prošlosti, bilo pop bilo folklornoj. Kad se zakačim za nekog umjetnika ili žanr ne popuštam dok ne istražim sve fakte i etnomuzikološke aspekte i uvijek sve smještam u povijesni kontekst. Kolikogod mi glazba bila sevdah, promatram je kao medij komunikacije. Cijenim dobre tekstopisce ali samo ako je glazba dio cjeline a ne popratno farbanje (dakle Ray Davies da, Neil Young ne).

Venera i Mjesec su mi u kvadratu, ali kako Mjesec diktira te faze interesa, ipak sentimentalnost i nostalgija prevladavaju.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:40   #22
Charlie Parkerova natalna, bez kuća jer je vrijeme nepoznato. Jako se crveni, možda bi netko htio komentirati.

veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:32   #23
Glazbu astrološki simbolizira Venera, Bik i Vaga, kao i Neptun. Kod mene je Venera u Ribama i u aspektu s Neptunom pa zaista mogu slušati sve, jer Ribe granica nemaju. Ipak, radi Mjeseca na Asc prevladava 'domaća.'
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:50   #24
neptun je bitan ako je istaknut, ako nije kod ga i nema.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:36   #25
mjesec u 9,tak da ja samo strano slusam,iznimno nase,i to samo mozda na prste jedne ruke da nabrojim
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:41   #26
i ja imam mjesec u 9., isto sam oduvijek samo strano slušala

kod mene je analogija jednostavna: mjesec u trigonu s marsom (žešće ), venera u kvadratu s neptunom (sakralno), neptun + mars u 5. kući umjetnosti, saturn + pluton u konjukciji u 3. (mračniji tekstovi), rezultat je gothic metal. moja 1. velika ljubav

mada se nikad striktno (glazbeno ni po stilu oblačenja) nisam ograničavala na taj žanr, a u zadnje vrijeme me vuče sve što je talijansko/španjolsko... Shakira mi je omiljena od ženskih pjevačica, obožavam Manu Chao talijani mi imaju jako puno ok pjevača.puno vatre u horoskopu radi svoje
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 14:24   #27
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
...a osviješten činjenicom da su sve moje teme ovdje = top teme
Susp, pitam se koliko vremena dnevno provedes pred ogledalom ?
(salim se )

Sto se tice mene i glazbe evo nekoliko karakteristika:
-na prvom mjestu mi su mi kumovi crossovera Faith no more - nije ni cudo, i sam sam crossover-karakter . Pretpostavljam da je tu primarnu ulogu odigrao jupiter u nekonfornom vodenjaku.
-mjesec u ovnu ... e tu gori krv s vremena na vrijeme ,u ovisnosti o trenutacnom raspolozenju "ubrizgam si dozu" najjaceg HM Banda svih vremena:
http://www.youtube.com/watch?v=Ow7TN...eature=related
(MJ90MA)
-kao njezna ribica sa SU,VE,ME-PIE volim poslusati ovu gospodu , i inace sirok spektar elektronike, Kruder&Dorfmeister , deephouse sa tribal-drums naglascima ...
-Asc. u biku me kadkad uputi u pravcu korijena, svaki pravi i normalni Bosanac bi dio svoga zivota morao provesti uz zvuke "bosnian soula" - citaj sevdaha jer kako kaze jedan mi od omiljenih fusion-jazzera N.Lee : Nourish your own roots until they blossom into a million flowers, a million scents, a million waves ...turbo-folk, sise-folk, guzovi-folk, nacional-sovinisticki folk i ostale vrste "jeftine mjuze i teske cuge" smatram zlom po ovu jadnu planetu ali sta je - tu je
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 14:41   #28
u mene venera u 8oj u vodenjaku, u trigonu s mjesecom u 4oj, koji je u konj s plutonom i opoziciji sa suncem, merkur u ovnu-
obožavam mističnu i morbidnu glazbu (dead can dance, yelworc, sve gotičko, pa i black i doom metal, ponekad, ali i takvu klasiku, bacha, srednjovjekovne korale i sl.)
s tim da zbog izraženog merkurčića volim i pjesničke tipove kao što su Bob Dylan, Patty Smith...
zbog egzaltiranog jupitera na asc (u velikom trigonu sa suncem i uranom), volim neobične,avangardne i apstraktne glazbene (i umjetničke općenito) izričaje, a naročito zbog jupitera i sunca nikako mi ne paše ništa što nije visoka iliti elitna umjetnost, tako da narodnjaci ijedne vrste i tipa ne dolaze u obzir, a ne volim baš ni etno

folk glazbe ima jako kvalitetne, ali cajke nisu folk glazba.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 20:04   #29
e danas je na zadnjoj stranici jutarnjeg objavljen članak o nekom britanskom istraživanju; povezanost glazbe i karaktera, tj psiholoških osobina ličnosti

nemam sad jutarnji uz sebe, zapamtila sam samo 3 glavne značajke za rock/HM - nisko samopouzdanje; lijenost, zatvorenost....mislim

a kao jazzeri i blueseri su kreativni i otvoreni...tak nešto

rap slušaju ljudi izrazito visokog mišljenja o sebi

a našli su najviše sličnosti između metalaca i onih koji slušaju klasičnu glazbu (samo što za klasičare nisu napisali sve ove krasne osobine, tako da ne znam što bi im bilo zajedničko)
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 10:49   #30
Nije sva glazba samo stvar emocija i hedonističkog uživanja, ima tu i matematike i intelektualizma.

Evo baš gledam, Eric Dolphy, veliki trigon Mjesec Saturn Uran.
Charlie Parker Mjesec i Uran opozicija Saturn Sunce Jupiter Merkur, vrh T-kvadrata Mars, s druge strane Pluton 120 i 60. Venera radi samo sekstil s Marsom, Neptun neaspektiran.
Ornette Coleman Saturn opozicija Mjesec0Pluton, vrh T-kvadrata Uran. Drugi T-kvadrat Neptun opozicija Merkur0Mars, vrh Jupiter.
John Coltrane opet Saturn opozicija Mars, Jupiter na vrhu T-kvadrata i Saturn 120 Pluton i Uran (skoro pa veliki trigon).
Thelonious Monk ima zmaja, opozicija Mjesec Uran.
Louis Armstrong opet veliki trigon Sunce Uran Mjesec.

Nigdje Venere a bome slabo i Neptuna ali svugdje Uran, često s Mjesecom i puno Saturna i Marsa (disciplina).
To su doduše glazbenici, ali očigledno da Uran ima veze s inovacijom, nadahnućem i intelektualnim užitkom u glazbi.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:17   #31
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Nije sva glazba samo stvar emocija i hedonističkog uživanja, ima tu i matematike i intelektualizma.

Evo baš gledam, Eric Dolphy, veliki trigon Mjesec Saturn Uran.
Charlie Parker Mjesec i Uran opozicija Saturn Sunce Jupiter Merkur, vrh T-kvadrata Mars, s druge strane Pluton 120 i 60. Venera radi samo sekstil s Marsom, Neptun neaspektiran.
Ornette Coleman Saturn opozicija Mjesec0Pluton, vrh T-kvadrata Uran. Drugi T-kvadrat Neptun opozicija Merkur0Mars, vrh Jupiter.
John Coltrane opet Saturn opozicija Mars, Jupiter na vrhu T-kvadrata i Saturn 120 Pluton i Uran (skoro pa veliki trigon).
Thelonious Monk ima zmaja, opozicija Mjesec Uran.
Louis Armstrong opet veliki trigon Sunce Uran Mjesec.

Nigdje Venere a bome slabo i Neptuna ali svugdje Uran, često s Mjesecom i puno Saturna i Marsa (disciplina).
To su doduše glazbenici, ali očigledno da Uran ima veze s inovacijom, nadahnućem i intelektualnim užitkom u glazbi.
Zato što Venera govori o tome kakvu muziku volimo slušati, a ovo gore su muzičari koji su se dakle profesionalno bavili glazbom i nema veze s ovom temom...odnosno venera uopće ne mora biti kod njih bitna i naglašena osim u kontekstu 2-6-10 kuće što će ukazat na glazbenu karijeru...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:20   #32
zanimljiva analiza, veruschka, tenks
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 20:05   #33
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zato što Venera govori o tome kakvu muziku volimo slušati, a ovo gore su muzičari koji su se dakle profesionalno bavili glazbom i nema veze s ovom temom...odnosno venera uopće ne mora biti kod njih bitna i naglašena osim u kontekstu 2-6-10 kuće što će ukazat na glazbenu karijeru...
Pa evo baš sam bacila oko na Schubertov i Debussyjev horoskop, oba imaju prominentnu Veneru. Schubertova trigon Uran sekstil Neptun, i, naravno, Mjesec opozicija Uran. Debussy Venera konjunkcija Mjesec, Venera trigon Neptun. Beethovenu Uran uopce nije aspektiran, ima puno aspekta Mjeseca, Venera 0 Pluton.

Mislim, to je ovak jako površno i mali sample, ali mislim da je možda riječ o različitim pristupima glazbi, možda i ljudi koji vole jazz i avangardnu glazbu imaju jakog Urana u kontaktu s Mjesecom?
Venera i Neptun za romantičare, pop glazbu, orkestraciju, Merkur i Uran za matematičku, strukturiranu glazbu i eksperimente.
Tak da, ima veze, ne volimo svi glazbu samo zato kaj nam je super uz nju čagati i rezati vene.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 21:31   #34
veruschka,odlične analize!
i ja obožavam jazz a imam jakog urana u kontaktu sa mjesecom(Charlie Parker mi je veliki uzor).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 15:28   #35
Uran - Saturn = improvizacija?
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:47   #36
nisam sigurna za saturn,ali mislim da bi prije uran i mjesec označavali improvizaciju,jer je za improvizaciju potrebna jaka intuicija(mjesec).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 22:27   #37
Mjesec je inspiracija i kakbisereklo flow, ali i osjecaj za timski rad, dok Uran intelektualno stimulira i daje brze reakcije. No Saturn je neophodan za tvrde principe i preliminarnu tehničku i teoretsku podlogu a i da obuzda strasti, tko bi to inače slušao.
Malo mi Coltraneov horoskop kvari teoriju, moram priznat
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:57   #38
Zanimljivo je vidjeti i cuti kako neko sa totalnim deficitom emocija u natalnoj (gotovo sve relevantno u vazdusnim znacima + "bezosjecajni" mjesec u jarcu ) prezentira soul u svom najboljem izdanju.:

http://de.youtube.com/watch?v=4uxxR1...eature=related

Zadnje uređivanje Saradonija : 24.10.2008. at 10:48.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 10:48   #39
Imaš li podatke od Josipe Lisac, ne mogu nigdje pronaći njenu natalnu? Ovako, što se tiče deficita emocija, ukoliko ima naglašene 4, 8 i 12.k., te ukoliko na asc, sa suncem ili mjesecom ima upliv emocionalnih planeta dakle veneru, neptun, ili sl. onda se taj deficit kompenzira....tako da onaj tko nema naglašene vodene znakove ne mora nužno biti deficitaran emotivno.
Zapravo postoji pravilo u astrologiji ukoliko je jedan od elemenata skroz zakinut, dakle ako netko nema niti jednu planetu u vodi ili u vodenim kućama, ta osoba pokazuje sklonosti da upravo tu energiju najviše izrazi.
Evo ti moj primjer, samo jedna planeta u zraku i niti jedna u zračnim poljima-na prvi dojam čovjek bi rekao da ne znam napisati dvije suvisle rečenice...jer zrak je naravno intelekt....
Al vratimo se mi na Josipu Lisac....jedan od rijetkih vodenjaka koji me fasciniraju...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 14:01   #40
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Imaš li podatke od Josipe Lisac, ne mogu nigdje pronaći njenu natalnu? Ovako, što se tiče deficita emocija, ukoliko ima naglašene 4, 8 i 12.k., te ukoliko na asc, sa suncem ili mjesecom ima upliv emocionalnih planeta dakle veneru, neptun, ili sl. onda se taj deficit kompenzira....tako da onaj tko nema naglašene vodene znakove ne mora nužno biti deficitaran emotivno.
Zapravo postoji pravilo u astrologiji ukoliko je jedan od elemenata skroz zakinut, dakle ako netko nema niti jednu planetu u vodi ili u vodenim kućama, ta osoba pokazuje sklonosti da upravo tu energiju najviše izrazi.
Evo ti moj primjer, samo jedna planeta u zraku i niti jedna u zračnim poljima-na prvi dojam čovjek bi rekao da ne znam napisati dvije suvisle rečenice...jer zrak je naravno intelekt....
Al vratimo se mi na Josipu Lisac....jedan od rijetkih vodenjaka koji me fasciniraju...
Nemam ni ja njeno vrijeme rodjenja - samo sam onako usput bacio pogled na njenu kartu uzevsi u obzir samo datum rodjenja.Zanemario sam potpuno ove teorije o egalizacijama deficita - potpuno si u pravu kad si ih navela.
A sto se tice Josipe svaka rijec je suvisna...ovaj smiley najbolje docarava moju fascinaciju .
U njoj i u Milanu(EKV) vidim najvise stupnjeve karizme koje ce malo ko ikad ponovo doseci na podrucju balkanske glazbe.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.