Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2017., 18:42   #1
Distributer filmova

da li tko zna kako i je li moguće postati distributer filmskih naslova, s obzirom da već imamo neke distributere kod nas, je li to tržište otvoreno za svih?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:45   #2
Nadjes izdavaca filmova koji nije prisutan u RH i ponudis mu suradnju....mada sumnjam da ces naci ikoga truda vrijednog...svi izdavaci koji postoje u drugim zemljama imaju predstavnike u RH.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:50   #3
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Nadjes izdavaca filmova koji nije prisutan u RH i ponudis mu suradnju....mada sumnjam da ces naci ikoga truda vrijednog...svi izdavaci koji postoje u drugim zemljama imaju predstavnike u RH.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
meni trebaju izdavači koji izdaju sve top serije i filmove, a to su svi najjači, inače da li distributer, tj. predstavnik izdavača odlučuje koje filmove će titlovati na svoj jezik i staviti u prodaju?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 19:25   #4
Pa imas ih u hr...kontaktiraj ih.. Blitz film i Video distribucija

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 19:27   #5
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Pa imas ih u hr...kontaktiraj ih.. Blitz film i Video distribucija

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
ne znam kako to funkcionira, znači ako bih ja htio biti izdavač trebam kontaktirati naše distributere, recimo u ovom slučaju Blitz film i video distribucija, i s njima se dogovorit jel to ide tako??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:20   #6
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ne znam kako to funkcionira, znači ako bih ja htio biti izdavač trebam kontaktirati naše distributere, recimo u ovom slučaju Blitz film i video distribucija, i s njima se dogovorit jel to ide tako??
Kao sto svaki bolji proizvod iz uvoza ima svoga zastupnika tako je i sa filmovima i serijama..i to su nečiji proizvodi.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:22   #7
Hjooj, mani se corava posla..
Kojom logikom se mislis ugurati u posao koji kod nas radi medunarodna firma, sa dugogodisnjim iskustvom i kapitalom kakav ti mozes samo sanjati?!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:42   #8
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ne znam kako to funkcionira, znači ako bih ja htio biti izdavač trebam kontaktirati naše distributere, recimo u ovom slučaju Blitz film i video distribucija, i s njima se dogovorit jel to ide tako??
Ne to tako ne ide. Filmovi ili serije se kupuju na filmskim festivalima ili na posebno organiziranim nazovimo to burzama filmova i serija. Odeš tamo i kupiš ali to nije ni blizu tako jednostavno. Zaboravi to a imaš bolju temu o tome koji su vidim pronašao https://www.forum.hr/showthread.php?t=771264&page=4
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:48   #9
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ne to tako ne ide. Filmovi ili serije se kupuju na filmskim festivalima ili na posebno organiziranim nazovimo to burzama filmova i serija. Odeš tamo i kupiš ali to nije ni blizu tako jednostavno. Zaboravi to a imaš bolju temu o tome koji su vidim pronašao https://www.forum.hr/showthread.php?t=771264&page=4
hm, malo mi neobično to zvuči, šta recimo ako distributer želi izdati neku top seriju, prvo se za istu trebaju omogućiti hrvatski podnaslovi, tko to radi, stvarno mi neobično ovo zvuči šta si napisao
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:53   #10
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
hm, malo mi neobično to zvuči, šta recimo ako distributer želi izdati neku top seriju, prvo se za istu trebaju omogućiti hrvatski podnaslovi, tko to radi, stvarno mi neobično ovo zvuči šta si napisao
Dobiješ transkript na engleskome i prevedeš. Dosta često se (posebno kod filmova koji se počnu prikazivati day and date kod nas kao i u ostatku svijeta) događa da se transkript prevodi bez da se vidi što se događa na ekranu pa zato su nekad titlovi glupasti, tj. prevedeno nekad ne paše sa onim što je lik zaista rekao jer u kontekstu radnje ima drugačiji smisao. I da, filmovi i serije se kupuju na burzama gdje možeš prvo vidjeti film/seriju, bidati se itd. To se kupuje ponekad i preko godinu prije neko što neka serija/film službeno zaista izađe.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:58   #11
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Dobiješ transkript na engleskome i prevedeš. Dosta često se (posebno kod filmova koji se počnu prikazivati day and date kod nas kao i u ostatku svijeta) događa da se transkript prevodi bez da se vidi što se događa na ekranu pa zato su nekad titlovi glupasti, tj. prevedeno nekad ne paše sa onim što je lik zaista rekao jer u kontekstu radnje ima drugačiji smisao. I da, filmovi i serije se kupuju na burzama gdje možeš prvo vidjeti film/seriju, bidati se itd.
Aha, dobro ok onda za ubacit hr titlove angažiraš osobe koje to rade

A da bi onda sudjelovao u kupnji na toj burzi trebaš imati izdavačku kuću, pretpostavljam, je li stvarno teško upasti u taj posao, koliko je to komplicirano zapravo?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:02   #12
Evo ova ekipa traži distributere: http://watch.wakaliwood.com/
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:25   #13
Filmovi-hr.us 💯 HOT Evo ekipa koja je savladala svo gradivo
Njima se obrati za sva pitanja

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 00:36   #14
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
A da bi onda sudjelovao u kupnji na toj burzi trebaš imati izdavačku kuću, pretpostavljam, je li stvarno teško upasti u taj posao, koliko je to komplicirano zapravo?
Kakva izdavačka dozvola? Otkupiš prava za prikazivanje nekog filma na našem teritoriju. Onda lijepo odeš prosit u Blitza možeš li se dogovoriti za prikazivanje film u Cinestar kinima. Oni će ti ponuditi nemoguće uvjete da nikad ne dođeš u plus jer mogu i jer ih zapravo ne zanima ništa osim blockbustera (koje ionako oni uglavnom in house distribuiraju) na kojima mogu zaraditi. Onda ćeš lijepo kucati na vrata Kina Europa, Tuškanca, Zlatna vrata/Karaman u Splitu, Art-kino u Rijeci, te ostalim nezavisnim kinoprikazivačima gdje ćeš se moć već nekako dogovoriti za prikazivanje, ali jasno da od toga nećeš doći na nulu, pa ćeš nuditi televizijama, ili ako je film neke određene tematike gledati da prodaš nekakve organizirane projekcije. Tako nekako ti ide ta priča.

U tom poslu stvarno nema zarade i jedini razlog zašto bi se u to upustio je zbog ljubavi prema filmu (kao recimo ekipa iza FMFS koja je počela vršiti distribuciju filmova koji se možda nikada inače ne bi našli u našim kinima).
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 07:30   #15
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Kakva izdavačka dozvola? Otkupiš prava za prikazivanje nekog filma na našem teritoriju. Onda lijepo odeš prosit u Blitza možeš li se dogovoriti za prikazivanje film u Cinestar kinima. Oni će ti ponuditi nemoguće uvjete da nikad ne dođeš u plus jer mogu i jer ih zapravo ne zanima ništa osim blockbustera (koje ionako oni uglavnom in house distribuiraju) na kojima mogu zaraditi. Onda ćeš lijepo kucati na vrata Kina Europa, Tuškanca, Zlatna vrata/Karaman u Splitu, Art-kino u Rijeci, te ostalim nezavisnim kinoprikazivačima gdje ćeš se moć već nekako dogovoriti za prikazivanje, ali jasno da od toga nećeš doći na nulu, pa ćeš nuditi televizijama, ili ako je film neke određene tematike gledati da prodaš nekakve organizirane projekcije. Tako nekako ti ide ta priča.

U tom poslu stvarno nema zarade i jedini razlog zašto bi se u to upustio je zbog ljubavi prema filmu (kao recimo ekipa iza FMFS koja je počela vršiti distribuciju filmova koji se možda nikada inače ne bi našli u našim kinima).
Ma ne zanima me baš kino distribucija, više bih bio usredotočen na prodaju ili iznajmljivanje, ili sad šta je popularno online streaming, jer veoma je slaba ponuda filmova i serija kod nas, a ponajviše serija, znači recimo da želim prodavati ili iznajmiti seriju Breaking Bad trebam samo otkupiti prava na istu za tu uslugu jel?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 10:22   #16
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
hm, malo mi neobično to zvuči, šta recimo ako distributer želi izdati neku top seriju, prvo se za istu trebaju omogućiti hrvatski podnaslovi, tko to radi, stvarno mi neobično ovo zvuči šta si napisao
Za film ili TV seriju ili ono odabrao Đelo Hađiselimović se otkupljuju prava i to posebno za kino distribuciju, TV prava koja opet imaju nekoliko podkategorija, DVD-Blue ray prava, prava za hotele, iznajmljivanje, brodove, hotele, avione, bolnice i slično dakle ili posebno po kategorijama ili sve.
Titlovanje je bio i ostao prilično jednostavan posao ako imaš opremu i znanje jezika a ni ona nije preskupa ali kako u nas ima hrpetina malih TV kuća i sličnih kombinacija sve do onih šta recimo snimaju vjenčanja svi imaju takvu opremu i to se da regulirat. Uz film, TV seriju ili šta već dobivaš sinopsis, sve dijaloge na originalnom jeziku, sve glazbene podloge posebno, foršpane i sva čuda koja su ti potrebna. Šta se toga tiče tu nemaš neke brige ako imaš love.

Ali tvoje brige polako počinju kad postaneš vlasnik prava za neki film ili TV seriju jer se moraš pobrinit za distribuciju a to nije ni malo jednostavno jer nećeš doć na recimo HTV i pokucat na vrata jer to tako ne ide a oni su sami po sebi veliki igrači. Iznajmljivanje zaboravi jer to više skoro da i ne postoji a neki on line mi se ne čini kao neki posao obzirom da skoro nema čega nema na netu. Moje ti je zaboravi.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:57   #17
Ako si vezan ili strucan za taj dio poslovanja, negdje sam vidio ovih dana (sam si nadji, ne kopa mi se) da HBO (ili Time Warner?) traze managera za ex-Yu regiju, mozda ti je isplativije upecati takav posao nego se sam jebuckati.

Samo dijelim info koji ce ti biti potencijalno zanimljiv, nije da pametujem - ne kuzim se u taj biznis
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:49   #18
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Ma ne zanima me baš kino distribucija, više bih bio usredotočen na prodaju ili iznajmljivanje, ili sad šta je popularno online streaming, jer veoma je slaba ponuda filmova i serija kod nas, a ponajviše serija, znači recimo da želim prodavati ili iznajmiti seriju Breaking Bad trebam samo otkupiti prava na istu za tu uslugu jel?


Kako slaba ponuda filmova i serija?? Netflix ce uskoro imati hr titlove (mozda na nekim filmovima vec i ima), HBO go ima vec odavno..
Tebi i dalje nije jasno o kakvim se tu igracima radi, i kakva je konkurencija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:58   #19
Meni se čini da ti ne znaš apsolutno ništa o filmskoj industriji, stoga ću ti samo savjetovati da odustaneš od cijele ideje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 15:04   #20
niko se nije naucen rodio
Levanty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.