Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 14:10   #2341
Onda bi jedan AP bio najjednostavnije rijesenje i jeftinije nego kupiti panasonic usb wi-fi.
U svakom slucaju hvala na informacijama
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 14:43   #2342
Kako da spojim osim hdmi kabela tv i laptop? Tv ima pripremu za wifi ali nemam onaj usb a bd player ima wifi. Jel mogu nekako bezicno spojit lap i bd player ili lap i tv? Naravno da sliku s lapa dobijem na tvu.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 18:01   #2343
Ako pod "sliku" misliš desktop vjerojatno nema šanse bez direktnog spajanja kabelom.
Ako želiš gledati filmove/slike možda bi se BD player mogao bežično preko DLNA protokola
spojiti na laptop.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:59   #2344
Pa i mislio sam na filmove. Zar nije isto gledao ja na tvu sliku desktopa (znaci tv kao monitor) ili gledao filmove na njemu?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.03.2013. at 22:43. Reason: Q
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 20:07   #2345
Isto je (tj slično - neću sad objašnjavati zašto)ako možeš spojiti laptop vdeo vezom na TV ali ti to ne možeš bez dodantih većih ulaganja...dakle pitanje je da li na TV-u misliš surfati, raditi i sl ili samo gledati filmove koji se nalaze na hardisku u laptopu...jer ako je ovo drugo, možeš spojit preko wifi-ja i DLNA kako je Grunft reako...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:54   #2346
bok..imam eksternu zvucnu karticu za laptop i kucno kino..ova imaju mogucnost spajanja preko OPTICAl, i sad sam zapeo,spojim sve,al nema zvuka..u cemu je problem ??
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 15:04   #2347
Koje kućno kino, točan model?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 15:21   #2348
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Koje kućno kino, točan model?
Vivax,KHT-222 FM

i ova zvucna http://www.links.hr/?naziv=zvucna-ka...0.002&tab=opis
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:19   #2349
Pa ta zvučna nema optički!!! Kako si zaboga spojio? Kakve ulaze imaš na Vivaxu? za Vivaxe nema točnih specifikacija...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:30   #2350
Zvucna ima neki SPDIF (in/out) tu sam spojio iz receivera..

A na VIvaxu ima utori za zvucnike,onda 1 coaxial,1* L,R,Y,Cb/Pb,video,S-video i Cr/Pr..ulazi su za cinch..

NE kuzim se bas u to,a nigdje nema uputa..jel postoji neki nacin da spojim zvucnike od KK na laptop ili mogu preko receivera KK-a??

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.03.2013. at 11:19. Reason: nije editiran prethodni post
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:41   #2351
A na što si spojio u k.k.? Što piše na ulazu i kakvim kabelom?...možeš li pofokati sve ulaze na oba uređaja pa staviti na forum...ako ne možeš, probaj spojiti analogno na L,R...trebat će ti kabel 3,5mm u 2 cincha, ako ga već nemaš...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:46   #2352
samo trenutak
evo, ovo je na receiveru od KK iza,jos ima za scart, a na laptopu imam obican 3,5 ulaz za slusalice i mic..


Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
.ako ne možeš, probaj spojiti analogno na L,R...trebat će ti kabel 3,5mm u 2 cincha, ako ga već nemaš...
Kada bi isao tako spojiti,onda samo spojim sve normalno u receiver zvucnike i taj kabel sa 2 chincha u L i R,i onda taj Jack 3,5 u laptop ??
hoce li se onda cuti svi zvucnici ili ?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 12.03.2013. at 11:20.
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 20:55   #2353
@marko: Za spajanje računala na zvučnike ti player (kk) ni ne treba (ima samo audio izlaze),... na wooferu imaš (mislim s lijeve strane) INPUT konektore na koje spajaš zvučnu karticu upravo takvim kablovima koji ti je Myt i preporučio (3,5mm na 2 činč-a).
Obično su izlazi sa zvučne obilježeni na sljedeći način :
- svjetlo plava (line in)
- siva (side speaker out)
- roza (microfon)
- zelena (line out) spajaš na FL i FR činč konektore na wooferu
- crna (rear speaker out) spajaš na RL i RR kon. na wooferu
- narančasta (center/subwooffer) ide na SUB i CEN konektore

,... i to bi trebalo biti to,... možda još podesiti u control panelu 5.1 izlaz kako bi audio player puštal sound kak treba.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:12   #2354
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Isto je (tj slično - neću sad objašnjavati zašto)ako možeš spojiti laptop vdeo vezom na TV ali ti to ne možeš bez dodantih većih ulaganja...dakle pitanje je da li na TV-u misliš surfati, raditi i sl ili samo gledati filmove koji se nalaze na hardisku u laptopu...jer ako je ovo drugo, možeš spojit preko wifi-ja i DLNA kako je Grunft reako...
Trebalo bi mi samo za gledanje filmova. Hoce slika bit iste kvalitete kao da gledam s usba direktno ustekanom u tv? I jel ista kvaliteta kad se spoje preko wifi-ja i hdmi kabela?
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 22:42   #2355
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
@marko: Za spajanje računala na zvučnike ti player (kk) ni ne treba (ima samo audio izlaze),... na wooferu imaš (mislim s lijeve strane) INPUT konektore na koje spajaš zvučnu karticu upravo takvim kablovima koji ti je Myt i preporučio (3,5mm na 2 činč-a).
Obično su izlazi sa zvučne obilježeni na sljedeći način :
- svjetlo plava (line in)
- siva (side speaker out)
- roza (microfon)
- zelena (line out) spajaš na FL i FR činč konektore na wooferu
- crna (rear speaker out) spajaš na RL i RR kon. na wooferu
- narančasta (center/subwooffer) ide na SUB i CEN konektore

,... i to bi trebalo biti to,... možda još podesiti u control panelu 5.1 izlaz kako bi audio player puštal sound kak treba.
ovako izgleda woofer iza

znaci onda si kupim samo 3 x 3,5 mm na 2 cinca,i pokopcam tako,u zelenu,crnu i narancastu na zvucnoj i to je to ?? to bi bilo super,da nemoram player koristit,previse zica
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:28   #2356
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Trebalo bi mi samo za gledanje filmova. Hoce slika bit iste kvalitete kao da gledam s usba direktno ustekanom u tv? I jel ista kvaliteta kad se spoje preko wifi-ja i hdmi kabela?
Slika će biti ista premda se jedno s drugim tehnički ne može uspoređivati, wifi je podatkovna veza, HDMI je nekompresirana video veza...

@marko: hebote kak je taj Vivax kompliciran

izgleda da je pojačalo u wooferu što znači da su na glavnoj jedinici samo izlazi...

ali koliko sa shvatio, nabavio si tu eksternu 7.1 zvučnu pa možeš napraviti kako si i sam predložio...ali onda više nećeš imati radio od k.k....
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:31   #2357
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@marko: hebote kak je taj Vivax kompliciran

izgleda da je pojačalo u wooferu što znači da su na glavnoj jedinici samo izlazi...

ali koliko sa shvatio, nabavio si tu eksternu 7.1 zvučnu pa možeš napraviti kako si i sam predložio...ali onda više nećeš imati radio od k.k....
ma je,kompliciran je..mislio sam si kupit nove zvucnike,al kad ovi stoje doma,pa da ih iskoristim..
ma ne treba mi radio, ionako najvise slusam youtube i s laptopa glazbu
sutra cu onda pokusat spojit s ta 3 kabla po 2 cinca,pa cemo vidit
marko94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:57   #2358
Quote:
marko94 kaže: Pogledaj post
...ma ne treba mi radio,...
,... ma možeš imat i radio ako i receiver spojiš na te ulaze sub-a koristeći ovakve chinch razdjelnike .
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 11:31   #2359
Moj sin ima DVBT rec NB 4004T, do pred par dana se je z njim bilo v redu. Sad je počelo slabljenje prijema i kockanje. Antena ne kriva, jer drugi recovi na iste antene normalno šljakaju. Inaće snočka se je v jenom trenu znormaliziral i 4 - 5 vur delal kak novi. Denes nikak ne dolazi k sebi, stalno se kocka slika i krči ton. Otprl sem ga, pogledel kondove, da se nesu napunuli, ali si su v redu. Tu prestaje moje znajne i prosim vekše znalce za naputke, kaj bi moglo biti v kvaru. Naravno mam sad fala.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 13:02   #2360
google translate sa slovenskog na bosanski?
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.