Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2011., 13:51   #21
Ni u jednoj državi ne možeš ovako samo da uđeš i živiš tamo. Moraš tražiti vizu ako misliš živjeti dulje od 3 mjeseca. Ali ako si na recimo Kanarskima, možeš se nakon 3 mjeseca vratiti u HR, ili otići do Maroka, pa se opet vratiti...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 13:54   #22
taman odeš na izlet do Maroka ili Tunisa.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:08   #23
Grad koji se meni sviđa za živjeti bio bi Malmo. Mali gradić nije toliko turistički razvikan , a meni je recimo prekrasan baš za život. Jest da su skandinavske zemlje malo skuplje ali našlo bi se sigurno nešto
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:11   #24
Ali živjeti tamo po zimi... brrr... A i sumnjam da bi za Švedsku 1000 EUR mjesečno bilo dovoljno para.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:23   #25
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ali živjeti tamo po zimi... brrr... A i sumnjam da bi za Švedsku 1000 EUR mjesečno bilo dovoljno para.
Ma nije tak strašno kak izgleda
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 16:41   #26
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Jedini ispravni odgovor na tvoje pitanje je Tajland.
Potpisujem(i ako nisam bio na tajladnu jos)
jos bi dodao mozda cak kompletna Indokina..prvenstveno tu mislim na KAMBODZA..tj njenu obalu..
to udovoljava svim tvojim kriterijma...a nisi jedini koji tako razmislja,tj ima ljudi iz bogatih zemalja vec dole koji su bili u slicnoj poziciji kao ti...dakle penzija(koja bi im u njihovim zemljama bila dostatna za jedva neki normalan zivot-jer svagdje kad si penzic..nije dobro..)..i s tom penzijom zive na visokom nivou dole....sto trenutno nebi rekao da se tako kvaliteno moze zivjet bilo gdje na svijetu.
Cak i juzna,centralna su puno skuplje a relativno nesigurnije zemlje...
Tko sam putovao jedno vrijeme s nekim kul penzicem iz engleske(al nravno rodom je iz iraka)..pa tako on kaze u eng je par mj...baza mu je bakok(tamo ima kucu) i dubaji..i onda okolo lagano putuje...
S tim da svi s kojima sam nedavno pricao a bili su u tajladnu..kazu da je lagano vec komercijala upravo radi takvih kao ti..
cijene rastu(kao i u cijeloj indokini) i tako...

Kaze meni penzic,
kao njemu je doktor propisao da ide na tajland i u toplije krajeve,kao radi kostiju i tako...hehe

pa reko ok,al nije ti dr. propisao da tu skaces po stijenama,pijes pivo,rakiju.. i imas ribu mojih godina...

a jooj toma
ti ga opalis pa ostanes ziv...hehe

Covjeku je predaleko..?!
ima para ko blataaa...moze pljunut mj do 1000 ojra,u kasnim 40.tim...a daleko mu i skupo dat jednom godisnje 600tinjak € za JI aziju...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:13   #27
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ni u jednoj državi ne možeš ovako samo da uđeš i živiš tamo. Moraš tražiti vizu ako misliš živjeti dulje od 3 mjeseca. Ali ako si na recimo Kanarskima, možeš se nakon 3 mjeseca vratiti u HR, ili otići do Maroka, pa se opet vratiti...
Da to sam i mislio tako da koncepcija dugotrajnog (navodno jeftinijeg) najma stana, kupnja perilice...i nije rješenje.

Ovo da odeš i vratiš se to negdje pali ali ne svugdje.

btw. u nekim zemljama postoje "programi za penzionere" pa i "penzionerska viza", uvjeti su različiti ali kvaka je u tome da moraš biti pravi penzioner tj. da dobivaš penziju (od mirovinskog) a ne nekakve rente, dividende...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:29   #28
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...ima para ko blataaa...moze pljunut mj do 1000 ojra,u kasnim 40.tim...a daleko mu i skupo dat jednom godisnje 600tinjak € za JI aziju...
Pa nije 1000 eura/mjesečno nešto posebno, mislim da su i limiti za one penzionerske vize veći.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:59   #29
ja bi na tvom mjestu otišao negdje u Australiju. ali sa 750-1000 eura neznam kako ćeš živjeti
__________________
Everything Will Be Okay In The End, If It's Not Okay Then It's Not The End.
rey619mysterio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 18:51   #30
Evo da malo komentiram.
Ako ne ide drukčije boravak do tri mjeseca je ok. Odeš na kavu u drugu državu i vratiš se za nekoliko sati koliko znam to uglavnom funkcionira. A vjerojatno bih također boravak prekidao nekim putovanjima. Ideja je da sam u toplijim krajevima kada je ovdje zima, znači negdje od 10 do 4 mj.
Što se tiče lakih žena bio sam u Tajlandu (Pattaya) i to je blagi užas. Nisam konzerva ali ono je stvarno previše. Ne mogu se zamisliti sa curicom od cca 18. Osjećao bih se ko pedofil. Ali recimo od cca 30 to već da. To je već i kod nas sve češća pojava. Jučer bio na muzici i vidio na svoje oči…
Znam da ima puno ljudi koji o tome razmišljaju, naročito u zapadnoj Europi. Kao što je rečeno ima ih posvuda u toplijim krajevima i to me motiviralo. Svjestan sam svih zamki koje takva odluka donosi. No bilo bi šteta ne probati, uvijek se mogu vratiti.
Evo ja sam napravio uži izbor:
Europa: Kanari, Makedonija, Gruzija (nju nitko nije spomenuo, pričao mi tip koji je bio dolje, ne može nahvaliti., sve ok: cijene, klima priroda, ljudi…)
Latinska Amerika: Dominikana, možda Cuba (treba se dobro raspitati), Kostarika (nju nitko nije spomenuo), možda još neko mjesto na Caribima? Argentina? Hm nemam dobrih informacija. A Kolumbija? Znam sad će svi o sigurnosti ali komentari na raznim sitovima jako povoljni…
Afrika: Kenija…nekako me muslimanske zemlje ne privlače, nemam predrasude ali,,,možda jedino Maroko. Madagascar i jedan raj na zemlji otok Reunion ali je francusko govorno područje…Mozambik ali govore portugalski…
Azija: Kambodža mi se čini ok. Puno povoljnih komentara. Možda Burma?..ili Sri Lanka…hm čitao sam o Vietnamu povoljne postove ovdje a tamo imam i vezu. Naravno Tajland je opcija ali sve više se komercijalizira i sve više negativnih komentara.
Ne volim kad im u očima vidim kalkulator kad samnom razgovaraju…što recimo u Keniji nije bilo vidljivo (iako naravno prisutno)…
Da Australija me također pali ali je ipak predaleko i čini mi se skupo…
Da nije loša klima uzeo bih u razmatranje Baltičke zemlje, Ukrajinu, Bjelorusiju…Obišao sa sav Sovjetski savez i tamo se odlično snalazim…pa i Švedsku iako mi baš mentalitet ne paše…
Moj plan je rentati stan negdje do cca 300-350 eura. Isto toliko na ostali trošak a ostatak rezerva za izvanredne situacije…
Vidim neki se naljepili na 1000 eura mjesečno. Slažem se da je to puno za današnje vrijeme. Ko klinac sam i ja osjetio što je to ne imati. Doduše ne tako strašno da se nije moglo normalno preživjeti. Ali što bih se ja sad trebao sramiti toga..Radio sam zaradio uštedio, nešto nasljedio plus beneficirani staž i tu sam gdje jesam…
Dakle koji je vaš prijedlog od ovog užeg izbora...
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 19:22   #31
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Kaze meni penzic,
kao njemu je doktor propisao da ide na tajland i u toplije krajeve,kao radi kostiju i tako...hehe

pa reko ok,al nije ti dr. propisao da tu skaces po stijenama,pijes pivo,rakiju.. i imas ribu mojih godina...

a jooj toma
ti ga opalis pa ostanes ziv...hehe

Covjeku je predaleko..?!
ima para ko blataaa...moze pljunut mj do 1000 ojra,u kasnim 40.tim...a daleko mu i skupo dat jednom godisnje 600tinjak € za JI aziju...
Nije teško biti takav penzić kao tvoj prijatelj Englez.
Provokatoru, ne leti svi Jatom i kombinacijama s brdo presjedanja nego Lufthansom ili nekom drugom još boljom agencijom, a tada tih 600 eura dolazi u pitanje i raste u 4-znamenkaste cifre.
Za 1000 eura mjesečno: treba mu neko vozilo, makar Tomos, jest će vani, ako traži mlađi komad (bilo kojeg spola) to će ga dodatno koštati. Polako se cijena diže.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:14   #32
Inace nepisem na ovakve teme...

al ova tvoja ideja je odlicna,
kao sto sam rekao...kad se stvarno odlucis na takvo nesto i dojdes na jednu od tebi odabranih destinacija...vjerujem da neces pozalit..
na licu mjesta(kao sto sam rekao prije)..naci ces hrpu ljudi(penzica,bogatih,bijelaca,zapad..) slicnih tebi,iste dobi,slicnih razmisljanja,mogucnosti finaciskih i tako...

Sto se tice novaca ti ih imas,ja recimo nemam...
al to u ovoj prici nema nikakve veze...,recimo da sam se ja rodio u svedskoj...onda bi ja ima vise od tebe...
za nase pojmove ovdje neki dobri dipl. ing nemogu uzet 1000€/mj(tako da Neno nemoj lupat gluposti)...a opcenito to nigdje NIJE BAS MALO para(gdje su ljudi zaradili ih..)...tako da sam ja samo htio reci da s tih 1000€ mozes stvarno recimo npr. JI azije dobroo i kvalitetno ih potrosit(sto bi i ja isto napravio slicno kao i ti,da ih imam).
Mislim to je tako,netko ima netko nema(nazalost)...hehe
A i kad odes u takve zemlje,morat ces se naviknut...da te ekipa zove "hodajuci atm"..bez obzira bio ti to ili ne..bijelac-atm.

Ja recimo...sve bi to probavao od reda i tek onda donio nekakav kvalitetan zakljcak..gdje ostant najduze....azija,karibi..ovo ono...
za takvu nekakvu odluku sve prije treba probat...a ovo na osnovu prica...rekla kazala....cesto zna bit dvojbeno,pa tako recimo ja osobno imam info prakticki za bilo koji dio svijeta..koje mi je ekipa pricala...al to nije to,dok ja nevidim svojim osjetilima...

Nekako mi se cini da su dobar dio kariba vikend izletista USA,pogotovo Kostarika..Kolumbija je puno jacaaa...
Afrika,neznam previse...al nikako nebi bas recimo odabrao Maroko(koji je stvarno mrak..)...al to je zemlja za obic par puta i tocka.
Europa,pa neznam bas...vise cini mi se ngdje niej tako jeftino..mozda Malta...

Kao sto sam rekao,nekako mi se cini THE BEST BUY opcija ..sigurno JI azija...
1-Kambodza...neiskvarene(jos) obale...puno toga za vidjet..s tim parama si tamo Bog!!!
Puno vise otvorena(svakom smislu)u odnosu na mocnog susjeda Vijetnama...
2-Vijetnam....zemlja koja jos nema tako razvijen turizam...mislim da godisnje ukpno imaju 20mil.tursta..opet si tamo Bog s tim parama..
3-Tajland...sve ovo upakirano u komercijalu...al punoo skuplje u odnosu na prve dvije..

Uglavnom,super ti je ideja i za svaku pohvalu.(jer nema puno ljudi s nasih prostora koji tako zele trosit pare...na taj nacin..)

Danas je tehnologija toliko napredovala...da u svaki dio svijeta(ak imas mogucnosti)mozes doci,vidjet..

SVIJET JE MALOO SELOOO
go for it...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:27   #33
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Nije teško biti takav penzić kao tvoj prijatelj Englez.
Provokatoru, ne leti svi Jatom i kombinacijama s brdo presjedanja nego Lufthansom ili nekom drugom još boljom agencijom, a tada tih 600 eura dolazi u pitanje i raste u 4-znamenkaste cifre.
Za 1000 eura mjesečno: treba mu neko vozilo, makar Tomos, jest će vani, ako traži mlađi komad (bilo kojeg spola) to će ga dodatno koštati. Polako se cijena diže.
toma,
znas da ja nikad neigram na gostujucem terenu...kad bilo sto igram...

A kad me bas vuces za tipkovnicu....
1-Nije englez nego Iracanin..
a ima love istina...al ih puno kvalitetnije trosi nego ljudi koji imaju mozda vise od njega,covjek je kliker...kuzi spiku..i uziva u zivotuu...
neznam tko mu sto moze zamjerit...

Lwaffe...hehe...pa i tak da dojde na neku dalju destinaciju nema nista osim regularnih kompanija...koje su sve redom bolje od LW...
a joj opet ga opalis....pa kakve 4znamenke...to je do australije...
JI azija se krece u rasponu do nekih 700€...i to redom Emirats,Qatar,Aeroflot,Turkish....i to skoro pa iz kuce...nikakva uboga presjedanja(koja nebi imao i tak i tak)

Vjeruj mi,
za 1000(TISUCU ORJO)€...na prostoru JI azije ce zivjet kao mali Boog!-nista manje od toga!!!!
tu je ukljuceno sistem "kljuc u ruke"

U principu ta te pare ima se spektar zanimljivih i pozeljnih zemalja drasticno siriiii....al JI azija je ipak best buy...u svijetu..(a i iz osobnog iskustva..sa svih mojih dosadasnjih putovanja,koja su recimo to kap u moru zemalja..sto su respektabilni ljudi obisli-a koji takodjer su to potvdili)...

u kamdozdi i vijetnamu ribu biras za 10$...sa story-super nove...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:30   #34
Comi hvala na podršci i kvalitetnim informacijama...
Ono što ja znam:
Kenija: može se rentati apartman kvalitetan sa svim sadržajima cca 500 m od mora za 200 eura. Također zgrada ima security. Plaća lokalnih je cca 100 eura (oni koji rade u turizmu). Za hranu i ostalo računam negdje 300 do max 400 eura. I to je previše...Znam ljude koji su rentali apartman za 40 eura mj/osoba, ali kupaona na katu i dvoje u sobi. Tamo ima sve kao i kod nas samo znatno jeftinije...
Gruzija: apartman u centru Tbilisija za 200 do 250 eura. Drugdje i jeftinije. Nezaposlenost 50% (vidi komentar na temu Kavkaz). Plaća cca 200 eura. Dakle za dobar život stan plus 400 eura uvrh glave. A ruskinje su zakon. Tamo sam doma...
S time da bih prije polaska prodao auto. To mi je plus 7-8 tisuća eura...
ako neko zna ovakve konkretne informacije recimo za Kambodžu...ili južnu Ameriku...molim
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:37   #35
I još nešto upoznao sam tamo hrpu bijelaca sa raznim sudbinama...od onih koji su sve potrošili u prvom redu na komade, pa nemaju love za povratnu kartu i preživljavaju jednako kao i crnci i nemaju nikoga da im pomogne do onih koji su jednostano iznajmili stan u zapadnoj europi plus još neka ušteđevina ili penzija i onih kojima jednostavno lova nije problem ali znaju mjeru i uživaju u mogućnostima koje život pruža. Nadam se da se i meni kocka tako okrenula...
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 21:06   #36
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Comi hvala na podršci i kvalitetnim informacijama...
Ono što ja znam:
Kenija: može se rentati apartman kvalitetan sa svim sadržajima cca 500 m od mora za 200 eura. Također zgrada ima security. Plaća lokalnih je cca 100 eura
E pa vidis to ti je vec razlika...tamo ti security netreba...

Recimo evo dalje za Cambodiu,

bogata vecera s glavnim jelom(velika svjeza riba)..i picem ti je cca 5$

pivo ti je na najskupljoj lokaciji 0,75$

Rentanje skutera(125ccm) ti je max5$/dan

Registracija istog ti je 4000rila ili ti ga 1(JEDAN)$
registracija gradskog auta ti je 20$

rentanje apartmana u main turist zoni je cca 200-400$

kupovina zemlje za kucu(na bomba mjestu-otoku..sa infrastrukturom)...je od 10 000$...

s time da stranac ima ogranicenja na kupovinu...al to se vrlo jednostavo obidje jednim spinom...
(to se uvijek javlja u zemljama lijevim....kao u hrvatskoj budi posten,u poljskoj nemoj pit,a USA pij diet coke...ono smijeh..)..a sve bolje restorane i atrakcije drze stranci...
cak i Angor Wat mislim da upralja neka ciganska americka firma...
transport..po gradu tuk-tukom...cca 1-2$,po drzavi...VIP bus(suttle)..pjon-pen do siem rep(5-6h voznje)...8-9$
zene(ak kupujes)...10$...birassss...

dobar konobar zaradjuje 50+$/mjesecno(na plazi..kao kod nas recimo na zrcu)

s tim da u ducanima(delijma)su cijene malo vise...jer te za sve cepnu vise...bez obzira znao ti pravu cijenu ili ne.
jednostavno ti nece prodat po lokalnoj tarifi.(al u ukupnoj prici je to zanemarivo).

Inace bas grade rusi,neki veliki most da spoje jeda otok s kopnom u blizini Sinakovila...i onda ce tamo tamo zemlja letit u nebo...
Ima dole raznih igraca,koji su osim sunca i zena..uvidjeli mogucnost i dobre zarade...
Ja nemam sto ulozit..jedino x-icu sa subvencijom s menze...
Isto tako neki "ukrajinci" su napravili u vijetnamu u gradu Nha Trang,najduzu zicaru na svijetu(isto tako povezali otok)..tamo zabavni park,aqua...cuda i dva..

slicna stvar je i u vijetnamu,koji je punoo mocniji,komunizam(i ipak malo zatvoreni od kambodze,koja je rekli bi ulicnim rijenikom skinula gace)

A ljudi su vrh...i oni koji tamo zive i vecina onih koji dolaze tamo...
jer tamo vecinom idu "pravi putnici"...ne ovi pariz/london igraci(da se nitko neuvrijedi)..pa mozes stvarno svakakvih likova,sudbina i prica cut..a i dat..
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 07:08   #37
Ja ti mogu reci svoje osobno iskustvo, pa ti procijeni. Od 1997 pa do dan danas super zivim u inozemstvu sa tom lovom koju si ti naveo, sto po mom misljenju je malo, jer u Hr nikako nisam uspio zivjeti sa tom lovom . Otisao sam zbog istih razloga koje ti navodis: zene, klima itd. Da ne zaboravim,ovo sa 3mjeseca pa izadjes i vratis se ne pali jer gotovo sve zemlje imaju zakon da u 6 mjeseci ne mozes provesti vise od 3mjeseca . Kad sam otiso imo sam 32g pa ti racunaj koliko imam sada. Nakon 6mjeseci costa brava españa , odoh na costa del sol - mjesto idealno za tebe: hrpa diskaca prepunih zena od 35-45g dobrodrzecih, zeljnih dobrog sexa . Ako si visok i svijetla kosa i oci, uspjeh zagarantiran, nemoras ni pice platiti, a posto dolazis iz siromasne zemlje one se bez problema ponude da plate pice ili veceru . Znanje Spanjolskog je uvjet, ali nakon 3mjeseca tamo mozes ovladati dovoljno jezikom za te svrhe . Ruskinja,poljakinja, isto u izobilju, ali tu obicno novcanik strada . Ako te interesira gdje i kako za smjestaj i ostali detalji sljedeci put . Sad vec preko 4g zivim u Cancunu - Mexico , grad od oko 900 000 stanovnika, sigurniji od mnogih europskih gradova , u gradu i okolo zivi preko 10 000 talijana, isto toliko francuza, finaca,norvezana,njemaca,madjara i ostalih europljana kao i kanadjani i ameri . Nitko od njih ne cezne za svojim respektabilnim drzavama , pa nebi ni ti za Hr. Ako te interesiraju kakvi detalji pitaj , sljedeci put opsirnije.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 07:33   #38
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...za nase pojmove ovdje neki dobri dipl. ing nemogu uzet 1000€/mj(tako da Neno nemoj lupat gluposti)...
Nisam govorio o zarađivanju novca u Hrvatskoj nego o useljavanju u stranu zemlju. btw, vidio sam neki post da naši carinici Bosancima traže ako žele ući u HR 100 eura/po danu i kako je onda na drugom kraju svijeta 1000 eura/mjesečno puno?
Karta za takve destinacije je 600-ak eura, dakle 200-ak eura u prosjeku mjesečno ode na kartu, stan ako je 350 eura (tako je bilo spomena) ne ostane ti jako puno i to pod uvjetom da nemaš vanrednih izdataka npr. medicinskih.

A Malta je isto opcija
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 07:38   #39
Da , jos nesto, vidim mnogi misle da za jeftini sex sa supersexy mladim i zgodnim curama treba ici u tako daleke zamlje gdje je avion dosta veliki trosak, u mnogim Spanjolskim gradovima postoje cure iz svih, apsolutno svih zemalja svijeta i za 20 -50 eura, zavisi sto zelis. Opcija ako nisi visok, svijetla kosa, svijetle oci - dakle 100% suprotno od onoga za cime cezne velika vecina Hrvatica .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 07:43   #40
antemarineitor- ako nije tajna kako si riješio boravište?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.