Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Pogledaj rezultate ankete: Koju vrstu prehrane pasa vi dajete svom ljubimcu?
Kupovna suha ili konzervirana hrana 46 35.66%
Domaća hrana 6 4.65%
BARF prehrana 12 9.30%
Mješavina gotove hrane i svježe ili kuhane hrane 65 50.39%
Glasovatelji: 129. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 14:56   #10061
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
cure jedu ovako
- josera riža i janjetina (15 kg 300 kn) - dakle rekla bih relativno kvalitetna hrana
Nema ti tu baš neke kvalitete.
JOSERA Lamb & Rice
Composition: lambmeatmeal 25,0 %; rice 25,0 %; maize, maize meal, sugarbeetpulp, poultry fat, animal protein, hydrolised, yeast, sodium chloride; potassium chloride.

Na prvom mjestu janjeće brašno 25%,to je dobro a onda ide riža 25%,kukuruz,kukuruzno brašno,repa, pa onda mast od neke peradi koje,pa životinjski proteini ali koje životinje...

Hrpa žitarica i sastojci nepoznatog porijekla.

Zadnje uređivanje yopa1 : 23.07.2014. at 15:21.
yopa1 is offline  
Old 23.07.2014., 16:45   #10062
Trebala bih i ja jedan savjet. Imam dva seniora od 9 godina. Do nedavno su jeli Brit care losos ili divljač, a onda sam ih prebacila na janjetinu i rižu za seniore. Kako zadnji put nije bilo za naručit hrane za seniore, uzela sam im janjetinu i rižu za male pasmine i tu hranu puno radije jedu, vjerojatno zbog puno manjih zrnaca, radi se o patuljastim pasminama.
Koliko bi bilo pogrešno/štetno davati im tu hranu, a ne onu za seniore?
Avamys is offline  
Old 23.07.2014., 17:05   #10063
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Atlantis - zakaj si tak nabrijana?: ne zna:

Pa nitko ti ovdje ne zapovijeda niti te vrijeđa niti nista drugo, svi ti sugeriraju nesto sto je logicno a ti sve shvacas kao napad na tebe, ne kuzim: ne zna:
Imas neki gard kao da se stalno branis od nekih napada a napada barem na ovoj temi nema na tebe: mig:

Mozes se ljutit koliko zelis ali nije normalno da pas ima hranu dostupnu non-stop, da se posluzuje kad mu se prohtije...pas mora i u prehrani imat svoj red ma koliko god ti to ne zelis priznat....ja vjerujem da nemas pse koje te po cesti vuku ko neku balavicu nego imas odgojene pse koji te slusaju i koje si odgojila, pa ako se psa uci ponasanju tako ga se uci i prehrani (druga je stvar odabir hrane): mig:

gle, do prije par godina svi bi sugerirali suhu hranu a ne barf. vremena se i spoznaje mijenjaju.

iskustvo mi je pokazalo da psi s agresijom na hranu istu smanje kad im je hrana dostupna, da sporije jedu, mona mi je mršavija kad sam bira kad će jest...

meni je jasno da to nije praksa, meni je jasno da to gotovo nitko drugi ne radi ali ja time ne ugrožavam nikoga od vas

tražila sam savjet vezamno uz low fat hranu kao i nutricionizam

i da, pse učim pristojnom ponašanju dok se jede. u restoranu leže kraj stola, ne cvile i ne laju da bi užicale klopu kad su gosti kod nas, čeka se zdjelica, ne tuče se oko hrane, ne skače se na one koji hrane, pušta se iz usta, nekad se čak i ne pobjegne s ulovom kad imamo frenda/frendicu na čuvanju ne svađa se oko hrane, susjedi psici je hali nekai dan prepustila svoju zdjelicu (kad je došla kod nas onda je zarežala na mene kad sam joj htjela uzet kruh koji je pokupila na cesti....) - tak da mislim da su mi pesi skroz fino odgojeni kad je hrana u pitanju


Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Pa da jasno : D Kao,sto rekoh,mozda ti nesto hoce time poruciti... Pa probaj sama napraviti nesto slicno,jeftinije je... A mozes kontrolirati sto i koliko psi unose. A postane i zabavno s vremenom : cerek:

Pliz odi i na temu o sirovom i prevrti od kraja stranice,nabacala sam linkova koliko hoces koji bi ti mogli pomoci.

hoće, da im je barf superfini a suha im je OKej jasno je to meni. samo im nažalost ne mogu dati barf stalno, financije me jebu pa ga dobiju a mezu prije spavanja i to je to

idem, ČPR hvala ti

Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Nema ti tu baš neke kvalitete.
JOSERA Lamb & Rice
Composition: lambmeatmeal 25,0 %; rice 25,0 %; maize, maize meal, sugarbeetpulp, poultry fat, animal protein, hydrolised, yeast, sodium chloride; potassium chloride.

Na prvom mjestu janjeće brašno 25%,to je dobro a onda ide riža 25%,kukuruz,kukuruzno brašno,repa, pa onda mast od neke peradi koje,pa životinjski proteini ali koje životinje...

Hrpa žitarica i sastojci nepoznatog porijekla.
znam, to sam shvatila danas kad sam išla gledat koliko proteina ima (dragi je neki dan gledao masti) :/
atlantis is offline  
Old 23.07.2014., 18:46   #10064
Quote:
Avamys kaže: Pogledaj post
Trebala bih i ja jedan savjet. Imam dva seniora od 9 godina. Do nedavno su jeli Brit care losos ili divljač, a onda sam ih prebacila na janjetinu i rižu za seniore. Kako zadnji put nije bilo za naručit hrane za seniore, uzela sam im janjetinu i rižu za male pasmine i tu hranu puno radije jedu, vjerojatno zbog puno manjih zrnaca, radi se o patuljastim pasminama.
Koliko bi bilo pogrešno/štetno davati im tu hranu, a ne onu za seniore?
Koliko sam ja shvatio razlika je samo u postotku proteina i masti,Kod senior hrane je to 25% proteina a 12% masti a kod hrane za male pasmine je taj postotak nešto veći;28%proteina i 17%masti.
Ja bih recimo nastavio hranit sa hranom za male pasmine ali pod uvjetom da su psi osrednjih aktivnosti,ako su jako slabo aktivni onda će se počet debljat od te hrane.Probaj neko vrijeme hranit pa ćeš vidjet,možda će trebat za početak malo smanjit količinu hrane za koji gram.
yopa1 is offline  
Old 23.07.2014., 20:31   #10065
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Imam vreću od Brit care-a a i od Carnilove-a pa me zanima gdje piše made in China?
Što se tiče mirisa Carnilove-a;ja sam pročitao dosta postova gdje ljudi pišu da animacanis barf smrdi ko sam vrag pa eto nitko nije prestao hranit zbog toga(ima izuzetaka).
Smartie je zabrijala na krivo.

To je iz Kine ka sta sam ja mottokultivator.

Svakako mislim da svak ima pravo hranit svog psa kako hoce, pa tako i atlantis. Osobno ne vjerujem u dostupnost hrane stalno, svi ljudi i psi koje znam a da imaju takav rezim prehrane- imaju i problema sa tezinom. Mozda samo visak kilograma.

Nikako ne vidim prirodnim stalni pristup hrani, osim u nasrm dekadentnom zapadnjackom svijetu koji zivi 24/7 i mora imat uvik sve.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Old 23.07.2014., 20:32   #10066
Quote:
Avamys kaže: Pogledaj post
Trebala bih i ja jedan savjet. Imam dva seniora od 9 godina. Do nedavno su jeli Brit care losos ili divljač, a onda sam ih prebacila na janjetinu i rižu za seniore. Kako zadnji put nije bilo za naručit hrane za seniore, uzela sam im janjetinu i rižu za male pasmine i tu hranu puno radije jedu, vjerojatno zbog puno manjih zrnaca, radi se o patuljastim pasminama.
Koliko bi bilo pogrešno/štetno davati im tu hranu, a ne onu za seniore?
Moja kujica od 13 godina jede između ostalog tu hranu, Brit Care small, nemaš brige. Samo pripazi da se ne debljaju, zbog masti. Odnosno da imaju dovoljno tjelesne aktivnosti i da ne daješ količinski više nego što trebaju.
Emma_86 is offline  
Old 23.07.2014., 21:46   #10067
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

iskustvo mi je pokazalo da psi s agresijom na hranu istu smanje kad im je hrana dostupna, da sporije jedu, mona mi je mršavija kad sam bira kad će jest...
Mada nije tema,evo reci cu kratko-pogresno. Daj psu stalni pristup ''resursu'' kojeg ''brani'' i daces mu vise prilika da ga ''brani''.



Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
i da, pse učim pristojnom ponašanju dok se jede. u restoranu leže kraj stola, ne cvile i ne laju da bi užicale klopu kad su gosti kod nas, čeka se zdjelica, ne tuče se oko hrane, ne skače se na one koji hrane, pušta se iz usta, nekad se čak i ne pobjegne s ulovom
I o ovome smo vec negdje pricali... Moje pasice nemaju pristup hrani 24/7,jedu dva puta dnevno i naucene su isto kao i tvoje-nema zicanja,sjedi se i saceka znak ''ok'' da se pocne sa jelom,nema svadje oko hrane. Tako da dostupnost ili nedostupnost hrane nije i pravilo za ponasanje oko iste.


Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
hoće, da im je barf superfini a suha im je OKej jasno je to meni. samo im nažalost ne mogu dati barf stalno, financije me jebu pa ga dobiju a mezu prije spavanja i to je to
I da se vratim na temu,znam da je gotov BARF skup,zato i velim da proucis sve lijepo,a potom mozda pokusas sama nesto smiksati,jer je jeftinija opcija,ako ces vec odluciti da se vratis na sirovu prehranu.
Twinkle T is offline  
Old 24.07.2014., 11:44   #10068
Nastavak ovdje.
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.