Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 12:04   #1
slike naive

U svim vecim trgovackim centrima postoji odjel gdje se mogu kupiti slike (replike, isprinti i slicno) razne tematike po par stotina kuna.

Nigdje nisam vidio da netko ima slicno, ali u stilu naive.
Jel netko zna gdje bi se nesto takvo moglo naci (osim kod krivica )? Nemam stotine/tisuce eura pa da kupujem pravu stvar....

Isprika ako je pitanje upuceno u krivu grupu.

Hvala
lud_i_glup is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 21:16   #2
mislim da za tih par stotina kuna mozes dobiti neku grafiku pa da nema potrebe za replikama.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 22:49   #3
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
mislim da za tih par stotina kuna mozes dobiti neku grafiku pa da nema potrebe za replikama.
Da, grafika i printevi su iste stvari

@lud i glup, ti bi kupio slike naive da nisu reprinti nego originali, a da nisu skuplji od par stotina kuna? Sretno!
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.

Zadnje uređivanje -doom : 16.09.2009. at 22:56.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 23:15   #4
koji dio ti nije jasan?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:35   #5
Sve je meni jasno. A tebi izgleda nije jasno da se grafika, slika ili skulptura, ako je naravno kvalitetna i profesionalno napravljena, ne može kupit za stotinu kuna.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:09   #6
pa mislim da ti za pocetak nije jasna grafika kao tehnika, a potom i cijene djela te tehnike. ali dobro ako je tebi sve jasno.

u meduvremenu evo link lackoviceve grafike http://www.galerija-gregoranic.hr/autori.asp od 900kn. samo da strasni kustos doom ne odluci da lackoviceva grafika nije kvalitetno i profesionalno djelo naive.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 16:09   #7
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
pa mislim da ti za pocetak nije jasna grafika kao tehnika, a potom i cijene djela te tehnike. ali dobro ako je tebi sve jasno.
Eto što se događa kad tako proizvoljno pišeš. Mislim da sam poprilično kompetentan po tom pitanju. A ti?
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
u meduvremenu evo link lackoviceve grafike od 900kn.
Pa velika je razlika od par stotina kuna i tisuću kuna. Ne misliš?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 15:01   #8
dovoljno sam kompetentna da znam da grafika ima i po 600kn trenutno na netu u prodaji i da mi je jedna od 45okn u smotuljku na dohvat ruke. koji dio ti je problematican? pitao je za replike od par stotina kuna, ja sam mu rekla da grafiku naivu original moze dobiti za te novce, ti si rekao da pricam gluposti pa si dobio link na jednu takvu. sto slijedi, rasprava da budes u pravu? eto u pravu si.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 19:09   #9
Čekaj, ti si mi htjela dokazat da postoje grafike od par stotina kuna pa si stavila link gdje su grafike od 1000 kn?
Meni opet nije jasno da ne vidiš razliku između 200 kn i 1000 kn.
U Hrvatskoj se samo menađeri i razni rockeffeleri mogu dopustit ne vidit tu razliku.
Nema smisla dalje se raspravljat.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 19:22   #10
meni je par stotina kuna i onih 400 i ovih 900 znas nekoliko stotina je i 900, a ako je upitno tih 900, onda eto covjek moze kupiti za 450.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 13:42   #11
prvo isprike što opet dižem temu.
ili nisam bio dovoljno jasan, ili me tu netko nije skužio.

ne bih za par stotina kuna kupovao originale. reprinti - da.
napisao sam replike i to je ono što sam mislio, dakle ne originali.
znam da se za par tisuća kn mogu dobiti originali, ali jbg. nit sam tako veliki ljubitelj umjetnosti, nit imam para za to.

gdje sam se krivo izrazio?

ponavljam pitanje jer još nisam našao odgovor - gdje mogu kupiti kopije (u bilo kakvom obliku) slika slikara naive?

hvala.
lud_i_glup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 06:35   #12
muzej naive, gornji grad, bar je prije bilo
buba.shvaba. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 02:33   #13
Bas danas kupila Lackovica..imas grafike u svim galerijama..po pristojnim cijenama
LaaLaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 20:52   #14
Kod mene

Kome trebaju slike naiva, eto neka dodje kod nas.

Ja slikam naivne slike - ne sa uljem vec sa malo uljenom vise vodenom farbom, sto koriste za bojadisanje belih farba za zid, na kraju ih lakiram specijalnim lakem i izgleda kao uljena slika.

Ne znam slike postaviti, jer su vece nego ovaj formatum, sto moz postaviti.
A kako se slike smanje - nemoj mi poceti, i tako necu nauciti.

Samo je velika briga sto ja zivim u Madjarskoj kraj srpske granice, od granicnog sela Santova 6 km.

Ako ipak neko dolazi, uvek imam nekoliko slika.
__________________
Sto dajes to dobijes
kad ne hajes, sta proklinjes.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.