Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 16:59   #21
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post

Njihov status neće biti bolji ili povlašteniji nego su jednoj grupi ljudi odlučili zanijekati posvajanje djece. Dakle, imaju moralnu zadovoljštinu jer su pokazali svoju heteroseksualnu moć.

Čekaj, znači, homoseksualne osobe većini nameću svoje stavove? Koje?

Danas to, sutra gayevima dati trake da nose na rukama, to upisati na osobnu, radnu knjižicu i obojat im kuće ili stanove u dugine boje.
Kao prvo, uopće se ne radi o "posvajanju" djece (većina homoseksualaca uopće ne želi posvajati tuđu djecu - njihov je krajnji cilj da dođe do legalizacije potpomognute oplodnje za njih i surogat majčinstva - slovenski zakon htio je legalizirati situaciju u kojoj jedan od partnera koji tako dođe do djeteta (izvan Slovenije), da drugi može posvojiti to dijete.

Zapravo, zakon je skroz nebulozan. Kao prvo, pazite na forumalciju "iz bivših heteroseksualnih veza" - kakve bivše heteroseksualne veze kod homoseksualaca? - pa još s djetetom. Pa nismo svi budale. Kao drugo, kakvo posvajanje ako dijete već ima oca (majku) kojima nije oduzeto. Nevjerojatno! Baš misle da smo idioti.

Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Moje je mišljenje da se atak na tisućljetni način života jedne zajednice, nezinu autohtonost, izvornost, kulturu i svjetonazore (ma kakovi god oni bili) - na način na koji to agresivni neoliberalni gay-aktivizam čini identičan nasilnom zatiranju autohtonih biljnih kultura genetski modificiranim organizmima/monokulturama.

Isto se odnosi i na socijalnu dimenziju društva.

Svijet nikako nebi smio postati društvena oranica u kojoj ne raste ništa osim neoliberlane, genetski modificirane monokulture; individualističko-konzumerističko-rodnog jednoumlja.
Svaka čast - ti si jedna od rijetkih koja uočava ono bitno - riječ je o razaranju društvenoga tkiva. Gay aktivizam samo je jedan, doduše, od uboda kojim se to nastoji učiniti.

Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam izašao na referendum i sa jako velikim užitkom glasovao protiv, sad je ljevica i gaylib lobi pošizio i svi su izvan sebe, jer pad referenduma nisu uopće očekivali to je debeli šamar ljevičarima i kvazinaprednjacima.
Kakva ljevica? Nema to veze s ljevicom. Ljevica jest spolno egalitarna, ali ovaj zakon ne nastoji progurati nikakva ljevica nego liberalne elite (ako baš želiš buržoazija) koje su prirodni neprijatelj ljevice bile oduvijek. Zapravo najmrskiji neprijatelj.

Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja pročitala Slovenci su na referendumu odbili kontrovezni obiteljski zakon u kojem bi u istospolnim zajednicama partneri mogli posvojiti dijete svog partnera iz njegovih bivših heteroseksulnih veza.
Tako da određena istospolna zajednica ipak ima dijete, ne zajedničko, ali barem jedan partner ima svoje biološko dijete. Koje živi s njima, stalno ili barem privremeno.
Objasnio sam o čemu se tu zapavo radi.

Zadnje uređivanje Zelenogorac : 26.03.2012. at 17:11.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:00   #22
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Referendum je pokazao da većinu ne zanima to pitanje što govori sama izlaznost i da im je potpuno svejedno što se događa u susjedovom dvorištu.
Kod ovakve male izlaznosti, rekao bi da su izašli na glasanje samo oni kojih se to tiče, gayevi i nacionalisti da pokažu koliko su jaki.
Čak i tako, 55-45 je pokazalo vrlo izjednačenu borbu za glasove.
Zašto mješaš nacionaliste u ovo, govrimo o konzervativcima vs liberalima.

Nacionalist je npr. onaj Manzin iz Osijeka, bivši vođa gay udruge
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:04   #23
Quote:
Mrki Plishanatz kaže: Pogledaj post
jednako kao i svatko tko ih ne podržava/odobrava je automatski homofob
Poanta je da nemamo mi šta podržavati ili se protiviti. Seksualnost je privatna stvar i nitko ni mene ni tebe ne bi trebao pitati šta misli o tome. Naravno kod posvajanja djece bi trebalo biti bitno da taj par ne prakticira rizično seksualno ponašanje. Ali to bi se trebalo odlučivati u agencijama za posvajanje, a homoseksualni parovi niti ne mogu doći do tog koraka za razliku od heteroseksualnih čiji seks može biti i puno rizičniji ili društveno neprihvatljiviji samo im je to lakše zatajiti.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:06   #24
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Provjeri podatke. Ukupna izlasnost na razini države je oko 25%, U Ljubljani je 29% a u Sloveniji bez Ljubljane je 19%.
Točno, u pravu si.

Vjerovao sam Večernjaku.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
To su poprilično dobri rezultat za referendum, čak i nešto iznad sličnih prosjeka.
Istina, djelomično objašnjenje je u spomenutoj koincidenciji s ljubljanskim izborima.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Raspisivanje referenduma je zapravo jako dobra stvar - Slovenci se međutim još trebaju obrazovati i naučiti na te referendume izlaziti.
Ja mislim da bi Slovenci trebali prvenstveno imati manje referenduma, tako da se održavaju samo oni koji veći broj ljudi uistinu i zanimaju.

Rezultati bi bili realniji, a i manje bi koštalo.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:08   #25
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi Slovenci trebali prvenstveno imati manje referenduma, tako da se održavaju samo oni koji veći broj ljudi uistinu i zanimaju.

Rezultati bi bili realniji, a i manje bi koštalo.
Ja baš mislim obrnuto, Švicarski model mi se čini jako privlačnim, i općenito bi dalo više utjecaja građanima,barem onim zainteresiranim za politiku
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:12   #26
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Da nije bilo izbora za Gradonačelnika Ljubljane koji su se poklopili sa referendumom, gotovo je sigurno da bi od danas u Sloveniji homoseksualci posvajali djecu.
A to bi bilo jako loše i nepotrebno.
Ne bih se složio.

Tražeći podatke o izlasku na referendum iz slovenskih izvora (upravo po tvom naputku) naišao sam na podatak da je nesuđeni zakon najveću potporu dobio upravo u - Ljubljani.

Dakle, da nije nije bilo istovremenih izbora u Ljubljani, postotak u korist rušenja Zakona bio bi i bitno veći od ovih 55.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:20   #27
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Poanta je da nemamo mi šta podržavati ili se protiviti. Seksualnost je privatna stvar i nitko ni mene ni tebe ne bi trebao pitati šta misli o tome. Naravno kod posvajanja djece bi trebalo biti bitno da taj par ne prakticira rizično seksualno ponašanje. Ali to bi se trebalo odlučivati u agencijama za posvajanje, a homoseksualni parovi niti ne mogu doći do tog koraka za razliku od heteroseksualnih čiji seks može biti i puno rizičniji ili društveno neprihvatljiviji samo im je to lakše zatajiti.
Ne pravi se grbav. Uopće se ne radi o tome. Riječ je o posvajanju partnerova djeteta iz bivše heteroseksualne veze. No koji to homoseksualac ima dijete iz heteroseksualne veze koje, osim njega, nema drugu majku/oca??? Pa to je valjda jasno. Jednostavno misle da smo budale. Ako im je to normalno, zašto onda lažu i muljaju i ne postave pitanje što zapravo žele?

I što je najbolje, ovaj referendum obvezuje samo godinu dana. A zakon stupa na snagu tek za godinu dana. Znači, da bi se on zapravo srušio, morat će se referendum provesti opet.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:26   #28
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
No koji to homoseksualac ima dijete iz heteroseksualne veze
Onaj koji se naknadno pomirio sa svoji homoseksualnim sklonostima, a prije se uvjeravao kako je heteroseksualan?

Nije tako rijetka pojava, ljudi žele biti "normalni", a kasnije se pomire sa sobom.

Čemu toliko uzbuđivanje oko ove teme?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:32   #29
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Zašto mješaš nacionaliste u ovo, govrimo o konzervativcima vs liberalima.

Nacionalist je npr. onaj Manzin iz Osijeka, bivši vođa gay udruge
Kakav je taj Manzin nacionalist?

Nacionaliste sam namjerno stavio jer oni imaju poseban pik na te homoseksualce što se vidi svugdje. Ti isti predstavljaju Split kao nekakav konzervativni grad a zapravo je tamo velika koncentracija nacionalsta, od svećeničkih krugova do najnižih u toj piramidi koji su spremni tući se na ulicama grada.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:34   #30
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Ne pravi se grbav. Uopće se ne radi o tome. Riječ je o posvajanju partnerova djeteta iz bivše heteroseksualne veze. No koji to homoseksualac ima dijete iz heteroseksualne veze koje, osim njega, nema drugu majku/oca??? Pa to je valjda jasno. Jednostavno misle da smo budale. Ako im je to normalno, zašto onda lažu i muljaju i ne postave pitanje što zapravo žele?

I što je najbolje, ovaj referendum obvezuje samo godinu dana. A zakon stupa na snagu tek za godinu dana. Znači, da bi se on zapravo srušio, morat će se referendum provesti opet.
Otprilike ovo što ti je rezonator odgovorio, a usput o čemu ti pričaš? Pročitaj moj prvi post na ovoj temi i ako se s nečime ne slažeš slobodno quotaj i komentiraj, sa smislom. I usput slobiodno možeš izbaciti ovakve rečenice kao što je ova koju sam ti boldao ako hoćeš za ozboljno razgovarati a ne trolati.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:57   #31
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ja baš mislim obrnuto, Švicarski model mi se čini jako privlačnim, i općenito bi dalo više utjecaja građanima,barem onim zainteresiranim za politiku
Zahvaljujući tom modelu žene u Švicarskoj sve do 80-ih godina nisu imale ravnopravan društveni položaj. Mislim da mora biti jasnija granica gdje počinju građanske slobode a završava pravo većine.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 17:59   #32
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kakav je taj Manzin nacionalist?

Nacionaliste sam namjerno stavio jer oni imaju poseban pik na te homoseksualce što se vidi svugdje. Ti isti predstavljaju Split kao nekakav konzervativni grad a zapravo je tamo velika koncentracija nacionalsta, od svećeničkih krugova do najnižih u toj piramidi koji su spremni tući se na ulicama grada.
Nešto su ga pitali o Srbiji,i on je rekao da trebaju rašćistiti sa Velikom Srbijom,sa Miloševićem,i da trebaju prihvatiti da je od nje ostao samo Beogradski Pašaluk...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:03   #33
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Onaj koji se naknadno pomirio sa svoji homoseksualnim sklonostima, a prije se uvjeravao kako je heteroseksualan?

Nije tako rijetka pojava, ljudi žele biti "normalni", a kasnije se pomire sa sobom.

Čemu toliko uzbuđivanje oko ove teme?
Isto možeš pitati čemu uzbuđivanje oko bilo koje teme.

Tko danas na taj način krije svoju homoseksualnost? Osim toga, gdje je otac/majka toga djeteta, da ga treba posvojiti istospolni partner roditelja toga djeteta i zašto bi ga on posvajao ako on ima roditelja koji se o njemu brine?

Očito uopće nisi ništa čitao na tu temu niti to pratio - riječ je o tome da obično svaki od partnera (ako su u pitanju žene onda svaka ode na potpomognutu oplodnju s kupljenom spermom negdje gdje je zakon o potpomognutoj oplodnji liberalan i ne uvjetuje brak, a ako su muškarci onda postoje agencije koje se bavi pronalskom surogat majki i jajašaca - zapravo to je pravi biznis jer takve stvari nisu jeftine) - zakon je pisan upravo za njih - da bi drugi partner mogao posvojiti dijete onoga koji mu je biološki roditelj.

Zakon nije pisan za one slučajeve koje ti spominješ, jer njih gotovo da i nema. Jako si naivan. I neinforimiran.

Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Otprilike ovo što ti je rezonator odgovorio, a usput o čemu ti pričaš? Pročitaj moj prvi post na ovoj temi i ako se s nečime ne slažeš slobodno quotaj i komentiraj, sa smislom. I usput slobiodno možeš izbaciti ovakve rečenice kao što je ova koju sam ti boldao ako hoćeš za ozboljno razgovarati a ne trolati.
Ako netko trola, onda si to ti.

Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Poanta je da nemamo mi šta podržavati ili se protiviti. Seksualnost je privatna stvar i nitko ni mene ni tebe ne bi trebao pitati šta misli o tome.
Poanta je da to uopće nije bila tema niti sadržaj zakona niti ima veze s vezom to što si napisao jer to niti nije predmet spora, tako da o čemu ti pričaš?
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:14   #34
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Ako netko trola, onda si to ti.
Poanta je da to uopće nije bila tema niti sadržaj zakona niti ima veze s vezom to što si napisao jer to niti nije predmet spora, tako da o čemu ti pričaš?
No dobro koliko vidim nemaš šta za napisati.
Moj komentar se odnosio na pad referenduma što smatram dosta zaostalim moralnim stavovima jedne europske zemlje koja se voli (kao i ostatak Europe) dičiti svojom naprednošću. Te sam pokušao argumentirati zašto.
Ako misliš da je trolanje ili offtopic slobodno prijavi.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:21   #35
Mene je čak iznenadio omjer 45-55. Evolucija će učinit svoje, tako da će za 10 godina vjerovatno bit zamijenjeni omjeri.
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:33   #36
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Mene je čak iznenadio omjer 45-55. Evolucija će učinit svoje, tako da će za 10 godina vjerovatno bit zamijenjeni omjeri.
Teško, svi(ili bar 99% takvih) koji su htjeli dat podršku zakonu su izašli na referendum jer im je to bila prilika da dođu do onoga što žele.
Oni koji su protiv zakona su glasali protiv ili ostali doma.

Netko će reći da su ostali doma jer im je svejedno hoće li gay parovi imat to pravo, ali i onaj kojem je svejedno, zapravo nije za taj zakon.

Za-Protiv-Suzdržan, onaj suzdržani je kod ovakve tematike ili protiv ili bliži onome koji je protiv.

Kod izbora je to nešto drugačije. Ali ovdje gdje je jasno pitanje, obično je suzdržani protiv, ili bar velika većina njih.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 18:52   #37
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Dakle, da nije nije bilo istovremenih izbora u Ljubljani, postotak u korist rušenja Zakona bio bi i bitno veći od ovih 55.
Što se toga tiče potpuno si u pravu. Ja sam svoju metodologiju izračuna temeljio na pretpostavci da bi svi oni koji su u Ljubljani glasali ZA svejedno izašli na biralište i glasali ZA bez obzira na gradonačelničke izbore jer su više motivirani glasati; dok bi onih koji su u Ljubljani glasali PROTIV bilo barem za trećinu manje. Kad se to sve zbroji i oduzme, mislim da bi Zakon prošao, vrlo tijesno ali bi prošao.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:14   #38
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Čemu toliko uzbuđivanje oko ove teme?
To i mene fascnira, da ne govorim kako se homoseksualne obitelji mogu svesti na promil populacije.

Više me zabrinjava konstantan pad broja rođenih, što je daleko pogubnije za naše društvo nego ovo.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:14   #39
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući tom modelu žene u Švicarskoj sve do 80-ih godina nisu imale ravnopravan društveni položaj. Mislim da mora biti jasnija granica gdje počinju građanske slobode a završava pravo većine.
Da bi demokracija funkcionirala pravo većine uvijek mora imati prednost pred bilo kakvim arbitrarnim odlukama. Švicarska nije jedini primjer. I u Americi je rasna diskriminacija iskorijenjena tek nakon što je svijest većine to prihvatila kao nešto što treba učiniti. Većina nikada ne smije osjećati da joj se nešto nameće protiv njene volje jer takav osjećaj može rezultirati svakakvim poremećajima društvenih odnosa i vrijednosti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:14   #40
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

To je granica gdje obrana građanskih i ljudskih prava homoseksualnih osoba prelazi u agresiju na tradicionalne obiteljske vrijednosti većine koja nije gay. Ta granica nikada ne smije biti pređena - i to najviše zbog samih gayeva. Politika radikalizirane ljevice i gay zajednice je doslovno samoubilačka najviše po tu samu zajednicu, njenu ekonomsku uspješnost i elementarnu fizičku sigurnost i opstojnost.
Ne shvacam te, kako je usvojeno dijete od strane gay para udar na neke vrijednosti?

U mnogim zapadnim zemljama je to dozvoljeno, cak u Sloveniji je trebalo biti dozvoljeno samo step-child adoption dok je u zemljama poput Svedske, UK ili Spanjolske dozvoljeno puno posvajanje djeteta. I ne znam kako je to 'negativno' utjecalo na tu zajednicu.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.