Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2014., 10:43   #7101
Meni je sestra rekla da donesem pelene. Samo ih je 5 donijela
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:18   #7102
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Kako je s davanjem dripa u Vinogradskoj? Jako bih ga željela izbjeći.
Plan poroda i napisi da ga ne zelis. Ja sam to napravila prije 4 godine. I sad cu. Necu nikakav drip niti epi nit ista niti ikakve glupe izgovore brze ce uz ovo i ono, ne dam. I nisam potpisivala nikakve njihove papire samo plan koji smo potpisali ja i muz. Ako smo ja i dijete dobro, ne dam da me muce.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:27   #7103
Meni nisuc radili epi da bude brze i lakse. Bas me babica puno masirala. Zarezali su tek kad su vidjeli da ce puknuti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:13   #7104
Ja nisam imala napisan plan poroda, ali sam razgovarala s doktorom i rekla sto (ne)zelim, ako sam porod bude tekao uredno. Doduse, bilo je prekasno za bilo kakve intervencije. Dosla sam 7 cm otvorena, rodila potpuno prirodno nakon sat i pol vremena u boksu.

Za pelene su mi rekli da ih donesem, iako su ta dva dana nudili i svoje.

Inace, sve pohvale Vinogradskoj. I u rodilistu i poslije na odjelu su svi bili divni, ljubazni i od pomoci.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:20   #7105
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni nisuc radili epi da bude brze i lakse. Bas me babica puno masirala. Zarezali su tek kad su vidjeli da ce puknuti
Svaka čast, ja ne dam da me režu , malo sam pukla al niš posebno, sjedila bez problema kasnije... Stvar je da se ne bojite reći ili napisati što želite a što ne želite, u protivnom će oni po svome a to je onak meni bezveze, žene često nije briga kao da nije njihovo tijelo i šute i dopuštaju razne intervencije pa makar bile nepotrebne...
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:20   #7106
Meni je muž rekao da je bebina glava izlazila kao stožac i da su zato recnuli. Nije mi to bilo strašno ni ništa, ali sam čitala da je to možda razlog zašto su mi se spustili maternica i mjehur nakon poroda.
Ovaj put me vjerojatno neće trebati rezati, mislim, ne bih ja, ali ako treba, nek režu, ali neću drip ako beba i ja nismo ugrožene.
Ne znam je li potrebno pisati plan poroda, ali bit ću odlučna da ga ne želim. Meni su trudovi isto bili nepravilni, ali sam se s njima ipak otvorila 8cm, pa valjda to nešto znači. Čini mi se da je najvažnije da muž bude sa mnom, njega će slušati, a ne znam hoće li on na kraju moći biti sa mnom jer nemamo di s prvom bebom.
Bamby, jesu ti uvažili taj plan poroda? Ja sam potpisivala neke njihove papire, ali samo se sjećam da je to bilo da studenti mogu prisustvovati. Što još traže da potpišeš, zaboravila sam?

Ja ne bih pisala plan poroda, ali sad sam sigurnija pa ću svakako reći da ne želim drip.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:26   #7107
Mene nisu masirali,nit me itko ista pitao ni objasnjavao. Ni upozorio. Samo je capnula.
Nit mi vodenjak nisu probusili uz suglasnost. Kao lezite ovdje,doktor ce vas pogledati i dok sam buljila u strop puk,ode i vodenjak.
I jos par sitnica tako
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:30   #7108
Meni su sve rekli sto su radili,nisam imala s tim problema. Za vodenjak sam se slozila da buse jer sam bila 7cm otvorena,a dr rekla da je jako cvrst. I s busenjem je jedva otisao

A nakon epi sam ja sjedila nakon vec tjedan dana skoro normalno. A zapravo ni treci dan kad smo isli doma nisam imala velike frke s tim


I da,osoblje i meni super bilo, posebno sestre za bebe
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:40   #7109
Ma super su i meni bile sestre na babinjacama i u globalu je sve bilo fakat ok. Samo sam kod poroda valjda upala u takvu ekipu pa je bilo kako je bilo i to kako je bilo mi se nije bas svidjelo.
__________________
"Lutajući kroz labirinte samoće, ostatke ponosa, ljubavi, inata, uzalud pokušavam spojiti sebe, jer kud got da krenem udarim u tebe i slomim se opet...."
Makena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:40   #7110
pozdrav ! ne javljaju mi se namail vec 5 dana i mislim otici do petka tamo jer mi istice do tad uputnice.... pa me zanima do kad se mogu narucit tamo i trebam li se najaviti ? na mail nista ne dobivam nerviraju me
sluska123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:22   #7111
Ja sam im proslu srijedu popodne poslala uputnicu i zdravstvene i u cetvrtak su mi potvrdili termin
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:41   #7112
Da li netko zna induciraju li u Vinogradskoj porod zbog gest. dijabetesa u 39 tjednu iako je šećer pod kontrolom ili ne.
mkordi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:16   #7113
Quote:
Makena kaže: Pogledaj post
Mene nisu masirali,nit me itko ista pitao ni objasnjavao. Ni upozorio. Samo je capnula.
Nit mi vodenjak nisu probusili uz suglasnost. Kao lezite ovdje,doktor ce vas pogledati i dok sam buljila u strop puk,ode i vodenjak.
I jos par sitnica tako
tvoja ekipa je ocito bila i moja ekipa
noovember is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:33   #7114
Quote:
mkordi25 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna induciraju li u Vinogradskoj porod zbog gest. dijabetesa u 39 tjednu iako je šećer pod kontrolom ili ne.
Ja sam imala slicnu situaciju, ali inducirali su me zbog neurednog ctg-a, a ne zbog secera jer je i moj pod dijetom bio pod kontrolom (radila guk profil kod njih, sve bilo ok,mozda si vidjela moje postove na temi o ogtt-u). Tako da ne mora biti da ce te automatski inducirati, samo ako ti se pojavi jos neki dodatan problem, to im je kao nova praksa (bar su mi tako rekli) da šećer sam po sebi vise nije indukcija po defaultu
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 07:28   #7115
Hvala ti eruditio.
mkordi25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:30   #7116
Jel netko zna kakva je praksa u vinogradskoj.lezim tu treci dan.primljena sam u 34tj zbog visokog tlaka i proteina u mokraci.sve je ok.nalazi i tlak ok.rekli su mi da cu sutra najvjerojatnije doma.pitanje je dal imaju obicaj ko npr.kad je gest.dijab.naruciti u 39tj na hospitalizaciju?
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 21:08   #7117
Ne. Mene su isto tako zadržali zbog tlaka na promatranju 3 dana i pustili me doma. Došla sam na hitnu zbog drugog razloga u 39. tjednu i zadržali su me i inducirali zbog manjka plodne vode.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 21:19   #7118
Hvala na odgovoru
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:10   #7119
Cure jer ima tu netko tko je u Vinogradskoj rodio na stolčiću? Zanima me iz prve ruke kako to izgleda Meni je ovo drugi porod, prvo dijete sam isto rodila u Vinogradskoj, bila sam prezadovoljna i sve je bilo brzo gotovo, ali sada razmišljam roditi na stolčiću izbjegnem ono ležanje na leđima, držanje nogu i sl., pa me zanimaju iskustva
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 09:17   #7120
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Cure jer ima tu netko tko je u Vinogradskoj rodio na stolčiću? Zanima me iz prve ruke kako to izgleda Meni je ovo drugi porod, prvo dijete sam isto rodila u Vinogradskoj, bila sam prezadovoljna i sve je bilo brzo gotovo, ali sada razmišljam roditi na stolčiću izbjegnem ono ležanje na leđima, držanje nogu i sl., pa me zanimaju iskustva
Pridružujem se upitu!! Pogotovo me zanima jel stolčić i epiduralna idu zajedno i koja je općenito procedura- jel može stolčić kad god dođeš (naravno ako imš predispozicije za takav porod) ili moraš potrefit smjenu?
kenzibo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.