Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 16:06   #9941
A Pavlovu?
Gipsyqueen is offline  
Old 22.04.2014., 17:21   #9942
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu jer je kratka vijeka / Ali mislim da uvijek iza Uskrsa bi trebala biti ta tema/ Što uraditi s bjelanjcima?
Ja sam svoje pomiješala s još kojim jajem i napravila kajganu. Nije neki ludi gastrodoživljaj, ali šta sad.
klonka is offline  
Old 22.04.2014., 17:24   #9943
Ja bjelanjke skupljam i drzim u frizeru i onda kad ih imam dovoljno napravim roladu s bijelim biskvitom ili muffine .
Doria is offline  
Old 22.04.2014., 17:53   #9944
Pavlovu ili puslice koje često trebam za jedan kolač
nyla is offline  
Old 22.04.2014., 17:55   #9945
ruzice, prhko tijesto a za fil bjelanjke i orahe/bajame/ljesnjake...
 
Old 24.04.2014., 09:53   #9946
ubodni termometar

posjedujem nekakav jeftini sa ebaya. ono, cca funtu i pol-2-3, ne sjećam se.
kad ga zapiknem ne pokaže odmah nego mu treba kojih 5-10 sekundi.
za meso ga nisam koristila. za kruh jesam i dobro je pokazao. justin mi je rekao da je pečeno kad je oko 92-94. i to štima,.

sad nedavno sam pekla pincu/pogaču, teško tijesto u koje ide puno jaja (10kom na kilu brašna) i 200g masti. (spominjem ako je možda bitno) i pikala sam unutra i temp je bila čak 96 ali je igla izišla van sasvim mokra, sljepljena. ipak nije bio pečen.

ne znam točno koliko sam bila blizu savršeno pečenoj pogači jer sam pustila još 10 min samo donji grijač pa mi je izgorila. možda sam bila tik do savršeno pečene. par minuta.

da li je to normalno za takva tijesta, da postignu 96, a nisu pečeni.

ili je on prejeftnih i prenekvalitetan da bi bio pouzdan?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 24.04.2014., 13:39   #9947
Ovo su obicno simptomi neizradjenog tijesta. Tijesto za pincu je vrlo suho, tako da razvoj glutena zavisi iskljucivo do mijesenja, (maslac i jaja dodatno otezavaju stvar) za razliku od vlaznijih tijesta gdje se gluten moze razviti i duljim dizanjem, kao kod no knead tijesta/kruha.
Justin Thyme is offline  
Old 24.04.2014., 13:52   #9948
uh, nije neizrađeno. a-aa. više od pola sata sam ga mijesila. ruke mi otpale. lijepo se diglo iako samo jedna kockica na tu količinu brašna, jaja i masti, (1kg+još dodavala 10-15deka) i bilo je baš kako treba jedino što mi je ta prva izgorila. (btw dizalo se 9h na suncu + još 2-3 sata u toploj kuhinji, oblikovano u pogače)

kad sam vidila kakvo je balavo stanje unutra, sjela gledati dokumentarac umjesto da sam dežurala pred pećnicom.

uglavnom, tijesto je bilo (više nego) uspjelo.

drugu i treću sam pekla isto, samo sam 5min skratila pečenje da se ne ponovi ko sa prvom. i nije se ponovilo. bilo je ko u moje babe. savršena.

nisam više ništa pikala termometrom jer nisam znala što bih mislila o onom što se dogodilo. sirovo, a vruće. možda je stvarno štos u tom jeftinjaku ti zasigurno posjeduješ nešto profi! ili sam trebala pustiti samo još malo. 2-3-4- minute?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 24.04.2014. at 13:57.
katjes is offline  
Old 24.04.2014., 14:02   #9949
U tom slucaju stvarno nemam pojma sto je krenulo naopako, razmisljam ako je termometar dobar za kruh, sto ne bi bio i za pincu.
Sad je lako biti pametan, ali trebali se je ostaviti na 150 da se pece jos malo, vjezbaj do sljedeceg uskrsa
Iz mog iskustva, termometar za kruh ne mora bit nesto posebno precizan, stupanj gore dolje ne igra neku posebnu ulogu, preciznost mi je bitnija za cokoladu.
Justin Thyme is offline  
Old 24.04.2014., 18:30   #9950
Postoji li igdje u ZG opcija slanja kosare s delicijama kao poklon? Tipa sir, salame, prsut i slicno? Ili na istu foru s cokoladama?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 24.04.2014., 18:35   #9951
ima Braca Pivac Vrgorac ali ne znam dostavljaju li u Zg
 
Old 24.04.2014., 18:43   #9952
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Postoji li igdje u ZG opcija slanja kosare s delicijama kao poklon? Tipa sir, salame, prsut i slicno? Ili na istu foru s cokoladama?
za slatke poklone sigurno postoji, ali, na zalost, ne znam ime firme.

na zalost u smislu da znas izbjeci. nekoliko puta su mi poslovni partneri narucili takav poklon - dobije se kompilacija keksa i cokolada iz lidla pretpostavljam da su njima naplatili trocifreni iznos dolara
gmit is offline  
Old 24.04.2014., 18:46   #9953
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
na zalost u smislu da znas izbjeci. nekoliko puta su mi poslovni partneri narucili takav poklon - dobije se kompilacija keksa i cokolada iz lidla pretpostavljam da su njima naplatili trocifreni iznos dolara
hijaaaoo, dobar biznis
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 24.04.2014., 19:02   #9954
http://www.slavonski-puti.hr
 
Old 24.04.2014., 19:03   #9955
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
za slatke poklone sigurno postoji, ali, na zalost, ne znam ime firme.

na zalost u smislu da znas izbjeci. nekoliko puta su mi poslovni partneri narucili takav poklon - dobije se kompilacija keksa i cokolada iz lidla pretpostavljam da su njima naplatili trocifreni iznos dolara
Oj, Rvacko...
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 24.04.2014., 19:06   #9956
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
Hvala, tako nesto sam trazila. Nadam se da i oni ne salju iz Lidla.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 24.04.2014., 19:11   #9957
Skate, probaj kod https://www.facebook.com/pages/Vilma...36868009668207

imaju i rabsku tortu i svakojake cokse/praline, ako ne nista, bar dobro izgledaju, a nama su prije par godina slagali bozicne poklone, pa pretpostavljam da jos to rade

evo im weba:

http://www.rabskatorta.com/

edit: i na njihova dva site-a ne mogu normalno pronac ponudu, il ne znam gledat,...

http://www.naturacroatica.com/proizv...lastica-vilma/

Zadnje uređivanje Tavanka : 24.04.2014. at 19:17.
Tavanka is offline  
Old 24.04.2014., 19:17   #9958
Malo je Rapska, malo Rabska na sajtu

Ne vidim nigdje cijene, poslat cu im mail, tx.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 25.04.2014., 11:10   #9959
Bilo je nekih paketa i na Fino.hr, pa provjeri
kiksy is offline  
Old 25.04.2014., 11:48   #9960
Ovdje je veliki izbor, ne znam kako je sa dostavom...

I ovdje.
ifigenija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.