Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 09:20   #9621
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
A kakvog imas iskustva osim certifikata?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
11 godina službenog rada (dakle ne računam "fuš" u studentsko vrijeme), tri različite firme, s različitim tehnologijama u različitim industrijama i različitim državma, vojska (za vrijeme vojnog roka sam bio stručno iskorišten), faks i magisterij.

Al još uvijek bih volio dobit informaciju gdje tražiti smještaj, koji dijelovi Stuttgarta su povoljniji (po cijeni ali i po uvjetima života) za pronaći stan.

Za prvih mjesec-dva trebam samo sobu s kupaonom, a u međuvremenu krećem u potragu za "pravim" stanom.
OCP is offline  
Old 07.04.2014., 13:01   #9622
zanima me ako se preselim u njemacku gdje sto i kako trebam napraviti prijepis vozacke dozvole?
deisler is offline  
Old 07.04.2014., 13:40   #9623
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
zanima me ako se preselim u njemacku gdje sto i kako trebam napraviti prijepis vozacke dozvole?
Mislim da uopce ne trebas prepisivati vozacku, hrvatska bi trebala vrijediti negdje do 2031. godine.
OCP is offline  
Old 08.04.2014., 17:42   #9624
danas sam isao na ZOB u Minhenu da si kupim kartu za Zagreb. Autotrans je nudio povratnu kartu za 55€. Touring je sve preuzeo u svoje ruke i sad je sve poskupilo 76€ povratna. Sad sam otkrio stranicu koja mi je super, pa mozda jos nekome dobro dodje blablacar.de. Ubacis rutu i vidis jel jos netko vozi na toj relaciji i putujes s tom osobom. Jeftinije je i brze. Sto je jos smjesnije, ubacim rutu i vidim da frendica i njezin decko idu taman kad meni treba za Zagreb..me happy
redchilli is offline  
Old 08.04.2014., 22:28   #9625
Ima hrpa tih stranica, najpoznatija je www.carpooling.com a na njemackom www.mitfahrgelegenheit.de ali to su iste stranice.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 09.04.2014., 15:37   #9626
Quote:
deisler kaže: Pogledaj post
zanima me ako se preselim u njemacku gdje sto i kako trebam napraviti prijepis vozacke dozvole?
prvih 6 mjeseci ne moras nista, kasnije je prevodis, klasificiras u ADAC-a
pa onda dajes na izradu.
sve skupa traje mjesec dana i kosta cca 80-90€.
noldo is offline  
Old 09.04.2014., 16:01   #9627
Deutsche Bahn ce uskoro nuditi prijevoz Zagreb-München po povoljnoj cijeni i to tri puta dnevno http://www.putoholicari.com/nova-bus...munchen-16202/
redchilli is offline  
Old 09.04.2014., 17:16   #9628
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
prvih 6 mjeseci ne moras nista, kasnije je prevodis, klasificiras u ADAC-a
pa onda dajes na izradu.
sve skupa traje mjesec dana i kosta cca 80-90€.
Ne mora se HR dozvola prevoditi otkad smo u EU, vrijedi jednako kao i njemacka.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 09.04.2014., 18:02   #9629
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne mora se HR dozvola prevoditi otkad smo u EU, vrijedi jednako kao i njemacka.
ocito se razlikuje po pokrajinama.
u Kölnu je zena morala prevesti, zato jer se jos nalazimo na nekoj
drugoj listi.
navodno traje neko prijelazno razdoblje..

uglavnom, morali smo to za nju napraviti,
ni nova EU vozacka (izdana u HR) ne bi promijenila situaciju.
noldo is offline  
Old 09.04.2014., 18:14   #9630
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
ocito se razlikuje po pokrajinama.
u Kölnu je zena morala prevesti, zato jer se jos nalazimo na nekoj
drugoj listi.
navodno traje neko prijelazno razdoblje..

uglavnom, morali smo to za nju napraviti,
ni nova EU vozacka (izdana u HR) ne bi promijenila situaciju.
mene zanima bayern i baden-wurttemberg
deisler is offline  
Old 09.04.2014., 18:15   #9631
Quote:
redchilli kaže: Pogledaj post
Deutsche Bahn ce uskoro nuditi prijevoz Zagreb-München po povoljnoj cijeni i to tri puta dnevno http://www.putoholicari.com/nova-bus...munchen-16202/
munchen me bas i zanima
deisler is offline  
Old 10.04.2014., 08:54   #9632
U slucaja "spajanja porodice" kad drugi supruznik automatizmom dobija radnu dozvolu, da li se ima pristup uslugama Arbeitsamta ili osoba trazi posao sama nakon sto
1.prijavi boravak,
2.podnese zahtjev za radnu dozvolu?
Madeira4 is offline  
Old 10.04.2014., 19:58   #9633
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
ocito se razlikuje po pokrajinama.
u Kölnu je zena morala prevesti, zato jer se jos nalazimo na nekoj
drugoj listi.
navodno traje neko prijelazno razdoblje..

uglavnom, morali smo to za nju napraviti,
ni nova EU vozacka (izdana u HR) ne bi promijenila situaciju.
Prodali su joj pricu i izbili bezveze novce iz dzepa, nema prijelaznog razdoblja, Hrvatska je clanica EU i vrijede zakoni kao i za sve druge clanice EU.

Isto tako ne mora se imati putovnica, sa osobnom se sve rjesava, ako bilo tko kaze drugacije, nije u pravu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 10.04.2014., 20:43   #9634
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Prodali su joj pricu i izbili bezveze novce iz dzepa, nema prijelaznog razdoblja, Hrvatska je clanica EU i vrijede zakoni kao i za sve druge clanice EU.

Isto tako ne mora se imati putovnica, sa osobnom se sve rjesava, ako bilo tko kaze drugacije, nije u pravu.
s obzirom kako su smotani (glupi) ljudi koji rade po sluzbama, nije ni cudo
da je ispalo tako....mogao bi knjigu napisati o njihovim propustima, i to ne samo u Kölnu..

moze li neki link da mozemo samo s osobnom sve obavljati?

internet i osobno iskustvo kaze suprotno...
cak i kolege Spanjolci moraju pokazivati putovnicu...
noldo is offline  
Old 11.04.2014., 09:42   #9635
Nemam link, ja sve obavio sa osobnom, prijavu na adresu, radnu dozvolu, finanzamt, gdje god treba samo pokazem osobnu i nema problema, nitko niti ne pita putovnicu.

Ali, neke drzave nemaju osobne pa zato moraju pokazivati putovnicu, Engleska npr, ne znam je li to slucaj i sa Spanjolskom.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 11.04.2014., 11:47   #9636
Putovnicu više iz principa nigdje ne nosim. Dosada nikakvih problema nigdje. Osobna je dovoljna za sve i logično je da je dovoljna. U putovnicu ionako više nećemo dobivati nikakve njemačke vize.
goldietrickz is offline  
Old 11.04.2014., 13:53   #9637
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nemam link, ja sve obavio sa osobnom, prijavu na adresu, radnu dozvolu, finanzamt, gdje god treba samo pokazem osobnu i nema problema, nitko niti ne pita putovnicu.

Ali, neke drzave nemaju osobne pa zato moraju pokazivati putovnicu, Engleska npr, ne znam je li to slucaj i sa Spanjolskom.
Potpisujem.
Tako je i kod mene slucaj
__________________
Aspire to inspire before you expire
Murcielagoo is offline  
Old 11.04.2014., 14:03   #9638
onda je ocito NRW posebna, ili mi izgledamo kao teroristi?

cak je zena prije par dana isla s avionom
iz Düsseldorfa za Split, pa je policajac na aerodoromu
izgnjavio, ispitao je sve zivo, di zivi, di putuje, zasto ima
samo putovnicu kad putuje...da joj treba jos
i prijava boravka u DE...ma svasta nesto.
noldo is offline  
Old 11.04.2014., 16:47   #9639
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
onda je ocito NRW posebna, ili mi izgledamo kao teroristi?

cak je zena prije par dana isla s avionom
iz Düsseldorfa za Split, pa je policajac na aerodoromu
izgnjavio, ispitao je sve zivo, di zivi, di putuje, zasto ima
samo putovnicu kad putuje...da joj treba jos
i prijava boravka u DE...ma svasta nesto.
Taj pandur je zreo za otkaz.
goldietrickz is offline  
Old 11.04.2014., 21:24   #9640
Izgleda da su policajci na tom aerodromu malo nadobudniji nego na drugim aerodromima, kad sam ja iz Dizeldorfa 2008 god letio za Dublin, pitao me zasto letim bas iz Dizeldorfa, a kad sam ga pitao zasto, zar je zabranjeno, cudno me gledao. Rekao sam mu jos, ima li kakvih problema, vidite da u putovnici imam irsku vizu, na to mi samo vratio putovnicu i rekao sretan put.

Ja njih donekle shvacam, to nije nimalo lagan posao, ali nekad stvarno pretjeruju, zato im ja lijepo kazem sto ih sljeduje i nemam brige, hvala Bogu da su ti dani proslost, ulazak u EU nam je puno toga olaksao.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.