Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 20:33   #9081
1. Ulaze ti place za 10,11,12,1,2 i 3 mj
2. Da
3. Da
4. Valjda zadnje dvi, al nadam se da ce se javit nwtko ko ima iskustva s ovim, ovo ja teoretski
5. A zašto bi bila na minimalcu kad imas uvjet staza i placu 5000kn???
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 25.04.2014., 13:37   #9082
Upadam i ja s padobranskim pitanjem ako tko slucajno zna odgovor...

Da li je hzzo vazno da bude neprekinuti slijed placenih doprinosa ili nesto mijenja ako sam nedavno zatvorila obrt i bez dana pauze u radnom stazu pocela raditi kao zaposlenik u nekoj firmi?

I kada si zaposlen u nekoj firmi da li ti za vrijeme komplikacija i cijelog porodiljnog, doprinose i dalje placa poslodavac ili ne placa?

Ne znam jer sam proslu trudnocu bila obrtnik i znam da tada nisam doprinose placala dok sam bila na kompl. I na porodiljnom...
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Old 25.04.2014., 15:46   #9083
trebat ćeš od obje firme ispunjen onaj obrazac o plaćama, za zadnjih 6 mjeseci, znači od sadašnje firme iz računovodstva, a za obrt vjerojatno od porezne ili regosa. I dok si na porodiljnom sve ide o hzzo-a zato i traže sve te papire i podatke.
__________________
Yes, words are useless! Gobble-gobble-gobble-gobble-gobble.
hooray is offline  
Old 25.04.2014., 17:03   #9084
Hvala ti!!!
Za obrt znam, treba mi porezna prijava za proslu godinu, samo mi ovo sa stalnim novo
__________________
kućanica wannabe
kukuc is offline  
Old 25.04.2014., 21:07   #9085
Trebam pomoć u vezi porodiljnog Otvaram porodiljni krajem 5 mjeseca, radnog staza imam 12 mjeseci neprekinuto u zadnje dvije godine, ali sam promjenila poslodavca. Sad me zanima kako nabavljam potvrde o plaćama, to mogu traziti kod starog poslodavca ili kako? Kod novog poslodavca cu imati 5 plaća, a onda mi treba potvrda o jednoj plaći od starog poslodavca Ne razumijem se baš u to
Vaniolina is offline  
Old 26.04.2014., 07:13   #9086
vaniolina, to bi tribala trazit u racunovodstvu; ulaze ti u prosjek place od listopada do ozujka , al mislim da ti je dosta i tih 5 plaća, no, bolje pitaj u svom hzzo-u, svaki vodi svoju politiku a ako ti triba i ta jedna od starog poslodavca, to nije nikakv problem, ispisu ti oni taj obrazac za 2 min
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 26.04.2014., 19:49   #9087
Hvala
Vaniolina is offline  
Old 27.04.2014., 14:42   #9088
Imam pitanje
Nesto sam nacula da porodiljne naknade kasne.
To istina ili?
Nadam se da nije
re_nata is offline  
Old 27.04.2014., 14:56   #9089
nebi rekla, ja sam sad dobila kao i uvik nikad mi nije kasnila ni dana, a primam porodiljnu on i off vec dvi god
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 27.04.2014., 15:01   #9090
Question trudnica pripravnica

Pozdrav svima!
Zanima me ako se netko vec susrea s ovakvom situacijom da mi objasni... Na pripravnickom sam stazu 6 mj, primam 1600 kn plus prijevoz.. Doznala san da san trudna i ginekolog me planira poslat odma na trudnicko radi mogucih komplikacija... Sad me zanima, sta se desava sa mojin stazon, ugovor mi je do 13.10., znaci istice mi prije otvaranja porodiljnog i na kakve naknade iman pravo tj. neman... ??
ivanalijić23 is offline  
Old 27.04.2014., 17:38   #9091
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
nebi rekla, ja sam sad dobila kao i uvik nikad mi nije kasnila ni dana, a primam porodiljnu on i off vec dvi god
To je do 18. ili 20. u mjesecu?
re_nata is offline  
Old 27.04.2014., 17:41   #9092
Renata, 18-og, osim ako pada na vikend, pa zna bit dan prije ili kasnije.
Ivana mislim da smo nedavno o tome negdi razgovarali i sa nemas nikakvih prava nazalost odn kad rodis primat ces 1663 kn, nek me netko ispravi ako nisam u pravu
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 27.04.2014., 19:04   #9093
Hvala ti vedrana84, a znas li kada najranije mogu ici na porodiljni kao nezaposlena, jel to vridi ono najranije 45 dana prije termina?
ivanalijić23 is offline  
Old 27.04.2014., 19:51   #9094
da, 45 dana prije najranije. savjetujem ti da odes na hzzo i raspitas se. sretno!
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 27.04.2014., 19:55   #9095
Tnx!!!
ivanalijić23 is offline  
Old 28.04.2014., 09:05   #9096
povratak s porodiljnog i godisnji

cijelu proslu godinu sam bila na porodiljnom, sad sam na produzenom za njegu djeteta
ako vrijede ista pravila kao i prije par godina imam pravo na cijeli proslogodisnji godisnji koji prema zakonu o radu moram iskoristiti do 30.6. ove godine

moje pitanje je, ukoliko trazim poslodavca da mi odobri koristenje cijelog proslogodisnjeg godisnjeg u komadu (i time "odgodim" povratak na posao do 1.7.) i on mi odbije sto to znaci za mene?
da li mi, ako se recimo na posao vratim u drugoj polovici svibnja i ne iskoristim ni dana proslogodisnjeg godisnjeg mora to financijski nadoknaditi? ili ne mora buduci da bi u godinu i pol radila samo mjesec dana?

zaposlena sam kod istog poslodavca na neodredjeno 5+ godina

hvala!
mom2be is offline  
Old 28.04.2014., 13:00   #9097
Pozdrav svima.

Termin mi je 8.12. S obzirom da sam u prvoj trudnoći bila nezaposlena, trenutačno nemam blage veze što i kako s porodiljnim.

Trenutačno radim na određeno do 30.6. U radnom odnosu sam od 10.9.2012. s prekidom od 23.6.2013. do 2.9.2013.

S 1.7 (kad ostanem bez posla) imat ću pravo na naknadu s burze 3 mjeseca.
Namjeravala sam se dogovoriti s obiteljskim prijateljem da me prijavi kod sebe u firmi sa 1.9 da mogu ostvariti pravo na (veću) porodiljnu naknadu.

Hoće li mi ovaj prekid od dva mjeseca preko ljeta umanjiti iznos porodiljne naknade? Računa li se i naknada s burze u prosjek? Ako ću otvoriti porodiljni npr. 1.12 za koje sve mjesece ću morati donijeti prosjek?

Kada otvorim porodiljni, tada poslodavac više ne mora ništa plaćati za mene dok se ne vratim s porodiljnog?

Hvala na razumijevanju i odgovorima
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Old 28.04.2014., 13:43   #9098
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Termin mi je 8.12. S obzirom da sam u prvoj trudnoći bila nezaposlena, trenutačno nemam blage veze što i kako s porodiljnim.

Trenutačno radim na određeno do 30.6. U radnom odnosu sam od 10.9.2012. s prekidom od 23.6.2013. do 2.9.2013.

S 1.7 (kad ostanem bez posla) imat ću pravo na naknadu s burze 3 mjeseca.
Namjeravala sam se dogovoriti s obiteljskim prijateljem da me prijavi kod sebe u firmi sa 1.9 da mogu ostvariti pravo na (veću) porodiljnu naknadu.

Hoće li mi ovaj prekid od dva mjeseca preko ljeta umanjiti iznos porodiljne naknade? Računa li se i naknada s burze u prosjek? Ako ću otvoriti porodiljni npr. 1.12 za koje sve mjesece ću morati donijeti prosjek?

Kada otvorim porodiljni, tada poslodavac više ne mora ništa plaćati za mene dok se ne vratim s porodiljnog?

Hvala na razumijevanju i odgovorima

Ako sam dobro izračunala do 30.6. ces imati 17mj.i 11dana staza, pod uvjetom da rodiljni otvaras 28 dana prije termina pa će ti računati staž od 10.11.2012, ako se zaposlis sa 1.9. do trenutka otvaranja rodiljnog ces imati ispunjen uvjet staza tj.19mj.i 21dan.
E sad u takvom scenariju tražili bi te na HZZOu prosjek plaće za razdoblje od 4do9 mj ove godine a ti bi imala plaće za 4,5,6 i 9 mj., naknada ti ne ulazi u obračun i nekom logikom trebala bi dobivati prosjek prema plaćama ali nisam sigurna.
Svakako preporucam da se raspitas na HZZOu, a poslodavac vise nema nikakve obveze prema tebi kad otvoris bolovanje ili rodiljni.
Sretno
tamagoci is offline  
Old 28.04.2014., 16:19   #9099
Nek te taj prijatelj prijavi 1.7, naknadu za nezaposlene mozes ostvarit i nakon porodiljnog. Ta naknada ne ulazi u u prosjek placa
Ne mozesotvorit porodiljni 1.12.
Uostalom,kad ti istekne ugovor. 30.6 imat ces dovoljni staza za otvorit komplikacije, dogovori se tu di jesi da ti produze ufovor i otidji na bolovanje,oni neemaju nikakve ibaveze prema tebi na bolovanju,do otvaranja porodiljnof ces imat dovoljno staza za puni porodiljni
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 28.04.2014., 16:55   #9100
Ne mogu mi produziti jer radim u skoli. Dakle, ja bih mogla zicati frenda da me prijavi s 1.7 i odmah otici na komplikacije skroz do porodiljnog ( ako mi ginicka bude htjela dati komplikacije). Tako on ne bi imao nikakvih troskova za mene od samog starta. Kako bi mi se onda racunala naknada za komplikacije i porodiljni nakon toga?
Ja se ispricavam ako postavljam glupa pitanja, ali stvarno nisam u diru s tim.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.