Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 08:19   #4161
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
Da, 3 u 1 ima puno više sranja u sebi. A trakice si kupovala ili si dobila?
nesto sam kupila, nesto dobila od clana obitelji kao i aparatic
bilo je trakica za kupiti na njuskalu i na ebayu jeftinije nego u ljekarni
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 15:24   #4162
Smile

Pozz cure,
Ostala sam trudna sa 95 kg.do sada sam dobila 8,a na pola sam 21.tjedna.Kada sam 28.02 bila na ultrazvuku,izmjerila sam tezinu i za mjesec dana sam dobila 6kg.Kada sam bila na ultrazvuku 28.03.obila sam 1,5,sto znaci ukupno 8 kg do sada.Medjutim,beba je ovog puta bila krupnija i dr.me je poslala na OGGT test.Uradila sam ga i rezultat je sledeci:
-nataste:5.5 mmol/L
-Nakon 120 min:8.5
Rekla mi je dr.da je do 8normalno i da imam fore do sledeceg ultrazvuka da reguliram to pehranom i dijetom,a sledeci ultrazvuk je 25.04,pa ako se tad na ultr.bude i dalje vidjelo da je beba krupnija,rekla je da cu morati dalje da idem na pretrage,a posto sam dosta citala na netuo gest.dijabetesu,shvatila sam sta to znaci-uvodjenje inzulina.
Reci dan danas kako muku mucim sa zdravom prehranom,al sad znam da moram .Nije lako posle obilnih obroka,masnih i brda slatkisa,sada promjeniti rezim....
vekyslavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:26   #4163
Sama dijagnoza gestacijskog dijabetesa ne znaci nužno i odmah uvođenje inzulina!

Meni su u 26 tt postavili tu dijagnozu gestacijskog, nakon napravljenog OGTT testa, i od tada sam na dijeti od 1800 kcal dnevno, i svaka tri tjedna moram na pregled u TA.

Inzulin uvode kada su vrijednosti znatno povišene, ako se moze držati pod kontrolom sa dijetom, nema potrebe za inzulinom.

Također sam ostala trudna sa dosta kila, 92, i dosada sam na + 9;, 30 tt.




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Viktore, moj Viktore
black kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:02   #4164
Cure, u petak idem u Vrh Vrhovac na OGTT, je li vama netko preporucio za vecer prije, nakon koliko sati bi bilo pametno ne jesti(narucili me u 7.30)?

Smijem li ja popiti crnu kavu ujutro prije testa(barem mrvicu, bez secera i mlijeka) ili samo vodu?

I jos jedno pitanje..rekla mi mamina kolegica da si ponesem limun, ako mi otopina bude preslatka/gnjusna za popit, netko to tako popio, smije li se to uopce?
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:20   #4165
Quote:
bammi kaže: Pogledaj post
Cure, u petak idem u Vrh Vrhovac na OGTT, je li vama netko preporucio za vecer prije, nakon koliko sati bi bilo pametno ne jesti(narucili me u 7.30)?

Smijem li ja popiti crnu kavu ujutro prije testa(barem mrvicu, bez secera i mlijeka) ili samo vodu?

I jos jedno pitanje..rekla mi mamina kolegica da si ponesem limun, ako mi otopina bude preslatka/gnjusna za popit, netko to tako popio, smije li se to uopce?
Za prvo nisam sigurna, ali neka laganija večerica, možda ništa poslije 20h? Nemoj se napucati ugljikohidratima.

Za drugo - ni za živu glavu, totalno natašte.

Limun se može umiješati, ali mislim da i oni stave limunske kiseline unutra.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:45   #4166
Hvala

Mislila sam sutra ionako izbjegavati ugljikohidrate koliko god mogu

Biti ce mi zabavno bez kave, nakon 3 vadjenja krvi, a tlak ovih dana skoro u minusu
No, kako su svi, tako cu i ja

Drzite mi fige da mi vrijednosti budu ispod granicnih, javim ishod
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 09:24   #4167
Drage moje ,dugo sam dijabetičarka ,trnutno i trudnica i to na inzulinima,a aparat mi podivljao!!!!!!!!cijelo jutro zovem firmu koja mi je zastupnik za aparate u Rh, ali niko se nejavlja.sekretarica kaže radimo od 8,a sad je skoro pola deset i niko se nejavlja.ludim!!!!!!!!!!!!mozak mi blokirao,neznam šta da radim!!!!!!!!!!!
baltazarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:19   #4168
jutros mi je šećer natašte 5,4. nikad toliki. izvan sebe sam. a nista zabranjeno nisam jela. dođe mi da poludim stvarno. sad sam toliko izvan sebe i srce mi toliko od zivciranja lupa....strah me uopće izmjerit sat nakon doručka....
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 12:58   #4169
Ma nemoj se nervirat. Ja sam zavrsila u bolnici radi kontrakcija, pa su mi usput radili kontrolni Guk. Isto sam imala 5.1 nataste, a inace mi je bio oko 4.
Mozda te nesto iznerviralo, ili si sinoc pojela neke ugljikohidrate koji se jos nisu bas razgradili.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 13:54   #4170
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Ma nemoj se nervirat. Ja sam zavrsila u bolnici radi kontrakcija, pa su mi usput radili kontrolni Guk. Isto sam imala 5.1 nataste, a inace mi je bio oko 4.
Mozda te nesto iznerviralo, ili si sinoc pojela neke ugljikohidrate koji se jos nisu bas razgradili.
Ma jela sam kuhanu piletinu i brokulu. Jedino sam jako živčana ne znam baš dal od toga može skočiti. Nakon doručka mi je bio ok. Ti si još u bolnici?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:06   #4171
ogtt nalazi

Pozdrav cure molila bih vas za pomoć. Naime, prvi puta sam radila pretrage za ogtt i dobila nalaz ali ne znam da li su ok ili ne, pa dok ne odem do doktorice ako netko može pomoći bila bih zahvalna
Dakle, nisam trudnica nego su mi ustanovili policistične jajnike te imam hormonskih poremećaja (testosteron povišen). Radila sam test na tašte i onda sam popila glukozu i nakon 120min vadili nanovo. Uglavnom na tašte je pokazalo 4.91, a kasnije 4.21. E sad intervali pišu ovako:

PRVO VAĐENJE NAKON 2h
poremećena glikemija natašte 6,1-7,0 <7,8
oštećena podnošljivost glukoze < 7,8 7,8-11,1
šećerne bolesti >7,0 > 11

hvala
elleonor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 15:54   #4172
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
Ma jela sam kuhanu piletinu i brokulu. Jedino sam jako živčana ne znam baš dal od toga može skočiti. Nakon doručka mi je bio ok. Ti si još u bolnici?
Jos u bolnici. Ne mogu me prebacit na tablete tako da sam na tokolizi.
Dijabeticka dijeta u bolnici je strasna.Nema bas puno veze s nasom prehranom. Obilje krumpira, tijesta, zganaca, i polibijelog kruha. Bljakic!
Moji mi donose od doma integralni kruh i povrce.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 15:56   #4173
I da, moze ti od stresa skocit secer. Neki dan je curka u bolnici radila Guk, nije ocekivala da ce ostat u bolnici pa joj je prvo vadenje bilo 9, a sva druga kad se malo smirila su bila ok.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 17:18   #4174
Molim nekoga tko se razumije, jer tek u pon. idem doktoru. Mama je danas podigla moje nalaze od šećera što sam vadila jučer, kaže da piše na tašte da je 4,9 ( ne znam čega), nakon glukoze i nakon 2 sata piše da je 7,3 pa me zanima što to znaći?
Hvala!
mimagy1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 17:24   #4175
Quote:
bammi kaže: Pogledaj post
Cure, u petak idem u Vrh Vrhovac na OGTT, je li vama netko preporucio za vecer prije, nakon koliko sati bi bilo pametno ne jesti(narucili me u 7.30)?

Smijem li ja popiti crnu kavu ujutro prije testa(barem mrvicu, bez secera i mlijeka) ili samo vodu?

I jos jedno pitanje..rekla mi mamina kolegica da si ponesem limun, ako mi otopina bude preslatka/gnjusna za popit, netko to tako popio, smije li se to uopce?
Ništa ne jedi prije (ni kavu). Limun negdje dopuštaju, iako ja ne bih (nelogično mi je bilo štzo uzimati jer vjerujem da masu faktora može utjecati). Jučer sam prvi put pila na test bez limuna...i odvratno je, fakat. Trudna sam i nakon toga sam pala u hipoglikemiju, bidući da mi je dugo bila muka i nisam osjetila glad (šećer oko 2), a kako sam se prepala i uzela čokoladu...nakon pola sata sam imala 6.5. Katastrofa. Danas sam na sztrogoj, strogoj dijeti, čak se po noći budim i jedem da mi ne padne šećer.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 17:31   #4176
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
cure, jel zna koja jel imamo pravo na besplatne trakice za mjerenje? meni u bolnici rekli da ne osim ako sam na lijekovima, a zena u ljekarni rekla muzu da trudnice svakako imaju....dr opće prakse sam zvala pa kaze da nije sigurna nek pitam ginića, ionako mi on treba ispisat tu doznaku....jel ima ko više info o tome?
Trudnice ne smiju uzimati lijekove, tako je meni rečeno. Štoviše, u obje trudnoće sam morala prekinuti s lijekovima (a na inzulinu još nisam) koje sam uzimala prije trudnoće. Koji biseri i koji način štednje.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 17:00   #4177
šećer

Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Trudnice ne smiju uzimati lijekove, tako je meni rečeno. Štoviše, u obje trudnoće sam morala prekinuti s lijekovima (a na inzulinu još nisam) koje sam uzimala prije trudnoće. Koji biseri i koji način štednje.
Drage trudnice!Ogtt se vadi ISKLJUČIVO natašte!Niti slučajno jesti i piti!Dođete s nekim ili same ,vade vam krv,pa dobijete 1 decilitar vode sa šećerom i sjednete 2 sata dok naprave nalaz.Nakon popijene glukoze-možete jesti i piti.Nije baš ugodno,ali nije ni strašno ko što neke pišu.Sve vrijednosti preko 5,5 su za uzimanje inzulina,koji će vama i bebi dobro doći i olakšati momentalno stanje(osječaj pečenja u žličici,mokrenje,žeđ-simptome povišenog gestacijskog dijabetesa).Ja sam preživjela,pa ćete i vi i neće vam nakon poroda ostati šećer niti ćete uzimati inzulin,jedino ako ste i prije bili dijabetičar ili imate u obitelji.Osim što vam je veća vjerojatnost da ćete ga opet dobiti u starosti.Obavezno reducirati prehranu(nemasno,NE šećer niti išta slatko),kretati se više i pozvati patronažnu ukoliko budete imale veće vrijednosti-sve preko 6,0 je previsok šećer.Patronažna treba doći i mjeriti vam u kući šećer svako jutro do poroda!Ja sam sama sebi davala 3 put na dan inzulin i rodila krasnu bebu-zdravu i s porodom otišao i gestacijski dijabetes!zato-mirno,hrabro do sretnog dana!pozdrav svima!
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 20:22   #4178
Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
.Sve vrijednosti preko 5,5 su za uzimanje inzulina,koji će vama i bebi dobro doći i olakšati momentalno stanje(osječaj pečenja u žličici,mokrenje,žeđ-simptome povišenog gestacijskog dijabetesa).
Za koje vrijednosti ti misliš da su za inzulin, šećer natašte ili nakon dva sata?

Recimo, meni nikad ujutro , natašte, nije bio visok, štoviše, bude često i ispod normale, no svejedno sam bila na Aglurabugodinama prije trudnoće jer je nakon opterećenja (i to sat, a ne dva-zato tražite više od dva mjerenja, tako se radilo prije i sad samo štede na nama) previsok, a dva sata nakon obroka često ostane (ovisi o obroku).
Bez obzira na nizak šećer natašte, imam problema. Moja dijagnoza je preddijabetes (po zadnjemu) i za koju godinu ću sigurno na inzulin, neovisno o trudnoći.
Koje vrijednosti vaši endokrinolozi toleriraju u trudnoći (natašte i nakon dva sata)?
Usput, dva mjeseca prije trudnoče mi je Hba1C bio 6.0, jučer sam ga vadila, 4. mjesec trudnoće 5.4. Nikad niži u životu (otkad mjerim, jedno 10 godina). Bez obzira na to-loše se osjećam, imam osjećaj da ga teško kontroliram i brzo upadam u hipoglikemiju....iako imam iskustva, trudnoća je stvarno drugo stanje. Vidjet ću što će doktor reći.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 20:25   #4179
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Trudnice ne smiju uzimati lijekove, tako je meni rečeno. Štoviše, u obje trudnoće sam morala prekinuti s lijekovima (a na inzulinu još nisam) koje sam uzimala prije trudnoće. Koji biseri i koji način štednje.
(Da ne bi bilo zabune, šteedi se na trakicama, ne na lijekovima. U trudnoći samo inzulin, ako je nužan, nikakve tablete-tako mi je rečeno). Zato ta odredba nema smisla.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 09:54   #4180
moja tolerira do 5 natašte i do 7 1 sat nakon jela
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.