Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2004., 10:34   #81
Quote:
LeoNT kaže:
Bok...

Koliko sam skuzio s njihovih stranica, nije moguce dobiti kredit bez jamca, a da se ne da 10% depozita. Jel to tocno?

Jel moguce uopce dobiti kredit bez jamaca, a da se ne da neki depozit?
Ja sam prošle godine digla kod njih kredit bez jamaca i bez depozita, u EUR-ima, sa hipotekom 1:1. Da li taj model još postoji ne znam.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 14.05.2004., 12:25   #82
Postoji neki model sa hipotekom 1:2 i zivotnim osiguranjem u vrijednosti 40% kredita.

Meni je problem ova hipoteka 1:2 :-(
LeoNT is offline  
Old 14.05.2004., 19:24   #83
Quote:
LeoNT kaže:
Bok...

Koliko sam skuzio s njihovih stranica, nije moguce dobiti kredit bez jamca, a da se ne da 10% depozita. Jel to tocno?

Jel moguce uopce dobiti kredit bez jamaca, a da se ne da neki depozit?

Kad sam ja dizala kredit postojao je kredit za mlade bračne (i izvanbračne) parove bez depozita i jamaca, ali je kamata bila mislim 7.49% Najbolje da odeš do njih i pitaš.
tilopa is offline  
Old 30.04.2008., 15:16   #84
da malo oživim topic

iz banke su mi javili da nam je odobren stamnebi kredit ... od predaje dokumentacije do povratne info 5 radnih dana ... za svaku pohvalu

no, čini se da njihovoj pravnoj službi treba cca 5 dana dok naprave ugovore ... ajd dobro .... i onda na solemizaciju bilo kojem javnom bilježniku.

Pitanje je da li svi javni bilježnici isto naplaćuju solemizaciju ili ne?

radi se o kreditu od 100.000€

thnx
elegant is offline  
Old 02.05.2008., 10:28   #85
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post

Pitanje je da li svi javni bilježnici isto naplaćuju solemizaciju ili ne?

radi se o kreditu od 100.000€
Mislim da postoji neki cjenik, oliti odredjena javnobiljeznicka tarifa, po kojoj se javni biljeznici moraju ravnati. Daklem, kod svih bi moralo doc isto. A sama visina solemnizacije ti ovisi o visini kredita. Posaljem ti pp za detalje.
oscar13 is offline  
Old 22.01.2009., 10:16   #86
da malo oživim temu.
da li je netko dizao stambeni kod erste u posljednje vrijeme? zanima me jer ja sada dižem kredit i na knap sam kreditno sposobna, pa me zanima koliko su strogi i koliko im vremena treba za obradu?
may21 is offline  
Old 24.01.2009., 19:33   #87
Pričekaj još par dana, upravo čekamo odobrenje kredita kod njih, navodno zadovoljavamo (ja i muž) sve uvjete, bila je i procjena željene nekretnine, prodavatelj nas čeka dosta dugo već. Nadamo se brzom odobrenju i još brzoj realizaciji.
Demonique is offline  
Old 27.01.2009., 10:51   #88
Quote:
sailor kaže: Pogledaj post
Zapravo ne, danas još možeš slobodno lagati, ali radi se na jedinstvenom registru kredita i crnim listama, pa ti vidi
EEE NE MOŽEŠ LAGATI VEĆ DUGO VREMENE. POSTOJI SUSTAV RAZMJENE MEĐU BANKAMA I UKUCAJU TVOJ MATIČNI I SVE VIDE.....
rokas is offline  
Received Warning
Old 27.01.2009., 11:47   #89
Quote:
may21 kaže: Pogledaj post
da malo oživim temu.
da li je netko dizao stambeni kod erste u posljednje vrijeme? zanima me jer ja sada dižem kredit i na knap sam kreditno sposobna, pa me zanima koliko su strogi i koliko im vremena treba za obradu?
Ja sam dizala kod njih stambeni prije 6 mj,sve je bilo gotovo za desetak dana,drže se nekih pravila kojih moraju,ali mislim da se sve nekako može dogovoriti. Mislim da je osnovno da ti kad uzmu ratu kredita s plaće,mora ostati još 2000 kn,obavezno računaj i na terete ako si nakome jamac!
Važna je i poslovnica,tj. osobni bankar kod kojeg dođeš,ja sam imala sreću i sve sam realizirala u Ilici 102,dalje neću reklamirati!
Kao dodatak moraš računati i na dodatne troškove koji nisu uzeti iz kredita(obrada kredita,neka osiguranja,javni bilježnik...),na cifru od 80000 eura,mi je bilo oko 10000 kn!
__________________
vrapčanka
nixa-zg is offline  
Old 27.01.2009., 14:42   #90
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Pričekaj još par dana, upravo čekamo odobrenje kredita kod njih, navodno zadovoljavamo (ja i muž) sve uvjete, bila je i procjena željene nekretnine, prodavatelj nas čeka dosta dugo već. Nadamo se brzom odobrenju i još brzoj realizaciji.
Javi molim te, jer sam i ja htjela dići st.kredit preko njih...
margarita03 is offline  
Old 09.02.2009., 22:57   #91
Evo javljam svima da su nam prije neki dan odobrili kredit i jako smo sretni zbog toga, a do realizacije će proći još maksimalno 2 tjedna. Tako su rekli u banci. Dakle, mi Erste banku toplo preporučujemo. Mi nismo neki bogataši, ali imamo pristojna primanja (čitaj: dovoljna) i nismo na crnoj listi pa nisu komplicirali. 'Recesija' je malo usporila tempo kreditiranja ali ne vjerujte pričama po novinama. Osim o Vašoj kreditnoj sposobnosti, sve ovisi i o referentu na kojeg naletite, tj. koliko je informiran i uslužan. Sretno svima... mi danas slavimo jer ćemo otplaćivati ipak nešto SVOJE.
Demonique is offline  
Old 10.02.2009., 11:40   #92
Banka kao banka nista ne garantira pismeno, samo usmeno ...Sve moze, lijepo se smjeskaju, predas sve papire i onda zapne.
Cijela procedura jednog kredita ovisi samo o referentu koji vam vodi kredit.


Dakle, ako ste SVE papire predali u banku i proslo 7 dana a od procjene ni P odmah se treba aktivirati i biti dosadan i inzistirati na procjeni. Znaci na dolazak procjene otpada 4-7 dana. Procjeni treba 4-5 dana da elaborat o procjeni dostavi zu banku. Tad opet treba nazvat bankaricu i pitati kolika je procjena i sto dalje. Nakon 7-10 dana od tada bankarica treba klijentu javiti da im je kredit odobren i da sve to ide u pravnu sluzbu na ssastavljanje ugovora o kreditu i na potpis kod direktora. U roku jos 7-10 dna banka mora zvati klijenta kako bi klijent sa svim tim ugovorima isao na solemnizaciju. NAkon solemnizacije gruntovnici treba jos 7-12 dana da upise hipoteku na stan. Nakon sto se banci dostavi upisana hipoteka na stan i Rjesenje o upisu iste moze ici isplata. Sa bankaricom treba vidjeti jos jedino kad je interkalarna najmanja ili je uopce ni nema (obicno ako ide isplata krajem mjeseca) ali kazem to treba sa bankaricom vidjeti nakon sto se upise hipoteka na stan.
Cijeli kredit u pravilu traje 30-45 dana maximalno, osim evo kao sto vidimo ima iznimki, kad referenti ocito pojma nemaju.

Kako vidjeti da referent pojma nema?
Pa ako je stan novogradnja a on pored vlasnickog lista i gradjevinske dozvole trazi jos glavni projekt, elaborat i jos 100 cudesa Ili ako je stan u starogradnji a pored vlasnickog lista hoce jos gradjevinsku uporabnu ... Dakle, od takvih referenta bje-zi-te

Zadnje uređivanje pistacija : 10.02.2009. at 11:47.
pistacija is offline  
Old 10.02.2009., 11:49   #93
Quote:
Arion kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo, divno i krasno. No treba uzeti u obzir i činjenicu da na kredite koji imaju kamatu ispod 6% se ne može dobiti porezna olakšica.
Da? od kad to?
pistacija is offline  
Old 02.04.2009., 13:19   #94
Javljam samo da je sve rijeseno..prodavatelji su dobili neki dan pare na racun, stan je nas. Jos neke admin. detalje moramo rijesiti. Jako je dugo to sve trajalo, jer nam je referentica bila dosta nedostupna, malo na bolovanju, malo godišnji, malo seminari, a malo su nas i praznici Bozicni dotukli... eto 3 puna mjeseca od zahtjeva do realizacije. Previse. Sretni smo da je sve gotovo. IMAMO STAN )))
Demonique is offline  
Old 02.04.2009., 13:48   #95
zar sve banke traze jamca za stambeni kredit..???? radi se o kreditu za mlade ???
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 02.04.2009., 14:14   #96
To ovisi o raznim faktorima da li treba jamac... da li imas dovoljnu placu (iznos na koji si prijavljena, koji ti stize na racun-ne na ruke), tj. da ti najvise 1/3 od ukupne place ide na kredit, ipak moras od neceg zivjeti. Tako banka gleda na stvari, a tako bi i ti... drugo, jako je vazno u kakvoj firmi radis, tj. kako firma financijski stoji, da li je u dugu. Tu naravno imaju prednost državni službenici, ali ne mora uvijek biti. Banke su ti danas povezane i sve zivo provjeravaju... da snose sto manje rizika. Moj muz ne radi u drzavnoj firmi, ali prije svega se raspitao medju kolegama da li je tko dizao kredite i da li je bilo problema. Nije nam trebao jamac, s time da se kao i kod vecine stambenih kredita, banka upisala kao teret na stan, tj. hipoteku. Odi po bankama i raspitaj se... koliko vidim Erste banka je poprilicno 'normalna' sto se tice uvjeta za stambene kredite, ne trazi ne znam sto, kao npr. Zagrebacka banka. Sretno...
Demonique is offline  
Old 02.04.2009., 14:36   #97
mlada sam jako mlada i htjela bi uzet kredit za mlade.. radi se o drzavnoj firmi..posao jako jako stabilan.. placa je 6000 kn.. stan koji bih kupila kosta cca 55 000 eura s time da vec imam kredit u otpu od 5000 eura pa sam to mislila sve spojiti u jedan kredit od 60 000 eura...

kako stoji raiffeisen banka???
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 02.04.2009., 14:37   #98
ehh da kredit bi dizala ja sama...nemam muza i sl.. zelim se osamostaliti i imat svoj stancek od 35 kvadrata
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 30.09.2009., 10:27   #99
čekam odobrenje kredita kod erste banke i kažu da će biti ovaj tjedan,uvjeti koje sam morao zadovoljiti, radi se o kreditu 1:1, s ostakom vrijednosti 20%,a ja sudjelujem s gotovinom 25% nije uvjet,jedino je malo bed što se mora polica osiguranja života platiti za prvu godinu odjednom cca 6000 kn a ostalo mi se čini ok i naravno primanja prebaciti kod njih,kreditna sposobnost anuitet + 2250 kn...kredit na 15 god.
dit is offline  
Old 06.09.2011., 15:39   #100
sa ovako lošm bankom nisam dugo imala prigodu poslovati. Uzela sam stambeni kredit kod njih i čekala na odobrenje 3 mjeseca...kad sam ga dobila morala sam prebaciti plaću na njihov tekući i zvali su me tri puta dnevno da jesam li to već jednom napravila, a ja već 3 mjeseca primam plaću na njihov j... račun, a bankomati su im svakih 50 kilometara, a to koliko su staromodni neću ni komentirati...
U svakom slučaju..bježite od njih dok vam nije kasno!
sretnaponovno is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.