Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 14:37   #1
Državni stručni ispit za medicinske sestre

Pozdrav svima,

evo kako naslov kaže uskoro ću morati na državni stručni ispit za medicinsku sestru. S obzirom na neke okolonosti trebala bi mi pomoč. Zanima me ako netko zna koja je literatura potrebna za spremanje za ispit. hvala unaprijed
ruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:08   #2
Quote:
ruce kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

evo kako naslov kaže uskoro ću morati na državni stručni ispit za medicinsku sestru. S obzirom na neke okolonosti trebala bi mi pomoč. Zanima me ako netko zna koja je literatura potrebna za spremanje za ispit. hvala unaprijed
koliko se sjećam :ustav, mirovinsko osiguranje, patronaža, njege i bolesti, ja sam se služila sa srednjoškolskom literaturom, ustav kupila u narodne novine,i obavezno nauči sve ono što su ti napisali u pripravničku knjižicu, nas su ispitivali po njoj!
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:12   #3
Pozdrav svima!
Evo vidim da je ova tema iz 2008. ali me zanima da li netko ima kakvih svježih informacija o državno stručnom ispitu? Moja sestra bi trebala polagati ispit za medicinske sestre pa me zanima gdje se mogu nabaviti skripte ako ih ima te da li je netko bio u skorije vrijeme pa da mi da neke svježe informacije.
angelinblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 13:46   #4
Moram i ja malo podići ovu temu...
Ja imam državni sada 23.09...stoga zanima je li netko bio ili ide na ovaj rok?
Ako se slučajno dio ne položi, ponovno se može izaći za neka dva mjeseca, ako se dobro sjećam,tako su mi bili rekli...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:12   #5
Uglavnom ćete dobiti poziv nekih 20-ak dana prije ispita.
Imate zdravstvene njega pod struči dio(opća,kirurška,internističkih bol.itd),patronažu,imate zakone (ustav,zakon o radu,zakon o mirovinskog osiguranju,zdravstvena zaštita na radu eme)
Pazite na zakone!!
Ispituj zdravsteve njega pod 1 dio,pod 2 je patronaža i 3.dio zakoni,
ako ne položite jedan dio imate pravo u roku misec dana polagati taj dio koji niste prošli (uglavnom ne zovu nakon misec dana ,već vam pošalju nakon 3 miseca poziv,jer tim opet polažete sve).
Tako oni to rade,nekad znaju zvati odmah nakon mjesec,uglavnom ovisi o poslu koliko imaju ispita.
Ja sam izašla 1.put u 1 mjesecu 2009.g
pa san trebala dobit poziv za mjesec dana,poslali su mi poziv tek krajem
4mj (25.4.) tad nisam mogla pristupiti ispitu pa sam ga odgodila molbom ( u slučaju da niste u mogućnosti pristupiti ispitu,morate imati obravdan razlog-uglavnom i objasniti ga u molbi makar 3 dana prije ispita,inače plaćate troškove pristupili ispitu ili ne.
Eto nadam se da sam vam barem malo pomogla.
Pozdrav svima
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:15   #6
Quote:
angelinblack kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo vidim da je ova tema iz 2008. ali me zanima da li netko ima kakvih svježih informacija o državno stručnom ispitu? Moja sestra bi trebala polagati ispit za medicinske sestre pa me zanima gdje se mogu nabaviti skripte ako ih ima te da li je netko bio u skorije vrijeme pa da mi da neke svježe informacije.
sve može naći u knjigama iz srednje škole,ustav kupiš u narodnih novina,zakone download s interneta.
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:05   #7
Evo da i ja malo pomognem, bila na dsi u 11 mjesecu, nije bilo preteško, ali naravno, treba učiti. Pitanja se dosta ponavljaju, iz njege uglavnom pitaju dekompenzaciju i infarkt srca, nazogastrična sonda, prijelomi, sedimentacija, transfuzijske komplikacije, dekubitus i ostale komplikacije dugotrajnog ležanja, u biti osnovne stvari... Iz patronaže Vogralikov lanac, prevencija AIDS-a, hepatitisi, skidanje temperature kod djece, EPH gestoze itd... Kod zdr. zaštite treba dobro naučiti njenu podjelu i ustanove koje spadaju u istu, objasniti što su poliklinike, klinike, znati nešto o ravnatelju bolnice, a Ustav je bio malo naporan, dok smo mi bili pitali su vrste mirovina, dnevni i tjedni odmor, godišnji odmor, uglavnom, općenite stvari. Sretno svima!!!!
__________________
Live Long And Prosper!
Rolerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 09:23   #8
Imam i ja jedno pitanje; koliko je prošlo od kada ste prijavili ispit dok vas nisu pozvali?
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 16:50   #9
Ja sam čekala oko mjesec dana, dosta brzo, čak sam se malo i iznenadila.
__________________
Live Long And Prosper!
Rolerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:55   #10
Quote:
Rolerica kaže: Pogledaj post
Ja sam čekala oko mjesec dana, dosta brzo, čak sam se malo i iznenadila.
Kako sama prijaviš ispit?nisam znala da se to može,nas su pozivali oni,mi polažemo u st?
hvala
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 15:17   #11
Ja isto sad čekam da me zovu, staž sam završila prije osam godina, napisala sam molbu u kojoj sam morala objasniti zašto do sada nisam polagala ispit. Vidim da ovdje svi govore da uglavnom pitaju iz pripravničke knjižice, a ja sam svoju predala u ministarstvo,a nemam pojma što je sve pisalo u njoj. Da li je istina da sve ispituju iz pripravničke? Ja se sve ovo vrijeme bavim nekim drugim poslom koja nema veze sa medicinom, pa sad malo kaskam za zdravstvenom njegom i sl.
Najviše me sad brinu ta pitanja iz pripravničke knjižice.
Hvala!
molena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:50   #12
Evo mene opet sa pitanjem; dajte mi recite da li negdje postoji popis rokova? Zapravo koliko često imaju rokove? Pitam za mm-a, prijavio je još u 10.mj a čekamo još uvijek.
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 15:57   #13
Quote:
molena kaže: Pogledaj post
Ja isto sad čekam da me zovu, staž sam završila prije osam godina, napisala sam molbu u kojoj sam morala objasniti zašto do sada nisam polagala ispit. Vidim da ovdje svi govore da uglavnom pitaju iz pripravničke knjižice, a ja sam svoju predala u ministarstvo,a nemam pojma što je sve pisalo u njoj. Da li je istina da sve ispituju iz pripravničke? Ja se sve ovo vrijeme bavim nekim drugim poslom koja nema veze sa medicinom, pa sad malo kaskam za zdravstvenom njegom i sl.
Najviše me sad brinu ta pitanja iz pripravničke knjižice.
Hvala!


šta se tiče pripravničke knjižice,ovisi ko pita,neko da nekto ne.moja frendica je baš zapisala sve iz pripravničke i možda jedno 2 pitanja je pitalo od tog.
a sad ja san stažirala ima 2 godine,prvi put me zvalo na ispit u 2 mjesecu(staž završila u 9 mj.)
nisan prošla zakone /tj.mirovine i slično),nakon tog san dobila poziv 3 mj.nakon tog,i morala san ga molbon odgoditi iz zdr.problema,otad nijednom mme više nitko nije zvao,pa san nedavno poslala molbu u st na kbc da prijavim ispiti.
Mene strašno ljuti njihova neprofesionalnost i toliko dugo čekanje!!!
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 15:59   #14
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
Evo mene opet sa pitanjem; dajte mi recite da li negdje postoji popis rokova? Zapravo koliko često imaju rokove? Pitam za mm-a, prijavio je još u 10.mj a čekamo još uvijek.
Nikad ne pišu rokovi,i non stop je ispitivanje,makar tako kažu (šta se st tiče) a ne bih baš rekla jer im predugo triba da zovu na ispit,ja san jednom ispit prijavila u 8 mj,a došla na ipsit tek u 2 mjesecu,mislim da san ti s tim rekla sve koliko su spori oko tog,
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 16:00   #15
Ja san ima tjedan dana preporučeno poslala tu molbu,pa me baš zanima kad će se udostojiti zvati me!!!
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:15   #16
Dobri ljudi...

Odstažirala sam svoje i imam mjesec dana još da nabavim nešto iz čega ću učit al nemogu naći nikoga tko nešto od toga ima.
Želudac mi se okreće od panike već. Niko niš pozitivno nije reko do sad o tom iskustvu i mene će srce ostavit do tad ono...

Ak neko ima nekaj od tih stručnih skripti ili ak znate di da to nabavim ja bi vam do kraja života bila zahvalna...

Hvala unaprijed...
__________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Forsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:33   #17
[QUOTE=Forsha;25707643]Dobri ljudi...

Odstažirala sam svoje i imam mjesec dana još da nabavim nešto iz čega ću učit al nemogu naći nikoga tko nešto od toga ima.
Želudac mi se okreće od panike već. Niko niš pozitivno nije reko do sad o tom iskustvu i mene će srce ostavit do tad ono...

Ak neko ima nekaj od tih stručnih skripti ili ak znate di da to nabavim ja bi vam do kraja života bila zahvalna...

Hvala unaprijed...[/



evo ovako
šta se tiče ustav to kupiš u narodnim novinama,zakon o radu,zdr osigurnaju,mirovinama itd,skineš s internete pa si iskopiraj
od stručne ti triba nešto o patronaži to nabavi kod patronažnih sestri,
a zdravstvene njege,valjda imaš knjige iz škole to ti je to.
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:09   #18
[QUOTE=bakze;25773939]
Quote:
Forsha kaže: Pogledaj post
Dobri ljudi...

Odstažirala sam svoje i imam mjesec dana još da nabavim nešto iz čega ću učit al nemogu naći nikoga tko nešto od toga ima.
Želudac mi se okreće od panike već. Niko niš pozitivno nije reko do sad o tom iskustvu i mene će srce ostavit do tad ono...

Ak neko ima nekaj od tih stručnih skripti ili ak znate di da to nabavim ja bi vam do kraja života bila zahvalna...

Hvala unaprijed...[/



evo ovako
šta se tiče ustav to kupiš u narodnim novinama,zakon o radu,zdr osigurnaju,mirovinama itd,skineš s internete pa si iskopiraj
od stručne ti triba nešto o patronaži to nabavi kod patronažnih sestri,
a zdravstvene njege,valjda imaš knjige iz škole to ti je to.
Hvala ti. To sam sve znala već...

Pitala sam baš za skripte iz struke i to baš iz razloga što knjige iz srednje nemam a neznam ni kak bi u mjesec dana svaku knjigu mogla naučit i nemam pojima ni kaj bi trebala učit.... Zato pitam za skripte jer je u njima sve sažeto u ono što bi se trebalo znati. Što se tiće ustava, to nije teško saznat što i kako treba jer tih informacija ima brdo...

Puno ti hvala enijej, na trudu
__________________
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Forsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 17:34   #19
[QUOTE=Forsha;25787131]
Quote:
bakze kaže: Pogledaj post

Hvala ti. To sam sve znala već...

Pitala sam baš za skripte iz struke i to baš iz razloga što knjige iz srednje nemam a neznam ni kak bi u mjesec dana svaku knjigu mogla naučit i nemam pojima ni kaj bi trebala učit.... Zato pitam za skripte jer je u njima sve sažeto u ono što bi se trebalo znati. Što se tiće ustava, to nije teško saznat što i kako treba jer tih informacija ima brdo...

Puno ti hvala enijej, na trudu


A ZBILJA SE VARAŠ ŠTA SE USTAVA TIČE,TO BAS CIJEPIDLAČE TO I ZAKONE.A SKRIPTE RIJETKO KO IMA,TAKO DA NEZNAN DI BI TO NABAVLA JA TO IZ KNJIGA ,PA ISCRTAM NAJVAŽNIJE
bakze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 08:34   #20
Kaj se Ustava tiče, mislim da to ovisi na koga naletiš u komisiji. Nas troje je ispitivač pilil punih 45 minuta, a mi lupali ono kaj nam je palo na pamet, na kraju je sve dobro završilo. Inače, kod nas nisu pitali po pripravničkoj knjižici, velim, sve ovisi koliko imaš sreće i tko je u komisiji, npr. patronaža mi je bila najlakša, a slovi kao najteža za proći..
__________________
Live Long And Prosper!
Rolerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.