Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2009., 00:52   #1
Tumačenje snova by Runolist7

*** Pozdrav svima ***

Ovo je novi topic za psihološko tumačenje snova.

Svi koji žele tumačenje svog sna, mogu ga napisati ovdje, a ja ću se potruditi protumačiti. Uz san je važno napisati ukratko nešto o sebi, o trenutnoj stvarnosti sanjača jer se san ne može tumačiti odvojeno od sanjača. Svaki san nosi poruku sanjaču i induciran je sanjačevom stvarnošću.


Sanjajte i pišite
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 00:54   #2
Quote:
runolist7 kaže: Pogledaj post
*** Pozdrav svima ***

Ovo je novi topic za psihološko tumačenje snova.

Svi koji žele tumačenje svog sna, mogu ga napisati ovdje, a ja ću se potruditi protumačiti. Uz san je važno napisati ukratko nešto o sebi, o trenutnoj stvarnosti sanjača jer se san ne može tumačiti odvojeno od sanjača. Svaki san nosi poruku sanjaču i induciran je sanjačevom stvarnošću.


Sanjajte i pišite

Najbolja tumačiteljica snova!

__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Old 06.10.2009., 00:59   #3
Hvala draga Unicorn7
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 12:15   #4
Kul tema

Pošto sam, ohrabrena Jungovom interpretacijom snova počela bilježiti svoje, evo jedan od prije par dana, koji je bio stvarno simpatičan, ali stvarno ne znam kako bih ga samoj sebi protumačila, pa izvoli ti ako možeš

Nepoznata blagavaona sa dugačkim stolovima, jedemo bistru juhu sa kroasanima punjenim pekmezom i posipanim šećerom u prahu. Preko puta mene sjede dvije nepoznate ženske osobe. Iako ih ne poznajem, osjećam se blisko njima, kao da su mi prijeteljice. Dok ja oklijevam, njih dvije jedu, a šećer im pada u juhu.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 06.10.2009., 12:22   #5
Bila bi jaaako zahvalna kad bi mi se mogao protumačiti san od prije par dana.
Stajala sam pred dedinom kućom i na rukama držala malu, preslatku,nasmijanu, bucmastu,crnokosu bebu (curicu) od svoje susjede . I ona je stajala kraj nas i sve smo bile nasmijane i sretne. (ta ista cura je sad u stvarnosti prvi put trudna)
Onda sam njoj predala bebu i ušla u kuću. Na stolcu je sjedio ujak (koji je u stvarnosti umro prije dvije godine). Ja sam bila toliko sretna što ga vidim da sam potrčala k njemu i zagrlili smo se. Ja sam jako plakla i rekla sam da mi je jako žao što je umro. Na to se i on rasplakao o rekao da je i njemu žao.
Tad sam se u suzama probudila.

Znam i sama da mi neki ljudi jako fale... ali ako je moguće neko drugo tumačenje - unapr.se zahvaljujem
mirekk is offline  
Old 06.10.2009., 17:09   #6
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Kul tema
Nepoznata blagavaona sa dugačkim stolovima, jedemo bistru juhu sa kroasanima punjenim pekmezom i posipanim šećerom u prahu. Preko puta mene sjede dvije nepoznate ženske osobe. Iako ih ne poznajem, osjećam se blisko njima, kao da su mi prijeteljice. Dok ja oklijevam, njih dvije jedu, a šećer im pada u juhu.
Draga florine, pokušat ću obzirom da mi nisi ništa napisala o sebi tj. kratke crtice iz tvoje trenutne stvarnosti ...
Baš lijepo da pratiš svoje snove tj. da vodiš dnevnik ...

Prema simbolima iz tvog sna, dominira hrana koja upućuje na neke kvalitete ili aspekte koje unosimo u sebe. Slatko (šećer, pekmez, kroasan) - sve to predstavlja neka zadovoljstva, užitke. Juha, po meni predstavlja emocionalnu glad i oblik iscjeljenja tj. zadovoljenja te gladi.
Stol također predstavlja socijalizaciju, povezivanje kroz odnose s drugima.
Dvije žene nasuprot tebe - ženska energija (aspekti tebe), kao i kroasan (oblik mjeseca - opet ženska energija).
Šećer pada u juhu .. potreba za emocionalnim zadovoljstvom - kojim? Da li je to prijateljstvo, socijalni kontakti, partnerstvo?

Ne oklijevaj u zbližavanju s drugima

__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 17:32   #7
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Stajala sam pred dedinom kućom i na rukama držala malu, preslatku,nasmijanu, bucmastu,crnokosu bebu (curicu) od svoje susjede . I ona je stajala kraj nas i sve smo bile nasmijane i sretne. (ta ista cura je sad u stvarnosti prvi put trudna)
Onda sam njoj predala bebu i ušla u kuću. Na stolcu je sjedio ujak (koji je u stvarnosti umro prije dvije godine). Ja sam bila toliko sretna što ga vidim da sam potrčala k njemu i zagrlili smo se. Ja sam jako plakla i rekla sam da mi je jako žao što je umro. Na to se i on rasplakao o rekao da je i njemu žao.
Draga marekk, bez poznavanja tvojih trenutnih životnih okolnosti teško je smisleno protumačiti san.

Simbolički, rekla bih da ti ukazuje na oslobađanje nekih neg. i/ili starih emocija, uspostava emocionalne ravnoteže (plač) - može biti i ravnoteža između srca i uma (kroz neka očekivanja, /pretjerana/ razmišljanja? - crna kosa bebe) i otvaranje novoj sebi, toplini ili nekim novim idejama ... beba često simbolizira i tvoje unutarnje dijete ... radost, razigranost, toplinu ...

Ne znam ništa o tebi pa je i tumačenje takvo ...
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 17:36   #8
ajme super, ja stalno imam lude snove, samo ih brzo zaboravljam...

ovih dana sam pod dosta stresa, moram izbaciti iz života jednu osobu, a ne znam kako, previše mi znaći...prepuna mi je glava analiziranja

preksinoć sam sanjala da sam dijete, curica, samo što to nisam bila ja tj izgledala tako, ja sam crnka, curica je plava (kao on)
živjela sam kod ljudi koji drže prostor di radim, i tu je bio on , taj tip, i bježala sam od njega, sakrivala se, noseći sa sobom lutku, što je bilo čudno, nikada se kao mala nisam tako vezala za lutke i plišance

sinoć mi je proletio kroz san opet lik te djevojcice, ali sada sam bila odrasla, izgledala kao prava ja, u svom gradu, i sanjala samo da šetam, kiša pljušti, ušla sam u neki kafić, slagala da je tu moj kišobran, i uzela dječji crveni, nemam pojma čiji...i šetala šetala i bila morka skroz jer je kišobran bio premalen za takav pljusak???
__________________
:)
smile4me is offline  
Old 06.10.2009., 18:02   #9
Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
ovih dana sam pod dosta stresa, moram izbaciti iz života jednu osobu, a ne znam kako, previše mi znaći...prepuna mi je glava analiziranja
Hmm, zanimljivo ... molim te samo mi napiši zašto želiš izbaciti tu osobu iz svog života? Jel se bojiš nečega? Ili ... ???
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 21:00   #10
danas sam sanjala pomalo zbrkan san,pa se ne sjećam svega

ali uglavnom ;sanjala san da u ogromnoj dubini plivam sa sestrom i stalno sam govorila da se bojim ,i da hoću nazad (inače se bojim dubine)i kasnije mi je djed (koji je izgledao mlađe i mišićav)skočio u vodu i rekao da idem s njim

i sanjala sam da u stanu(pa čas se radnja kao premješta u nekakav hotel) imam hrpu nekakvih buba i ja san se stalno osjećala grozno i govorila da ih maknu ,a navodno su bube izašle iz neke kutije koju je ostavila moja majka

još jedan dio
išla sam niz nizbrdicu i vdoila nekakvu djecu sa sobom koja su hranila neke ptice i onda sam im ja davala hranu za te ptice
i još da se penjem uzbrdo sa svojim prijateljima kao di je neka šuma ne znan i nešto san se sakrivala od nekoga hmm..
Dorée is offline  
Old 06.10.2009., 21:22   #11
Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
ovih dana sam pod dosta stresa, moram izbaciti iz života jednu osobu, a ne znam kako, previše mi znaći...prepuna mi je glava analiziranja

preksinoć sam sanjala da sam dijete, curica, samo što to nisam bila ja tj izgledala tako, ja sam crnka, curica je plava (kao on) živjela sam kod ljudi koji drže prostor di radim, i tu je bio on , taj tip, i bježala sam od njega, sakrivala se, noseći sa sobom lutku, što je bilo čudno, nikada se kao mala nisam tako vezala za lutke i plišance

sinoć mi je proletio kroz san opet lik te djevojcice, ali sada sam bila odrasla, izgledala kao prava ja, u svom gradu, i sanjala samo da šetam, kiša pljušti, ušla sam u neki kafić, slagala da je tu moj kišobran, i uzela dječji crveni, nemam pojma čiji...i šetala šetala i bila morka skroz jer je kišobran bio premalen za takav pljusak???
Draga smile4me, nedovoljno je detalja o tom tipu od kojeg se želiš maknuti ... analiziraš vezu znači da ga voliš ...
U snu si dijete, pa u drugom nosiš crveni kišobran ... crveno ukazuje na obitelj, a kišobran na zaštitu ... nešto je povezano s tvojom obitelji u toj dobi kad si bila curica. Bježiš od toga kao i od nakupljenih osjećaja u sebi. Razlog?
Da li se osjećaš kao lutka u nečijim rukama? Lutka može također značiti i tvoju kontrolu ... trebam više detalja o vašem odnosu. da li ti on nekim svojim postupcima "tjera" da ostaviš tu vezu?
Pljusak je čišćenje, nakupljeni osjećaji izlaze na površinu, odnosno navala osjećaja može iazvati pljusak. Ne možeš se više zaštiti od toga pod dječjim kišobranom ... trebaš pustiti i suočiti se ...
Eto draga ... uz tvoju pomoć kroz dodatne detalje možemo razjasniti san. A vjerujem da ćeš imati još koji san na tu temu.


Dalje,
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 21:35   #12
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
ali uglavnom ;sanjala san da u ogromnoj dubini plivam sa sestrom i stalno sam govorila da se bojim ,i da hoću nazad (inače se bojim dubine)i kasnije mi je djed (koji je izgledao mlađe i mišićav)skočio u vodu i rekao da idem s njim

i sanjala sam da u stanu(pa čas se radnja kao premješta u nekakav hotel) imam hrpu nekakvih buba i ja san se stalno osjećala grozno i govorila da ih maknu ,a navodno su bube izašle iz neke kutije koju je ostavila moja majka

još jedan dio
išla sam niz nizbrdicu i vdoila nekakvu djecu sa sobom koja su hranila neke ptice i onda sam im ja davala hranu za te ptice
i još da se penjem uzbrdo sa svojim prijateljima kao di je neka šuma ne znan i nešto san se sakrivala od nekoga hmm..
Draga Dorée, zanimljivo .. koliko god izgledalo zbrkano
Ovako, rekla bih da na površinu izlaze nesvjesni sadržaji koji se odnose na tvoje emocije i osjećaj neprihvaćenosti ... povezano s majkom, al toga nisi svjesna ... Mala digresija, korijeni osjećaja neprihvaćanaj mogu biti još dok smo u majčinoj utrobi ili u trenutku rođenja ...
No, postepeno se oslobađaš, otpuštaš iz sebe - nizbrdica, hraniš ptice, djeca - sve su to simboli oslobađanja.
Plivanje, strah od dubine - nesvjesni strah dubine emocija, no tvoj djed, tvoj mudri dio tebe ti pomaže da ga nadvladaš
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 21:38   #13
tijekom trudnoće često sam sanjala vodu. rijeke, zapravo. jednom sam bila na velikom drvenom brodu, vozila se po blatnjavoj rijeci i gledala blatnjavu obalu. puno, puno blata. jednom smo se gliserima utrkivali po nekoj močvari (koja nije bila blatnjava, ali je bila mutna). treći put je to bio ocean, prekrasan, zelen. brodovi i vode.

edit: vodu jako volim. ni u jednom od tih snova nisam se osjećala loše, uvijek samo pozitiva.
__________________
B612
alapača is offline  
Old 06.10.2009., 21:45   #14
I ja bi tumačenje ako može...
sa jednim dečkom sam u napetim odnosima. Zabrljao je stvari i sad je situacija drž-ne daj. Ja šutim,on šuti. Neznam jel odustao od mene ili ne.
I ja ga sanjala neki dan, da me zvao na telefon i govori mi "gdje je moja cura?" ali to govori tako toplim i veselim glasom.Jel to znak da će se javiti? Da li i to njega muči ili?
Zahvaljujem.
tinna is offline  
Old 06.10.2009., 22:01   #15
Quote:
runolist7 kaže: Pogledaj post
Draga Dorée, zanimljivo .. koliko god izgledalo zbrkano
Ovako, rekla bih da na površinu izlaze nesvjesni sadržaji koji se odnose na tvoje emocije i osjećaj neprihvaćenosti ... povezano s majkom, al toga nisi svjesna ... Mala digresija, korijeni osjećaja neprihvaćanaj mogu biti još dok smo u majčinoj utrobi ili u trenutku rođenja ...
No, postepeno se oslobađaš, otpuštaš iz sebe - nizbrdica, hraniš ptice, djeca - sve su to simboli oslobađanja.
Plivanje, strah od dubine - nesvjesni strah dubine emocija, no tvoj djed, tvoj mudri dio tebe ti pomaže da ga nadvladaš
hvala puno na tumačenju,sad mi je jasniji san.skroz je zbrkano djelovalo jer je kao radnja sna sad ovamo sad tamo
Dorée is offline  
Old 06.10.2009., 22:11   #16
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
skroz je zbrkano djelovalo jer je kao radnja sna sad ovamo sad tamo
Eh to je igra lovice ... svijesti i podsvijesti
__________________
*** Vis tes rêves au lieu de rêver ta vie ***
runolist7 is offline  
Old 06.10.2009., 23:13   #17
ispričat ću ti jedan svoj san od neki dan, ali je malo psiho...
nemoj me na psihijatriju..... neznam da li ima kakve veze što je sanjan tijekom dana, tj negdje u periodu između 12 i 14 sati. bila sam u izlasku, došla doma kad je vani već bilo jutro, pa nisam mogla zaspat... uglavnom, ukratko o snu:

došla sam u neki stan u kojem je živjela totalno nefunkcionalna obitelj. potpuno nepoznati ljudi. mama radi kao konobarica, otac neki totalno flegma. a od njihovo dvoje djece jedan sin je mentalno retardiran petnaestogodišnjak koji me je napao (jer je, kao, inače sklon agresiji), pa su ga morali micat s mene. a druugo dijete je bilo malo, ali je i s njim bilo nešto čudno, ne sjećam se što... uglavnom, čini mi se da s nisam bojala, nego da mi je to sve nekako bilo odbojno, pa sam otišla iz tog stana. onda mi je u san upala sestra moje bake. plakala mi je žaleći mi se kako je moja baka hladna i bezosjećajna prema njoj (ništa mi nije bilo jasno jer moja baka jako voli svih nas, obitelj, svoju sestru..). i opet ja zbunjena, ne znam šta da ženi kažem... nakon toga, otišla sam pred neku peterokatnicu pred čijim je ulazom bilo par stepenica i neko grmlje i tamo je stajao neki čovjek koji je živio u toj peterokatnici. otišla sam u njegov stan, razgovarali smo, puno je pričao o tome kako je on glumac, pričao je o glumi, sav se unio u to.. i po stanu je imao mačke, od kojih je jedna (bijela perzijska mačka) ležala na leđima, na podu, potpuno ukočena, kao da je preparirana. sve mi je to bilo čudno i htjela sam otiči od tamo, ali on nije prestajao pričat... tu se negdje u snu pojavio moj otac koji je (kao, navodno, i moja baka prethodno) bio jako hladan (što je skroz atipično) i nešto je sarkastično komentirao tog 'glumca', u smislu moš' mislit kako je on glumac, poremećen je...

inače, u životu mi se ne događa ništa značajno, ništa mi ne uzrokuje stres, nikakve promjene, sve je nekako mirno i stagnira...
__________________
zaista, čovjekova sudbina je unaprijed zacrtana. religija griješi samo u tome što varijanta sudbine nije jedna, već njih ima beskonačno mnoštvo.
tara84 is offline  
Old 07.10.2009., 11:34   #18
evo mene opet:-)

u pravu si znaš, u doba kada sam bila curica, sam zbog obiteljske situacije izgubila povjerenje u mušakrce, totalno...
uvijek sam se ograđivala, on je prvi kojem sam otvoreno priznala, jer smo dugo prijatelji, i davno smo bili zajedno, ali sad je već ljubav u pitanju s moje strane....
nije mi se više dalo biti pod krinkom prijateljstva, na priznanje, on je prvo pobjegao negdje razmislit, kad se vratio, i dalje nema snage da se suoći sa mnom...i samo nastaju loše energije..i želim ga izbaciti iz života, jer mi to ne treba, al teško je...

sinoć san; on mi šalje mail, pismo, gdje me moli da radim s njim u njegovoj firmi...ja čitam i nevjerica mi u očima....ne sjećam se svog odgovora...
ali ništa nema smisla jer on trenutno ne radi a kamoli da ima svoju firmu???
__________________
:)
smile4me is offline  
Old 07.10.2009., 11:57   #19
Prvi san

Noćas sam usnila dva sna.. poprilično konkretno ih se sjećam, u prvom sam bila bolesna, kašljala sam i iz mene su izlazili neki sitni crveni crvići otišla sam liječniku koji je u mom tijelu našao nekog parazita, u veni lijeve ruke, koji je ostavljao ličinke koje se odrastale u mojoj krvi :grozno: Onda me je operirao i trakavica koju mi je izvukao iz ruke je skočila u njegovo oko i nestala mu u glavi.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 07.10.2009., 11:59   #20
Drugi san

San se odvija u usamljenom selu na pašnjacima u bosanskim planinama. Tlo je puno kravlje balege i slame. Tu je i kao neki starješina koji vodi brigu o meni. Atmosfera odiše prijaznošću i zadovoljstvom. Sviđa mi se boravak tamo, iako znam da moram otputovati u grad (kojemu ne znam ime), što mi nije mrsko, ali mi se više sviđa boravak u prirodi.
To saopćavam starješini, a on mi kaže kad se budem vraćala neka uzmem bus za Kraljevsku Kravinu.
U jednom trenu svi se nenadano počinju svlačiti, puno je djevojčica i dječaka (jedna od njih poznata išla je samnom u gimnaziju i moja je imenjakinja) ogrnutih samo nekakom kratkom dekom tako da im se vide slabine trče oko mjesta na kojem je bila zapaljena vatra, ali je već dogorjela i posipaju se toplim pepelom i hladnom vodom, te se valjaju u blatu, trče, ciče veseli su. Ne sudjelujem u igri, samo promatram.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.