Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 14:41   #21
pozdrav svima...
dali je netko od vas operirao devijaciju septuma i koliko je to platio?
naime, idem na operaciju za 15-ak dana..imam dopunsko ali ne preko HZZO-a nego privatno pa mi to ne pokriva bolnicu..
koga god sam u bolnici pitala nije mi znao rec koliko ce me kostat taj zahvat!!
znala sam da je max.3000kn, da se vise ne naplacuje po danima..dakle nije bitno dal cu lezat u bolnici 2 ili 16 dana..ali mi nitko nije znao rec ni okvirno cijenu.. pa ako je netko od vas operirao devijaciju septuma nek mi plizzz kaze koju cifru cu morat iskeširat...
iva.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 19:15   #22
troskovi boln.lijecnja bez dopunskog zd.osiguranja

imam samo zdravstvenu iskaznicu ,nezaposlen sam i nemam dopunsko zdravstveno osiguranje
-trebo bi otici na operaciju u bolnicu za vrijeme koje bih lezo u bolnici 10 dana
pa me zanima kolko cu morati platiti sve to posto nemam dopunsko zdravstveno osiguranje
inace radi se o operaciji nosa (deformiran mi je)
-zanima me sto tocno mi pokriva od troskova moja zdravstvena a sto cu morati platiti?
dali cu morati platiti i operaciju (koja je iskljucivo iz medicinskog razloga)
ili samo boravak u bolnici ili sta vec ili samo participaciju ?
kolko ja koji nemam dopunsko zdr.osiguranje moram platiti jedan dan u bolnici
ako mi neko moze reci tocne troskove
(inace nisam se dopunski osiguro posto sam zdrav a i moro bi bez obzira sto sam nezaposlen placati mjesecno 80 kn na temelju toga sto zivim s osobom koja ima prihode vece od svote navedene mislim oko tisucu i nesto kuna neznam sad tocno a nije i bitno)

Zadnje uređivanje pixote : 26.04.2011. at 20:07.
pixote is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 00:19   #23
Quote:
iva.ri kaže: Pogledaj post
pozdrav svima...
dali je netko od vas operirao devijaciju septuma i koliko je to platio?
naime, idem na operaciju za 15-ak dana..imam dopunsko ali ne preko HZZO-a nego privatno pa mi to ne pokriva bolnicu..
koga god sam u bolnici pitala nije mi znao rec koliko ce me kostat taj zahvat!!
znala sam da je max.3000kn, da se vise ne naplacuje po danima..dakle nije bitno dal cu lezat u bolnici 2 ili 16 dana..ali mi nitko nije znao rec ni okvirno cijenu.. pa ako je netko od vas operirao devijaciju septuma nek mi plizzz kaze koju cifru cu morat iskeširat...
Ides u bolnicu operirati devijaciju septum, ali ides privatno ??? Koji je razlog tome? Na operaciju imas pravo besplatno preko HZZO-a.
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 11:54   #24
Quote:
akila kaže: Pogledaj post
Ides u bolnicu operirati devijaciju septum, ali ides privatno ??? Koji je razlog tome? Na operaciju imas pravo besplatno preko HZZO-a.
pa ne ide privatno, nego ima privatno osiguranje
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:02   #25
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
pa ne ide privatno, nego ima privatno osiguranje

to se desi kad se ne čita! sorry
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:00   #26
koliko košta operacija ramena i boravak u bolnici bez dopunskog?
hvala unaprijed
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:22   #27
Mislim da je najviše moguće što se može naplatiti 3000kn.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:26   #28
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mislim da je najviše moguće što se može naplatiti 3000kn.
hvala na brzom odgovoru
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:31   #29
A ako ste u mogućnosti uplatite dopunsko. Za mjesec dana je gotovo a jeftinije je dati 1000 kn godišnje nego 3000 kn platiti u bolnici (ovisi koliko se leži, šta je sve rađeno itd.)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:09   #30
Iz vlastitog iskustva, ove godine, najveći iznos plaćanja ako nemate dopunsko je 3000 kn za jedan boravak u bolnici, bez obzira šta se radilo i koliki je broj pretraga ili operacija izveden.
To je max. iznos.
Ali, ako samo jedan dan izađete iz bolnice, pa npr. ponovo uđete iz istog ili drugog razloga, to je drugi boravak i može vas ponovo koštat 3000 ili manje ukoliko je bilo manje dana ili zahvata (npr. 2-3 dana s nekim snimanjem ili sl.)
p.s. cijenik osnovnog liječenja možete u PDF-u skinuti ovdje http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...WXRFZQ&cad=rja
zd64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 07:54   #31
Smile upala bubrega

Po novome su mi rekli da se placa po dijagnozi a ne po danu lezanja,
Naime upravo sam izasla iz bolnice nakon 7-dnevnog lezanja a hitnim prijemom, imala sam i 3 ultrazvuka i dosta pregleda te raznih antibiotika i platila 600 kn jer nemam dopunskog
blacktiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 17:48   #32
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A ako ste u mogućnosti uplatite dopunsko. Za mjesec dana je gotovo a jeftinije je dati 1000 kn godišnje nego 3000 kn platiti u bolnici (ovisi koliko se leži, šta je sve rađeno itd.)
S obzirom da se već dugo dvoumim da li uzeti dopunsko ili ne - ovo me pobliže zanima. Kako je točno jeftinije dati 1000 kn godišnje - svake godine, nego u slučaju ne daj Bože iskeširati 3000? Jer možda u bolnici niti ne završim sljedećih... šta ja znam... 30 godina. Kolika je to lova bačena u vjetar?! A ako se baš zalomi, pa Bože moj, 3000 kn jednostavno vadim iz crnog fonda. I svakako sam u plusu!
E sad, svi oko mene imaju to dopunsko i očito je da moja matematika negdje ima rupu - molim da mi netko ukaže gdje!
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:35   #33
Možda jer ovih 1000 kn daješ na rate kroz 12 mjeseci, ovo kad zaglaviš u bolnici koliko sam ja upoznata moraš platiti odmah ili ti eventualno izađu u susret i daju na nešto rata. Da ne pričamo da svaku pretragu moraš nadoplatiti, lijekove moraš nadoplaćivati, ono skupi se toga.

Ako je tebi lakše keširati 3000 kn odjednom blago tebi, većini ljudi baš i nije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:41   #34
Pa ako sam jedna prosječna osoba u tridesetima baš se i ne nahodam na pretrage... Kamoli da lijekove uzimam. A kao odrasla osoba sam valjda dovoljno disciplinirana da te novce koje bi davala za dopunsko kroz recimo tri godine stavim sastrane i eto - 3000 kn spremnih za slučaj potrebe.
Ima li koji drugi razlog osim toga "nemanja 3000 kn" da se plaća dopunsko? Velim, dugo se već borim s tim i nikako da donesem zaključak kojim bi bila zadovoljna...
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:26   #35
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Pa ako sam jedna prosječna osoba u tridesetima baš se i ne nahodam na pretrage... Kamoli da lijekove uzimam. A kao odrasla osoba sam valjda dovoljno disciplinirana da te novce koje bi davala za dopunsko kroz recimo tri godine stavim sastrane i eto - 3000 kn spremnih za slučaj potrebe.
Ima li koji drugi razlog osim toga "nemanja 3000 kn" da se plaća dopunsko? Velim, dugo se već borim s tim i nikako da donesem zaključak kojim bi bila zadovoljna...
Za osobu dobrog zdravlja ni sama ne vidim potrebu plaćanja dopunskog.
Pogotovo za nekoga tko je discipliniran i stvarno stavlja novce sa strane za takve slučajeve. Imaš brdo ljudi koji neće to raditi ili će te novce uzeti i potrošiti kada zaškripi negdje drugdje.

Sa druge strane i razlog zašto ga ja plaćam, je što su neki ljudi trtaroši. Danas-sutra da doživim tešku nesreću, završim recimo na operaciji, pa nekih tjedan dana u JIL-u, pa nakon toga dva tjedna na traumatološkom odjelu (naravno vremenski može trajati kraće ili duže), između toga naravno brdo raznoraznih pretraga (od onih skupljih pa do jeftinijih) sumnjam da bi sve to iznosilo "samo" nekih 3000 kuna. Ako da, onda stvarno imamo jeftini zdravstveni sustav i nikakvo čudo što propada.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 11:46   #36
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Pa ako sam jedna prosječna osoba u tridesetima baš se i ne nahodam na pretrage... Kamoli da lijekove uzimam. A kao odrasla osoba sam valjda dovoljno disciplinirana da te novce koje bi davala za dopunsko kroz recimo tri godine stavim sastrane i eto - 3000 kn spremnih za slučaj potrebe.
Ima li koji drugi razlog osim toga "nemanja 3000 kn" da se plaća dopunsko? Velim, dugo se već borim s tim i nikako da donesem zaključak kojim bi bila zadovoljna...
Gle, ako si zdrava, ako si disciplinirana i možeš skupiti toliku lovu i ostaviti je za nedaj bože ako završim u bolnici onda da, ne treba ti dopunsko.

Sranje je kad zatreba hitno a ti ga nemaš a bome nemaš ni pare, zato većina ljudi ipak plaća.

I otkada mlade osobe ne oboljevaju i ne doživljavaju nesreće? Zapravo sve više mladih okolo mene je bolesno i to ozbiljnije bolesno, tako da godine baš nemaju nekakve veze.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 13:23   #37
Pa dobro, naravno da i mladi i oboljevaju i stradavaju, ali ne može se to uspoređivati sa starijom populacijom. Za baku koja ima 82 godine plaćam i nije mi palo na pamet to dovoditi u pitanje... Ali za sebe? Imam 3000 kn na rezervi i nadam se najboljem.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 14:05   #38
3000 kn je zastarjela informacija.
Max iznos sudjelovanja osigurane osobe koja nema dopunsko osiguranje PO JEDNOM RAČUNU je 2000 kn.

Uglavnom ako nemaš zdravstvenih problema, ne isplati ti se uplaćivati dopunsko osiguranje.
Pogledaj računicu na godišnjoj osnovi: platio bi 1560 kn ako ti je plaća veća od 5108 kn, a možda ne bi potrošio ništa.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 23:53   #39
Znači i smanjili su cifru, ajd baš lijepo od njih, barem nešto pozitivno.

A ja sam bolesna pa nisam imala godinu dana dopunsko, ali kad se krene na raznorazne pretrage zbilja se ne isplati ne imati. Za svaki klinac oderu po 20, 30, 40 kn, nakupi se toga. Opet dosta ekipe okolo mene koji su zdravi nemaju dopunsko, ne treba im.

Ja sam inače baksuz, kad nemam onda mi se sve sleti na glavu, kad imam onda mi ne treba.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 11:12   #40
Da, brzo se skupi iznos plaćanja sudjelovanja ako nemaš dopunsko, a koristiš zdr.usluge. Ali treba gledati vlastite izdatke na godišnjoj razini, tek onda možeš stvarno vidjeti da li ti se isplati sklopiti ugovor.

A opet postoje kategorije zdr.usluga za koje ti dopunsko ne služi, npr. sve vezano uz ozljede na radu, pretrage vezane uz trudnoću i sl.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.