Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2013., 18:13   #61
Otvaranje privatnog staračkog doma

Zna li netko, ako bi otvorio privatni starački dom, pod kojim uvjetima bi država sufinancirala boravak štićenika, tj. kome bih se trebao obratiti za informacije o tome?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 18:05   #62
Otvaranje doma za starije i nemocne

Otvaram novu temu, jer su svi postovi prastari...stuacija je sljedeća..imam iskustvo, radim trenutno , međutim sve intenzivnije razmišljam da krenem samostalno u biznis. Zanima me ima li itko nedavna iskustva s istim?

Zadnje uređivanje aniano : 12.12.2013. at 11:53.
Jelena27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:29   #63
Dom za starije i nemoćne - obrt ili udruga

Izrađujem web stranicu za jedan dom za starije i nemoćne koji je registriran kao obrt. Nisu vični internetu pa su mene pitali da im nađem određene informacije.

Radi o udrugama kao domovima za starije i nemoćne. Naime, oni su čuli za određene domove koji su registrirani kao udruge (ili su u određenoj udruzi) i koji imaju određene porezne olakšice kao i olakšice kod zapošljavanja. Ne mogu nikako doći do informacija jer domovi koji su registrirani kao udruge i imaju određene olakšice i prednosti ispred obrta, šute o tome i ne žele dati nikakve informacije o tome jer bi tako pomagali svojoj konkurnciji.

Da li netko od vas zna nešto o tome i gdje se raspitati o takvim stvarima? Da li postoji neka uprava ili birokratski ured koji mi može odgovoriti na sva takva pitanja?

Hvala unaprijed na odgovorima!
Namelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 18:58   #64
Zar nitko ne zna da li je bolji obrt ili udruga što se tiče domova za starije i nemoćne?
Namelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 16:13   #65
Quote:
Namelles kaže: Pogledaj post
Zar nitko ne zna da li je bolji obrt ili udruga što se tiče domova za starije i nemoćne?
Udruga je neprofitna organizacija-znaci ne isplacuje se dobit osnivacima. Proguglaj malo pa ces naci detalje. Kod obrta sav ostvareni dohodak, nakon sto se podmire porezi i prirez drzavi, ostaje vlasnicima, sto kod udruge nije slucaj. To bi ti bilo vrlo pojednostavljeno objasnjenje, jer pretpostavljam da ove tvoje pod- sto je bolje- zanima zarada.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 12:33   #66
Hvala adminima na premještaju teme.

Googlao sam ali nema baš previše informacija o razlikama između to dvoje odnosno neka usporedba. Planiram pročitati zakon o obrtu ali trenutno nemam vremena za to.

Oni su mi rekli da postoje određeni domovi koji su udruge i da imaju puno veće pogodnosti nego obrti. npr. plaćaju manje poreza, mogu imat volontere a ne zaposlene radnike. U biti, rekli su da udruge, što se tiče domova, puno bolje posluju nego obrti. Bili su u jednom takvom domu koji je udruga i nisu vidjeli ništa što bi moglo reći da je to dom za starije i nemoćne. Nema npr. table na domu po kojoj bi se moglo znati da je to dom. Također su čuli (neprovjerene informacije, tipa 'priča se') da udruge kao domovi, na kraju mjeseca imaju puno više profita nego obrti. Ne znam koliko su to točne informacije.

Da li imaš možda neke linkove u kojima se govori da li je bolje osnovati dom kao udrugu ili obrt ili neku instituciju kojoj se mogu obratiti za informacije? Također, da li znaš da li postoji udruga koja okuplja domove kao obrte s kojom se onda ostvaruju neke pogodnosti?

Hvala na odgovoru.
Namelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 22:02   #67
Tema je prekompleksna za forum. Postoji puno razlika izmedu poslovanja udruga i obrta. Udruga kao neprofitna organizacija je jedna sasvim druga prica od obrta. Istina, moze imati i profit, ali to je opet tema za sebe. Sto god da ti netko ovdje napise biti ce to tek mali djelic informacija i nedovoljno. Trebao bi naci nekog tko vodi udruge i onda ih spojiti sa svojim iz obrta da popricaju. Ja znam jedino za Ured za udruge kod Vlade Republike Hrvatske, ali ne znam kako i kada rade. Ili nadi racunovodu koji radi udruge.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 17:03   #68
Moja obitelj se ovim poslom bavi od 1999. g. Prvo kao udomiteljstvo, zatim je brat otvorio d.o.o. I kao glavnu djelatnost naveo Dom za starije i nemoćne. Pošto sada ima vlastitu obitelj i cijeli posao je prebačen na Oboteljski dom do 20 korisnika.
Ja imam 28 g. i želim vlastiti dom do 20 korisnika. Oko kreditiranja i svega toga mi je jasno sve kao dan.
Planovi su otvoriti j.d.o.o. i iznajmiti prostor koji je već prilagođen za ovaj posao. Jedini problem je što adresa na kojoj ja živim u jednoj županiji, a mjesto doma u drugoj županiji.
Ima li netko iskustva s ovim?
Znam da neke djelatnosti nemaju problema s tim, ali ne znam ništa o ovoj djelatnosti i kako to sve saznati?
Tražila sam po netu ali ništa konkretno o tome nisam našla.
Usput savjet drugima: Ako mislite otvoriti dom jer je to vrsta lakše zarade bolje ne pokušavajte, jer ovaj posao je posao koji zahtjeva ljubav, pažnju i veliko odricanje od privatnog života.
U našoj državi ima bezbroj mjesta za nove domove i gotovo da u ovom poslu nema konkurencije, a ostaju samo domovi čiji vlasnici taj posao rade s ljubavlju prema starijim i nemoćnim osobama.
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:32   #69
pozz, iz ovog ispada da moraš stanovat tamo gdje je dom, tj u objektu max 100 m od doma. http://cadial.hidra.hr/searchdoc.php...%2FVsRvQ%3D%3D

i mi nešt planiramo tako gradit/otvarat pa daj podjeli neka iskustva.
deda975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 09:49   #70
Da li postoje pravilnici koje koristi komisija prilikom pregleda nekretnine namjenjene za otvaranje udomiteljstva do 20
ninovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 12:33   #71
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_40_712.html

aj i mene zanima malo oživit ovu temu, pošto sam star da "odjašem" u bijeli svijet trbuhom za kruhom... mozda malo da se napace iskustva neka od postoječih "poduzetnika"
deda975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 16:43   #72
pronašao sam to iz narodnih novina , ali nemaju sva udomiteljstva ispunjene sve točke pravilnika nadao sam se da je netko imao iskustva sa komisijom pa je spreman ih podijeliti
ninovk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2020., 01:20   #73
Smile

Jako dugo niko nije pisao ovdje. Iz procitanih postova se i nemoze doci do pretjeranih informacija. Zanima me dal je netko u zadnje vrijeme otvarao obiteljski dom, kakva je procedura? Mama se bavi udomiteljstvom a planiramo otvoriti obiteljski dom. Gdje krenuti, na cija vrata prvo pokucati da bi se doslo do informacija? Svaki savjet i informacija su dobrodosli. Hvala
Monikakk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.