Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2014., 01:18   #1
Ginger Sushi Zagreb - novi sushi lokal

Veceras otvoren u Masarykovoj 21 u Zagrebu. Imali su cca 3-4 puta vise ljudi na otvorenju nego sto je planirano pa je sushi planuo (ali su se kuhari trudili rolati nove makizushije). Kombinacije koje glavni kuhar smislja su prilicno zanimljive (kusao sam sushi s tempurom) i kvaliteta je vrlo dobra, bar ovo malo sto sam vidio...

Cijene bi trebale biti vjerojatno najpovoljnije kod nas pa se najtoplije nadam da ih nece pojesti sindrom hrvatskih ugostitelja: "pocni dobro, a onda zajebi svjetski". Ekipa koja je otvorila lokal usla je fanovski u cijelu pricu jer zele da se kod nas napokon moze pojesti sushi a da ne kosta previse, vele. Drzim fige da to tako i ostane. Kuhar je dosao iz Takenoka i covjek zbilja rola jako dobro. Riza je za prste oblizati i meni se sve ovo skupa cini kao pozitivan pomak. Ocekujem i da slicni lokali napokon korigiraju cijene jer ocito imaju itekako prostora za to.

I da, bit ce sigurno i djecjih teturavih koraka u Ginger Sushiju dok se stvar ne zalaufa. Tek stizu meniji, a i nesto od aparata ce jos stici, tako da im dajem fore. Ja nisam mogao docekati da otvore jer mi se u Binimoto ne ide iz principa (poceli su dobro, a onda je proradila pohlepa). Nadam se da napokon svicu bolji dani za ljubitelje sushija u Zagrebu.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 03:40   #2
Ako je iz Takenoka, ne bih bas se previse veselila.

Kazes on smislja role i to tempura roll?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 04:46   #3
Mislim da on predlaze, a gazde daju zeleno svjetlo ili ne.
Takenoko je najbolji japanski restoran kod nas. To mu ide u prilog.
Ovo sto sam vidio mi je bilo sasvim OK. Riza ko dusa.
Srolao mi je tempuru, krastavce, majonezu i vlasac.
Nisam fan majoneze, ali mi je bilo fino.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 07:12   #4
To sto je Takenoko najbolji kod nas, po tvom misljenju, ne znaci da je dobar.
Bila sam u njemu nekoliko puta i nije bio nesto impresivan, sto od hrane koja je posluzena do prevelikih cijena za ono sto nude. A tempura roll se moze naci u svakom sushi placeu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 07:37   #5
Imas temu o Takenoku. Kod nas je svakako najbolji. I najskuplji.
Hrana koju posluzuju moze se mjeriti s onom u Japanu (iako briju na fusion).

Otici cu danas ili sutra do Ginger Sushija pa da vidimo kako situacija izgleda u regularnom izdanju...
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 10:40   #6
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
To sto je Takenoko najbolji kod nas, po tvom misljenju, ne znaci da je dobar.
Bila sam u njemu nekoliko puta i nije bio nesto impresivan, sto od hrane koja je posluzena do prevelikih cijena za ono sto nude. A tempura roll se moze naci u svakom sushi placeu.

skattemus, koji je sushi u zagrebu po tvojem mišljenju za preporuku?
trade_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:55   #7
Mislim da u HR imamo 4 japanska restorana, od toga su 2 Takenoko. Zar je onda teško biti "najbolji" i samim time si dati pravo na previsoke cijene.
nastasja00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 12:21   #8
Ne znam zakaj je toliki problem da Takenoko (ili bilo koji drugi restoran) bude najbolji. Da, najbolji je od ponudjenih. I pritom mu je kvaliteta zbilja OK. Cijene su previsoke, ali on publiku ima. Ajmo se vratiti Gingeru.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:01   #9
Što je s tim sushi restoranima i onim parazitima koji se dobiju iz sirove ribe? Koliko je to sigurno?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 15:41   #10
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
To sto je Takenoko najbolji kod nas, po tvom misljenju, ne znaci da je dobar.
Bila sam u njemu nekoliko puta i nije bio nesto impresivan, sto od hrane koja je posluzena do prevelikih cijena za ono sto nude. A tempura roll se moze naci u svakom sushi placeu.
Ajd fala Bogu da nisam jedini kojemu je Takenoko bezvezan restoran koji jedva da ima veze sa japanskom kuhinjom.

Svatko tko je jeo u pravom japanskom restoranu to zna
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 15:55   #11
Da li je to sjedeći restoran ili se bentoi mogu uzeti za van?
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 16:03   #12
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Da li je to sjedeći restoran ili se bentoi mogu uzeti za van?
Može se uzeti za van, a imaju terasu na ulici za sjedenje.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 16:31   #13
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Svatko tko je jeo u pravom japanskom restoranu to zna
U Japanu nisam vidio nijedan "japanski" restoran jer su tamo restoranu mahom specijalizirani za jednu ili nekoliko vrsta jela/kuhinja (osim obiteljskih restorana i slicnih). To je kao da neki Japanac provali na forumu.co.jp da zna kak treba izgledati pravi "hrvatski" restoran. Migaj dalje.

I Takenoko se nikad nije ni furao na tradicionalnu japansku kuhinju, nego na fusion. Di gledas?
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 17:17   #14
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
U Japanu nisam vidio nijedan "japanski" restoran jer su tamo restoranu mahom specijalizirani za jednu ili nekoliko vrsta jela/kuhinja (osim obiteljskih restorana i slicnih). To je kao da neki Japanac provali na forumu.co.jp da zna kak treba izgledati pravi "hrvatski" restoran. Migaj dalje.

I Takenoko se nikad nije ni furao na tradicionalnu japansku kuhinju, nego na fusion. Di gledas?
Jasno mi je da si dosao izreklamirati frendov restoran ali ne moras biti bezobrazan i govoriti ljudima da "migaju dalje".

Na Takenokovom sajtu pise JAPANSKI, dakle ne pise fusion.
Cesto jedem po japanskim restoranima i gotovo da nikad nisam naisla na tiramisu, cokoladni mousse i slicne stvari.
Rolls su im takodjer lose, gotovo da se raspadaju.

trade_mark - po mom misljenju, ni jedan u ZG nije dobar, ali mozda se s konkurencijom nesto iskristalizira.
Slicno je bilo u UK prije 20ak godina kada su poceli japanski restorani - prvo je bilo lose i skupo, a danas se da naci jako dobrih lokala s povoljnim cijenama.

Inace, veliki sam fan japanskih restorana, dakle ne samo sushi place, nego i jela koje Japanci jedu doma, od ramena do okonomiyaki, mislim da bi netko trebao takvo sto otvoriti.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 17:18   #15
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Da li je to sjedeći restoran ili se bentoi mogu uzeti za van?
Imaju i bento? Sto je sve u njemu, osim famozne tempure?

Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Što je s tim sushi restoranima i onim parazitima koji se dobiju iz sirove ribe? Koliko je to sigurno?
Vise o tome ovdje.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.

Zadnje uređivanje Skattemus : 21.05.2014. at 17:25.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 20:47   #16
ok... za ručak danas isproban ginger sushi.
kvaliteta solidna. ne znam što ostatak zagrepčana očekuje od sushija, ali ginger sushi je sasvim uredu.
cijena... a ono... mogli su se malo potruditi oko cijene, moglo je to i jeftinije!!
ponuda je OK, nadajmo se da će se i to proširiti kad se još malo uhodaju.

uglavnom, želim im sreću i puno uspjeha. neka se još malo uigraju i bit će to savim dobar i solidan japanki take-away restorančić. oni koji traže nemoguće nek idu u sukiyabashi jiro.

ps: tuna u hosomakijima je mogla biti malo bolja
trade_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 21:45   #17
Quote:
trade_mark kaže: Pogledaj post
ok... za ručak danas isproban ginger sushi.
kvaliteta solidna. ne znam što ostatak zagrepčana očekuje od sushija, ali ginger sushi je sasvim uredu.
cijena... a ono... mogli su se malo potruditi oko cijene, moglo je to i jeftinije!!
ponuda je OK, nadajmo se da će se i to proširiti kad se još malo uhodaju.

uglavnom, želim im sreću i puno uspjeha. neka se još malo uigraju i bit će to savim dobar i solidan japanki take-away restorančić. oni koji traže nemoguće nek idu u sukiyabashi jiro.

ps: tuna u hosomakijima je mogla biti malo bolja
Što si pojeo, koliko si platio?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 00:04   #18
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da si dosao izreklamirati frendov restoran ali ne moras biti bezobrazan i govoriti ljudima da "migaju dalje".
Koji tocno dio mog prvog posta govori da su mi to frendovi i/ili da drukam bez kriterija? Daj ne drobi pizdarije. Takodjer, lutko, mojne mi ti o bezobrazluku. Trebam ljudima koji se tak postavljaju svisoka jos i jajca gladiti? Ili da mozda zacinim postove onim smajlicima kaj kolutaju ocima ili piju kavu. Ono, u nedostatku poante...

Quote:
Na Takenokovom sajtu pise JAPANSKI, dakle ne pise fusion.
Ides? Kaj fakat? I ja bih napisao japanski, a ne fusion. Pogodi zakaj.

Grogo, ima na njihovoj stranici na Facebooku nesto slika iz menija. Baci oko ako mozes.
Inace, trebali bi vrlo skoro uvesti strojno rolani sushi (koji neki gledaju s podozrenjem,
kao da se u Japanu radi samo i jedino rukom rolani...).

Trade, cesto se zapitam sto ljudi kod nas zapravo ocekuju od sushija. Zna se dogoditi da cujem takve bedastoce o navodnoj autenticnosti jela da to nije normalno... Skuzis zapravo koliko znamo biti snobovi.

I za one koje zanima, uskoro se u centru grada otvara ducan s japanskom klopom (dakle, sastojci tj. namirnice i slicno). Rece mi jedan Japanac zagrebacki. Ako ducan slucajno bude drzao netko od mojih poznanika, ne budem ni spomenuo. Da ne reklamiram frendove. Tjah...

Zadnje uređivanje kaeovo : 22.05.2014. at 00:10.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 00:11   #19
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Za one koje zanima, uskoro se u centru grada otvara ducan s japanskom klopom (dakle, sastojci tj. namirnice i slicno). Rece mi jedan Japanac zagrebacki. Ako ducan slucajno bude drzao neko od poznanika, ne budem ni spomenuo. Da ne reklamiram frendove. Tjah...
e... ali pazi. ako kojim slučajem na policama bude koja coca-cola, onda ti to nije japanski dućan nego --- fjužn!!!

Zadnje uređivanje trade_mark : 22.05.2014. at 00:24.
trade_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 00:29   #20
Kaj se mene tice, ne mora se uopce zvati japanski ducan, glavno da bude nekih stvari koje se (jos) ne mogu kupiti nigdje drugdje kod nas... Mene bas veseli kaj se otvaraju takvi lokali.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.