Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2011., 13:57   #621
Question satelitski program

Ljudi,
jel neko zna zasto mi odabir kanala hrt 1 ili 2 na sateltu poslije 20 sati blokira reciver, odnosno se sam restarta i otvori zadnji gledani kanal.
Isto tako nemogu gledati rts sat takodjer poslije 20 sati dok preko dana sve radi kako treba.
Imam karticu za hrt 1, 2 i 3 plus
aster001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 20:10   #622
Koji receiver je u pitanju, koliko satelita gledas, koja ti je lokacija, daj malo vise podataka, kako da znamo ista napamet.

Usput, pogledaj da nemas neki timer ukljucen ili slicno.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:00   #623
Pozdrav !
Neki dan sam htio presnimiti neki video materijal sa kamere na komp i kada sam ih spojio firewire kabelom komp jednostavno ne prepoznaje da mu je kamera prikljucena, a par dana prije je radilo normalno. Komp prepoznaje firewire karticu ali ne i kameru. Probao sam i sa drugim kabelom i opet nista. Isto tako sam primjetio kada kamera radi u modu za reprodukciju, na ekranu stalno pise DV IN neovisno o tome je li kamera prikljucena ili ne. Zna li netko sto bi moglo biti ??
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:50   #624
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
Pozdrav !
Neki dan sam htio presnimiti neki video materijal sa kamere na komp i kada sam ih spojio firewire kabelom komp jednostavno ne prepoznaje da mu je kamera prikljucena, a par dana prije je radilo normalno. Komp prepoznaje firewire karticu ali ne i kameru. Probao sam i sa drugim kabelom i opet nista. Isto tako sam primjetio kada kamera radi u modu za reprodukciju, na ekranu stalno pise DV IN neovisno o tome je li kamera prikljucena ili ne. Zna li netko sto bi moglo biti ??
Nema sto biti. Program za obradu videa prepoznaje kameru preko firewire-a, ne sam komp.
Jer ne mozes prebaciti video sa trake na desktop, trebas program koji to radi. Komp nema sto prepoznati jer kamera je u video-deck modu, pa se ne vidi kao eksterni disk jer to ni nije.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 14:05   #625
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Nema sto biti. Program za obradu videa prepoznaje kameru preko firewire-a, ne sam komp.
Jer ne mozes prebaciti video sa trake na desktop, trebas program koji to radi. Komp nema sto prepoznati jer kamera je u video-deck modu, pa se ne vidi kao eksterni disk jer to ni nije.
Uvijek kada sam ukljucivao kameru i komp mi se pojavljivao onaj prozor kao kad spojis usb stick, i u My Computer sam vidio kameru pod "Scanners and cameras", sada nema niti jednog niti drugog i niti jedan od dva programa ne prepoznaje kameru.
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 17:17   #626
Imam Panasonicov CRT televizor Quintrix TX32PH40 i u zadnjih tjedan dana mi je jako potamnio ekran i dosta mu treba vremena od kad se upali do kad se pojavi slika (10-15s). Brightnes i contrast sam podešavao, ali nije to, također nije ni do dvb-t receivera, jer je tamna slika i kad gledam dvd-e.

Zna li netko do čega bi moglo biti, jer nije mi baš jednostavno odnjeti ga na servis (ima oko 70 kg, a ja na 4. katu)
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 17:46   #627
objasni isto to servisu telefonski pa vidi jel imaju kaj pametnoga za reći ili će odmah tražiti da ga dorufaš kako bi mogli bar dijagnostiku naplatiti. puno se kvarova da ustanoviti onak na prvu, iskustveno, samim opisom problema i simptoma, iako to naravno i nije 100% točna metoda, no onako samo, kao nit vodilja, je...

ako je otišo panel (ekran), onda je po svoj prilici popravak potpuno neisplativ pa je vrijeme da možda počneš razmišljati i o kakvoj novoj plazmi ili lcd-u. no, ako je manji kvar tipa neki sklop, relej i sl., onda bi se nešto i moglo možda napraviti po iole razumnoj cijeni (ako je TV stvarno dobar i zadovoljavajuće velik za današnje pojmove, onda ne više od 200 €).

sretno!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 14:20   #628
Philips LCD TV kvar (možda boot problem)

Pozdrav svim hobby i profi serviserima...

Evo problema: spomenuti LCD TV je jedno jutro bio ugašen na power (očito glavni power) gumb koji se nalazi sa strane tog tv-a. Navečer po povratku s posla, ponovno pritiskom na taj isti gumb dešava se sljedeće: indikator lampica (koja inače blinka oko 5-6 puta i onda kreće proces paljenja tv-a) blinka jedno 10-11 puta i nakon toga ništa se ne desi, jednostavno se tv ne pokrene kao što bi trebao.

model je:
32PFL5404H/12

Hvala svim forumašima koji daju neki koristan odgovor.
Pozdrav
mmarja42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:46   #629
Problem sa DVD Recorderom

Pozdrav!
Imam DVD Recorder LG koji snima sliku i titlove i titlove koje skaču mutno po ekranu.
Molim da ako netko zna ....
loposomix is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 21.08.2011., 22:35   #630
Quote:
loposomix kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam DVD Recorder LG koji snima sliku i titlove i titlove koje skaču mutno po ekranu.
Molim da ako netko zna ....
a mi tebe molimo da jasnije opišeš ili usnimiš problem...KOJI LG - TOČAN MODEL...ovo je kao da kažeš: imam Opela, pomozite...nit znamo koji model, niti je li dizel ili benzinac itd itd...otkuda snima? kakvi titlovi? s TV-a?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 22:47   #631
Dobro si to objasnio, nema šta

Kako ti je spojen recorder, direkt na TV ili ima još nešto između ?
Kakva je slika na snimci ?
Skakuću li samo titlovi ili ima još nešto da ne valja ?
Nikog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 22:57   #632
Sorry!
Model je LG DVD Recorder DR389.
Screenshot

Spojen je na TV i OptiTV -om.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 22.08.2011. at 10:10.
loposomix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 08:32   #633
hmmm...na slici se ne vidi točno tj ne vidm nešto posebno problemtično oko titlova, jedino što mogu pretpostaviti jest da je problem u kompresiji na dijelovima slike koji se ne miču (tj tiltovima) - da makroblokovi malo "skaču", vjerojatno zbog zbroja kompresije OptiTV-a i kompresije rekordera...u kojem modu snimaš, LP ili još lošijoj kvaliteti?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:21   #634
U najboljoj što ima (92 minute).
loposomix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:32   #635
jvc problem

usred tekme dinama i šveđana mi crko tv(i bolji da negledam badelja kako igra)blinka mi lampica za struju ali ga nemogu upalit nikako,a na daljinski ne reaira model je av 29fh1sug.pomoc please
alanf9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:59   #636
ištekaj iz zida iz struje pa onda probaj. ak ni tak nei de, bojim se da servis ne gine, a onda je pitanjce jel popravak isplativ...

kaj badelj, a rukavina tek---pa to je katastrofa jedna za profesionalca, onakve pikzibnerske zicere fulat, sramota!
sad kad maminjo nikad više nijednog ex-hajdukovca ne kupi, sad da vidiš..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:53   #637
Vivax 410 - ne nalazi nijedan kanal

Imam problem s DVB-T Vivax 410. Spjim antenski kabal na njega i s SCART kablom ga spojim na TV. Bilo da mu dam da kanale traži automatski ili ručno ne želi mi pronaći ni jedan kanal. Istu antenu spojim na drugi DVB-T i sve radi kako treba.
Dali je možda problem u nekoj postavci? Probao sam i tvornički reset ali nije pomoglo. Dali postoji način da vidim dali mu nije otišao antenski ulaz??

Hvala!
zg1409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 23:20   #638
Ne nađoh odgovarajuću temu pa mi se učini da je ovdje najzgodnije postaviti pitanje.
Imam TV samsung A686 37" (star nepune 3 godine), slika je izvanredna, ali od prije mjesec dana su mi se pojavile dvije sjenke na ekranu. Jedna je tamnija, nepravilnog oblika, pri dnu ekrana. Tamno sive boje je i providna je, pa se slika ispod nje vidi, a djeluje kao da je isprljan ekran. Druga je bliže sredini ekrana, svijetlo siva i jedva se primjećuje.
Ima li tome lijeka, osim, kad mi dosadi i kad skupim pare, kupovina novog TV-a.

Zadnje uređivanje STony : 28.08.2011. at 00:09. Reason: Prava tema je ova.
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:23   #639
LG 32LK330 HR Ready

Dobio sam TV LG 32LK330 te imam par pitanja:

TV ima USB ulaz koji inače može reproducirati JPG, MP3 i Divx formate. Imam USB Corsair Voyager 8gb i kad ga ubacim pokusava ga ocitat i kaze da ne moze? Ostale USB stickove ocita (ali oni su mi jako spori). DA li bi pomoglo formatirati USB stick u ntfs i da li je tko imao ovaj problem?

Također imam komp s ATI grafičkom koja ima HDMI izlaz, komp mi je udaljen 4 m od TV-a, kakav kabl uzeti da spojim PC na TV? Da li HDMI od 5 m gubi na kvaliteti slike i koj HDMI kabl uzeti, zvuk bi isto trebao ići preko HDMI kabela, vidim da ih ima nekih više vrsta??
__________________
ja mogu sve i nista vise
Vlado666 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.08.2011., 14:11   #640
Imam problem sa tv-om pa molim ako se itko kuži u tehniku neka mi kaže svoje viđenje stvari. Ovako, kupili smo tv (Sony Bravia KDL-40EX500) prije godinu i 3 mjeseca i telka je do sada stvarno super radila, i nije bilo nikakvih problema. Ali danas nakon što sam uključila tv on je nekih minutu-dvije radio ok a nakon toga mi je ekran jenostavno došao pola crni pola bijeli (kao da ga je netko vodoravnon crtom podijelio na pola...gornji dio crni a donji bijeli) a zvuk se normalno čuje. Ima li itko ideju šta bi to mogla biti?
alenka052 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.