Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 11:38   #7641
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
prometej je odlican film, ja ga gledam odvojeno od aliena i film je vise nego solidan. kome smeta scenarij neka napise kaj onda misli o scenarijima svih x mena, avengers, thor 1 i 2, spidermana (svih) i tako dalje.
Stvar je u tome da se ovi potonji ne pokušavaju prodati kao vrhunski SF a još više kao "hrabra i beskompromisna" djela filmske umjetnosti.
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 11:42   #7642
mene uopce nije briga kako se ikoji film pokusava interpretirati i prodati, ili mi je film dobar ili nije. prometej mi je u moru mediokriteta i smeca - iznad prosjecan film.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 11:52   #7643
Ikreno, nisam siguran da sam u životu pogledao film sa lošijim scenarijom, a gledao sam svakakve gluposti
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 11:56   #7644
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
mene uopce nije briga kako se ikoji film pokusava interpretirati i prodati, ili mi je film dobar ili nije. prometej mi je u moru mediokriteta i smeca - iznad prosjecan film.
Prometej je Titanik na dnu mora mediokriteta i smeća.
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:05   #7645
U Aliensima, stvar je upravo u tome da marinci na početku svi izgledaju jebeno kompetentno i vojnički. Ponašaju se kao vojnici, jebemu! A onda se slome pred nepredviđenim okolnostima.
I onda i mi, publika, skužimo kolika je to frka, kako je to opasno, i dođemo do toga koliko je ljudski faktor pokvarljiva stvar.

U Prometeju, sa druge strane, ovi su nekompetentni od samog početka i ponašaju se kao srednjoškolci na maturalcu.
A to se zove loše pisanje scenarija. Takve ekspedicije ne postoje ni kada planinarsko društvo ide na Velebit.

Sad će netko reći da je film IPAK dobar... Evo da po 100-ti put kažem, DA, film je vrhunski u svim aspektima, osim po najvažnijem dijelu-pisanju scenarija.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:09   #7646
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U Aliensima, stvar je upravo u tome da marinci na početku svi izgledaju jebeno kompetentno i vojnički. Ponašaju se kao vojnici, jebemu! A onda se slome pred nepredviđenim okolnostima.
I onda i mi, publika, skužimo kolika je to frka, kako je to opasno, i dođemo do toga koliko je ljudski faktor pokvarljiva stvar.

U Prometeju, sa druge strane, ovi su nekompetentni od samog početka i ponašaju se kao srednjoškolci na maturalcu.

A to se zove loše pisanje scenarija. Takve ekspedicije ne postoje ni kada planinarsko društvo ide na Velebit.

Sad će netko reći da je film IPAK dobar... Evo da po 100-ti put kažem, DA, film je vrhunski u svim aspektima, osim po najvažnijem dijelu-pisanju scenarija.
meni je bas ok da se nije drzao aliena nego je napravio novi film koji ne robuje prijasnjim uratcima. da, ima rupa i nelogicnosti ali koji film danas nema.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:11   #7647
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U Aliensima, stvar je upravo u tome da marinci na početku svi izgledaju jebeno kompetentno i vojnički. Ponašaju se kao vojnici, jebemu! A onda se slome pred nepredviđenim okolnostima.
I onda i mi, publika, skužimo kolika je to frka, kako je to opasno, i dođemo do toga koliko je ljudski faktor pokvarljiva stvar.

U Prometeju, sa druge strane, ovi su nekompetentni od samog početka i ponašaju se kao srednjoškolci na maturalcu.
A to se zove loše pisanje scenarija. Takve ekspedicije ne postoje ni kada planinarsko društvo ide na Velebit.
Da, i? Skužili su da kad pošalju najjaču i najbolju i najpametniju ekipu koja postoji da se ionako razlete u roku 30 sekundi kad sretnu Aliena, pa su onda poslali srednjoškolsku ekskurziju - a zašto ne bi kad im je ionako ista stvar, koga god pošalju ako naiđe Alien kao da su poslali vagon stoke

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Sad će netko reći da je film IPAK dobar... Evo da po 100-ti put kažem, DA, film je vrhunski u svim aspektima, osim po najvažnijem dijelu-pisanju scenarija.
Što te točno smeta u scenariju?
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:37   #7648
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Detektiram nezanje nekoga tko uopće nije čitao cijelu temu, pa zalijeće kao padobanac u raspravu. Lijepo ti kreni od početka, pa ćeš vidjeti da smo svi mi itekako lijepo, uredno, jasno i glasno napisali te i te razloge zbog kojih nam se film ne sviđa. Nemam potrebe prepisivati, velik sam dečko, znam složiti rečenicu i pojasniti zašto je Prometheus goli racku od filma i ne pogubit se u pojašnjenjima kod svakog drugog posta. I, jest, uspoređivati Aliena i Prometheusa je belsfemično jer detektira filmskog neznalicu koji, by the way, misli da je pametan jer napada korisnike kad već ne zna sam pojasniti što želi reći u vezi filma.
Deckard, čitala sam temu. Skoro cijelu.
Ako se referiraš na neki svoj raniji post, u kojem si nešto objasnio, bilo bi lijepo da ga iskopaš i zakeljiš. U cilju normalne rasprave.
Ili misliš da sam trebala zapamtiti šta se je svatko od vas pisao unutar nekoliko godina?
Od tvojih sadašnjih postova, samo vidim da ti se film ne sviđa.

BTW, koga sam ja to napala? I gdje?

Tomislav B bi mogao održati predavanje ekipi ovdje o tome kako se vodi rasprava na ovu temu, iako je u suprotnom taboru. Jer se meni čini da su se mnogi ovdje pogubili i zaslijepili od mržnje i pokušavanja ponižavanja protivnika.

Light motiv koji je ovdje provlači od početka je: idemo trollat i vrijeđat ljude da su maloumni, glupi, neznalice, i to ne samo filmske, nastradat će u životu od naivnosti, jer smo to zaključili samo na temelju toga što im se sviđa film koji se nama ne sviđa.

Doći na temu, napisati - vi koji branite film ste glupi ko kuratz je točno što?
Argumentirana rasprava, razgovor? Objasni ti meni neukoj, s obzirom da si i mod ovdje.

Podjebavanje i vrijeđanje nečijeg mentalnog spektra samo na temelju jednog vražijeg filma je zbilja dno.

No, već sam rekla, ovaj nivo komunikcije više govori o vama samima, nego o filmu.

Ovo sve skupa samo pokazuje koliko su ljudi spremni ići daleko da bi nekog uvjerili u svoje mišljenje.
Strah me i pomisliti kako bi se neki ponašali da smo u face to face raspravi. Vjerojatno bi htjeli i čekićem utuvit tuđe mišljenje u glavu.

Prema svemu tome, Prometej ne samo da je odličan film, nego filmčina na temelju koje se može napraviti psihološka studija.
__________________
Damn ninjas chopping onions...
zombie_chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:55   #7649
Quote:
zombie_chicken kaže: Pogledaj post
Deckard, čitala sam temu. Skoro cijelu.
Na temi je rastrančirano sve što s filmom nije u redu, doći nekoliko stotina stranica kasnije i reći ne znam što se o filmu pisalo, dajte mi kopirati je u najmanju ruku bezobrazno.
__________________
Nisam ti dospio reći.
Sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao
Pantelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 15:35   #7650
duze vrijeme se nije ovako besmislena i glupa rasprava vodila na forumu oko nekog filma...i dalje ne vjerujem da neki ovaj u najbolju ruku osrednji film toliko brane...dugo nije bilo ovak nes...
da ne ulazim sa nekim braniteljem prometejove casti u raspravu, sve sto su deckard i tomislav b napisali se slazem
...ovo fascinira...jer ovaj film nije vrijedan ovakvih rasprava...da bar nema "alien" podbazu..puno prije bi ga se zaboravilo
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:22   #7651
Quote:
zombie_chicken kaže: Pogledaj post
Deckard, čitala sam temu. Skoro cijelu.
Ne bih rekao. A znaš zašto?

Quote:
Ako se referiraš na neki svoj raniji post, u kojem si nešto objasnio, bilo bi lijepo da ga iskopaš i zakeljiš. U cilju normalne rasprave.
Zato što ovjdje ima najmanje 60-70 mojih postova u kojima u detalje pojašnjavam što ne valja s filmom. Da si je čitala kako kažeš da jesi, naišla bi na bar jedan od njih. Znači, u duhu normalne rasprave, stvarno pročitaj sve što se pisalo kako treba.

Quote:
Ili misliš da sam trebala zapamtiti šta se je svatko od vas pisao unutar nekoliko godina?
A mi bi trebali ponavljati sve rečeno kad god se nekome ne da pamtiti?

Quote:
BTW, koga sam ja to napala? I gdje?
Quote:
zombie_chicken kaže: Pogledaj post
Preteciozno izjave kao "blasfemicno usporedjivanje sa Alienom" su vise opis ekipe koja takve stvari pise i papagajski ponavlja sta su citali i culi, nego istinsko: film mi se ne svidja iz tih i tih razloga.
Evogac. Podebljano da se točno vidi.

Quote:
Jer se meni čini da su se mnogi ovdje pogubili i zaslijepili od mržnje i pokušavanja ponižavanja protivnika.
A ovdje i lijepi nastavak.

Quote:
Light motiv koji je ovdje provlači od početka je: idemo trollat i vrijeđat ljude da su maloumni, glupi, neznalice, i to ne samo filmske, nastradat će u životu od naivnosti, jer smo to zaključili samo na temelju toga što im se sviđa film koji se nama ne sviđa.
Pa idemo dalje u istom tonu.

Quote:
Doći na temu, napisati - vi koji branite film ste glupi ko kuratz je točno što?
Argumentirana rasprava, razgovor? Objasni ti meni neukoj, s obzirom da si i mod ovdje.
Pa, da si čitala, kako kažeš da jesi, onda bi možda zapazila da ovoga nema nigdje. Znači, proizvoljno omalovažavanje onih kojima se film ne sviđa. Stoga, hoćemo ponovit onaj dio o civiliziranoj raspravi ili je moja poanta jasna?

Quote:
Podjebavanje i vrijeđanje nečijeg mentalnog spektra samo na temelju jednog vražijeg filma je zbilja dno.
Sva sreća pa ti to ne radiš.

Quote:
No, već sam rekla, ovaj nivo komunikcije više govori o vama samima, nego o filmu.
Pa, dobrodošla u klub jer govori i o tebi (hint=podebljeni dio u citiranom dijelu)

Quote:
Ovo sve skupa samo pokazuje koliko su ljudi spremni ići daleko da bi nekog uvjerili u svoje mišljenje.
Strah me i pomisliti kako bi se neki ponašali da smo u face to face raspravi. Vjerojatno bi htjeli i čekićem utuvit tuđe mišljenje u glavu.
Ovo, pretpostavljam, ide na one koji Prometheusa ne vole? Ili na sve zajedno. Nas, veselu družino internetskih sfera? Samo pitam, da ne zaključim pogrešno.

Quote:
Prema svemu tome, Prometej ne samo da je odličan film, nego filmčina na temelju koje se može napraviti psihološka studija.
Svakako se slažem. Kako napraviti tako glup film i još ga dobro prodati. Ustvari, studija bi trebala biti iz marketinga. Prodavanje magle na veliko i slične stvari. Bila bi i zanimljiva.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 17:21   #7652
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto toliko branite ovaj film. Pokušavam to shvatiti i jednostavno ne mogu. Nevjerojatno loš scenarij pun rupa, loše razvijeni likovi, loša gluma, likovi koji nemaju smisla, katastrofalan dijalog.....da ne nabrajam dalje.
Jer nebi bilo zanimljivog trollanja na ovoj temi više. Ja sam siguran da barem po jedna osoba na svakoj strani namjerno drži svoju priču da bi trollali drugu stranu.

Meni film nije bio niti wow niti sranje kako neki viču pa se zabavljam samo čitajuči tu blesave svađe.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister

Zadnje uređivanje Archangel : 16.09.2014. at 18:21.
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:17   #7653
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao. A znaš zašto?
Jer ima skoro 8000 postova kaj je tesko za pratit
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:53   #7654
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jer ima skoro 8000 postova kaj je tesko za pratit
Je, čitanje je naporan posao. Gubi se dragocjeno vrijeme za pametovanje

@zombie_chicken

Zahvaljujem na potvrđivanju onog što sam rekao onim nadasve krasnim, ali nažalost izbrisanim postom.


Dame i gospodo, tema je malo pročiščena, možete nastaviti u kvalitetnom raspravljalačkom tonu, a ponavljam prijašnju stvar - sve ponavljanje već rečenog, traženje nekoga da ponavlja već rečeno, sve izvan teme i sve što je vrijeđanje, trolanje i slične zabavne stvari bit će, kao i uvijek, brisano.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 19:56   #7655
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Dame i gospodo, tema je malo pročiščena, možete nastaviti u kvalitetnom raspravljalačkom tonu, a ponavljam prijašnju stvar - sve ponavljanje već rečenog, traženje nekoga da ponavlja već rečeno, sve izvan teme i sve što je vrijeđanje, trolanje i slične zabavne stvari bit će, kao i uvijek, brisano.
Party breaker!
Zajebanciju na stranu, sve je već odavno rečeno na ovoj temi, baš sve.
Prije dvije godine i prije 300 stranica!
Sada temu dižu članovi koji naravno nemaju uvid u sve do sada napisano,
pogledali su film tek nedavno, i čude se k'o pura dreku (kao što smo se čudili i svi mi veterani ove teme prije dvije godine, netom po gledanju filma):
opcija A - kako je Scott snimio genijalan film pun potencijala ...
opcija B - kao je Scott snimio smeće od filma i osramotio se neviđeno

Te dvije opcije su očito (iz današnje perspektive) nepomirljive, prvi dio teme i rasprave do cca. 150-200. stranice je obilovao obostranim argumentima i dosta ozbiljnim i zanimljivim raspravama, topic je postao zanimljiviji od filma, ali to se ispucalo odavno.

Iz oba tabora, neki su odustali, neki su se ukopali u rovovima i držat' će pozicije do vjerojatno svoje smrti (od starosti).

Ja sam na kraju sve sveo na "prst u pici" (neki su me čak ,vidim, išli ispravljati i čak ozbiljno shvatili) jer sve ostalo ozbiljno i angažirano sam odavno rekao na ovoj temi prije dvije godine. Tomislavu još nije puk'o film, meni je, zato si i on i Deckard još daju truda pokušavajući argumentima ali .... uzalud. Ostali su okrenuli na zajebanciju, jer više od toga ova tema ni ne zavrijeđuje. Nekada da ... sada ... meh.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 20:09   #7656
Aj ne jebite

Sjećam se da sam prije 10 godina napisao jedan dugački post o LOTR : FOTR gdje sam podrobno, detaljno i argumentirano objasnio :

1) zašto je Arwen u filmu
2) zašto film nije izdaja književnog predloška
3) zašto nema Toma Bomdebila

i naravno još puno toga. I što se dogodilo s mojim postom? Nakon njega napisano je još nekih 600 - 700 stranica, gdje se ekipa sablažnjavala i kritizirala film iz razloga, što nema Toma Bombedila i što je Arwen u filmu - a to je, naravno, izdaja književnog predloška.

Evo sorry na off, a zaključiti se može samo da je Prometheus film kalibra jednog LOTR:FOTR. Meni je to sasvim dovoljno za ocjenu kako se radi o izvanrednom filmu.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 02:23   #7657
Quote:
zombie_chicken kaže: Pogledaj post
Pretpostavljala sam da ćeš tako reagirat na Kuma, zato sam to i napisala.
Poanta je bila samo to, meni je Prometej, sa svim manama, još uvijek 10 stepenica iznad Kum-ova. Ne moraš ništa detaljno dokazivati, meni su Kum-ovi dosadni, Prometej nije. Vizualno mi je zanimljiv, i radnja me potiče na razmišljanje. To je ono što cijenim kod filma.
Problem je što ljudi jako teško prihvaćaju nas ima razlitičitih, i da drugačije ne znači glupo ili jadno.
Čisto mi je žao što su mi djed-ovi već odavno mrtvi. Jer da nisu, pitao bih dje-dove što misle o Kum-ovima...



Quote:
Dobili su neopreznog i tulavog znanstvenika, i opet nisu zadovoljni.
Da, naravno da nismo zadovoljni. Pokojni Borivoj Jurković, urednik Siriusa, napisao je da budale ne lete svemirom.
Bio je u pravu.

Quote:
Dobili su hrpu scena u rzličitim oblicima od onih na koje su navikli u većini SF-a i horrora, i opet nisu zadovoljni.
Jer je to glupo. i jer nisu navikli da nešto može snimiti na drugačiji način, od već viđenog.
A možda ljudi jednostavno ne vole glupe filmove?


Quote:
Glupo je kad nešto ne možeš pokriti radnjom u filmu, prije ili poslije. Ovdje toga nema. Gotovo svaki potez je opravdan negdje u filmu, barem naznakom.
Milijun puta prežvakano.
Prometej je uvreda za mozak.

Quote:
Prometej je jako kontradiktoran film. Na IMDB-u ima visoku ocjenu, a skoro niti jedan pozitivan Review. Tako da mi jasno zašto ljudi su ljudi ovdje pogubljeni. Možda ga ipak treba malo pažljivije pogledati.
Što je samo pokazatelj kako su i filmovi i kritika otišli u kurac. A pogotovo je sve otišlo u kurac kad se pojavio internet, pa je svaka budala s drvenom glavom došla u pozicijiu ocjenjivati filmove, a još gore i GLASATI, ko na Euroviziji. Zapravo, dobra poredba. Pogledajmo filmove i Euroviziju sedamdestih, i pogledajmo ih sad.
Isti kurac.

Quote:
Kažem, meni je trebalo više od 2 godine da ga ponovo pogledam, a i to samo zato što nisam imala drugog posla.
Jedini film, o kojem sam promjenila mišljenje.
Ja bih prije rekao da si promijenila nick.

Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Party breaker!
Zajebanciju na stranu, sve je već odavno rečeno na ovoj temi, baš sve.
Prije dvije godine i prije 300 stranica!
Sada temu dižu članovi koji naravno nemaju uvid u sve do sada napisano,
pogledali su film tek nedavno, i čude se k'o pura dreku (kao što smo se čudili i svi mi veterani ove teme prije dvije godine, netom po gledanju filma):
opcija A - kako je Scott snimio genijalan film pun potencijala ...
opcija B - kao je Scott snimio smeće od filma i osramotio se neviđeno

Te dvije opcije su očito (iz današnje perspektive) nepomirljive, prvi dio teme i rasprave do cca. 150-200. stranice je obilovao obostranim argumentima i dosta ozbiljnim i zanimljivim raspravama, topic je postao zanimljiviji od filma, ali to se ispucalo odavno.

Iz oba tabora, neki su odustali, neki su se ukopali u rovovima i držat' će pozicije do vjerojatno svoje smrti (od starosti).

Ja sam na kraju sve sveo na "prst u pici" (neki su me čak ,vidim, išli ispravljati i čak ozbiljno shvatili) jer sve ostalo ozbiljno i angažirano sam odavno rekao na ovoj temi prije dvije godine. Tomislavu još nije puk'o film, meni je, zato si i on i Deckard još daju truda pokušavajući argumentima ali .... uzalud. Ostali su okrenuli na zajebanciju, jer više od toga ova tema ni ne zavrijeđuje. Nekada da ... sada ... meh.
Prst u pici je zapravo vrhunac te filmske sage. A ja mrzim sam sebe kaj uopće pišem nešto na tu temu.

Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Aj ne jebite

Sjećam se da sam prije 10 godina napisao jedan dugački post o LOTR : FOTR gdje sam podrobno, detaljno i argumentirano objasnio :

1) zašto je Arwen u filmu
2) zašto film nije izdaja književnog predloška
3) zašto nema Toma Bomdebila

i naravno još puno toga. I što se dogodilo s mojim postom? Nakon njega napisano je još nekih 600 - 700 stranica, gdje se ekipa sablažnjavala i kritizirala film iz razloga, što nema Toma Bombedila i što je Arwen u filmu - a to je, naravno, izdaja književnog predloška.

Evo sorry na off, a zaključiti se može samo da je Prometheus film kalibra jednog LOTR:FOTR. Meni je to sasvim dovoljno za ocjenu kako se radi o izvanrednom filmu.
Nisam pratio što si napisao, ali sve tri teze su ti na mjestu.
Ja sam davno pročitao knjigu, a filmovi su mi bili dobri.
Jebe mi se za Arwen (premda bi ju i jebo, nije da nije), film nije dužan slijepo pratiti knjiški predložak, a Tom Debil Si ti Do Sad - pa ja ću se samoubit, nemam kaj...

Jebate, knjiga ima pun kurac i osamsto stranica i nešto manje likova. a onda se neki plajvaz uvati Toma (Toma, Toma, hu d kin Toma), hej, Toma, đe si ti Saurone bio devedesprve, Tom te pita...

Samo što sam ja mislio da si ti ipak malo napredniji dečec, ova tvoja ljubav prema očitom smeću od filma pomalo me razočarala, znaš.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 02:37   #7658
I nakon dvije godine nije se pojavio blockbuster koji se može nositi s ambicioznosti i hrabrosti Prometeja.
Kad će nastavak da dobijemo i potvrdu toga?
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 03:14   #7659
Niti blockbuster koji se može nositi sa glupošću Prometeja.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:42   #7660
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Niti blockbuster koji se može nositi sa glupošću Prometeja.
Zadnji Transformeri su bili daleko gluplji
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.