Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2012., 18:17   #21
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, ali pumpa goriva je možda otišla zbog toga što cijelo vrijeme radi, a ne isporučuje gorivo
Gorivo cirkulira cijelo vrijeme. Moguć je kvar ukoliko je benzin na debeloj rezervi, pa se pregrije. Jako rijetko mi je gorivo na rezervi, tako da ne vjerujem da je to razlog, makar ne mogu biti siguran. Nek svakih 100 000 krepa i ne žalim se.
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:05   #22
Ja imam takvu Astru samo 2006.god i 95tkm.Do sad sam promjenio desetak H7 žarulja, diskove, pločice i svakih 10tkm ulje i filtere.Meni troši oko 7l al to je dnevno relacija 20km Čakovec Varaždin.

Zadnje uređivanje sinoo : 07.01.2012. at 19:14.
sinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:18   #23
ujak mi ima astru 1.6,75 ks ,2002 godište.sad ima blizu 135 000 km.Nikada niti jedan kvar,samo redoviti servisi.
Znam da to nije ista kao ova 1.4 ,al je isto astra
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 23:25   #24
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
opet cu ponoviti ta "Classic" Astra nije ista kao "normalna" Astra G, nego je ogoljeno i vise me podsjeca na kineza nego na Opela.
Sad ce mi svi reci da pisem gluposti, ali ja sam ga rastavio a ne vi.

Znaci to je maximalno ogoljeni model koji se proizvodio u Poljskoj za istocna trzista, nakon sto je novi model izasao za Zapadnu Europu. Tko zna, mozda znaci da je pouzdaniji od normalnih Astra... Al ja to nebi usporedio sa normalnom Astrom G.
s ovim se potpuno slazem izuzev pouzdanosti, imam u dvoristu jednu iz 2003 1.6l (proizvedena u njemackoj) i ovu classic iz 2006 isto 1.6l (poljska)
osim po izgledu to nije isti auto, nego vise lici na jeftinu kopiju - losu
ne znam kako da opisem, u voznji su totalno drukciji auti (buka, drzanje ceste, osjecaj (ne)kvalitete i slicno) i da ova poljska se vise kvari tj samo se ona i kvari.
k@p@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 01:26   #25
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
s ovim se potpuno slazem izuzev pouzdanosti, imam u dvoristu jednu iz 2003 1.6l (proizvedena u njemackoj) i ovu classic iz 2006 isto 1.6l (poljska)
osim po izgledu to nije isti auto, nego vise lici na jeftinu kopiju - losu
ne znam kako da opisem, u voznji su totalno drukciji auti (buka, drzanje ceste, osjecaj (ne)kvalitete i slicno) i da ova poljska se vise kvari tj samo se ona i kvari.
a kolega ima istu takvu njemačku i imao je na njoj kvarova masu, baš masu i to velikih. 2x krepao kompjuter, kompresor klime, motorić za podešavanje farova i još masu pizdarija.

tako da ti generaliziranje baš ne pije vodu
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:24   #26
nisam bas previse generalizirao, nego sam samo iznio iskustva koja imam s oba modela. prije 5 godina od nas 10 u firmi je bilo 6 (privatnih) astri (g "2 obicne" i 2 classica te 2 h-a) trenutno je ostala samo ova koju ja vozim svi drugi su se rijesili svojih. najzadovoljniji su bili ovi s njemackim g astrama, ove ostale su redovito bile na vanredovnim servisima radi raznoraznih pizdarija- ukljucujuci i to da je metalna konstrukcija od kojih su izgradena sjedala, bila doslovno hrdava na autu koji tjedan dana prije izasao iz auto salona kao nov - raskopali su ih ispred mene jer sam popizdio na to kako su skripala.
tako da sam svoje misljenje o tom autu iznio samo o onome sto sam svojim ocima vidio.
a to je meni osobno dovoljno da vise nikad u zivotu ne udem u opelov salon a isto vrijedi i za cijeli GM.
k@p@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:09   #27
Quote:
k@p@k kaže: Pogledaj post
tako da sam svoje misljenje o tom autu iznio samo o onome sto sam svojim ocima vidio.
a to je meni osobno dovoljno da vise nikad u zivotu ne udem u opelov salon a isto vrijedi i za cijeli GM.
u tom slučaju ćeš ići pješice do kraja života jer nijedan auto nije savršen...sjećam se teme o novom Fokusu koji je sav hrđav na podvozju..
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:48   #28
Sad ste mi dali mislit, većina komentara je s nekim kritikama za auto, ali i dalje mislim da auto sa toliko malo prijeđenih kilometara je dobra prilika za kupovinu, pogotovo ako bi ovaj još malo spustija cijenu pa ga dao za 5000 eura...
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 15:51   #29
k-kekec
u tom slučaju ćeš ići pješice do kraja života jer nijedan auto nije savršen...sjećam se teme o novom Fokusu koji je sav hrđav na podvozju..


hehe, necu ici pjesice, ne moras se bojat
vjeruj mi da jako dobro znam da nista nije savrseno, ja sam samo rekao da vlasnici koje ja poznam imaju puno vise problema s astrama nego oni koji imaju neke druge marke.
a ako nekome nije greda da svake godine mijenja neke od dijelove tipa: bobine, egr ventila, kompjutera, senzora abs-a, neki sklop koji regulira temperaturu motora, alnasera, armotizere (2x mjenjani zadnji, rijeseno sa bilsteinom sva 4), centralno zakljucavanje, djelovi unutrasnjosti....
ako je to nekome normalno za auto koji ima 110000km i 5g, onda super - meni nije (i molim bez prica da sam slucajno ubrao skart)
i napominjem da sam samo dao svoje misljenje, koje je nastalo iz osobnog iskustva a ne iz rekla-kazala prica ili citanja po forumima.

kvisko: pogotovo ako ju da za 5000 uzeo bi ju vjerojatno i ja, jer vjerujem da bi se dala prodat za iste novce za godinu dana

Zadnje uređivanje k@p@k : 08.01.2012. at 15:58.
k@p@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 19:53   #30
Očito san bija čorav kad san gleda auto prvi put, ipak je twinport, ne znam kako to nisan vidija prvi put na guzici mu.
Koliko san skužija po vašim komentarima i švrljajući po netu to je malo bolja varijanta od običnog...tako ako ga ovaj bude tija dat za 5000-5500 mislim da se neman šta mislit...
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:15   #31
hm..ne znam.
kad sam rekao da je auto ok, mislio sam da je riječ o H, jer kod mene ekipa H astru zove classic, otkad je vani nova..nekak se lakše skužiti od tih silnih brojeva.

ovu staru pravu classic je imao kolega s posla i nije baš bio presretan, vidim tu po upisima da nije jedini.
dobro razmisli, odi s njom kod majstora prije kupnje..
al ako spustiš na 5, jebiga uzmi jer je to dobra kupnja za auto s toliko km, pa makar i bilo nekih sranja..
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:16   #32
Ma da, tako i ja razmišljam, za te pare dobit auto iz 2007 s 20 000 priđenih km ne može bit loše...kasnije ako i ne budem zadovoljan bi ga moga sigurno prodat za iste pare...
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 02:20   #33
Quote:
kvisko123 kaže: Pogledaj post
Ne znam jeli g ili h model, kako se to vidi?
Opel Astra 1.4 16V, snaga u kW 66, benzinac....
2007 godište, priša 20 000km...cijena 6000€
I ne znam jel motor twinport, mislim da nije, ne piše ništa u prometnoj...
uzimaj to čovječe!!!!!

fenomenalan auto. troši oko 8 litara ispod 7 nema šanse. to mu je jedina mana.

ja sam ga uzeo sa 75000km sad imam 150000km i otišla jedino bobina, prednji amortizeri i akumulator. ostalo sve super.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 09:14   #34
Quote:
kvisko123 kaže: Pogledaj post
U prilici sam kupiti dosta povoljno navedeni model. Auto je 2007 godište i prešlo je jako malo km. Sad pokušavam naći po netu karakteristike neke i kritike pa i nema toga baš puno. Nisan nigdi uspija naći kolika mu je potrošnja.
Na jednoj stranici su kritizirali ovaj benzinski 1.4. motor, da valjda ima nekih mana pa brzo povućen i kasnije se nije proizvodia.
Ima li tko iskustva sa ovim modelom pa da mi da koji savjet?
Moj ti je savjet da prije kupovine odeš u ovlašteni servis i neka ti tamo pregledaju auto. Dogovoriš sa prodavačem da ako auto nije u stanju u kojem on kaže da je, neka on plati pregled, u suprotnom plati ti. Tako ćeš biti jedino siguran da ne kupuješ mačka u vreći. Provjeri i u stanici za tehnički pregled kilometražu, tamo se upisuje kilometraža kod svake registracije.

Osobno mislim da je to odlična prilika.
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:55   #35
Znam vlasnika, kilometri nisu spuštani. Jednostavno se malo vozija
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 23:14   #36
Poznaš vlasnika, auto je malo vožen, kupi, što ćeš, bolje ti nego netko drugi
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:05   #37
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
uzimaj to čovječe!!!!!

fenomenalan auto. troši oko 8 litara ispod 7 nema šanse. to mu je jedina mana.
Meni na otvorenoj cesti troši malo više od 5l, vozim laganini 80-90km/h...
A po gradu 7.4 mi ispalo kad sam računa...
btw.da kupija san auto za 5000
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:30   #38
Quote:
kvisko123 kaže: Pogledaj post
Meni na otvorenoj cesti troši malo više od 5l, vozim laganini 80-90km/h...
A po gradu 7.4 mi ispalo kad sam računa...
btw.da kupija san auto za 5000
Gledam po papirima od auta, guglam po netu, al ne mogu nigdi nać kolika je zapremnina spremnika opel astre classic 1.4 twinport...
Ja ga obično natankam kad se upali rezerva, najviše sam mislim ulija 43 litre...
Pretpostavljam da je onda pun spremnik par litara više, pa ako tko zna točno?
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:38   #39
Jesi dobio onu knjizicu s njom, upustva, unutra bi trebalo biti.

Ja mislim da je 52 litre ali nisam siguran.

Rezerva je obicno 10 litara, znaci da je otprilike to to.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:46   #40
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Jesi dobio onu knjizicu s njom, upustva, unutra bi trebalo biti.

Ja mislim da je 52 litre ali nisam siguran.

Rezerva je obicno 10 litara, znaci da je otprilike to to.
A jesan dobija san, al ne piše koliko stane, piše samo da kad počme treperit lampica da odma idem na pumpu...
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.