Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 10:25   #981
Hamburger Bar RougeMarin

Da, malo se osjeti dašak toga da sve više i više što god iz Istre dolazi mora pod muss imati predznak ultrakvalitetnog i (time neopravdano?) ultraskupog.
Kad je fakat mrak-ok, al često i nije baš tako.
No, dok biznis klapa i ekipa "puši" to sve redom, neka im, zašto ne, davno su se znali izbrendirat i adekvatno ispromovirat ko "smthng special" u odnosu na ostale dijelove LN pa stoga-kapa dole!



ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 13:50   #982
Quote:
shtifke kaže: Pogledaj post
Ja sam odgajan u uvjerenju da snobizam nema nacionalni predznak ali sam svejedno znatiželjan (pošto sam Istrijan) pa me zanima što je to istarski (pazi da se piše malim slovom) snobizam?!
to je pollitre pive za 17 kuna (30 u restoranu), daćemo joj strano ime i puniti u fensi flaše, tako ćemo nabiti cijenu
to su malvazije po 60-80-100 kuna i više
to su maslinova ulja koja ne možeš dobiti ispod 100 kuna
eh, što ti je dobar marketing... dobrodošli u Zemlju Istru, novu Toskanu

Zadnje uređivanje Krkimir : 06.04.2014. at 13:57.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 13:58   #983
Zaboravila sam napisati da su nas smjestili u donji dio i da je jedan stol, manji, bio pun papira, kalkulatora olovaka..... bez ljudi, cijelo vrime rucka.

A za Istru mogu reci da dok ima kupaca ima i prodaje. Maslinjak smo kupili po 80 kn, odlican, bas pri kraju pa se nadam slicnoj kupovini.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 02:16   #984
bili veceras. juha od rajcice s kockicama kruha i pestom je bila izvrsna, bas sam gustala. i ovaj put je bolja od burgera. cini mi se da su je i poboljsali, kao da im je juha od rajcice prije bila kiselija i manje pikantna. krumpirici bili jako dobri. pecivo ovaj put bas i ne. meso mi isto nije pasalo kao prije. al' dobro, i najboljima se dogadja...

san servolo malo skupo, ali jako mi se svidja, pogotovo crveno (probala crveno i tamno). dugo nisam tako uzivala u pivu.

kava od ellisa, jako dobra.

za deserte ne mogu reci da su losi, ali nisu mi dovoljno privlacni da ih pozelim ponovno jesti. korektno uradjeno, ali zaista nista posebno i moussevi im znaju biti preslatki. ne znam tko im to radi, neki curetak? moglo bi puno bolje i kreativnije. no dobro, mozda je i bolje da ne zasjene hamburgere.

nismo imali iskustvo kao tweetee. zapravo sam stekla dojam da mozemo sjesti gdje god zelimo.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 09.04.2014. at 02:23.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:08   #985
danas sam bio nakon nekoliko vremena ponovo i dosta stvari se promijenilo.
prvo i osnovno - i dalje je to fino, ali mi se nekako tih hamburgera sjećam iz boljih vremena.
prvo meso - nema prigovora na kvalitetu, ali je bilo onako kompaktno i jako povezano. ja ipak više volim kad je rahlije. djeluje mi kao da je prekrto ili da su stavili u smjesu neko vezivo (jaje možda).
špek - ovo staviti kao opciju obvezno. zašto? zato što je toliko abnormalno slan da pokvari cijelu priču. znam da je prženi špek jako slan, ali ovaj je urnebesno slan.
prilozi - škrtarenje na povrću. dobio sam samo uveli list salate u cheesu. ne valja. luk sam već prije cvilio da treba ići u hamburger, ali ovaj put nisam dobio ni paradajz.

e i jeo sam vilicom i nožem
zaboravili smo naručiti kakve ćemo, dobili smo well done. korektno ako se mene pita jer smatram da hamburger mora biti well done osim ako se naruči drugačije.

konobar kul, ali ima fetiš na taj nesretni San Servolo jer ga je ponudio nekoliko puta.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:11   #986
fetiš ili jako dobru proviziju?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:16   #987
Oboje?


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:26   #988
ma. još frend na ulazu mene onako potajno pita "što oni tamo za onim stolom piju u tim čudnim bocama?", na što ja slegnem ramenima. evo konobara s pitanjem što ćemo popiti, kažemo nabrajaj što imaš od piva. tu kreće prvo spominjanje San Servola (onako teatralno, svijetli, tamno, crveni) na prvom mjestu, pa stanka, pa nabrajanje dalje. onda meni sine da sam tu čitao o tom pivu kažem frendu to ti je to. (tu negdje nastupa drugo spominjanje San Servola, bilo je još jedno, zaboravio sam točno kad). uglavnom, na kraju sam uzeo Carling jer nisam to još probao. i požalio jer je pivo totalno loše, pravi kattenpis. nisam ni onaj nesretni špek uspio ugasiti njime.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 11:36   #989
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@tweete ja bijo jučer i prekjučer pa mi nisu rekli di smijem sjesti.

elem dakle bijo 2 dana za redom...vodijo neke frendove obećao im i tako ....

elem u srijedu hamburgeri bili savršeni, prekrasni mesni okus, naravno naručio slabo pečeno, ajd ja bi da je još siroviji....ali sve u svemu super se proveo.

otkrio sam pivo San Servolo
http://www.pivnica.net/ieNews/slike/n_2522_1.jpg


došao u četvratk, naručio jedan jako pečen i jedan slabo pečen....došla 2 nedefinirana hamburgera, nit je ovaj bijo pečen (frend popizdijo mrzi krv), a moj je bio well done....a meso se rasturalo, nit soli nit ničeg....

još naručio čašu kućnog vina ... e jebote bolji je ocat kod mene doma
Serem vam se u taj kućni plavac!

A štaš
jebote isto to se desilo meni još u doba dok su ovaj pretenciozni grill hvalili kao da Marco Pierre White radi u njemu. S tim da sam ja bi svjedok podizanja peciva sa poda,proučavanja i serviranja. Makar nije bio glavni kuhar već mi se činio kao neki fakin naučnik ali to ih ne opravdava. S druge strane pojeo sam tamo i jebenih obroka tako da ne znam zašto moraju toliko oscilirati sa kvalitetom
daziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:39   #990
Pa upravo zbog tog ljudskog faktora?



ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 10:40   #991
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Pa upravo zbog tog ljudskog faktora?



ios / tt

ma kuzim. vise se onako retoricki pitam. jebemu imas dobru sirovinu,znanje i rijesis prostor koji iako je u pm opet imas ljude koji su ti ajmo reci stalne musterije. i onda zajebes na ljudskom faktoru. pa ja bi nekog tukao tepsijom po bulji da mi zajebe tako posao.
daziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:18   #992
Quote:
daziher kaže: Pogledaj post
ma kuzim. vise se onako retoricki pitam. jebemu imas dobru sirovinu,znanje i rijesis prostor koji iako je u pm opet imas ljude koji su ti ajmo reci stalne musterije. i onda zajebes na ljudskom faktoru. pa ja bi nekog tukao tepsijom po bulji da mi zajebe tako posao.
Meni nikako nije jasno da ne mogu ispeć jedan skroz slabo pečen, a drugi "kremirani", ono jebote pa nisam tražio lansiranje satelita ili operaciju na mozgu, ono baciš meso na grill ploču i meriši, jedan po 2 min sa svake strane, jedan po 5 min sa svake strane... (ili koliko već, lupam bezveze)...i sad ja ispadnem seronja koji tamo kuka po nekom forumu...
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:20   #993
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasno da ne mogu ispeć jedan skroz slabo pečen, a drugi "kremirani", ono jebote pa nisam tražio lansiranje satelita ili operaciju na mozgu, ono baciš meso na grill ploču i meriši, jedan po 2 min sa svake strane, jedan po 5 min sa svake strane... (ili koliko već, lupam bezveze)...i sad ja ispadnem seronja koji tamo kuka po nekom forumu...
jel tebi onaj špek nije bio preslan?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:45   #994
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
jel tebi onaj špek nije bio preslan?
a je.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 18:53   #995
a onda dobro, već sam mislio da je u meni problem.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:39   #996
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasno da ne mogu ispeć jedan skroz slabo pečen, a drugi "kremirani", ono jebote pa nisam tražio lansiranje satelita ili operaciju na mozgu, ono baciš meso na grill ploču i meriši, jedan po 2 min sa svake strane, jedan po 5 min sa svake strane... (ili koliko već, lupam bezveze)...i sad ja ispadnem seronja koji tamo kuka po nekom forumu...
vidiš da ni ti ne znaš
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:38   #997
bili danas prvi put i sveukupni dojam je kad smo došli, nije bilo skoro nikoga. u roku od sat vremena sve se skoro popunilo. pri dolasku smo dobili 2 ofarbana jaja na stol i sol, simpatična gesta
jeli smo cheeseburgere, ja sam tražila jače pečeni i dobila takav meso ukusno, pecivo ok, umak isto... omjer svega je bio dobar, da je bilo čega bilo više, bilo bi previše... iako smo i ovako morali jesti vilicom i nožem, alternativa nije bila moguća pljeskavica je jako debela, deblju nisam nigdje vidjela ja bih eventualno dodala još 2-3 lista salate unutra, ali sve u svemu...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:36   #998
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Meni nikako nije jasno da ne mogu ispeć jedan skroz slabo pečen, a drugi "kremirani", ono jebote pa nisam tražio lansiranje satelita ili operaciju na mozgu, ono baciš meso na grill ploču i meriši, jedan po 2 min sa svake strane, jedan po 5 min sa svake strane... (ili koliko već, lupam bezveze)...i sad ja ispadnem seronja koji tamo kuka po nekom forumu...
slažem se. sve se to navede na kraju koliki foukus i želju imaš da napraviš nešto kako treba.
daziher is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:18   #999
Da li se stol treba rezervirat? ili bude mjesta tokom tjedna?
Desert_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:22   #1000
Bude.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.