Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 18:12   #441
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
A ne znam, često sam se zatelebala u nekog tko ne ispunjava skoro nikakve imaginarne kućice. Ono, svidi ti se nečija duša i toplina a objektivno nije ništa od onog što tražiš...npr. jedan takav moj "fatalni" bio je pušač, stalno mijenjao poslove, bez fakulteta, nije htio djecu i imao je sasvim suprotni svjetonazor od mojega... stvari koje su mi a priori bile neprihvatljive. Na papiru je zvučao grozno, i sad mi zvuči kad ovo čitam. A ipak sam se blesavo zaljubila u njega.
Ovo boldano naprosto ne može biti točno. Imao je sigurno i dosta osobina koje su ti privlačne, samo što nisi o tome razmišljala. Nemoguće je da netko bude fatalan, a da nema ništa privlačno u sebi.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:22   #442
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Ovo boldano naprosto ne može biti točno. Imao je sigurno i dosta osobina koje su ti privlačne, samo što nisi o tome razmišljala. Nemoguće je da netko bude fatalan, a da nema ništa privlačno u sebi.
Nisam rekla da nije imao ništa privlačno u sebi, nego da nije ispunjavao neke bitne uvjete koje bi trebao ispunjavati moji idealni partner.
Ok, razumijem da se boldani dio mogao krivo protumačiti, samo sam htjela reći da kad s nekim istinski klikneš, onda ti stvari za koje si prije mislio da su bitne prestanu biti bitne. Tako nekako. Promijeni ti se perspektiva.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:34   #443
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ok, razumijem da se boldani dio mogao krivo protumačiti, samo sam htjela reći da kad s nekim istinski klikneš, onda ti stvari za koje si prije mislio da su bitne prestanu biti bitne. Tako nekako. Promijeni ti se perspektiva.
Na početku kad se zatelebaš ti prestanu biti bitne. Kad zaljubljenost popusti počnu te nervirati
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:35   #444
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da nije imao ništa privlačno u sebi, nego da nije ispunjavao neke bitne uvjete koje bi trebao ispunjavati moji idealni partner.
Ok, razumijem da se boldani dio mogao krivo protumačiti, samo sam htjela reći da kad s nekim istinski klikneš, onda ti stvari za koje si prije mislio da su bitne prestanu biti bitne. Tako nekako. Promijeni ti se perspektiva.
istina. jel to još traje?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:36   #445
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Na početku kad se zatelebaš ti prestanu biti bitne. Kad zaljubljenost popusti počnu te nervirati
zato sam i postavila pitanje. slažem se.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:43   #446
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Na početku kad se zatelebaš ti prestanu biti bitne. Kad zaljubljenost popusti počnu te nervirati
Zar zaljubljenost može popustiti, kad se radi o istinskom "kliku?"
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:46   #447
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Zar zaljubljenost može popustiti, kad se radi o istinskom "kliku?"
Vele psiholozi da zaljubljenost traje cca 1,5 god. Nakon toga prelazi u ljubav ili se sve istopi.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:51   #448
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Vele psiholozi da zaljubljenost traje cca 1,5 god. Nakon toga prelazi u ljubav ili se sve istopi.
Što?! Samo godinu i pol? Pa do jučer su tvrdili da traje između tri i četiri godine.

Kako je ta evolucija počela luđački ubrzavati, to stvarno više nije normalno.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:55   #449
Moram potpisati Noomi i Nicole. Zaljubiš s eu nešto što objektivno ne odgovara tvojim predodžbama o tvom muškarcu i prvo ti nije važno, ali kasnije počne smetati. Znam, probah. Isto tako, pušač, financijski neodgovoran itd. Prvo ti nije važno, ali jako brzo postane.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 19:03   #450
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
istina. jel to još traje?
Ne. Iako ga volim i dalje. Nije to bila nikakva dječja zatelebanost niti površna napaljenost. Maknula sam se od njega jer me boljelo gledati ga kako se uništava a posredno bi uništio i mene. Ovako sam barem spasila sebe, kad već nisam mogla njega. I znam da sam dobro postupila.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 19:12   #451
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne. Iako ga volim i dalje. Nije to bila nikakva dječja zatelebanost niti površna napaljenost. Maknula sam se od njega jer me boljelo gledati ga kako se uništava a posredno bi uništio i mene. Ovako sam barem spasila sebe, kad već nisam mogla njega. I znam da sam dobro postupila.
Jesi. Nikome ne možeš pomoći ako to on sam ne želi. Eto, životna škola
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 19:39   #452
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Što?! Samo godinu i pol? Pa do jučer su tvrdili da traje između tri i četiri godine.

Kako je ta evolucija počela luđački ubrzavati, to stvarno više nije normalno.
da, da, Stane, evo članka
i još nije samo jedna već TRI faze
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 20:16   #453
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
da, da, Stane, evo članka
i još nije samo jedna već TRI faze
Najzanimljiviji mi je bio onaj dio gdje tvrde da jedan jedini gen može od full promiskuitetne jedinke napraviti monogamnog dobricu i obrnuto.

Ako mi se ikada desi, da budem uhvaćen u nevjeri, moći ću se pravdati da nisam kriv ja, nego moj prokleti promiskuitetni gen.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 20:41   #454
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Zar zaljubljenost može popustiti, kad se radi o istinskom "kliku?"
Sad ste i mene zbunili
Mislila sam da tocan redoslijed zbivanja...ovakav poredak ima: klik----->zaljubljenost/ljubav---->kucica u cvijecu + retriver, ev. djeca
Zar uopce moguce je 'kliknuti' s nekim neusuglasenih stavova po svim, nama bitnim, svjetonazorskim pitanjima; ili je za pocetak dovoljno da bude samo visok...i crn?? Jebovas, takav kliktaj...ni sam satan panonski najbolje opjevao ne bi
Znanje i...iskustvo, kakvo, s godinama dolazi...valjda specijalizira nas u filtraciji ponudjenog, sto zablude oko klikova -koji to nisu, prakticno postedjuje nas
:kuki setings:

via tapatalk
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 01:15   #455
Ja ako procjenim po sebi, danas ne bih gledao na to, da moram bit obavezno zaljubljen, dovoljno, da se mi cura/žena sviđa i da je na istoj valovnoj dužini kao ja. Ne zanimaju me toliko ne godine ni izgled (ne mora biti žena iz snova,...), samo kompaktibilnost i zajednički interesi, jer je to ono, kaj dvojicu drži skupa na duži period.
Sve ostalo se mi čini kao balast, koji je u mladim godinama obavezna sastavina ljubavnih veza, ali sada mi je bitno pronači partnericu, koja bi voljela samnom doživjeti starost. Ništa više, ništa manje. Toliko.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 11:27   #456
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Ja ako procjenim po sebi, danas ne bih gledao na to, da moram bit obavezno zaljubljen, dovoljno, da se mi cura/žena sviđa i da je na istoj valovnoj dužini kao ja. Ne zanimaju me toliko ne godine ni izgled (ne mora biti žena iz snova,...), samo kompaktibilnost i zajednički interesi, jer je to ono, kaj dvojicu drži skupa na duži period.
Da, ako želiš cimerski i prijateljski odnos. Za vezu je potrebna neka strast, kemija ili što već, kao preduvjet. Naravno, sve ovo što si naveo je neupitno, ali bez neke fizičke kemije među ljudima odnos se svede na prijateljski Netko može tako cijeli život funkcionirati, ali takvi odnosi kod mene imaju rok trajanja
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:58   #457
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Da, ako želiš cimerski i prijateljski odnos. Za vezu je potrebna neka strast, kemija ili što već, kao preduvjet. Naravno, sve ovo što si naveo je neupitno, ali bez neke fizičke kemije među ljudima odnos se svede na prijateljski Netko može tako cijeli život funkcionirati, ali takvi odnosi kod mene imaju rok trajanja
Nicole, nekad su im dogovarali brak i opet su preživjeli. Ja se bojim, da smo mi sada prezahtijevni i da očekujemo nemoguće. Ne tvrdim, da ne treba biti neka kemija, ali ne smijemo se kažnjavati sa prevelikim očekivanjima. Gledaj ja sam bio u prvu curu ludo zaljubljen i dao sam ji sve, a na kraju je napravila ono jedino, kaj ja ne podnosim, prevarila me, jer je htjela vidjeti kako izgleda još sa nekim drugim. Si možeš mislit. I kad ji rečem, odseli se, ona je još tri mjesece živjela kod mene, jer je eto, vidjela, da je pogriješila i nije htjela se odselit. Ali princip je princip. Zajednički interesi su nad zaljubljenošću, moj interes je ustvariti porodicu sa partnericom, koja ima isti interes i isti moral kao i ja, pa koliko to nemoguće zvučilo.
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:05   #458
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Ja ako procjenim po sebi, danas ne bih gledao na to, da moram bit obavezno zaljubljen, dovoljno, da se mi cura/žena sviđa i da je na istoj valovnoj dužini kao ja. Ne zanimaju me toliko ne godine ni izgled (ne mora biti žena iz snova,...), samo kompaktibilnost i zajednički interesi, jer je to ono, kaj dvojicu drži skupa na duži period.
Sve ostalo se mi čini kao balast, koji je u mladim godinama obavezna sastavina ljubavnih veza, ali sada mi je bitno pronači partnericu, koja bi voljela samnom doživjeti starost. Ništa više, ništa manje. Toliko.
Pazi ovo, "samo" kompatibilnost i zajednički interesi......Ti zapravo želiš sve, a ne samo jedan dio......Jer, kompatibilnost i zajednički interesi zapravo i obuhvaćaju sve ono što partneri mogu željeti jedan od drugoga (ako izuzmemo vanjske materijalne i nematerijalne stvari, kao što su npr. novac, moć ili popularnost).
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:07   #459
Stane jebemu, zašto ne čitaš s razumijevanjem? Kompaktibilnost je odlika da ju možeš strpat u džep, tu s Venere. I izvadit po potrebi.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:13   #460
Quote:
zabogi kaže: Pogledaj post
Griješite za zbarit curu ne treba iskustvo.
Ne bih se bas slozio.


Ja se sjecam sebe sa npr 16 godina, mislio sam da ce mi cure doci same i redovito sam ostajao suh. Opametio sam se negdje i ranim 18 godinama, ali i onda sam imao visoke kriterije u smislu ocekivao sam ovakvu, onakvu i riteriji ljepote i zgodnosti su mi bili nekako visi. Na pocetku moje prave " seksualne karijere" privlacile su me samo jako, jako lijepe cure.


Sada s preko 40 godina i sam kriteriji zgodnoce mi je nekako na nivou prosjecne cure ni previse lijepe ni previse ruzne. No i sada imam totalan njuh za zene koje znaju sto zele i vole sex.

Sa 18 bih otrpio hrpetinu zenskih sranja u nadi da ce biti seksa i pristajao na svakakva navlacenja sada vise nema sanse.
snajka55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.