Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 11:49   #1
Porez na oružje

Evo nam još jedan namet u najavi.

Gosp. Linič je najavio oporezovanje na oružje u iznosu od 1600 Kn po cijevi , ne znam da li misle paušalno ili godišnje?

Još krasnije je što se za taj zakon nisu povodili za EU kojom se toliko busaju u prsa več Srbijom, pa s obzirom da se na oružje u RH zaračunavaju več vrtoglavi nameti ovo je izgleda još jedan korak prema cilju da se razoruža narod kao i 1991 a onda znamo šta slijedi

Znam sad če se dignuti na zadnje noge protivnici oružja pa samo takve da podsjetim da se 99% razbojstava-ubojstava itd u ovoj zemlji "odradi" nelegalnim oružjem pa nek se naši dušebrižnici pozabave tim pitanjem, a sportske strijelce poštede ovakvih nameta na več ionako skup sport.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:04   #2
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
...
Odavno me kod nas više ništa ne čudi. Uz toliku hrpu nesposobnih i diletantskih šeprtlji koje su toliko prepotentne da ni ne pomišljaju pitati ljude koji o materiji čak i nešto znaju ovo je samo vrh ledenog brijega.

Potpuno se slažem s Gvozdanovićem, usput čovjek nam je jedan od najvećih stručnjaka što se tiče vatrenog oružja. Jel njega pitaju u vezi različitih zakona i odredbi o oružju!? Naravno da nije. Zašto bi pitali sposobnije s više znanja i nedostižnog iskustva kad se za dorađivanje zakona slušaju ridikuli poput jednog od bivših ministara MUP-a (jubito ministar) koji oružje smatra zlom koje treba istrijebiti.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:05   #3
ako je samo na vatreno-cijevi, onda se ne slažem. kad bi se porez uveo i na "hladno" oružje bio bih ZA.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:07   #4
ako misle oporezivati posjedovanje vatrenog oružja lovcima bit će krivolova i kriminala po tom pitanju još više. ne drukam više krivolovce.

a kaj se oružja tiče, na temi vlada sam vam davnih dana napisala da se uvodi porez na oružje pa niste registrirali. kasnite,

i kaj se oružja tiče opet ponavljam; tko se nije skrio, magarac je bio.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:09   #5
Još jedna legalna pljačka od strane države. U Iščekivanju poreza na disanje. Osoba koja brže diše proizvodi više CO2 pa krši protokol iz Kyota; treba to regulirati.
__________________
The dead know only one thing: it is better to be alive.
Romo Lampkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:15   #6
Quote:
Romo Lampkin kaže: Pogledaj post
Još jedna legalna pljačka od strane države. U Iščekivanju poreza na disanje. Osoba koja brže diše proizvodi više CO2 pa krši protokol iz Kyota; treba to regulirati.
Slažem se. Razina kojom raste porezno opterećenje u ovoj zemlji je stvarno zabrinjavajuća.
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:30   #7
Na jednom skupu-tribini sam postavio pitanje predstavniku bivše vlasti da li bi mogao garantirati život dostojan čovjeka meni i mojoj djeci ako otplatim svoj dio javnog duga i to odmah u kešu?

Odgovor je bio, da nije bilo odgovora

Pitanje je bilo samo trzalica, ali u principu da im uspemo 44 mlrd € za vanjski i 35 mlrd za unutrašnji dug za dvije godine bi opet bili gdje smo sad.

I tako če nam biti.

Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:30   #8
Pitam se kaj je sljedeće, mobiteli?
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:34   #9
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Slažem se. Razina kojom raste porezno opterećenje u ovoj zemlji je stvarno zabrinjavajuća.
Nema ništa zabrinjavajuće u tome što nam vlada pruža priliku da iskažemo svoje domoljublje .

Novcem koji će se kroz ovaj porez prikupiti gladni će biti nahranjeni, bolesni izliječeni, ceste i škole izgrađene. Je li pogrešno što mene svako povećanje poreza i uvođenje novih poreza seksualno uzbudi? Zamišljam blistavu budućnost i ne mogu si pomoći.
__________________
Hi there, my name's Ted. Nice to meet ya.
Theodore Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:34   #10
Za te novce si rađe nabavim gun na crno. Neće valjda taj porez proći
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:35   #11
Quote:
Rygel XVI kaže: Pogledaj post
Pitam se kaj je sljedeće, mobiteli?
Nekretnine.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:42   #12
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nekretnine.
To već znam. Kad pogledaš logično je, prvo ti uzmu gun a onda ti dođu po kuću, stan ili grunt.
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:46   #13
Čudno da se oš nisu sjetili poreza na luksuz za računala. Ako imaš love da si priuštiš računalo i priključak na internet, bogat si i ima da platiš državi njen dio...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:46   #14
porez na kozu zvuci kao slijedeci logicni korak
ono, mozes ti plitko disati, ali neces mi se pred poreznim inspektorom toliko moci stisnuti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:52   #15
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nekretnine.
Za to već znamo, no što nakon toga, dajmo čovjeku još ideja.

Inače, taj porez na imovinu me poprilično raspizidio.

Imaju ga ostale zemlje. OK. Jel imaju ostale zemlje ovoliko porezno opterećenje? Jesu ostale zemlje imale hiperinflacije gdje su ljudi preko noći ostajali bez ušteđevine pa su ulaganjem u nekretnine probale zaštiti novac. Jer u tim ostalim zemljama po 3 generacije odjednom žive u istoj kući koju su roditelji gradili generacijama?

Jel ima koja razvijena zemlja gdje osoba koja plaća sve te poreze, trošarine, carine, dobija manje u vidu javnih usluga?

Čemu služe sve te hebene agencije? Čemu služi HAKOM sa prosječnom plaćom puno većom od prosjeka ako se, očito, korisnici i pružatelji usluga sami mogu dogovoriti u sporu (TELE 2-korisnici).

Što je sljedeće, kada dižeš plaću čekat će te ispred banke i lupit toljagom u glavu i uzet ti pola mjesečnog prihoda da mogu pozapošljavat rođake, osnovat još 50 agencija i pokrenut još 50 malinvesticija?

Merkel, dođi nas okupiraj molim te!
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:57   #16
Quote:
Zagorec88 kaže: Pogledaj post
Za te novce si rađe nabavim gun na crno. Neće valjda taj porez proći
Upravo to. Koji ću se kuki zajebavat s papirologijom, razgovarati s psihićem, plus još 1600kn svake godine ili kak su si oni to već zamislili. Raspitaš se u kvartu za lokalnog riđobradog koji hendla pljuce, platiš, stavi ti ga u vrećicu i nosi doma. I svake godine mi ostane 1600kn više za municiju.
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:00   #17
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Čudno da se oš nisu sjetili poreza na luksuz za računala. Ako imaš love da si priuštiš računalo i priključak na internet, bogat si i ima da platiš državi njen dio...
O, hoće, hoće...

Nije daleko dan kad će računalo proglasiti istovremeno i tv-om i naplaćivati tv pretplatu na njega.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:01   #18
Većina lovaca jedva sklapa kraj s krajem da plati članarinu. Ovaj porez će većinu pokopati. Lov će opet postati zabava za najbogatije - novo plemstvo!
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:03   #19
Quote:
Rygel XVI kaže: Pogledaj post
Upravo to. Koji ću se kuki zajebavat s papirologijom, razgovarati s psihićem, plus još 1600kn svake godine ili kak su si oni to već zamislili. Raspitaš se u kvartu za lokalnog riđobradog koji hendla pljuce, platiš, stavi ti ga u vrećicu i nosi doma. I svake godine mi ostane 1600kn više za municiju.
Isto se odnosi i na lovce. Ove legalne, koji cijele godine trčkaraju po lovištu, hrane zimi visoku divljač, plaćaju iz džepa obogaćivanje lovišta fazanima, a onda još debelo plaćaju kada ulove nešto - treba definitivno zatuć u korist onih koji imaju ilegalnu pušku, ne rade ništa i ne plaćaju ništa.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:04   #20
Quote:
ZnaSeTkoJe kaže: Pogledaj post
Za to već znamo, no što nakon toga, dajmo čovjeku još ideja.
Ja predlažem porez na glupost izrečenu na Internetu. Jedno 100-500 kuna ovisno o veličini gluposti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.