Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 23:04   #1
Šejtanovo/Sotonino pismo čovjeku

Vjernici,vidjeo sam vas jucer kako obavljate vaše svakodnevne poslove. Probudili ste se bez upucivanja molbe (zahvale) Bogu. Štaviše, niste blagoslovili ni vaše jelo (rekli “bismillah” prije jela) niti klanjali sinoc jaciju. Tako ste nezahvalni da vas prosto neizmjerno volim.
Ne mogu ti dovoljno opisati kako sam samo sretan što nisi izmijenio svoj nacin života. Budalo, pa ti si moj! Sjeti se, ti i ja zajedno smo godinama a još uvijek te ne volim. Ustvari te mrzim, mrzim ono što je Allah stvorio od gline a potom nam naredio da se tome poklonimo. Kako cu se klanjati glini, kada sam sâm stvoren od vatre!

“Ja” sam nadmocniji od tebe. “Ja” ne griješim. Sve što “ja” radim ispravno je. Tebe koristim samo da Allahu dokažem da je u krivu.

Izbacio me iz Dženneta (Raja), zato cu tebe koristiti koliko god je to moguce kako bih dokazao da sam u pravu i da sam bolji od svih vas budalâ, u svakome pogledu. Moj život (posljednje pocivalište) je Džehennem (Pakao), ali za sve vrijeme koje mi je Allah podario dat cu sve od sebe da što više vas, budalâ, povedem sa sobom – u Pakao.

Vidite, budale, ALLAH VAS VOLI i ima za vas velike planove. Takoder znam da nemam nad vama moc ukoliko svoj život svojevoljno ne predate meni; i ne zaboravite da sam obecao Allahu (Bogu) da cu vam od života napraviti “živi pakao”. Tako cemo zajedno provesti dva vremena. A to stvarno Allaha boli. Zahvaljujuci vama.

Uz pomoc vas, pokazujem Mu ko je od nas bolji i kako je On napravio grješku. Za sve vrijeme koje provodimo zajedno.

Gledamo filmove bezobraznoga sadržaja, proklinjemo druge ljude, dernecimo (lumpujemo), odlazimo u disko klubove, do kasno ostajemo van kuce, krademo, lažemo; licemjerni smo (dvolicnjaci), kršimo obecanja, prejedamo se, kazujemo prostacke viceve, ogovaramo, ljudima “zabijamo nož u leda”, ne poštivamo starije i predvodnike, ne poštivamo džamije; nepristojno se ponašamo – sigurno ne želiš sve ovo napustiti!

Hajdemo, budale, gorimo zajedno zauvijek! Za vas imam “vatren plan”.

Ovo je samo moje pismo zahvale tebi. Želim ti reci “hvala” što si mi dopustio da upravljam tvojim budalastim životom. Tako si naivan da ti se smijem. Kada si kušan grijehom, na to odgovaraš smijehom – ha, ha, ha; gadiš mi se.

Cinjenje grijeha uzima svoj danak na Ovome životu. Izgledaš najmanje 20 godina stariji, jer trebam svježu krv. Zato hajde, poduci i svoju djecu kako da griješe. Sve što trebaš uraditi je duvati, piti alkohol, varati, kockati, ogovarati, lagati te slušati i plesati na muziku prvih deset pjesama top liste.

Sve ovo radi pred svojom djecom, tako ce poslije i ona to raditi. Djeca to vole. I tvoja djeca ce biti s nama u Džehennemu (Paklu). To je najbolje što ti i ja možemo uraditi za tvoju djecu.

Pa, budalo, moram te pustiti da ideš sada. Eto me nazad za par sekundi da te ponovno kušam.

Ako se ne opametiš, neceš negdje odjuriti, pokajati se za svoje grijehe, živjeti za Allaha (Boga) ovaj preostali dio života pred tobom. Nije moj obicaj da upozoravam, ali biti u tvojim godinama i dalje griješiti, to postaje malo smiješno. Nemoj me pogrešno shvatiti, još uvijek te mrzim i ne želim u Pakao sâm otici.

Uvijek cekajuci na tebe

Šejtan, Đavo, Iblis

P.S.

Ako me stvarno voliš, ovo pismo neceš podijeliti ni sa kim.
Sulejman velicanstve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 23:42   #2
ok malo sam se zagubio u tom pismu šta je to iz Kurana ?
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 23:46   #3
sotonia največa pobjeda je da uvjeri ljude da ne postoji
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 00:10   #4
Propaganda

Hail Satan!

Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 00:10   #5
Quote:
Leman Russ kaže:
sotonia največa pobjeda je da uvjeri ljude da ne postoji
Cista budalastina zasnovana na praznovjerju i strahu!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 11:08   #6
Quote:
Sulejman velicanstve kaže:
... A to stvarno Allaha boli. ...
Pa sto se ne obrati medicinskoj sluzbi kada ga boli ?
Quote:
Uz pomoc vas, pokazujem Mu ko je od nas bolji i kako je On napravio grješku. Za sve vrijeme koje provodimo zajedno.
Znaci Allah je ipak napravio gresku ?

Quote:
Gledamo filmove bezobraznoga sadržaja, proklinjemo druge ljude, dernecimo (lumpujemo), odlazimo u disko klubove, do kasno ostajemo van kuce, krademo, lažemo; licemjerni smo (dvolicnjaci), kršimo obecanja, prejedamo se, kazujemo prostacke viceve, ogovaramo, ljudima “zabijamo nož u leda”, ne poštivamo starije i predvodnike, ne poštivamo džamije; nepristojno se ponašamo – sigurno ne želiš sve ovo napustiti!
Definisi "bezobrazni sadrzaj u filmovima" i "dernecenje".
Odlazak u disko smrtni greh,
pozdravio te srednji vek.
Nije covek kokoska da mora rano biti kuci.
Postovati starije i predvodnike treba samo ako to zasluzuju.
A cesto to i ne zasluzuju (starost i funkcija ne znace da je nesto za postovanje sto oni rade).
U cemu je zasluga za postivanje neke zgrade ?
Sta je po tebi pristojno ponasanje ?
...
Quote:
... te slušati i plesati na muziku prvih deset pjesama top liste. ...
Ovo ti je nepobitni argument za let u pakao. Sta treba da slusamo, zadnjih deset pesama sa top liste ?
Ili radio Teheran ?

PS
Ovo je naslovljeno sa "Sejtanovo pismo ..." a meni se sve nesto cini da si ga ti pisao, ili neko od tvojih istomisljenika.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 11:12   #7
hm..jel ne bi ovo trebalo ići tamo pod religijski vicevi?
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 12:07   #8
Quote:
Leman Russ kaže:
sotonia največa pobjeda je da uvjeri ljude da ne postoji
Mozda se Bog ne zeli suociti sa svojim alteregom?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:55   #9
Quote:
r0nin kaže:
Mozda se Bog ne zeli suociti sa svojim alteregom?
Ovo nisam ocekivao od tebe.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 11:29   #10
bezveze. pa naravno, sve je grijeh. mene samo zanima sto ja lose cinim time sto ostanem dugo vani i zabavljam se (i drugi ljudi)?! pa nikome nista lose ne radim. sad je i biti budan duze od 22 h grijeh... a i ovaj vrag nije nesto prepametan, kad misli pridobiti ljude na svoju stranu govoreci im da ih mrzi. mislim, koji socijalac bi zelio stovati nekoga ko ga mrzi?!
2hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 14:59   #11
Quote:
Maitreya kaže:
Ovo nisam ocekivao od tebe.
Zasto?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 16:41   #12
Quote:
Creeping Death kaže:
Propaganda

Hail Satan!

Mudro zboriš

Ave!

p.s. ljudi stvaraju bogove, a ne obrnuto
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:00   #13
Quote:
Dragan kaže:
Pa sto se ne obrati medicinskoj sluzbi kada ga boli ?

Znaci Allah je ipak napravio gresku ?


Definisi "bezobrazni sadrzaj u filmovima" i "dernecenje".
Odlazak u disko smrtni greh,
pozdravio te srednji vek.
Nije covek kokoska da mora rano biti kuci.
Postovati starije i predvodnike treba samo ako to zasluzuju.
A cesto to i ne zasluzuju (starost i funkcija ne znace da je nesto za postovanje sto oni rade).
U cemu je zasluga za postivanje neke zgrade ?
Sta je po tebi pristojno ponasanje ?
...

Ovo ti je nepobitni argument za let u pakao. Sta treba da slusamo, zadnjih deset pesama sa top liste ?
Ili radio Teheran ?

PS
Ovo je naslovljeno sa "Sejtanovo pismo ..." a meni se sve nesto cini da si ga ti pisao, ili neko od tvojih istomisljenika.


Dragane, sarkazam ti nije jača strana....a ni intelekt.
Sulejman velicanstve is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:07   #14
Šta ćeš, oduvijek je to tako...neko razumije a neko ne razumije. Nekome neke stvari ne možeš ni nacrtati, a s druge strane nekome je jasno nakon dvije rečenice.
Svako se odaziva pozivu koji mu duša želi.
Neko Allahu-neko šejtanu.
Niste ni prvi ni zadnji koji se razilaze.
Pozdrav ?
Sulejman velicanstve is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 00:15   #15
Quote:
Sulejman velicanstve kaže:
Neko Allahu-neko šejtanu.
Kao da ista moze biti izvan i odvojeno od Allaha?
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 00:42   #16
Učinite si svi uslugu i pročitajte http://www.galaksija.com/djecamatriksa.htm
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 12:48   #17
Quote:
Sulejman velicanstve kaže:
Šta ćeš, oduvijek je to tako...neko razumije a neko ne razumije. Nekome neke stvari ne možeš ni nacrtati, a s druge strane nekome je jasno nakon dvije rečenice.
Svako se odaziva pozivu koji mu duša želi.
Neko Allahu-neko šejtanu.
Niste ni prvi ni zadnji koji se razilaze.
Pozdrav ?

Krava-Al-Baqara Sura II


Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno
opominjao ih ti ili ne opominjao-oni neće vjerovati.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:17   #18
Vidim da se broj čitanja povećava.
Nadam se da će od svih čitača barem nekolicina razmisliti.
Od onih koji razmisle barem njih par uzeti pouku.
Od onih koji uzmu pouku barem jedan se vratiti Allahu.
Pozdrav !
Sulejman velicanstve is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 19:58   #19
A ja se nadam da će napokon upotrjebiti svoje moždane vijuge i doći do spoznaje da su SVE religije i Bogovi izmišljeni
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.