Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2006., 19:09   #141
Quote:
Ego kaže:
Mislim da nisu notorne jer mi se čini da su ti "principi" zapravo predrasude koje su svoje odslužile negdje sredinom prošlog stoljeća...

A i čak da si u pravu, kakve to veze ima? Nije li bolje dva jednospolna roditelja nego odrasti u domu bez i jednog?
Kada bi to bila jedina alternativa, ja bih se s tobom i složio. Ali na sreću (po tu djecu) postoji niz heteroseksualnih parova koji bi siročad željeli usvojiti.

Kod nas to koči administracija (kao i sve drugo), tako da bi se to moglo u pretežitoj mjeri jako lijepo urediti, samo treba imati odlučnosti i krenuti u tom smjeru.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 03.11.2006., 19:21   #142
Rekao bih da (na žalost) ima sasvim dosta djece bez roditelja da bi ih ostalo za homo parove čak i kad bi hettero parovi imali prednost...

Još čekam odgovor... kakvi su to principi po kojima se muškarci razlikuju toliko bitno od žena?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 03.11.2006., 19:26   #143
Nemaš što čekati jer sam ti rekao da o tome neću ništa opširnije. Googlaj, čitaj Junga, nađi nekog trećeg da ti o tome priča.

A što se tiče broja parova koji traže posvajanje, on je znatno veći od broja djece koja bi mogla biti usvojena. To sam pročitao u nekoliko navrata kada se je raspravljalo o problemima s kojima se potencijalni posvojitelji susreću.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 03.11.2006., 19:38   #144
LOL... dobro da mi nisi frojda preporučio još
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 03.11.2006., 19:41   #145
No, da ne zaboravimo - ti meni nisi prvi na pitanje odgovorio - na koje se ti to istraživanje pozivaš glede odgoja djece kod homoseksualaca i usporedbe iste s djecom heteroseksualaca? Ggje je ta studija provođena? Na kojem uzorku? I kada?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 03.11.2006., 19:43   #146
Volim čitati zgodne postove, Galileo, Ego, Dali, ali postoje i druge teme o homićima. Ovo bi trebala biti tema o životinjskim istospolnim zajednicama.
I o tome da li njihovo postojanje znaći da je Stvoritelj pogriješio u svom radu, ili su možda religijska tumaćenja prešutila ili promijenila neke Božje istine.
Ako bi željeli povući kakvu paralelu ili naprosto komentirati, bilo bi mi drago.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 03.11.2006., 19:47   #147
Quote:
arna kaže:
Volim čitati zgodne postove, Galileo, Ego, Dali, ali postoje i druge teme o homićima. Ovo bi trebala biti tema o životinjskim istospolnim zajednicama.
I o tome da li njihovo postojanje znaći da je Stvoritelj pogriješio u svom radu, ili su možda religijska tumaćenja prešutila ili promijenila neke Božje istine.
Ako bi željeli povući kakvu paralelu ili naprosto komentirati, bilo bi mi drago.
Pa to je bar jednostavno. Nije Stvoritelj pogriješio u svom radu. On je nepogrešiv. Sve što je na zemlji njegova je volja. I homoseksualnost, i kokice iz juhe i ribe iz potoka bake Mare, baš sve.
Duhec is offline  
Old 03.11.2006., 20:15   #148
Imaš pravo, Arna, ispričavam se.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 03.11.2006., 20:45   #149
Quote:
salvador2 kaže:
Hmm... baš zanimljivo.

Inače sva istraživanja pokazuju da dijete koje je odraslo samo s jednim roditeljem (recimo rastavljenih roditelja) ima problem i u odrastanju i nakon njega jer nije u potpunoj zajednici s oba roditelja – ocem i majkom, uspješno zadovoljilo svoju urođenu potrebu za učenjem oba principa – i muškog i ženskog.

A ti sada tvrdiš da dva oca ili dvije majke to uspješno zamjenjuju.

Na koje se ti to istraživanje pozivaš?
Ne mora dijete učiti "muški il ženski princip" nužno od roditelja , osobito ako nisu uzorni
Postoje i drugi članovi u porodici koji mogu biti model identificiranja, deda,teta,ujak il novi partneri .
Ta istraživanja su puno puta pobijena.
A što se tiče problema odrastanja oni isto imaju druge uzroke, ne samo razvod , npr.zanemarivanje djeteta,izloženost svađi,prisili,nerazumjevanju,neimaština
nepošivanje..
mogla bih unedogled nabrajati uzroke sjebuvanja u mlađahnim danima
Al nisam ni ja za to da dijete raste u istospolnoj zajednici
zbog predrasuda okoline ..
mada bi im bilo bolje nego u domu
( materijalna sigurnost,ljubav) ..zapravo dvosjekli mač..
labellina is offline  
Old 03.11.2006., 20:51   #150
upravo sam čula na TV kako pingvinice varaju partnere
s drugim pingvinima za sjajne kamenčiće
koje ugrađuju u nastambe
labellina is offline  
Old 03.11.2006., 20:51   #151
sponzoruše u život. carstvu
labellina is offline  
Old 03.11.2006., 21:04   #152
Quote:
labellina kaže:
upravo sam čula na TV kako pingvinice varaju partnere
s drugim pingvinima za sjajne kamenčiće
koje ugrađuju u nastambe
Je, i ja sam to čula. Sram ih bilo, kvare nam reputaciju.
Duhec is offline  
Old 03.11.2006., 21:17   #153
Quote:
Duhec kaže:
Je, i ja sam to čula. Sram ih bilo, kvare nam reputaciju.

a ja mislila da su sponzoruše produkt materijalističkog društva
a to iskonski nagon
labellina is offline  
Old 03.11.2006., 21:19   #154
ništa mi nismo krivi
ništa,ništa!
labellina is offline  
Old 04.11.2006., 01:29   #155
Quote:
arna kaže:
Volim čitati zgodne postove, Galileo, Ego, Dali, ali postoje i druge teme o homićima. Ovo bi trebala biti tema o životinjskim istospolnim zajednicama.
I o tome da li njihovo postojanje znaći da je Stvoritelj pogriješio u svom radu, ili su možda religijska tumaćenja prešutila ili promijenila neke Božje istine.
Ako bi željeli povući kakvu paralelu ili naprosto komentirati, bilo bi mi drago.
Dušica draga vi praf velite. se do črne zemlje pred vašimi nogami i dragog Bogeka i BDM da mi nebi kaj za zlo vzeli!

Vaš preponizni i kičmobetežni,

Salvador
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 04.11.2006., 01:36   #156
Quote:
labellina kaže:
Ne mora dijete učiti "muški il ženski princip" nužno od roditelja , osobito ako nisu uzorni
Postoje i drugi članovi u porodici koji mogu biti model identificiranja, deda,teta,ujak il novi partneri .
Ta istraživanja su puno puta pobijena.
A što se tiče problema odrastanja oni isto imaju druge uzroke, ne samo razvod , npr.zanemarivanje djeteta,izloženost svađi,prisili,nerazumjevanju,neimaština
nepošivanje..
mogla bih unedogled nabrajati uzroke sjebuvanja u mlađahnim danima
Al nisam ni ja za to da dijete raste u istospolnoj zajednici
zbog predrasuda okoline ..
mada bi im bilo bolje nego u domu
( materijalna sigurnost,ljubav) ..zapravo dvosjekli mač..
Ja bih rekao da su moguće ta istraživanja pobijana, ali ne baš i pobijena. Jer ako takvih drugih članova obitelji nema? Ili nisu u blizini i rijetko se pojavljuju? Što onda?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 04.11.2006., 14:43   #157
Quote:
salvador2 kaže:
Ja bih rekao da su moguće ta istraživanja pobijana, ali ne baš i pobijena. Jer ako takvih drugih članova obitelji nema? Ili nisu u blizini i rijetko se pojavljuju? Što onda?
takva stajališta su i pobijena i prevaziđena
ima susjed
roditelji od prijatelja.. razgovori,poučne TV emisije i filmovi
pa ne živimo u šumi!
prikladan model za identifikaciju uvijek postoji
danas razvod nije bauk, ko nekad ,
i takvo dijete nije izloženo ruglu sredine,ko prije
( samo se vade na njega da skinu odgovornost sa svojih pleća )
labellina is offline  
Old 04.11.2006., 19:43   #158
Baš si me uvjerila. Susjed kažeš...
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Old 05.11.2006., 21:30   #159
Quote:
salvador2 kaže:
Vaš kičmobetežni,

Salvador
Ma kaj bi se zamerali. Pa nismo pavijani.
Žalim zbog kičmobolje. Nadam se da će te brzo proći.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 05.11.2006., 21:44   #160
Hvala. Već je bolje.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.