Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 00:56   #401
Quote:
sky cruiser kaže:
A to je isto varijanta durala (najnovija...dodali su mu još titan)
...a još ktome i proizvod hrvatske pameti ( izravna konkurencija kravati, penkali, vegeti..)
iggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 01:02   #402
Quote:
iggy36 kaže:
...a još ktome i proizvod hrvatske pameti
daleko sam ti ja od pameti

znaš sve ti to bilo slučajno...ja nešto mučkao, bučkao....i nikak, i onda onako slučjno s nogom prolijem bocu Donat Mg (a baš tih dana imao problema s probavom) i eto......
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:48   #403
Cijena i učinkovitost stiropor fasade

Molim vas odgovor kolika je cijena stiropor fasade debljine 10 cm, a koliko 15 cm. Znam da je sličnih tema bilo, ali ....
Radi se o tome da bih željela dovoljno debelu fasadu na ciglu 30 cm tako da ne moram koristiti klimu po ljeti niti ikakve rashladne uređaje. I zanima me cijena.
Thanx
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:22   #404
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor kolika je cijena stiropor fasade debljine 10 cm, a koliko 15 cm. Znam da je sličnih tema bilo, ali ....
Radi se o tome da bih željela dovoljno debelu fasadu na ciglu 30 cm tako da ne moram koristiti klimu po ljeti niti ikakve rashladne uređaje. I zanima me cijena.
Thanx
ne postoji fasada koja je toliko dobra da ne trebaš grijati/hladiti. U cijeni fasade udio stiropora je možda do 30% a na cijenu značajno utiče završni sloj, npr. silikat je naskuplji.
No i ja bih volio da mi netko kaže okvirnu cijenu 10cm stiropora sa silikatnim završnim slojem, ništa, možemo skupa čekati...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:47   #405
malo sam se zainteresirao i u Brick-ingu u Osijeku kazu da košta 5.000kn/100m2/10cm stiropor bez zavrsnog sloja....ako ista pomaze
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:55   #406
ma gledaj, imam prijatelje koji imaju stariju, ali preuređenu kuću blok 20 cm, pa 10 cm praznog, pa opet blok 20 cm. i doista ne trebaju hlađenje u prizemlju po ljeti. u potkrovlju imaju 15 cm izolacije na krovu ali je vruće gore. možda je u potkrovlju rješenje 20cm?
još sam negdje čula da netko ima debelu fasadu i da ne treba hlađenje. zato bih i sama htjela naći takvo rješenje.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:56   #407
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor kolika je cijena stiropor fasade debljine 10 cm, a koliko 15 cm. Znam da je sličnih tema bilo, ali ....
Za po ljeti pojma nemam. Cijene koje je meni ponudio jedan majstor sa njegovim materijalom su 230 kuna/m2 za 5 cm i 251 /m2 za 8cm. Za 10 cm mi još nikaj nije rekao tu još čekam ponudu...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:36   #408
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor kolika je cijena stiropor fasade debljine 10 cm, a koliko 15 cm. Znam da je sličnih tema bilo, ali ....
Radi se o tome da bih željela dovoljno debelu fasadu na ciglu 30 cm tako da ne moram koristiti klimu po ljeti niti ikakve rashladne uređaje. I zanima me cijena.
Thanx
sumnjam da ces postici da ti ne treba klima uredjaj za hladjenje..i neki stanovi koji su na sjeveru i skoro nemaju nikakav dodir sa suncem trebaju klima uredjaj a takvu kucu nemozes nikada postici. a vidio sam i stanova koji su na sjeveru i u kojima nikad nije preko 22-23..vjerovatno dosto ovisi o mikro lokaciji ako je pored kakva sumica iz koje puse hladan zrak ili tako nesto..
a ovaj sta ima sloj zraka izmedju cigli i jos ako je ventilirani to je najbolje rjesenje i bolje od toga nema (za hladjenje)..samo to kosta jedno 20 puta vise od jednog solidnog klima uredjaja za hladjenje pa mu zbilja ne vidim svrhu...cak niti u eksploataciji
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:04   #409
ne mogu vjerovati da rješenje ne postoji. kakvi materijali se koriste vani, u europi? kakva rješenja oni imaju za to?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:07   #410
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da rješenje ne postoji. kakvi materijali se koriste vani, u europi? kakva rješenja oni imaju za to?
ako je vani 35 kako misliš imati u kući 22 bez klime?
Isto tako bi onda bilo moguće kad je vani 0 imati u kući 15 bez grijanja!
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:12   #411
Kod susjeda majstori završavaju stiropor+silikat.
Stiropor od 8 cm (kuća okolo) i od 5 cm (trokut krova) ukupno 220 m2 i kamen za klupćice prozora: za nešto manje od 6k € (ruke 50 kuna/m2 u cijeni)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:31   #412
čemu sve te reklame i sva ta moderna tehnologija kad nije moguće živjeti bez klime!!!
code, javi kad saznaš cijenu 10 cm i 15 cm fasade!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:31   #413
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
Molim vas odgovor kolika je cijena stiropor fasade debljine 10 cm, a koliko 15 cm. Znam da je sličnih tema bilo, ali ....
Radi se o tome da bih željela dovoljno debelu fasadu na ciglu 30 cm tako da ne moram koristiti klimu po ljeti niti ikakve rashladne uređaje. I zanima me cijena.
Thanx
kao prvo ne postoji niti jedna fasada koja će ti pomoći da ti nije vruće al ako imaš blok opeku 30 cm najbolje ti je 8 cm stiropol
kod mene te to košta cca 200kn/m2 sa materijalom ak ćes trebat majstora nazovi
u cijenu je uračunata i skela nemojte padat na fore sa cijenama pa onda ti posebno naplate skelu

za 10cm ti je cijena 220 kn/m2

moj mob 0959060589
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:53   #414
majstortomo, odakle si?
i koliko je cijena 15 cm stiropora?
dal je to tvoja cijena ili se tako otprilike kreću cijene? sad nemoj odgovarati marketinški, nego iskreno, kao savjet, da znam s kojim ciframa računati!
meni se čini da ću ja imati 200 m2 fasade, ako sam dobro izračunala. sa 10 cm stiropora to ispada 44000 kn!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:03   #415
Quote:
majstortomo kaže: Pogledaj post
kod mene te to košta cca 200kn/m2 sa materijalom ak ćes trebat majstora nazovi
za 10cm ti je cijena 220 kn/m2
moj mob 0959060589
A gdje si ti? koje područje djelovanja?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:05   #416
Stiro promet u sisačkoj Odri reže na željenu debljinu 044-730 124
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:49   #417
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ako je vani 35 kako misliš imati u kući 22 bez klime?
Isto tako bi onda bilo moguće kad je vani 0 imati u kući 15 bez grijanja!
ja imam običnu fasadu

u prizemlju ljeti i na +35 temp ne prelazi 23-24, i to je maximum maximuma. obično bude oko 22

no u potkrovlju je zato katastrofa. otkad renovirao krovište prije 3god. temp doseže max 30C, uglavnom je oko 27. prije renoviranja krovište bila je debelo iznad 30.

no vjerojatno ne bi bilo toliko vruće u potkrovlju da nakon podneva sunce drito ne tuče po krovu, jer je smještaj kuće jug-jugozapad.

znači, da je položaj kuće malo drukčiji i temp u potkrovlju nebi bile tolike.

kao što vidiš u prizmelju je i bez stiropora moguće živjeti bez klime.

u potkrovlju nikako.

no, kao što rekoh već negdje ovdje na forumu, uopće nisam zabrinut za troškove hlađenja, jer po ljetu ionako si više od pola dana vani, a za tih par sati što će raditi klima, neću bankrotirati.

više me muče troškovi grijanja.

kako je i usred ljeta u prizemlju hladno, možete si misliti tek po zimi hladno i koliko se potroši da se ugrije.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:08   #418
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ja imam običnu fasadu

u prizemlju ljeti i na +35 temp ne prelazi 23-24, i to je maximum maximuma. obično bude oko 22

no u pot
sigurno da izolacija pomaze...mislim da je tu svaka dilema suvisna..staviti 10+cm stirpora, ustedit ces jako puno na grijanju a na hladjenju sta bude..po meni je tesko ocekivati kad je vani +35 a po noci bude par dana da se temp. ne spusti ispod 25-27 (sta se desi gotovo svako ljeto 10tak dana) da imas u kuci 22-23...to je tesko postici i u stanu na sjevernoj strani..
al kao sta si rekao, potrosnja za hladjenje kuce stvarno nije velika pogotovo sta se to u principu svodi na samo par tjedana za razliku od klime u autu gdje je vec potrebna od sada kao sto vidimo
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:28   #419
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
majstortomo, odakle si?
i koliko je cijena 15 cm stiropora?
dal je to tvoja cijena ili se tako otprilike kreću cijene? sad nemoj odgovarati marketinški, nego iskreno, kao savjet, da znam s kojim ciframa računati!
meni se čini da ću ja imati 200 m2 fasade, ako sam dobro izračunala. sa 10 cm stiropora to ispada 44000 kn!
ovako to su moje cijene i razlika je samo u tome da ti je u ovoj cijeni uračunato silikat a ako želiš akrilat on je jeftiniji za 40kn/m2
a što se tiće 15 cm cijena bi bila oko 250 kn/m2 al ako je blok opeka 20cm dovoljno ti je da staviš 10 cm u prizemlju će ti to bit dosta a što se tiće potkrovlja bitna je izolacija krova a ne zida.
ukoliko trebaš majstora slobodno se javi doći ću napravit ponudu pa ćeš znat koliko ti treba za fasadu
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:30   #420
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
A gdje si ti? koje područje djelovanja?
ova cijena se odnosi na Zagreb i bližu okolicu a ukoliko je van cijena je 10% gore
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.