Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 09:20   #681
Krećem u kupnju protuprovalnih vratiju (u zgradi), i odluka je pala na Mitru, e sad od ovih četiri vrste koje se tamo nude: basic fast c, basic 2, start 2 i target, koja su najkvalitetnija opcija, ako su poredali po vrsti zaštite, čini mi se target po tome najbolji.
I nude se ove brave:
Brava: cilindrična, "ROLLSTOP", sa cilindričnim klinovima
Sigurnosna brava nove generacije GRIPSTOP (čeljusti)
Sigurnosna brava nove generacije BLINDO GRIPSTOP (čeljustna brava po cijelom vratnom krilu)
po tome opet ova zadnja, ali prije nego što u subotu odem do njih da provjerim ovdje, što odabrati
Tinnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 09:32   #682
Gore sam malo pisao o svojim vratima iz Mitre. Kad sam ih proučavao, apsolutni best buy su po mom sudu bila Basic2 vrata koja dolaze sa GRIPSTOP čeljusti. Uzeo sam obvezno i dodatnu najjeftiniju cilindar bravu za pristup majstorima/rodbini ili sl.
Target su preskupa vrata za nepotrebno preveliku zaštitu, jer tko će to ići razvaljivati i s kojim alatom... a onda će moći i Target otvoriti.
Gripstop ima po meni smisla, dobro je osmišljen, ali po cijelom profilu nema potrebe.

No, skt je pisao da ponuda sa neta nije ažurirana, pa prouči i njegove postove. To bi bila optimalno odabrana vrata.
Ako pridobiješ još nekoga u zgradi da istovremeno mijenja PP vrata dobit ćete popust!
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:15   #683
Dobila sam njihov cjenik novih i starih modela, i mislim da će biti ovakva kombinacija, cca 1000€
TENAX c+1 (novi model)- sig. cilindar brava tesio grip sa spec. cilindrom Champoins 28 i dodatna cil. brava sa spec cilindrom Iseo r7 i to je navodno klasa 3, i Rw 43Db,meni je logično da je klasa 1 najbolja, ali ovo je vjerojatno obrnuto
Sad da li je dobar odabir
Tinnka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:18   #684
Molim vas za komenatre ako imate iskustva sa sljedecim firmama:

Mitra
Kolnoa
Protecta
Protectum
Repanui

Kakava su iskustva s majstorima, kakva su vrata i sl.
Cijene variraju od 4700 do 8000 kn za slicna vrata. Na sto treba obratiti paznju?

Hvala
autoscout is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:09   #685
je li postoji ikakav način da vanjska kvaka na protuprovalnim vratima služi svrsi..
Oću reći, da ne moram svaki put nositi ključ da bi ušla u stan..
N moram govoriti koliko sam puta poljubila vrata jer mi je ključ bio u stanu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:12   #686
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
je li postoji ikakav način da vanjska kvaka na protuprovalnim vratima služi svrsi..
Oću reći, da ne moram svaki put nositi ključ da bi ušla u stan..
N moram govoriti koliko sam puta poljubila vrata jer mi je ključ bio u stanu
postoji okretna vanjska brava(kugla), to imam na Dierre vratima.znači, kugla koja se okreće i može otvoriti zatvorena vrata.pitaj u promont
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 13:38   #687
imamo dierre vrata i sad bi stavili metaln plocicu s imenom na njih, ali nam se ne cini pametno busiti ih..? kako ste vi to rjesavali? da li se mozda moze zalijepiti silikonom ili..?
mozda pitanje nema direktne veze s protuprovalnim vratima, ali ima s vratim a opcenito
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 15:54   #688
Uzmeš onu dvostrano ljepljivu traku. Čas posla.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:51   #689
vec zasilikonirali. ali hvala, dobra ideja
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 01:20   #690
Pitanje:
Kako se ta protuprovalna vrata mogu postelati da bolje dihtaju. Tj. nije da ne dihtaju toliko da puse kroz njih nego kad se vrata zatvore imaju onako malo "lufta" da se mogu rukom malo pomicati....recimo kad netko u ulazu zalupi svojim vratima onda se nasa "tresu".....kao kad se na starim stanovima prozori tresu kad blizu prolazi vlak (u tom smislu imaju lufta)
Jeste me razumjeli?
__________________
IBRO
škašiškafnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 23:19   #691
Quote:
škašiškafnjak kaže: Pogledaj post
Pitanje:
Kako se ta protuprovalna vrata mogu postelati da bolje dihtaju. Tj. nije da ne dihtaju toliko da puse kroz njih nego kad se vrata zatvore imaju onako malo "lufta" da se mogu rukom malo pomicati....recimo kad netko u ulazu zalupi svojim vratima onda se nasa "tresu".....kao kad se na starim stanovima prozori tresu kad blizu prolazi vlak (u tom smislu imaju lufta)
Jeste me razumjeli?
o dierre vratima se radi ako to nesto znaci....


nego, samo da pohvalim decke iz ekspert plus firme koji su ugrađivali kod mojih roditelja vrata...
Sve se lako dogovroilo, decki dosli na vrijeme. Od gledanja vrata kod njih u firmi, njihovog dolaska i mjerenja i nakon toga ugradnje nije proslo ni tri dana

za razliku od jednih, kod kojih je stari isao i maltene kupio vrata, a lik nije uspio u 2 tjedna doci do stana i uzeti mjeru -> zaboravio sam kod kojih je to bio pa ne zelim nekoga lazno "optuziti" ali pitat cu starog pa javim
__________________
IBRO
škašiškafnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 19:45   #692
Kako podesiti protuprovalna vrata?

Imam protuprovalna vrata na ulazu u stan. Kada ih je netko montirao, nije dobro napravio posao i sjede 2mm predaleko od štoka (na strani gdje je kvaka). Kada prvi put okrenem ključ da ih zaključam, ne ulovi u štok i nisu zaključana, nego moram dva puta okrenuti ključ.

Nikako ne mogu skužiti na koji način ih mogu podesiti. Gledao sam pantove, koliko vidim, ima 4 velike zakovice i neku maticu u sredini, ali izgleda da se ne može pomaknuti. U vratima, kod srednjeg panta je vijak za neko podešavanje, ali ne vidim da se nešto pomaknulo kada ga vrtim.

Kako se podešavaju protuprovalna vrata? Nigdje na njima ne piše tko ih je proizveo.
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:11   #693
Lol . Kineska vrata, tvornički su podešena (kineska- ako su).
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:43   #694
prvo pitanje je koja su, kineska ili talijanska (neki brand). Okaci sliku vrata i stoka iznutra, pa ti se mozda moze pomoc. Uglavnom koliko se ja sjecam od prije punoo god (13) kad su ih montirali u mene, stela se stok a ne vrata (zato kazem daj sliku).
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:10   #695
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
prvo pitanje je koja su, kineska ili talijanska (neki brand). Okaci sliku vrata i stoka iznutra, pa ti se mozda moze pomoc. Uglavnom koliko se ja sjecam od prije punoo god (13) kad su ih montirali u mene, stela se stok a ne vrata (zato kazem daj sliku).
Ne znam koja su, nigdje ništa ne piše.

Evo par fotki:


_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 21:26   #696
ne vidi se bas na slici dobro,ali mislim da ima neki sistem po kojem se vrata mogu namjestit,a sta nisi dobio nikakve papire uz ta vrata?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 22:20   #697
Jesi probao otpustit ova 4 vijka pa primaknut ih štoku? Stvarno se loše vidi.
zdeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 12:22   #698
Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Ne znam koja su, nigdje ništa ne piše.

Evo par fotki:


ovo ti je kinez bez dvostrukog štoka, možeš dobit par milimetara u rupama, ali pazi kad budeš odvidava vide znaju puknit, ako ne ide, mjesto di se šarka vata na štok može se udariti drvom i macom to mužeš dobiti par milimetara, a ako treba na suprotnu stranu onda možeš dobit par milimetara polugom prema vani.

uglavnom sex, koliko para toliko muzike, talijanska se podešavaju na duplom štoku (ležanje i trikvarat) a padanje vrata na šarkama imaju escentar
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 13:18   #699
pojma nemam, moja su talijanska i namjestena su prije 13g (na stoku su ih stelali) i niko ih nije ni pogledao. Kako su se onda namistila da se skoro puhanjem zatvaraju, tako je i danas.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:44   #700
Odgovor na tvoje pitanje je dao zanny. Uglavnom vide se da su kinseka jer se nedaju otvoriti pod većim kutem od 90 stupnjeva. U kini vlada takav standard, pa su tako na pravili za balkansko tržište. Jbf. neznam kako da ti pomognem.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.