Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 09:11   #781
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ljudi, gdje se na kraju mogu kupiti NexGard tablete? Samo kod veterinara? Ima li Pet Centar ili HOP? Kolko koštaju?
Za sada ih ima samo u vet. amblantama, i to ne u svima. Moguče da bi ih u Hopu moglo biti jer imaju ambulantu u sklopu dučana.
Cijena je 70kn za 10-25kg, a 80kn za tabletu 25-50kg.
jožin jastučić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:37   #782
dakle... ja sam opsjednuta buhama (i krpeljima).. trenutno imam 4 psa i svi su crni... jedan se jako češe, a od fobija valjda i na ostalima vidim češanje koje bi u normalnim okolnostima vjerojatno zanemarivo...čak sam i za frendičinu pesicu zaključila po načinu čohanja- da možda ima buhe
svi su redovito štićeni sa fipryst-om..

balto si je noge izgrizao do kože.. analke pražnjene dvaput i nije bilo nešto alarmantno... jedu barf... opsesija su mi buhe, pa sam ih sve zasipala i biokilom(i sve površine u stanu gdje borave).. balto se i dalje češe... buha nema ili su nevidljive... s obzirom na to da su neki ljudi (za koje znam da sasvim u redu drže psa) prijavili buhe, moja opsesija traje

moj primarni vet nema Nexgard..nazvala sam distributera, pitam za Zg trešnjevka-kaže Fabela, Pet CentAR... I to mi je bilo dosta jer mi je sve usput

dođem u Pet Centar, ima , ali isključivo na liječnički recept... i nema nikak drukčije...cijena je od 10-25 kg /79 kn, a 25-50 kg/ 89 kn... ne može se kombinirati npr jedna veća tableta i podijeliti na dva manja jer se ne zna u kojem dijelu je djelatna tvar...tak da nema uštede.. i ništ, nemam auto, moj vet mi nije usput i odem do Fabele... -ima/ može... i rn je 413 kn... za dvije do 25 i dvije preko... tak da preporučam da svi kojima treba,odete kod svog veta po recept i u pet centar

kupila sam i Tratol, u onoj poljoprivrednoj, na kružnom toku kod Lidla na oranicama - 70 kn


i sad se ja čoham od računa, a pesi su s guštom pojeli čokoladice i spavaju
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:38   #783
bilo je tih tableta u vet ljekarni u Martićevoj

tu su telefoni svih vet ljekarni grada Zagreba, pa probajte njih nazvati. u Martićevoj su jako ljubazni i ako nemaju uvijek se ponude da naruče, čak dođe i isti dan ako se ujutro naruči, dok su oni u Heinzlovoj malo manje kooperativni, da se lijepo izrazim. vet ljekarne ima i u Španskom, Dubravi...
nisu spominjali nikakav recept
http://vs-grada-zagreba.hr/ljekarne/
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:34   #784
Hvala svima, na kraju našli u Vet Pointu. Bella je Nexgard pojela ko najfiniji kolačić i sad čekamo...

Moram priznat da mi je bezveze što se prodaje po komadu, tj. što ne mogu kupiti kutiju u kojoj se sigurno nalaze neke upute.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:35   #785
ma zguglaš ..ili nazoveš distrbutera...današnja teta je jako ljubazna..( i radila nekad u pet centru..)..onak -počne djelovati u roku 30 min, u roku 24 sata je učinkovitost 99%... možeš pokisnut i možeš se kupat-nema utjecaja na djelovanje


ja se još uvijek čošem od računa

(nije 413, nego 431 / 10-25 kg=> 100,5 kn i 25-50 kg => 115 kn

pa se nadam da će djelovat i na pse...(možda umišljam, al balto se ne češe onak živčano, nego -normalno... ono kaj me brine je- ja nemrem nać buhe- ni na krevetu, ni na papiru, ni na pesu...
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 07:55   #786
Samojedica mi treba za 1-2 dana na svijet donijeti male psiće.

Primjetio sam jučer da ima gdje gdje koju buhu.

Jel se smije staviti ampula danas, ako će uskoro imati pomladak?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:37   #787
I ja se neuspješno borim s buhama.
Pas ih je i prije imao, ali frontline bi problem uvijek uspješno riješio. Nisam ni znala kako, ali ih ne bi bilo nakon što bi mu stavili ampulu. Nisam ništa specijalno morala čistiti stan i koristiti kojekave insekticide za špricanje po stanu. Međutim, ovaj puta nije tako.
Buhe je primjetila frizerka dok ga je šišala. Nakon šišanja oprala ga je u šamponu protiv buha (ne znam kojem). Nakon toga ga pregledavam svaki dan i ne primjećujem da ima buhe. Par dana kasnije stavljamo mu frontline na novu frizuru i kratku dlaku. 10-ak dana poslije vidim buhu kako mu plazi po trbuhu. Šokiram se!
Napravim generalno pospremanje stana. Počistila i oprala sve podove. Oprala tepihe, deke i njegove jastuke na 60°C i pošpricala sve biokilom. Kupim mu scalibor ogrlicu (100-injak kuna košta). Očekujem da će se buhe potrovati od insekticida koji se nalazi u njoj, ali 7 dana nakon stavljanja ogrlice čini mi se da ih ima sve više, a pas se počinje i ludo čohati. U međuvremenu sam svaki dan usisavala cijeli stan.
Jučer sam oprala jadnika u šamponu buvabez koji ste preporučili i uistinu sam sprala s njega 7-8 mrtvih buha. Ne znam da li da mu vratim nakon svega scalibor ogrlicu, jer od nje nije bilo baš neke koristi?
Namjera mi je i dalje svaki dan usisavati i mijenjati njegovu posteljinu, a nakon 14 dana ću ponoviti pranje u šamponu (tako piše u uputama). Vidjet ću šta će biti. Ne znam što bi bilo još dobro napraviti?
olddog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:13   #788
Zanima me ako operem psa tim Buvabez šamponom što dalje.
Da li se odmah tj. dan, dva iza stavlja ampula ili to nije potrebno?
Molim Ako ga netko ima doma neka pročita upute i napiše nam koja je procedura.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:27   #789
Na bočici šampona Buvabez piše sve isto što i ovdje:

http://www.vetzavodsubotica.rs/proiz...izvodi/buvabez
olddog is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:36   #790
pričekaj s ampulom, tak i tak se ampula ne smije staviti 5 dana nakon pranja psa s bilo kojim šamponom

buvabez ima isti insekticid kao i scalibor ogrlica
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:47   #791
5? od kud si to izvukla

za Frontline/Fypryst je 2 dana, a neke se mogu staviti čim je pas suh
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 01:20   #792
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su one mutirale, evoluirale, što li.

...
Nisu ni buhe više što su nekad bile.....

Imamo i mi sličan problem, baš išla guglati o razmnožavanju tih gamadi i dovelo me i do foruma i sad me jedino tješi da nije moj čupavac jedini s tim problemom...stavila mu 3 ampule u 3 mj. i ništa...krpelji srećom nije bilo toliko, i sad stavila i ogrilicu, krpelji 0% ali buhe...majkuim, ko da se kote na njemu....i pregledavam ga i ubijam ih noktima (puk puk)....al svaki dan ih nađem, a dosta vremena je u stanu. većinom je u kuhinji, tj špajzi, same pločice su. spava na jastuku kojeg usisavam redovito i ponekad operem u mašini. moram ovih dana i šampona kupiti jer ovo više nema smisla....

Mene zanima što je ono malo crno na dlaci? sve više i više toga ima, dok ga okupam, čist je ko suza, al kroz 2-3 tj. pun je crnih ugrušaka, koji se mrve dok ih zgnječim među noktima..ufff.....

Naša ogrlica je nježne zelene boje, imala je tj. dana jakog mirisa eukaliptusa (tako nešto), koma kako nam smrdilo u kuhinji od toga, a on pun buha....skoro mi pocrkali od smrada, hehe..bojala sam se da on se neće udavit u tom smradu..ali eto, buhama očigledno ni to ne smeta jer fino šetaju oko ogrlice.....
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 01:54   #793
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Mene zanima što je ono malo crno na dlaci? sve više i više toga ima, dok ga okupam, čist je ko suza, al kroz 2-3 tj. pun je crnih ugrušaka, koji se mrve dok ih zgnječim među noktima..ufff.....
Ako misliš da nema nešto gadnije od činjenice da ima buhe, ima. To što nalaziš je drek od buha. Fuj. Ja naivno mislila da su to jajašca. Provjera, taj drek u doticaju s vodom postane crveni. Al fuj jer je mrvičasto i ljepljivo i teško se skida...


Ja sam došla prijaviti (da pokucam triput) MI SMO SE RIJEŠILI BUHA!!!!!!!!!


Nakon dva tjedna stalne borbe, odjednom ih više nema. Već šesti dan. Niti ih vidimo, niti se Bella čoha.

Nestale se nekoliko sati nakon što sam joj dala Nexgard. Je li to slučajnost ili ne, ne znam, ali tko god je u mogućnosti neka ga ode kupiti.

Uz Nexgard smo: stavili novu ogrlicu (Foresto), redovito je špricali (sprej Pet Soft), redovito špricali sve okolo (Bio Kill) i davala sam joj češnjak. No, ponavljam, ni b od buha nakon Nexgarda. Ja se iskreno nadam da je to zaslužno jer bi to značilo da je stvarno djelotvoran.

Nexgard je nekih 77kn za pse 10 - 25 kg i kupuje se kod veterinara. Ima ga i u Pet Centru, ali treba vam recept tak sa vez veta ništa.

Sretno svima u borbi!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 14:44   #794
Jel istina da Frontline i Advantex ne ubijaju buhe , već samo sluze kao prevencija da buhe ne dodu na psa? Dakle pas mi je dobio buhe, stavila sam na njega Advantex proslo je tjedan dana i buhe su tu!! U pet shopu i kod vetrinara mi kazu da moram staviti Stronghold jer samo on ubija buhe...Sad se ne usudim staviti mu to ako je tek prije tjedan dana dobio advantex
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:41   #795
Quote:
zvonchica12 kaže: Pogledaj post
Jel istina da Frontline i Advantex ne ubijaju buhe , već samo sluze kao prevencija da buhe ne dodu na psa? Dakle pas mi je dobio buhe, stavila sam na njega Advantex proslo je tjedan dana i buhe su tu!! U pet shopu i kod vetrinara mi kazu da moram staviti Stronghold jer samo on ubija buhe...Sad se ne usudim staviti mu to ako je tek prije tjedan dana dobio advantex
Uzmi NexGard tabletu!!!
Crknut će gamad!!!
afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 05:03   #796
Iako znam da većini ne treba posebno naglašavati, možda nekome i bude korisno:
Nemojte davati Nexgard tablete starim psima
i onima koji imaju problema s bubrezima, jetrom,
težih zdravstvenih problema općenito.
Ne preporuča se, meni tako rekli na internoj na veterini.
Ima2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:36   #797
Normalno, logično je ja svom niti ne pomišljam dati takvu tabletu to je za zdrave. Jedva sam nakon dvije godine "borbe" uspjela dati tabletu protiv parazita bez posljedica.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 14:18   #798
Dakle,
Dobre 2 i po godine moj cupavko nije imao ni buhe ni krpelje (blazeni pad ) ali se jednom u igri sa pesicom koja je imala buhe,a to smo tek kasnije saznali "zarazio" s njima. Nema ih puno-nadem 2-3 mozda maksimalno 5(samo jednom) ...kako on spava sa mnom na krevetu nije mi svejedno. Jest da je cupav ali je bijele boje s crnim flekama tako da ih je lakse uocit.kupila dam mu sampon canine ja mislim da se zove,koji je bas protiv buha tako da ih isusi...kad ga operem s tim nema ni jedne,i to traje tjedan dana,cim ga pustim malo na travu opet ih eto...ponavljam nema ih puno ali opet zao mi je psa. Inace ambulu koristim neku bio max ...kao na biljnoj bazi...jel ima jos sta da pokusam a da nije preagresivno?
fifi009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 19:10   #799
Quote:
mala30 kaže: Pogledaj post
tak da preporučam da svi kojima treba,odete kod svog veta po recept i u pet centar
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Nexgard je nekih 77kn za pse 10 - 25 kg i kupuje se kod veterinara. Ima ga i u Pet Centru, ali treba vam recept tak sa vez veta ništa.
Quote:
Ima2 kaže: Pogledaj post
Iako znam da većini ne treba posebno naglašavati, možda nekome i bude korisno:
Nemojte davati Nexgard tablete starim psima
i onima koji imaju problema s bubrezima, jetrom,
težih zdravstvenih problema općenito.
Ne preporuča se, meni tako rekli na internoj na veterini.
Hvala, Ima2. Srećom nemam stare pse, bar ne jako stare - šest godina je još s ovu stranu seniorstva, a nemaju ni problema s bubreziam odnosno jetrom. Ja sam danas nabavila Nexgard, ali ću pročitati sve što piše na ceduljicama. I na našem i na stranjskom jeziku, a bome ću i proguglati. Očito, da si mi ovdje ne dajemo informacije, puno se toga ne bi znalo.

Naime, ovako. Otišla sam po recept. Moj vet isto drži Nexgard, ali sam mu ojbasnila da imam naljepnice od PetCentra pa bih htjela iskoristiti popus, uz još neke druge stvarčice. Ni "U" nisam čula od upozorenja o ovome. Dobro, recimo da moj vet ima u glavi kartoteku pa zna da za moje curke Nexgard nije problem, ali poslije sam došla u PetCentar. S receptom. Na veterinarski pultić Nikakvog pitanja - ni koliko su psi stari, jesu li zdravi, ništa. A onda vrhunac - recept ostaje kod njih!

I još mi tvrde da je isto tako i u humanoj medicini. Što nije točno jer na privatni recept normalno kupuješ lijekove, samo ti napišu datum na poleđini. Ako ti lijekove izdaju na račun HZZO-a, jasno da zadržavaju recept kao pokriće. Ovdje imaju i svoj primjerak računa i recept. Kretenarija.

Što se nisam libila reći na licu mjesta.

Mislim, zašto bi vet meni pisao recept da odem kupiti lijek na drugom mjestu ako ga mogu kupiti kod njega? Tako da ću sljedeći mjesec lijepo kupiti Nexgard kod veta, a PetCentar ću zaobići. Prema ovome što piše Sweet, cijene su iste.

Naša posla!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:38   #800
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Očito, da si mi ovdje ne dajemo informacije, puno se toga ne bi znalo.
U vezi? Nexgarda?
Ili sredstava protiv parazita trenutno na tržištu? Ili njihovim indikacijama i kontraindikacijama?

Pa ima papirić, ako več ne dobiš upute usmeno

Quote:
A onda vrhunac - recept ostaje kod njih!
Ne vidim di je tako veliki problem. Pa i svi moji recepti ostaju što u veterinarskim što u humanim ljekarnama
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.