Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 16:52   #81
ne bi radi 2 dana kašnjenja. jel imaš nekakav račun u drugoj banci na koji si zaboravio?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 20:50   #82
Ma ne, zbog 2 dana i to pod praznicima nikakva blokada nije moguća. ne muči se odi sutra i vidi o čemu se radi.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:44   #83
zapravo,sad sam se sjetio da mi je pred 3 mjeseca došlo riješenje o ovrsi iz t-coma,za neki davno neplaćeni račun.Samo,ja sam se žalio na ovrhu i pisao molbu da mi makar odobre plaćanje u ratama.Još nisam dobio neki odgovor od njih,jedino da mi nisu sijeli na račun oni.Onda to ne bi bilo dobro.na računu imam skoro cijeli iznos duga,čak i ako ga na taj način naplate ostat ću bez lipe.ako je to slučaj onda mislim da bih mogo postići da mi privremeno odblokiraju račun,pa da im mjesečno otplaćujem dug.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 14:26   #84
Žalio si se na ovrhu kome?

Kad već dođe do ovrhe, onda molbe ne prolaze. Trebao si napisati žalbu onome ko ti je poslao ovrhu, tada dolazi do parnice i ne mogu ti ništa dok te ne zovu na sud.

Šta se tiće te naplate, tebi se radi zapljena sredstava na računu i čeka se odobrenje suda za iznos koji će te teretiti (to traje i do 3 mjeseca).
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:43   #85
pitanje o blokadi računa

prije cca 2 mj. blokiran nam je račun zabe zbog nekog davnog nepodmirenog duga prema vip-u koji je taj isti dan podmiren u potpunosti(dan blokiranja) ali sa računa druge banke. međutim račun je i dan danas blokiran.
kontaktirali smo poslovnicu u više navrata no ništa

kome se obratiti i da li je to zakonito ?
ne(sretna) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:31   #86
Pa dva mjeseca baš i nije ok, javite se onome ko je poslao ovrhu u ovom slućaju vip-u jel bez njihovog naloga banka ne može odblokirat račun.
Po meni nekakve osnovne informacije trebali bi dobit u banci neka vas barem upute na odjel koji radi blokade.
-aurora- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 08:42   #87
banke se u tim slučajevima prilično prave glupe, jer ovršno rješenje dobije ajmo reć' glavna poslovnica banke (najčešće u ZG-u) a ovi u manjim poslovnicama vide u računalu samo blokadu računa...,pa oni doista i ne mogu puno napraviti. U tim slučajevima treba zvati glavnu poslovnicu banke, i tražiti odjel prisilne naplate ( tako se zove u većini banaka...) i tamo tražiti detaljnije informacije..u slučaju korisnika "nesretne" bilo bi najbolje faxom ili poštom dostaviti glavnoj poslovnici banke potvrdu o plaćanju tog duga ( iako bi možda bilo bolje direktno VIP-u ili odvj. društvu koje ga je zastupalo u slučaju, te da oni pošalju banci zahtjev za odblokadu ili potvrdu da su svi troškovi plaćeni, te se na temelju toga odblokira račun). I još jedna mala opaska...nevezana uz slučaj...kad je već stigla ovrha, dakle osim glavnice dolaze na naplatu odvj. troškovi, a većina ljudi plate samo glavnicu pa se pokušavaju izvući...nažalost banka/niti odvj. društvo neće odblokirati račun dok nisu plaćeni svi troškovi s kamatama....iako kada banka skida sa vašeg računa nakon isplate kompletnog iznosa bi trebale automatski i odblokirati račun ( jer je potraživanje u cijelosti naplaćeno i dugovanje više ne postoji) banke to propuste učiniti...
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:55   #88
Ovdje nije stvar VIP-a niti banke nego suda... Sud je taj koji (zbog gužve) zastajkuje.

Kad je sud donio rješenje o ovrsi, automatski je nastupila blokada računa i sad se čeka rješenje u kojem sud nalaže banci da povuće sredstva ili da opozove ovrhu. Kako je dug podmiren, Vip je poslao sudu obustavu ovrhe, međutim opet sud mora donijeti rješenje o obustavi koje se dostavlja banci, VIPu i ovršeniku.

Eventualno šta se u ovom slučaju da napravit jest da se zove pisarnica i vidi di je ovrha zapela, te da se zamoli tajnica suda (u koje se nalazi rješenje) da faksira banci isto zbog prijevremene deblokade računa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:07   #89
u krivu si jer iz osobnog iskustva znam da može i firma poslati potvrdu da je po npr. ovršnom rješenju xxx/xx plaćen kompletni iznos glavnice, kamate i pripadajućih odvj. troškova te se ta potvrda izdaje u svrhu deblokade tekućeg računa. Do banke je da li će prihvatiti tu potvrdu od npr. VIP-a, u nekim slučajevima traže tu potvrdu od odvj. društva koje je zaduženo za slučaj/ovrhu..sud nema ništa s tim....još najbolje da i to rade...ja to govorim iz iskustva..ne znam odakle da treba potvrda od suda, kako će sud znati da je sve plaćeno odvjetnicima, poduzeću i da su kta plaćene?
edit : evo gledam jdno ovr. rješenje u kojem stoji da je na temelju vjerodostojnih isprava ovršno rješenje donio javni bilježnik i nigdje se ne spominje sud, te se prigovor na ovrhu prinosi odvj .uredu a ne sudu....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:19   #90
pitanje o blokadi računa

hvala svima na odgovorima...

potraživać si je sam naplatio dug s računa pa ako je i bilo dodatnih troškova i to je uraćunato. u našoj poslovnici kažu da je to stvar glavne banke u zg. u zg.kažu da nedaju detaljne podatke bez obzira što se o našem računu radi i upučuju nas na odvjetnike vip-a ili sami vip.tamo kažu da je stvar zapela na sudu .. i tako več 2 mj. malo bezobrazno i nepotrebno.
uopče se nije radilo o velikom dugu.dug riješen..pa nevidim problem da debloriranjem.
ne(sretna) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:19   #91
Gle, imao sam tih problema pa znam kako to funkcionira...

Za početak, ne znamo ni ti ni ja jel nesretnoj račun blokiran od strane suda ili od strane javnog bilježnika. Ko zna otkad se ta ovrha vuće.

Drugo: Banka ne prihvača tu potvrdu, pa čak ni od strane ovhovoditelja! Onaj ko je poslao ovrhu, mora poslat i obustavu iste. Dotad je račun blokiran!
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:25   #92
E, pa gle, ja radim na jednom radnom mjestu gdje se gotovo svakodnevno s tim susrećem i ja imam drugačija iskustva gdje banka prihvaća potvrdu firme koja je i pokrenula postupak kod j.bilježnika....ovisi dakle o banci....svaka ima očito svoj način rada....što se tiče nesretna-e ne znam kako ti glavna poslovnica banke može ne dati podatke koji se tiču tvog računa i tvojih primanja...mislim da si im malo trebala zaprijetiti tužbom ili nečim sličnim...za satelit poslovnice sve je jasno, jer oni ne vide dalje od računala...ali glavna poslovnica koja je zaprimila ovrhu i blokirala račun da se pravi mutava...e tu im se ne da očito raditi
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 17:47   #93
Koliko ja znam, VIP nalog za napltu šalje preko odvj. ureda koji šalje zahtjev banci. Ona blokira račun do namirenja dugovanja. Namirenje se obavlja tako da čovjek uplati na svoj tekući iznos koji treba, banka izvrši plaćanje i račun se odblokiran => kraj priče.
Problem je što kod npr VIP-a korisnik od tog odvj ureda ne dobije obavijest već bude "stjeran" pred zid kad dođe u banku i želi dignuti pare s računa, a teta u banci mu kaže da mu je račun blokiran po sudskom rješenju. Pa dok teta dobije info od koga je blokiran, pa koliko => to potraje.
U svakom slučaju od 1.1. to vodi fina tak da će se (valjda) informacije brže dobivati.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 19:44   #94
pozdrav
evo kod mene slučaj...
7.12. mi je blokiran račun u zaba-i zbog duga vipu od 730 kuna... podigao sam dječiji doplatak oko 20.12., 21. mi je trebala sjesti plaća i osiguranje zbog jedne štete, uglavnom onda sam saznao da mi je račun blokiran... mene je teta za šalterom uplašila jer je rekla da možda stanje na računu koje je 5000 kuna nije dovoljno za sve troškove... pošto nisam nikad bio u ovoj situaciji zanima me koliki su to troškovi, ona mi je rekla da je javni bilježnik samo 2500 kn?!
i ako je dovoljno nakon koliko vremena su oni dužni meni oblokirati račun jer u banci nisu ništa napravili a svaki dan sam tamo visio i zivkao i vip i odvjetnički ured i banku...
koga se zapravo sada čeka? jel bi bilo lakše da uplatim dug nekako drugačije a ne da mi skidaju sa tekućeg, recimo osobno..jel bi onda bilo to brže riješeno...
vozali su me dva tjedna da bi mi na kraju rekli 3. da su sve poslali fini, nazvao sam finu oni još to nisu dobili...
što ja mogu učiniti da mi se odblokira račun? to nam je jedini prihod i strah me da se ne bi to odužilo
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:17   #95
Čekaj, to nije riješeno još od 7.12.?!
Ako je račun blokiran u do 31.12. FINA s time nema ništa već to moraš riješiti u banci. Ta teta na šalteru NEMA uvid kad ti dođeš na šalter zbog koga je račun blokiran niti o kojem se iznosu radi, ona mora poslati upit. Tako da kad ti ona govori o ciframa, to zanemari. Uglavnom, s obzirom da ti ona ništa nije javila, mjesec dana, idi do voditelja i ne miči se dok ne dobiješ info, a može se dobiti u roku cca pola sata, sat ako si ti uporan i naporan (da, nažalost je tako).
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:55   #96
Nikako mi nije jasno komu se to blokiraju računi, da li onima koji duguju za telefon i vodu ili struju 300 do 400 kuna ili onima koji duguju za porez (recimo) 10-tak tisuća kuna
rujanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:15   #97
Po raznoraznim osnovama. No mislim da vode mobiteli i VIP
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:42   #98
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Čekaj, to nije riješeno još od 7.12.?!
Ako je račun blokiran u do 31.12. FINA s time nema ništa već to moraš riješiti u banci. Ta teta na šalteru NEMA uvid kad ti dođeš na šalter zbog koga je račun blokiran niti o kojem se iznosu radi, ona mora poslati upit. Tako da kad ti ona govori o ciframa, to zanemari. Uglavnom, s obzirom da ti ona ništa nije javila, mjesec dana, idi do voditelja i ne miči se dok ne dobiješ info, a može se dobiti u roku cca pola sata, sat ako si ti uporan i naporan (da, nažalost je tako).
1.1.11 banke su blokade FINI prenijele elektronski i u originalnoj dokumentaciji i više ne mogu ništa napraviti
jedino FINA (ali je u komi)
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 22:18   #99
Da, to sam u međuvremenu shvatila. Niti mogu banke niti može FINA. Koma, koma ... kolaps sistema. Mada i za očekivati. Što kod nas profunkcionira kako treba
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:18   #100
evo još uvijek ništa od mog računa... zovem finu svaki dan, pričaju da moj slučaj nisu dobili... ali danas sam došao do neke štele pa se nadam da će ubrzati malo i da ću u roku od tjedan dana dobiti svoj račun nazad. jer teško je da zbog 700 kuna ne dobijem dvije svoje plaće, a sad po novom su mi i dječji doplatak blokirali, moram neki zahtjev napisati da mi to ne blokiraju. ma užas. a da su mi lijepo samo jednu opomenu poslali platio bi dug i zaboravio na vip...
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.