Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2012., 22:23   #141
Mislim da bi svakako trebala do ortopeda, a onda i fizijatra. Pogotovo jer se baviš sportom, a ponekad takve ozljede ostavljaju trajne posljedice.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 10:30   #142
Ok, fala, al to onda nakon kontrole, kad skinem longetu?
anti-flag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 20:18   #143
kolateralni ligament koljena

Uglavnom prije 2 mjeseca, iza trcanja , doslo je do istegnuca i iscasenja ligamenata, malo sam povukla nogu, nesto je kvrcnulo, mogla sam iza toga stati na nju, pojavio se podljev, ja stavila oblogu. Dan poslije skuzila da se siri prema gore, otisla na traumatologiju, oni poslikali i napravili ultrazvuk te rekli mi da se radi o istegnucu i iscasenju kol. ligamenta, nema puknuca - uglavnom dobila sam gel i od tad nosim steznik (jedan je tvrdji, za sport - kad trcim, drugi je meksi, vise svakodnevniji - kad plesem). Nakon toga sam mirovala jedno vrijeme.

Problem se javlja, sto me danima budi bol u koljenima. Toliko je jaka da se iz cvrstog sna ja probudim i dodje mi da placem. Sad me zanima kako to malo prevenirati? Da imam noge tijekom sna na povisenom, prije spavanja stavljam obloge ili? Jer mi ovo bas ne funkcionira. Osim toga me zanima, jel se nekome dogadja da ne osjeca nozne prste(tocnije na desnom stopalu srednji prst i do njega) tj. jedan dio treninga prilikom plesa se bazira na vjezbanju, nekad me zna uloviti bol u koljenu, no i kad me ne ulovi imam osjecaj da su ta dva prsta ukocena tj. "drvena". Jel to isto povezano sa koljenom ili ima neku drugu poveznicu

Svijesna sam da se trebam mozda vise odmarati jer 2 puta na tjedan idem na ples(koji je malo vise akrobatski tako da ne dodjem sa njega bez masnica, sto na nogama, sto na ostatku tijela ), a ostale dane trcim malo vecu kilometrazu, no ja zaista od toga ne bih odustala jer ja ne znam koji bi imala ispusni ventil i ne bih mogla bez toga funkcionirati dobro.
Inace imam problema sa skakackim koljenom, prije par godina mi je ortoped rekao da imam problema i sa podmazivanjem patele tj. ako se nevaram to se zove bursitis, i jednom prilikom mi je doslo do iscasenja casice, ali nije imalo strasne posljedice.

Ispricavam se na poduzem postu, ali ljudi oko mene panicare dok ih ja smirujem
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:25   #144
Jesi li dovoljno mirovala i napravila kontrolu/eventualne terapije prije nego što si nastavila s plesom? Nisam sigurna da ti takav žestok tempo odgovara, obzirom na probleme koje imaš.
Ljudi se zbog zdravstvenih problema puno toga moraju odreći, nije kraj svijeta
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:51   #145
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Jesi li dovoljno mirovala i napravila kontrolu/eventualne terapije prije nego što si nastavila s plesom? Nisam sigurna da ti takav žestok tempo odgovara, obzirom na probleme koje imaš.
Ljudi se zbog zdravstvenih problema puno toga moraju odreći, nije kraj svijeta
Jesam, mirovala sam mjesec dana, premda mi je doktor rekao da nakon 2 tjedna mogu poceti lagano, no onda sam se i ja zbog oteknuca i bolova odlucila primiriti Kontrola je prosla ok, oteklina je bila dosta prosla, bolovi su se smanjili jedino kad bih ono nespretno okrenula nogu osjetila bih brzo prolaznu bol, no ovo tijekom spavanja mi se nije dogadjalo.

Ma jasno mi je, ali mi je previse omrzeno. Inace imam tu "srecu" da se moram uvijek necega odreci jer me uhvate zdravstveni problemi, a sad izgleda da sam bas "zapela" da necu se odreci (a sve mi mirise na to da cu morati). Pa mi to stvara prevelik otpor prema odricanju (inace nisam ovako tulava, ali ovo je od onih jedinstvenih situacija kad trazim rjesenje, a znam ga )
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 07:51   #146
Prije neka 3 i pol tjedna nešto sam intenzivnije radila u vrtu i koji dan nakon toga počelo me boljeti tkivo negdje iza desne lopatice.

Samo kratko pitanje: je li unutar normale da me podjednako boli (nekakva žareća bol, pogotovo kad recimo perem suđe) i nakon više od 3 tjedna, ili bih se trebala zabrinuti?

(Čini mi se da kako počne malo zacjeljivati, tako se zbog korištenja opet rasturi.)
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 10:39   #147
Ne bi li to ipak trebalo ići na bolje? Gotovo je prošlo mjesec dana..
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 19:30   #148
Evo neki dan treće istegnuće ligamenta. Prvo je bila desna ruka u ramenu; trajalo bez terapije cca 2 godine. Potom domali prst lijeve ruke, na slikama ništa a u naravi trajalo cca 1 godinu. Sada lijevo koljeno, uzimam Fastum gel i čekam. Pitanje: tko ima iskustva sa Fastum gel i Burovom masti (za ovaj pojam Burova mast baš nisam siguran postoji li u hrvatskoj terminologiji jer sam kupio srpski proizvod)?
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 08:08   #149
Koristila sam ovu Burovu mast (ne mogu se sjetiti kako se zvala inačica iz Gradske ljekarne), nije mi ništa pomogla.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 07:24   #150
Smiruje se koljeno. Ipak odoh jučer na Hitnu; tek da stručna osoba opservira. Nema prijeloma a ja sam odbio snimanje. Zavoj, držanje noge pri spavanju na povišenom, razna sredstva koja se reklamiraju je liječnik proglasio "kozmetičkim", čekanje...
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 17:20   #151
Puknuće ligamenta

pozdrav, prije tri dana mi je na nogometu iskocilo kolino i dijagnosticirana mi je ruptura (puknuce) medijalnog ligamenta... dobija san longetu i ne osjecan nikakve bolove vec tri dana... sutra iden na pregled, al san nacuja da je taj ligament povezan sa prednjim kriznim i da postoji mogucnost da se i taj ostetija... e sad, zna li ko bi li mene to bolilo ako se i prednji krizni ostetija, jer zelin izbjec artroskopiju i stake iducih pola godine.

hvala.
azraphantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 19:54   #152
Ja sam na nogometu sredio prednji križni ligament i meniskus,radio sam artroskopiju u Lovranu prije 6 godina i nisam ni dana nosio štake.Istina,nisu mi ni spajali ligament,nego samo ''očistili'' meniskus jer se jedan dio bio otkrhnuo,pa mi je jako smetao.Svako spajanje ligamenta = štake i rehabilitacija,tj. 6 mjeseci bolovanja ako si zaposlen.
Ja i dalje ''guram'' sa puknutim prednjim križnim ligamentom,ali od sporta ništa osim briškule,pikada,plivanja,biljara....
Ja sam 18. dan nakon zahvata već bio na poslu,24. se popeo na 20 metarski stup,a uopće ne izgledam nimalo sportski,vjeruj mi... .
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 19:01   #153
Pozdrav.Prije otprilike 7 dana sam imao sam trening nogometni na umjetnoj travi,uglavnom da skratim pricu iza golova se nalaze zastitne mreze,i prilikom izvodjenja kornera(ni sam nezz kako)mi je ta mreza zapela za koljeno.Odmah sam osjetio jaku bol u koljenu,ali to je bio sami pocetak treninga i ja sam nastavio igrati bez bilo kakvih problema,ali kad sam dosao kuci i poceo se hladiti sve vise sam osjecao bol u koljenu.Evo nakon 7 dana bol i dalje postoji,nije bas nesto jaka,ali je osjetim.Normalno trcim pravoliniski,ali pri promjeni pravca kretanja osjetim bol,isto tako kod prijema i predaje lopte,kao i kod suta.Bol isto tako nije jaka ali je osjetim.Sta bi trebao sad da uradim?Nisam isao u bolnicu jer sam mislio da ce proci,ali s obzirom da bol i dalje postoji bili trebao otici u bolnicu,i koje je vase misljenje sta mi se moglo desiti u koljenu?
Moze odgovor.
HVALA

Zadnje uređivanje Maki 22 : 11.01.2013. at 19:29.
Maki 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 15:33   #154
Ljudi bok!

Prije otprilike 2-3 godine sam imao pad na ledu (sličan onom Bandićevom ) i tada me noga užasno boljela sa stražne strane koljena. Moje skromno mišljenje je da su to ligamenti? Nisam išao doktoru a jaka bol je prestala nakom 4-5 dana, a slaba-umjerena bol je trajala mjesecima dok jednostavno nije prestala. Ovo je bilo na lijevoj nozi, a na desnoj mi je jednom iskočilo koljeno i od onda je ta čašica osjetljiva. Mislio sam da bi to bilo važno napomenuti prije nego postavim pitanje.

Evo ovako, jako jako puno sjedim dnevno i osim što imam problema s leđima, imam i s koljenima. Ono što me počelo zabrinjavati je kad radim vježbe istezanja, ligamenti su mi jako ukočeni, neelastično. Dakle kad radim onu jednostavnu vježbu za istezanje ligamenata: sjedeći stav, ispružene noge i doticanje nožnih prstiju...jako se malo mogu protegnuti, zapravo mogu jedva dodirnuti malo ispod koljena rukama jer me stvarno jako boli u stražnjem dijelu koljena (oba), iza čašice.

što preporučujete i što mislite je li to zbog neke ozljede ili sam jednostavno pokočen i moram se više istezat? imate nekakve vježbe za preporučit?
Salah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 19:07   #155
operacija koljena

imam jedno pitanje. bo sam na magnetskoj rezonanci pokazala je da je puko i meniskus i ligamenti. doso sam kod doktora bičanića i on mi je rekao isto al me poslao samo na operaciju meniska. od ozljede je proslo 5 mjeseci pa me sad zanima dal ako su ligamenti ispucali dal oni mogu sami zarasti pa da ih se netreba operirati???
kr123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:11   #156
Zeus21, Vaš post premješten je na temu Ozljede koljena.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:09   #157
jeli se netko susreo sa ostecenjem nfemoralis zivca?znaci taklo mi je zivac i atrofirao mi je kvadriceps...zivac i misic su se poceli oporavljat.ali mi zanima koliko treba do konacnog oporavka?
vida09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:36   #158
Pozdrav! Prije 7 dana bila sam na koncertu, plesala, skakala i u jednom trenutku osjetila kvrc u stopalu u području ispod prstiju. Toliko je jako zaboljelo da nisam mogla stati na nogu, ali nije se pojavilo nikakvo oteknuće. Odmah sutra sam išla na hitnu, poslikali su mi, nije ništa slomljeno, ali doktor kaze da je vjerojatno nekakvo istegnuće ili ruptura ligamenta u tom dijelu. Terapija je klasika, mirovanje, oblozi, elastični zavoj. Nisam mogla dugo mirovati zbog posla, sad je stanje malo bolje, ali i dalje ne mogu stati na prste, niti zakrenuti stopalo prema unutra i vani jer boli. Zanima me da li je normalno da oporavak toliko dugo traje s obzirom da nije bila niti oteklina i da li bih ipak trebala na detaljniji pregled kod ortopeda?
Aylen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:13   #159
danas kad sam se probudila sam osjetila intenzivan kvrc u koljenu koji je išao vodoravnom linijom vanjskog dijela koljena i nastupila je intenzivna bol na tom području koja se čak refleksira na stražnji dio koljena, tam di su vene, intenzivno me boli dok sa petom stanem na tlo, jednako kao i kad pokušam izravnati koljeno, bilo u hodu ili bilo kad sjedim kad pokušam zategnut stopalo i dić nogu
da stvar bude gora to mi se dogodilo na koljenu koje je pretrpjelo parcijalnu rupturu prednjeg križnog ligamenta i trenutna dijagnoza je ruptura medijalnog meniskusa, znači svakako moram na operaciju i mislila sam otići krajem ove godine, no ova bol me sad opako brine, ne čini mi se da je došlo do rupture jer otoka nemam, ali moguće da je došlo do istegnuća
zadnjih tjedan dana sam intenzivno počela raditi vježbe za jačanje kvadricepsa, te sam još prošli tjedan osjetila bol u koljenu, no nisam puno pažnje obraćala na to jer sa vremena na vrijeme mi zna nastupiti takva bol, ali ova sad stvarno me paralizira, ne mogu normalno hodati
jel zna itko koja bi mi najizglednija dijagnoza mogla biti? glede stabilnosti, trenutno nisam stabilna na tom koljenu u smislu da se ne mogu samostalno osloniti na njega
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 18:34   #160
U draskovicevoj mi doktorica kaze da sam istegnuo ligamente, a danas nakon tjedan dana mi doktor kaze da su mi popucali.
Radi se o zglobu na nozi. Stavljena mi je ponovno longeta.
Jel mi moze netko reci opcenito koliko traje oporavak tih ligamenata, jel oni sami zarastaju? Kad je najbolje krenuti sa ''treningom'' ?
nowhere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.