Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 00:40   #681
madraci za 17.000 kuna

Ponekad se cudim ljudskoj naivnosti i gluposti..naime po prezentacijama i raznoraznim prodajam u restoranima i po kućama od firmi koje su danas tu i vise ih nikada mozda nećeš vidjetim , je ...po meni biti naivan . Madrac bio on i od neznam kakvog latexa jednostavno ne moze vrijediti toliko love.
Danas je , recimo hit, prirodni 100% latex koji ima manu nestabilnosti strukture, pa je time upitna dugotrajnost , usput receno samo proizvođač zna za omjer pravog i umjetno dobivenog latexa jer je kod mješanja nemoguće doći do tog podatka, pa ni analizom u labosu.
Naime i kod tih 100 prirodnih , ja jos nisam vidio decidiranu, verificiranu izjavu da je kompletan madrac napravljen od isključivo prirodnog latexa dobivenog iz drveta kaučukovca, ..sve te potvrde su zamagljene u definiciji.
Trenutačno postoji veliki izbor raznih termo pjena i slicnih hladnih verzija , i ukompletu sa kvalitetnom navlakom sve ima svoju cijenu no rijetko koji osim Hastingsa i sličnih.( to je već krevetna konstrukcija sa madracem ) stvarno opravdavaju cijenu.
Preporuka kao nekoga tko je u tom poslu je relacija cijena ..govorimo o madracima dimenzije 90x200 slijedeća
čista pur pjena--cca visine 16-18 cm ..oko 900-1100 kuna
kombinacija pur pjene a latexa ukupno oko 20tak cm oko 1400-1700 kuna
latexi od 14 cm ..oko 1500 kuna...oko 16 cm oko 1800-2100..od 18 cm oko 2200-2600 isti su i omjeri zona..14cm 3 zone 16 cm 3-5 zona--18cm 5-7 zona
hladna pjena visine oko 16-18 cm ..zavisno od izvedbi oko 2000-2500 kuna
memory i hladna pjena oko 18-20 cm ...od 2500-31000 kuna
sami memory u raznim kombinacijama čvrstoće od 3500-6500 kuna

Naravno veliku ulogu igraju navlake..danas one koje se ne daju skidati treba izbjegavati jer je to prošlo vrijeme
..one koje se skidaju samo u jednom dijelu..kako ih oprati toliko velike u normalnoj perilici
..one koje se peru na 40C normalno vrijede manje od onih koje su perive na 60C..
onda postoje odnosti pamuka i primjesa i razne vrste tkanja..sa srebrnim nitima, posebno za ljude koji se znoje i slično.
Sve spike protiv komaraca..lavanda i slicno ..ma djeluje ako nema plahte ni popluna..i ako komarca natjerate da se namiriše mirisa koji je u navlaci u madracu a ne vašeg tijela i krvi

Suma sumarum..tražite..uspoređujte..odnose vrsta jezgre , omjere visina pojedinih kombinacija pjena, vrste navlake, skidive ili ne 40 ili 60C..prosive u navlakama 150gr..ili 300gr ..i ono najvažnije ..probajte..lezite,,opustite se..postavite se u položaj u kojem spavate....i ne manje važno..kupujte u specijaliziranim prodavaonicama jer je za ocekivati da tamo trgovci znaju tematiku i proizvode koje prodaju i znaju preporučiti pravi proizvod..a savjete jedni drugima na netu i forumu i nemojte previše slušati jer smo svi različito građeni..samo probajte..lezite..probajte ..

Zadnje uređivanje almador : 29.01.2009. at 00:47.
almador is offline  
Old 29.01.2009., 22:57   #682
Bože oprosti im neznaju što čine

pa ljudi...odete na veceru i pojedete 1000 kuna a ujutro ih po onoj " U kanalu ispod šahta plovi moja braon jahta" ostavite..i onda za istu lovu hoćete madrac...pa tko je tu lud...zar toliko malo volite sebe ili namjerno kupujete loš madrac daq bi postar dok vas nema doma dobio heksenšlus dok ga isprobava
Prestanite kupovati smeće jer niste toliko bogati da bi kupovali jeftine stvari
almador is offline  
Old 30.01.2009., 13:14   #683
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
pa ljudi...odete na veceru i pojedete 1000 kuna a ujutro ih po onoj " U kanalu ispod šahta plovi moja braon jahta" ostavite..i onda za istu lovu hoćete madrac...pa tko je tu lud...zar toliko malo volite sebe ili namjerno kupujete loš madrac daq bi postar dok vas nema doma dobio heksenšlus dok ga isprobava
Prestanite kupovati smeće jer niste toliko bogati da bi kupovali jeftine stvari


Nisam ja zvala Marion, već moji roditelji, a ja sam samo prisluhnula da čujem što govore. Meni su Hespo madraci sasvim dobri.

S obzirom da se kužiš u te madrace, da li mi možeš preporučiti neku firmu (ne ove koji rade prezentacije, već ifirnu koja ima salon) gdje mogu nabaviti madrac sa zaštitom protiv statičkog zračenja. Hvala!
ta.ja is offline  
Old 01.02.2009., 20:20   #684
statičko zračenje

da bi se koliko toliko zastitila od statičkog zračenja osim izbjegavanja upotrebe el.uredjaja u spavaćoj sobi i metalnih kreveta jedino što pomaže su madraci čija navlaka je proštepana sa srebrnim nitima. Pokazalo se da navlake u kojima je min 3% srebrnih niti štite i baktericidno i od el. statičkog elektriciteta. e sad tko to sve ima...hm..za neke znam ali cu dobiti po glavi pa to na PM..a Vama ostalima samo kao informacija da se to moze izbjeći uz uporabu takvih navlaka
almador is offline  
Old 02.02.2009., 20:00   #685
Spavam na trbuhu bez jastuka, inače ne stignem zbog posla spavat više od 5-6 sati i nakon tog vremena je sve kolko tolko ok, al kad prek vikenda odvalim 10-12h probudim se sav potrgan, ajd nek mi neko stručan preporuči neki madrac do 3000 kn 160x200, fala! Mislil sam uzet onaj dormeo memory, al ga niko bas ne hvali
Sime23 is offline  
Old 02.02.2009., 23:30   #686
I meni je stari odlučio kupiti dormeo memory i sve mi se čini da će ga naručiti. Nadam se da vrijedi ono da ga se može vratiti u roku od 30 dana ako ne bude zadovoljan. Što se tiče zračenja u sobi, izbačeno je sve što može zračiti
ta.ja is offline  
Old 03.02.2009., 12:53   #687
Pitanje u vezi preokretanja madraca - treba li ga okretati tako da mi je glava i dalje na istoj poziciji, ali na drugoj strani madraca, ili da ga zarotiram potpuno (okrenem madrac, ali tako da mi glava i noge također zamijene pozicije)?

Ne znam kak da to bolje objasnim...
Mayo is offline  
Old 03.02.2009., 19:42   #688
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi preokretanja madraca - treba li ga okretati tako da mi je glava i dalje na istoj poziciji, ali na drugoj strani madraca, ili da ga zarotiram potpuno (okrenem madrac, ali tako da mi glava i noge također zamijene pozicije)?

Ne znam kak da to bolje objasnim...
Upravo tako i naopako i naopako tamo gdje je bila glava sad dodu noge i još na kontra stranu.....ugodan san....
AmelaMehmedagic is offline  
Old 04.02.2009., 09:58   #689
Quote:
Sime23 kaže: Pogledaj post
Spavam na trbuhu bez jastuka, inače ne stignem zbog posla spavat više od 5-6 sati i nakon tog vremena je sve kolko tolko ok, al kad prek vikenda odvalim 10-12h probudim se sav potrgan, ajd nek mi neko stručan preporuči neki madrac do 3000 kn 160x200, fala! Mislil sam uzet onaj dormeo memory, al ga niko bas ne hvali
ja imam dormeo memory, kupila preko njihove stranice.
da, možeš ga vratiti ukoliko ti ne odgovara... ako te još nešto zanima, onda na pm da ne reklamiram ovako... pozz
barbie5 is offline  
Old 05.02.2009., 17:03   #690
Kupio sam madrac medistar od hespa onaj od hladno lijevane pjene te me zanima dali mogu zadržati ovu podnicu koju imam, letvice od 3cm širine i 2cm debljine u razmaku po 5cm, samo što te letvice nisu elastične kao na onim podnicama u dućanu.. Šta predložite??????
http://www.hespo.hr/mad_medistar.htm

Zadnje uređivanje luis06 : 05.02.2009. at 17:11.
luis06 is offline  
Old 06.02.2009., 19:46   #691
Kupio od wollbetta megal latex madrac mekša verzija f2 . Udobno u salonu, u kući još udobnije. Nakon prve noći ajme majko, boli u križima, zamijenim za tvrđi madrac, sad me ne bole križi, ali zato sve ostalo. Pita prodavač imaš li latoflex podnice, kažem imam. Istovremeno kupim za potomke latoflex podnicu u hitexa, najjeftiniju, ali ima regulaciju u lumbalnom dijelu. Ne budi lijen stavim natrag mekši latex, pojačam podnicu u lumbalnom dijelu i "bingo" dobijem udoban madrac koji ne propada već drži leđa u pravilnom položaju. Moram napomenuti da sam u početku stavio madrac na podnice na kojima je bio feder madrac, široke i dosta razmaknute, očito potpuno neadekvatne za latex madrace. Pa evo možda nekome i ovo pomogne.
luc1 is offline  
Old 07.02.2009., 15:03   #692
Molio bih savjet ili mišljenje

Molio bih vas vaša iskustva, savjet preporuku...

U izbor (financijska konstrukcija) mi dolaze 2 madraca – 2 različita sistema i proizvođača.

1. HESPO Rollotex
- Deblji sloj PU pjene
- Sloj latexa 2,5 cm
- Nema nikakvih „zona“
- Isproban u dućanu i tvrdoća odgovara

2. PERFECTA (mislim da Stella, al nisam siguran)
- Madrac od PU pjene
- 5 zona...
- Isto isproban i tvrdoća odgovara

Zanima me koliko su bitne te zone kod madraca (PU pjena) odnosno koliko je bitniji latex sloj kod Hespa ( a nema zone donji PU sloj)

Cijene oba madraca su cca 1300 kn (200x90).

EDIT: podnica bi bila HESPO Legenda SK

Zadnje uređivanje Pomalo_zbunjen : 07.02.2009. at 15:05. Reason: dopuna
Pomalo_zbunjen is offline  
Old 08.02.2009., 11:38   #693
Quote:
luis06 kaže: Pogledaj post
Kupio sam madrac medistar od hespa onaj od hladno lijevane pjene te me zanima dali mogu zadržati ovu podnicu koju imam, letvice od 3cm širine i 2cm debljine u razmaku po 5cm, samo što te letvice nisu elastične kao na onim podnicama u dućanu.. Šta predložite??????
http://www.hespo.hr/mad_medistar.htm
ja sam isto kupio te madrace ali mi jos nisu stigli.....molio bih neka iskustva o njemu
r308 is offline  
Old 09.02.2009., 23:06   #694
Koju podnicu uzeti za Hespo Viscostar F2 madrac???

Da li je Hespo Legedna SK kvalitetna ili ići na malo skuplju Legendu S??
gaus is offline  
Old 10.02.2009., 13:19   #695
Quote:
ja sam isto kupio te madrace ali mi jos nisu stigli.....molio bih neka iskustva o njemu
Nije ni meni još stigao madrac,moram čekati još 20-ak dana..
luis06 is offline  
Old 10.02.2009., 15:04   #696
Ja sam ga dobila i to sa običnim letvicama perfecta dreams,mogu reči da je jaaaaaako mekanbaš kako sam htjela.
Muž je uzeo viscostar,malo je tvrđi ali njemu dobar
odel is offline  
Old 11.02.2009., 04:43   #697
Quote:
plav24 kaže: Pogledaj post
btw sad za Božić bila je nekakva akcija od firme Marion, oni su nudili madrac od 100% latexa veličine za bračni krevet s podnicom od bukve za 1700kn-što je stvarno jaaaako jeftino, i još uz to dobiješ merino prekrivač iste veličine... inače talijanska firma- nisam našao HR site ili kontakt al valjda netko zna tu reklamu... vrtila se na NIT TVu.čini mi se...

http://www.marionlatex.com/
podnica nije u cijeni, a cijena se odnosi na najjeftiniji model madraca u nekoj specificnoj dimenziji.

Quote:
plav24 kaže: Pogledaj post
... to sam isto vidio na TVu al sumnjivo mi je to sa tv prodajom i madracima, trebalo bi uvijek isprobati prije....
tv prodaja u italiji je koncept koji postoji vec jako dugo a bazira se na prodaji robe direktno iz tvornice. ovdje ocito nije rijec o super krecko, ab flex, roller ruller i slicnim stvarima. na taj nacin zaobilaze se posrednici i njihove marze odnosno trosak poslovanja cime se postizu konkurentne cijene kod inace skupljih proizvoda.
itakoto is offline  
Old 11.02.2009., 04:56   #698
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
što će mi tolika garancija, kad je svaki madrac poželjno mijenjati nakon 7 godina iz higijenskih razloga
mislim da se tih 7 ili 8 godina odnosilo na nekadasnje madrace koji su se izradjivali bez skidivih presvlaka i od materijala koji su daleko od antialergijskih i antibakterijskih poput latexa. ako imas garanciju da nece izgubiti svojstva u iducih 15 godina, pridrzavas se garantnih uvjeta i redovito peres skidivu navlaku nebi se trebao brinuti do zadnjeg dana garantnog roka jer cak i ako se nesto desi imas pravo na otklanjanje eventualnog nedostatka. sta mislis koliko dugo bi firma koja prodaje takav relativno skup proizvod opstala na trzistu da se procuje kako je citava spika oko garancija i uopce kvalitete doticnog proizvoda lazna?
itakoto is offline  
Old 11.02.2009., 15:04   #699
prezentacija - tv prodaja - garancije

Jos uvijek ima ljudi koji nasjedaju prodajama putem prezentacije i tv-a.
Tvornica kao proizvođač , u velikoj većini slučajeva se skoro nikade ne bavi i maloprodajom , taj segment ostavlja trgovinama a oni svoju zaradu pronalaze u proizvodnoj marži.
Trgovci pak imaju dva načina prodaje..klasičan način putem trgovine ili moderniji putem raznih prezentacija i tv-a.
Prezentacija je teži i mukotrpniji način i u biti ne trpi prodaju ( govorimo o Hrvatskoj) skupih artikala jer troškovi prezentacije i relativno mali odaziv kupaca koji kupe proizvod se mogu pokriti jedino prodajom jeftine robe po visokim cijenama.Dakle na takvoj prezentaciji će te najvjerovatnije kupiti mačka u vreći, a zahvaljujući našem mentalitetu da nam je neugodno reći " neću" ili se više raspitivati o značajkama proizvoda ta prodaja još hoda.
Tv prodaja , koje ima i kod nas ( opet GOVORIMO ISKLJUČIVO O MADRACIMA) je sličan način. Skupo oglašavanje na TV-u, transportni trošak i mogućnost vraćanja ( iako i tu ima skrivenih cakica , što i kako se može i ne može vratiti) je opet sistem prodaje jeftinijeg proizvoda koji nije uvijek točno deklariran ( obratite pažnju da nigdje ne piše vrsta jezgre, piše razni Eurocelli ali ne piše da li je PUR-pjena, Hladna pjena, Energo.Pjena ili Memory -pjena) jer se jedino prodajom jeftinijeg proizvoda može ostvariti zarada koja će pokriti sve troškove oglašavanja i donijeti zaradu prodavaču.

Pitate se da li je to tako, na žalost jeste, jer recimo znam iz osobnog iskustva za madrace koji su proizvedeni u našim tvornicama , te prodavani po cijenama i do 7 puta većim na prezentacijama ili tv-u.
Naravno mi kao proizvođači ne možemo i ne smijemo utijecati na slobodno formiranje cijena , i normalno da je takav proizvod rađen po točno specificiranoj cijeni koju postavlja naručioc te ga ne možete pronaći u redovitoj prodaji da nebi mogli usporediti ta dva proizvoda.
NE ZABORAVITE - madrac nije dio namještaja, na njemu VI spavate, odmarate se, regenerirate mišiće i odmarate tijelo od napora i MORATE ga isprobati , bar na kratko prije kupovine, to je proizvod koji može i koji utječe na Vaše zdravlje .
GARANCIJA - po našem zakonu je 12 mjeseci, ali razne firme daju ju i na veći rok, Kvaka 22 je u tome na što se dobiva garancija..što piše u garantnom listu, kako je to definirano.
U xxxxxxxxxxx, što je nova skupa linija je ta garancija 10 godina, s tim da se u prvih 4 godine priznaje u potpunosti a onda se skida za svakih godinu 10% vrijednosti madraca. Ili pojednostavljeno..ako nakon 7 godina dođe do deformacije doplatiti ćete za takav novi madrac 30% cijene novoga.
Navlake obično ne idu pod garanciju jer se troše uslijed okretanja i ležanja , osim ako ta potrošnja nije drastična ili je došlo do kidanja materijala.
Tako da sve te garancije od 20 godina su maketinški trik jer su složene i date na dio koji je nemoguće uništiti. Npr. da opruga unutar madraca pukne na više od 20% površine madraca.
BUDITE OPREZNI- PITAJTE-PREGLEDAJTE-ISPROBAJTE-USPOREDITE CIJENE I KARAKTERISTIKE I ISKRENO----KUPUJTE U SPECIJALIZIRANIM TRGOVINAMA I KOD OBUČENIH TRGOVACA KOJI ZNAJU ŠTO PRODAJU

UGODAN SAN

Zadnje uređivanje fonemf : 01.02.2010. at 01:50. Reason: edit reklame
almador is offline  
Old 11.02.2009., 17:39   #700
pomoć- smrdi

U subotu smo kupili u Orioliku u tvorničkoj trgovini Ortofleks madrac. Sve je super i kralježnica je sretna ali madrac strašno smrdi. Miris podsjeća na miris vlage, kemije i pljesni. Ne znam kako bih objasnila. Da li je to možda normalan miris novog madraca koji će nestati ili da zovem tvornicu i tražim zamjenu? Hvala svima na odgovoru.
mamica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.