Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2006., 10:53   #1
Jela od ječmene kaše

Pozdrav svima ima li netko kakve recepte za spravljanje hrane od jecmene kase bio bih vam jako zahvalan za recepte hvala.............
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 10:06   #2
ima dosta toga pa pogledaj

http://www.coolinarika.com/index.php...false&infopush
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 11:44   #3
bome to bi morao bit hebeno cudesan recept da mi navedenu namirnicu pretvori u nesh ukusno, :trazimrepete: spiku
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 11:36   #4
najjednostavniji - kuhas jecam s kuruznim brashnom, i meshash dok se ne pretvori u kashu. moresh tak jesti, a moresh staviti i meda, i narezanog voca-jabuke, banane..za prste polizati.

ili kuhas mljeko i stavish jecam pri kraju. isto pashe med unutra i voce. to je laganije, za lagani dorucak.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:31   #5
Moji zimi vole kad im naprAVIM "manestru" od jecma.
U lonac stavis vode, suho dimljeno meso, jecma, malo koncentrata rajcice, kocku za juhu (meni je super ona od gljiva ima dobar okus i puno je manje masna) i kuhas poklopljeno(kuham u expresu pa ide brzo) Pri kraju umjesto zaprske izribam unutra 1 ili 2 krumpira, ispasiram grah i ako treba dosolim (meso je isto slano) i kuham jos malo...i to je to.
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 14:41   #6
zanimljivo.. sad moram josh sam zmisliti kak da to napravim bez kocke za juhu i dimljenog mesa(pretpostavljam da se radi o svinjcetu)..
umesto dimljenog mesa bi stavil sushene paradajze iz maslinovog ulja, a umesto kocke- pershuna, luka i malo ulja s okusom tartufa.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:12   #7
Quote:
jimmy jazz kaže:
zanimljivo.. sad moram josh sam zmisliti kak da to napravim bez kocke za juhu i dimljenog mesa(pretpostavljam da se radi o svinjcetu)..
umesto dimljenog mesa bi stavil sushene paradajze iz maslinovog ulja, a umesto kocke- pershuna, luka i malo ulja s okusom tartufa.
Možda bob ili leću umjesto mesa.
Umjesto kocke skuhaš povrtnu juhu pa je procjediš i koristiš umjesto vode.

ovako je najbolji
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:16   #8
Quote:
d@d@ kaže:

ovako je najbolji

pažljivo sam kliknula, da vidim kaj kolegica linka
očekivala sam bažul s ričetom

draga d@d@ definitivno si u pravu
tako je najbolji
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:17   #9
susheni paradajzi zato jer daju jako jaki okus, kao sto i susheno meso daje. samo drugaciji, al meni jako fini.

al je, more se svega staviti. samo kaj bob i lece nisam josh upotrebljaval u vlastitoj kuhnji. povrtna juha mi je vec teska za napravit, ova s kashom je jednostavnija..povrtna..kolko luka, paprike, paradajza itd..ko ce to sve pratit
vidi se da trebam zensku ruku v kuhnji
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2006., 15:46   #10
To sa bobom je iz Apicijeve kuharice - staro rimsko jelo, moram potražit recept.

Samo ja nisam baš mjerodavna, naime ne volim ječmenu kašu. A što se pive tiče ima zgodan članak o tekućoj kaši.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 16:08   #11
Ja sam antitalent za kuhanje, ali se trudim.
Želim naučiti raditi ječmenu kašu.
Trebalo bi mi točno reći koliko čega, kada i kako.
Jela sam do sada ječmenu kašu u koju je išlo malo vrhnja za kuhanje, mislim ono vrhnje u crvenoj piksi sličoj piksi za mileram što ima kupiti u trgovinama.

Želim napraviti lonac od cca 1.5 L tako da ima za par dana (ok, dva dana ).
Koliko sam prokužila s interneta recept bi mogao ići nekako ovako:

20 dag ječma
prstohvat soli, papra, vegete
malo crvene paprike u prahu
mrkva, češnjak, luk, peršin, celer

Bacim nasjeckani luk u lonac i popržim na ulju. Dodam nasjeckano povrće i začine, žlicu - dvije brašna i pola dcl vode.
To se malo zgusne i onda dodam još vode, ubacim ječam i kuham oko 40 min.
Pred kraj pola dcl - dcl vrhnja za kuhanje ili ovog iz pikse.

Ječam bi trebalo držati u vodi, kao što se to radi s grahom, barem dva sata.

Recite mi mogu li raditi prema ovome ili nešto ne valja? Što bi promijenili?

Na internetu ima puno recepata, ali ni jedan jednostavan. Svaki koji pogledam ima još neke sastojke za koje mi se ne da trošiti novce, npr. maslinovo ulje, neki umaci, ovo - ono, a ja samo želim napraviti obično ukusno varivo.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:21   #12
Ječam namoči preko noći, neće mu ništa biti. Ostalo je više manje to, dinstati luk, dodati povrće, 10-tak minuta, ubaci ječam, grah, što već i kuhati oko 50 min. vrhnje ne stavljamo..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:32   #13
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ja sam antitalent za kuhanje, ali se trudim.
Želim naučiti raditi ječmenu kašu.
Trebalo bi mi točno reći koliko čega, kada i kako.
Jela sam do sada ječmenu kašu u koju je išlo malo vrhnja za kuhanje, mislim ono vrhnje u crvenoj piksi sličoj piksi za mileram što ima kupiti u trgovinama.

Želim napraviti lonac od cca 1.5 L tako da ima za par dana (ok, dva dana ).
Koliko sam prokužila s interneta recept bi mogao ići nekako ovako:

20 dag ječma
prstohvat soli, papra, vegete
malo crvene paprike u prahu
mrkva, češnjak, luk, peršin, celer

Bacim nasjeckani luk u lonac i popržim na ulju. Dodam nasjeckano povrće i začine, žlicu - dvije brašna i pola dcl vode.
To se malo zgusne i onda dodam još vode, ubacim ječam i kuham oko 40 min.
Pred kraj pola dcl - dcl vrhnja za kuhanje ili ovog iz pikse.

Ječam bi trebalo držati u vodi, kao što se to radi s grahom, barem dva sata.

Recite mi mogu li raditi prema ovome ili nešto ne valja? Što bi promijenili?

Na internetu ima puno recepata, ali ni jedan jednostavan. Svaki koji pogledam ima još neke sastojke za koje mi se ne da trošiti novce, npr. maslinovo ulje, neki umaci, ovo - ono, a ja samo želim napraviti obično ukusno varivo.
Često ovo kuham jer mi dijete to obozava to jesti

Kašu stavim močiti navečer.
Dinstam luk, češanj bijelog luka (u komadu, kasnije ga bacim), mrkvu, poriluk, grašak, krumpir na kockice i malo špeka.
Na to dodam ocijeđenu, ispranu kašu i podlijem vodom.

Ne dodajem brašno jer ionako ispadne dosta gusto kad se skuha, nema potrebe

Ulje stavi kakvo imaš ili voliš a vrhnje za kuhanje ja ne bih stavljala u ovo varivo
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 20:17   #14
Hvala mirotta!
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 09:56   #15
molim pomoć žene. radila sam ječmenu kašu prvi put ali nisam namakala prije. negdje sam pročitala ako je oljuštena (na vrećici piše ječmena kaša oljuštena) da ne treba namakati prije. da li sam pogriješila?
BeeMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:08   #16
Quote:
BeeMaja kaže: Pogledaj post
molim pomoć žene. radila sam ječmenu kašu prvi put ali nisam namakala prije. negdje sam pročitala ako je oljuštena (na vrećici piše ječmena kaša oljuštena) da ne treba namakati prije. da li sam pogriješila?
Svaka ječmena kaša u trgovinama je oljuštena. Poželjno je namočiti je par sati u toploj vode jer se ljepše i brže skuha.

Usput, evo ti jedan recept koji je kod mene uskoro na rasporedu.

http://www.coolinarika.com/recept/krupnik/
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.