Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 15:04   #3761
aha ne, nisam gotova (malo sam sporija) dakle, ja nemam nikakav invaliditet iako imam MS već 7 godina, osim nekih sitnica nije da mi se vidi...jesi tamo neki normalni ljudi koji znaju što je MS ili će mi opet dijeliti komplimente kako dobro izgledam
kornim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:37   #3762
Quote:
kornim kaže: Pogledaj post
aha ne, nisam gotova (malo sam sporija) dakle, ja nemam nikakav invaliditet iako imam MS već 7 godina, osim nekih sitnica nije da mi se vidi...jesi tamo neki normalni ljudi koji znaju što je MS ili će mi opet dijeliti komplimente kako dobro izgledam
na komisiji se gledaju papiri i to je najbitnije da ih imaš sve i što više ....Inače ukoliko nemate 100 % to vam je tak svejedno jer s manjim postotkom ne ostvarujete nikakva prava...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:30   #3763
nemam 100% imam nekih 60 % prema procjeni moje neurologice...pa iskreno nije sada to baš ništa...netrebaju meni neka luda prava niti neznam što, ja sam u to krenula samo radi jednog jednostavnog razloga...da lakše dobijem posao.Možda je to okrutno i neznantikakve pričice ali okrutan je svijet u kojem živimo...Svidio mi se novi zakon u kojem svaka tvrtka/firma koja ima više od 20 zaposlenih mora imati jednog invalida....eee sad, neznam za vas meni naći posao u stanjima u kojima sam ponekad - ravno čudu. Nedavno sam radila u jednoj trgovini s dvokratnim radnim vremenom i radom po cijele dane što je rezultiralo terapijom kortića u 6 pa opet u 9 mjesecu i kompletnim utrnućem lijeve noge (čini mi se forever)i laganim otkazivanjem desne, jer nisam rekla da imam MS, jer mi je trebao taj posao a tek san vidim koja sam ja tuka...onda sam tu na forumu vidjela da ljudi traže invalidninu i da mogu dobiti pa zašto ne...
kornim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 23:15   #3764
Quote:
amm1129 kaže: Pogledaj post
Da.
Benificirani radni staž mi vrijedi od dana priznavanja dijagnoze, dakle od kad mi prvi put u liječničkoj dokumetaciji piše G35.
Da li je to provjereno? Negdje sam cula ili procitala da se priznaje od dana podnosenja zahtjeva...
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 16:10   #3765
Quote:
Find.out kaže: Pogledaj post
Da li je to provjereno? Negdje sam cula ili procitala da se priznaje od dana podnosenja zahtjeva...
Ne znam za druge, meni je benificirani radni staž priznat od dana priznavanja dijagnoze. Na vještačenju sam bila pred mjesec dana, a staž mi se prizna od ožujka 2012. godine.

TO mi vrijedi od dana upisivanja promjena u poreznu karticu.
__________________
Računajte na nas!
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 23:47   #3766
Bila sam na magnetnoj ovaj tjedan, nalaz je u redu, nema novih lezija, stare miruju samo tu I tamo malo mi utrnu vrhovi prstiju na obje ruke, na par sati. Pod velikim sam stresom pa to tome prepisujem.
Na pregledu je sve nula (hod, vid...), jedino vibracije nisam osjetila u granicama normale I doktor je napisao da imam EDSS1? Smatra da je to sve još uvijek OK I da ako ne želim nećemo mijenjati terapiju jer je uvjet za to promjena na magnetu. Trnce pripisuje jednoj leziji na moždini ali to nije uvjet da se prijeđe na jaču terapiju (Gilenya, Tysabri).
Koja su vasa iskustva? Koji su uvjeti u HR da se prijeđe na novu terapiju ili zadrži staru? Ja se dobro osjećam I ne bih nista mijenjala.

Moram produžiti Avonex za iduću godinu, sada ja poslodavac taj koji placa lijek I drago mi je da sam na liječničkom rekla istinu jer bi bilo problema.
__________________
Being well adjusted to a sick society is not an indication of health.
Makovnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 01:16   #3767
kako to misliš, poslodavac ti plaća lijek?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:19   #3768
Quote:
Makovnjača kaže: Pogledaj post
Moram produžiti Avonex za iduću godinu, sada ja poslodavac taj koji placa lijek I drago mi je da sam na liječničkom rekla istinu jer bi bilo problema.
Da, i mene zanima, kako ti poslodavac plaća lijek? Ako ti ga liječničko povjerenstvo mora odobriti, onda ide na trošak HZZO-a. Bar meni moj Avonex ide tak. Do sad sam imala dva odobrenja po 6 mj a sad ga imam na godinu dana.
__________________
Računajte na nas!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.10.2014. at 19:25. Reason: Q
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:00   #3769
poslodavac

gdje to piše da poslodavac plaća lijek? ovo prvi put čujem
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:39   #3770
Ne živim u HR a u sklopu ureda za koji radim postoji medical service kod kojih se obavlja lječnički. Oni imaju zdravstvenu dokumentaciju svih zaposlenika koja je naravno, tajna. Njima sam predala zahtjev za oslobođenje od plaćanja lijeka a kao popratnu dokumentaciju moram donijeti od svog neurologa datum postavljanja dijagnoze (zato sam napisala da bi bilo problema), moja trenutna sposobnost za rad I lijek za koji tražim oslobođenje od plaćanja.

@amm1129 Da li si imala koji relaps u međuvremenu? I da jesi, da li bi ostala na Avonexu ili bi ti pripisali nešto "jače"?
__________________
Being well adjusted to a sick society is not an indication of health.
Makovnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 09:39   #3771
Quote:
Makovnjača kaže: Pogledaj post
@amm1129 Da li si imala koji relaps u međuvremenu? I da jesi, da li bi ostala na Avonexu ili bi ti pripisali nešto "jače"?
Od kad sam na Avonexu nisam imala relaps.
Imala sam relaps za vrijeme korištenja Copaxona, i zato sam uz preporuku neurologa prešla na Avonex.
Što bi bilo, kad bi bilo? Ne znam.
Vjerojatno uz preporuku neurologa bi.
Ne znam, dobro mi je sad tak da o tome ni ne razmišljam. Osim što me flu like i dalje "ljuti".
Tebe?
__________________
Računajte na nas!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.10.2014. at 19:26. Reason: Q
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:13   #3772
Quote:
amm1129 kaže: Pogledaj post
Od kad sam na Avonexu nisam imala relaps.
Imala sam relaps za vrijeme korištenja Copaxona, i zato sam uz preporuku neurologa prešla na Avonex.
Što bi bilo, kad bi bilo? Ne znam.
Vjerojatno uz preporuku neurologa bi.
Ne znam, dobro mi je sad tak da o tome ni ne razmišljam. Osim što me flu like i dalje "ljuti".
Tebe?
Ja sam na Avonexu skoro dvije godine. Imala sam relaps nakon mjesec dana korištenja ali smo nastavili s terapijom. Još uvijek sam OK I bez relapsa.
Popijem brufen od 800 retard I zaboravim da sam se taj dan bocnula

Koliko si dugo uzimala Copaxone I koliko dugo uzimas Avonex?
__________________
Being well adjusted to a sick society is not an indication of health.
Makovnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:02   #3773
Quote:
Makovnjača kaže: Pogledaj post
Ja sam na Avonexu skoro dvije godine. Imala sam relaps nakon mjesec dana korištenja ali smo nastavili s terapijom. Još uvijek sam OK I bez relapsa.
Popijem brufen od 800 retard I zaboravim da sam se taj dan bocnula

Koliko si dugo uzimala Copaxone I koliko dugo uzimas Avonex?
Avonex godinu i pol godine, a Copaxone 6 mjeseci. Ja popijem brufen 400, al vidim da mi je preslab.
__________________
Računajte na nas!
amm1129 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 16:17   #3774
Najčudniji simptom do sada

U nedjelju ujutro sjedim i osjećam se dobro, odjednom osjećam kako trnem od nožnih prstiju sve do glave i to traje jedno 2 minute, smiri se pa opet. E sad, pošto sam imao panične napade i prije MS-a kao i visoku anksioznost, pitanje je sad: - da li je to bio simptom MS-a ili paničnog napada (takve simptome paničnog napada nisam nikad doživio). Trenutno imam ponekad osjećaj blagog žarenja u nogama i rukama.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:59   #3775
heej,neznam dal vas zanima ali moram vam reć danas sam bila na vještačenju u Rijeci. Jedva samo se probili jutros od snijega do tamo. Dakle bilo je zapravo jako ugodno, nisam znala što da očekujem pa sam se pripremila na najgore. Iako su mi preporučili da uzmem kuku s sobom, nisam je uzela niti ništa slično. Fino se sredila jutros, namazala noktiće, sredila frizuru i pojavila se tamo u najboljem svijetlu Svi nasmijani i ljubazni, uzeli mi papire, malo se doktorica porazgovarala samnom, napravila mi neurološki pregled predložila mi ako želim da će mi dati i onu naljepnicu za auto Baš sam bila ugodno iznenađena. Procjenu će mi poslati s poštom da ne moram dolaziti ponovno...eto, milina...Jedino što me ubilo što su na drugom katu - definitivno previše stepenica za moj pojam...pa sam imala mini pauze
kornim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 18:01   #3776
I da imaju divan wc zadnjih godinu dana vrlo važna stavka u mom kretanju po svijetu...di je najbliži wc i u kojem je stanju...
kornim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:40   #3777
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
U nedjelju ujutro sjedim i osjećam se dobro, odjednom osjećam kako trnem od nožnih prstiju sve do glave i to traje jedno 2 minute, smiri se pa opet. E sad, pošto sam imao panične napade i prije MS-a kao i visoku anksioznost, pitanje je sad: - da li je to bio simptom MS-a ili paničnog napada (takve simptome paničnog napada nisam nikad doživio). Trenutno imam ponekad osjećaj blagog žarenja u nogama i rukama.
nije baš napad ako traje 2 minute.. ali može biti simptom. no takve stvari se događaju.

Quote:
kornim kaže: Pogledaj post
heej,neznam dal vas zanima ali moram vam reć danas sam bila na vještačenju u Rijeci. Jedva samo se probili jutros od snijega do tamo. Dakle bilo je zapravo jako ugodno, nisam znala što da očekujem pa sam se pripremila na najgore. Iako su mi preporučili da uzmem kuku s sobom, nisam je uzela niti ništa slično. Fino se sredila jutros, namazala noktiće, sredila frizuru i pojavila se tamo u najboljem svijetlu Svi nasmijani i ljubazni, uzeli mi papire, malo se doktorica porazgovarala samnom, napravila mi neurološki pregled predložila mi ako želim da će mi dati i onu naljepnicu za auto Baš sam bila ugodno iznenađena. Procjenu će mi poslati s poštom da ne moram dolaziti ponovno...eto, milina...Jedino što me ubilo što su na drugom katu - definitivno previše stepenica za moj pojam...pa sam imala mini pauze
bravo! baš mi je drago
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:55   #3778
baš me zanima hoće li se uspjeti obraniti na sudu dijagnozom.
ako uspije, otvaraju se vrata ulju.
link
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 18:07   #3779
vrlo zanimljivo pitanje koje se pred njemačkim saveznim ustavnim sudom već riješilo u korist kroničnih bolesnika, unatoč krutom stajalištu nijemaca u pogledu korištenja marihuane.

koliko znam, nešto se slično spominjalo i pred našim ustavnim sudom, ali još nije službeno odlučivano. vrhovni sud je oslobodio kazne neke počinitelje u ranijim godinama, ali se tada radilo o kaznenom postupku. sad je posjedovanje za vlastite potrebe prekršaj, do određene gramaže. ovdje se radi o 11 stabiljki, ne znam pod što to točno sad spada.

žao mi je riječanina, ali bi me jako veselilo da cijela priča nakon prekršajnog, odnosno kaznenog postupka završi pred ustavnim sudom i konačno razriješi cijelu priču. možda natjera i zakonodavce na legalizaciju jer je ona u ovakvim slučajevima doista opravdana.

do tada ćemo se morati nadati da nam neće biti toliko loše da je moramo uzgajati i koristiti!
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 16:29   #3780
Ljudi,jel vam se desava da trzaju onako misici po butinama,vidljivo golim okom i ne moras ruku da stavis.Jel to neko ostecenje nerva ili cega vec ili napad?Mi jos nemamo dijagnozu samo CIS a vidim da je to najava za MS.Jel bi pomogao malo bromazepam?
kret is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.